Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμενα παντως μεσα σε μιση μερα πηγε απο χονγκ κονγκ σε σιγκαπουρη με το αεροπλανο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

απο vickmall παρηγγειλες?

 

Ναι

 

(10 χαρακτήρες)

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα έχει κολλήσει στο Items in packing - Hungary από τις 20 του μήνα. Όταν πηγαίνω στο magyarpost μου λέει item sent abroad. Στα ΕΛΤΑ συνεχίζει και μου λέει αντικείμενα σε συσκευασία - Ουγγαρια . Το αστείο είναι ότι παράγγειλα από EU Warehouse για πιο γρήγορα. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να συμβάινει;

RR283154379HU

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα έχει κολλήσει στο Items in packing - Hungary από τις 20 του μήνα. Όταν πηγαίνω στο magyarpost μου λέει item sent abroad. Στα ΕΛΤΑ συνεχίζει και μου λέει αντικείμενα σε συσκευασία - Ουγγαρια . Το αστείο είναι ότι παράγγειλα από EU Warehouse για πιο γρήγορα. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να συμβάινει;

RR283154379HU

 

Απλά περιμένεις. Magyarpost πολύ αργό.

Link to comment
Share on other sites

Απο πότε κάνουν παραδώση στην πορτα σου εκει στα ΕΛΤΑ? :P Χαρτί FTW

 

ΠΡΩΤΗ φορά ενώ περίμενα ειδοποιητήριο μου το έφερε όχι ο κανονικός ταχυδρόμος, αλλά το ελτά κούριερ:lol::lol:

Μερικές φορές είναι να απορείς!!

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΩΤΗ φορά ενώ περίμενα ειδοποιητήριο μου το έφερε όχι ο κανονικός ταχυδρόμος, αλλά το ελτά κούριερ:lol::lol:

Μερικές φορές είναι να απορείς!!

 

Μερικές φορες γίνονται και σωστά πραγματα σε αυτην την χώρα!(Κανα λάθος έγινε βάζω στοιχημα...) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το information recieved σημαίνει ότι το ταχυδρομείο δεν έχει πάρει δέμα παρά μόνο ότι περιμένει ένα δεμα με αυτόν τον αριθμό έτσι; Για να καταλάβω ποιος τα ξυνει περισσότερο στην Ασία :o
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

από 26/1 "the item is ready for shipment" με NL POST. αντε να δω πότε θα φύγει, αν και υπάