Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

NLpost Αυτη την περιοδο εχει λιγοτερα προβληματα

Βεβαίως, αλλά μάλλον ένα δικό μου το φόρτωσαν σε .. μαστουρωμένο γάϊδαρο οι Ολλανδοί και ήδη έχει 8 ημέρες που ταξιδεύει γιά Ελλάδα ... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βεβαίως, αλλά μάλλον ένα δικό μου το φόρτωσαν σε .. μαστουρωμένο γάϊδαρο οι Ολλανδοί και ήδη έχει 8 ημέρες που ταξιδεύει γιά Ελλάδα ... :lol:

Μια από τα ίδια. Με τον ίδιο γάιδαρο μάλλον έρχεται και το δικό μου! :p

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν έχει απαντηθεί νωρίτερα:

Για μας τους tracking-junkies, εκεί στο αεροδρόμιο δουλεύουν και Σ/Κ ή θα κοιτάμε τσάμπα;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν έχει απαντηθεί νωρίτερα:

Για μας τους tracking-junkies, εκεί στο αεροδρόμιο δουλεύουν και Σ/Κ ή θα κοιτάμε τσάμπα;;; :lol:

 

24 ωρες το 24 ωρο

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Με τον ίδιο γάιδαρο μάλλον έρχεται και το δικό μου! :p

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

 

δεν θα το πιστεψετε αλλα και το δικο μου στον ιδιο γαιδαρο ειναι ...! (7 μερες)

απο βδομαδα λετε να φτασουν Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήταν σε μουλάρι για 6 μέρες και μόλις ειδοποιήθηκα ότι πάτησε Ελλάδα. Η NL πάει πολύ καλά φέτος

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήταν σε μουλάρι για 6 μέρες και μόλις ειδοποιήθηκα ότι πάτησε Ελλάδα. Η NL πάει πολύ καλά φέτος

ποτε ειχε φυγει απο Ολλανδια? Σαββατο ? και τι ωρα ελεγε το τρακ σου οτι εφυγε? να ξερουμε πανω κατω που βρισκομαστε και εμεις :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήταν σε μουλάρι για 6 μέρες και μόλις ειδοποιήθηκα ότι πάτησε Ελλάδα. Η NL πάει πολύ καλά φέτος

Τι "καλά παει";; 4 Ημέρες από Κίνα και αύριο 9 από Ολλανδία-Ελλάδα ;;;:lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παράγγειλα ένα κινητό από vickmall την μεγάλη τριτη.στο οποιό δεν έχω καθόλουενημέρωση από το track number επικοινώνησα με email με αυτούς και με λένε είχαν θέμα στη Σιγκαπούρη και δεν ξέρουν και αυτοί που ειναι....τι κάνουμε τώρα με λένε δεν πρόκειται να χάσεις λεφτά απλά να περιμενεις...ένα άλλο που παράγγειλα πάλιαπό αυτούς στις 7μαιου ήρθε σημέρα το άλλο έχει ένα μήνα και τιποτα...έχει και άλλος κανένα θεμα...τι κάνουμε παιδιά βοηθήστε ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παράγγειλα ένα κινητό από vickmall την μεγάλη τριτη.στο οποιό δεν έχω καθόλουενημέρωση από το track number επικοινώνησα με email με αυτούς και με λένε είχαν θέμα στη Σιγκαπούρη και δεν ξέρουν και αυτοί που ειναι....τι κάνουμε τώρα με λένε δεν πρόκειται να χάσεις λεφτά απλά να περιμενεις...ένα άλλο που παράγγειλα πάλιαπό αυτούς στις 7μαιου ήρθε σημέρα το άλλο έχει ένα μήνα και τιποτα...έχει και άλλος κανένα θεμα...τι κάνουμε παιδιά βοηθήστε ευχαριστώ

Όλοι με το πρόβλημα του vickmall και της SG ασχολούνται, διάβασε μερικές σελίδες πιό πίσω και θα καταλάβεις ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τι "καλά παει";; 4 Ημέρες από Κίνα και αύριο 9 από Ολλανδία-Ελλάδα ;;;:lol:

 

Ε 2 βδομάδες είναι πολύ καλά σε σχέση με το παλιότερο στάνταρ 3-4 βδομάδες...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αριθμός: RF********SG

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2016-05-03 16 53 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Χώρα Προέλευσης: Σιγκαπούρη

2016-05-07 08 39 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-05-03 16 53 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-05-01 16 53 Received from Cusτomer

 

τι γινετε παλικαρια ..να μπω σε κανενα αλλο σαιτ στο 17truck με βγαζει αυτο το αλλο κονητο με ηρθε σε 18μερες και αυτο τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την υπογραφή μου και κάποια μηνύματα ποιο πίσω... την ημερομηνία που έφτασε ελλαδα το δικό σου χάθηκαν δέματα... κάπου σε κάποιο αεροδρόμιο κάθονται και περιμένουν...μιας και πέρασαν οι 30 μέρες άνοιξε dispute για να τελειωσεις μία φορά αρχητερα και μπορέσει να πάρεις άλλο... άλλοι περιμένουν 2 μήνες και ακόμα δεν έχει παραλάβει κανείς ... περίπου 200 άτομα...

 

Στάλθηκε από το ThL W200S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε μπαταρια απο 4/5 παραγγελια με NL και πανω ειχε κιτρινο αυτοκολλητο που εγραφε

goods not fulfilling the conditions laid down in articles 28 and 29 of the treaty on the functioning of the european union(προϊόντα που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις που προβλέπονται στα άρθρα 28 και 29 της Συνθήκης για τη λειτουργία της Ευρωπαϊκής Ένωσης)!!!

Ανοιγμενο δεν ηταν !!!Λετε το κολλησαν οι Ολλανδοι η οι δικοι μας εδω????

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε μπαταρια απο 4/5 παραγγελια με NL και πανω ειχε κιτρινο αυτοκολλητο που εγραφε

goods not fulfilling the conditions laid down in articles 28 and 29 of the treaty on the functioning of the european union(προϊόντα που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις που προβλέπονται στα άρθρα 28 και 29 της Συνθήκης για τη λειτουργία της Ευρωπαϊκής Ένωσης)!!!

Ανοιγμενο δεν ηταν !!!Λετε το κολλησαν οι Ολλανδοι η οι δικοι μας εδω????

 

Ότι έχω λάβει από το gearbest με NLpost είχαν αυτό το αυτοκόλλητο πάνω :p

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Κανένας? Κάποιος παρέλαβε με dispatch 4119

 

Εγώ Δευτέρα γτ άργησε να πάει στο υποκατάστημα από το ΜΔ Αθηνών. Αλλά ναι κανονικά ήταν για σήμερα. Άλλα παιδιά παρέλαβαν.

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχω λάβει από το gearbest με NLpost είχαν αυτό το αυτοκόλλητο πάνω :p

Σχεδον ολα τα δεματα με NLpost ανεξαρτητα απο το καταστημα το εχουν επανω αυτο.

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ίδια με sg περισσότερο απο 2 μήνες..RF384917818SG . Σήμερα έκανα dispute και από βδομάδα claim..Αηδία κατάντησε το πράγμα πια...Κάπου σε κάποιο αεροδρόμια υπάρχει κάποιος που ξύνει τα @@.....μάλλον..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Προχθες αποζημιωθηκα με refund απο paypall.

Ομως σημερα καθως εβλεπα τα ποσα ηταν κατα 10 ευρω λιγοτερα.

Δεν ειναι κανενα τρελο ποσο αλλα ηθελα να μαθω ποιος τα καβατζvνει αυτα τα λεφτα το paypal η η τραπεζα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Προχθες αποζημιωθηκα με refund απο paypall.

Ομως σημερα καθως εβλεπα τα ποσα ηταν κατα 10 ευρω λιγοτερα.

Δεν ειναι κανενα τρελο ποσο αλλα ηθελα να μαθω ποιος τα καβατζvνει αυτα τα λεφτα το paypal η η τραπεζα;

Μάλλον το ευρώ είχε άλλη ισοτιμία όταν έκανες την παραγγελία ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Προχθες αποζημιωθηκα με refund απο paypall.

Ομως σημερα καθως εβλεπα τα ποσα ηταν κατα 10 ευρω λιγοτερα.

Δεν ειναι κανενα τρελο ποσο αλλα ηθελα να μαθω ποιος τα καβατζvνει αυτα τα λεφτα το paypal η η τραπεζα;

Μήπως η αγορά σου ήταν σε δολλάρια;

Σε αυτή την περίπτωση τόσο το PayPal όσο και ή τράπεζα αγοράζουν δολλάρια σε χαμηλότερη τιμή από ότι πουλάνε.

Αν συνυπολογισεις και την αλλαγή ισοτιμίας από τότε που αγόρασες μέχρι που έγινε το refund...

 

Τώρα ποιος τα καρπιζεται αυτά, εξαρτάται από το ποιόν έχεις επιλέξει να κάνει τις μετατροπές.

Αν δεν έχεις επιλέξει, τότε το default είναι το PayPal (που είναι μέγας νταβατζης σε ότι αφορά τις ισοτιμίες)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η αγορά σου ήταν σε δολλάρια;

Σε αυτή την περίπτωση τόσο το PayPal όσο και ή τράπεζα αγοράζουν δολλάρια σε χαμηλότερη τιμή από ότι πουλάνε.

Αν συνυπολογισεις και την αλλαγή ισοτιμίας από τότε που αγόρασες μέχρι που έγινε το refund...

 

Τώρα ποιος τα καρπιζεται αυτά, εξαρτάται από το ποιόν έχεις επιλέξει να κάνει τις μετατροπές.

Αν δεν έχεις επιλέξει, τότε το default είναι το PayPal (που είναι μέγας νταβατζης σε ότι αφορά τις ισοτιμίες)

 

Απο Vicmall αγορασα

Ειτε το αλλαξω σε ευρω ειτε το αφησω σε δολαρια στο τελος η πληρωμη μεσω paypall γινεται παντα σε δολαρια

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως, αλλά μάλλον ένα δικό μου το φόρτωσαν σε .. μαστουρωμένο γάϊδαρο οι Ολλανδοί και ήδη έχει 8 ημέρες που ταξιδεύει γιά Ελλάδα ... :lol:

 

απο πιο μαγαζι το παραγγειλεσ,και ερχετε απο ολλανδια

Link to comment
Share on other sites

Από το gearbest και το έστειλαν με NL ..
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...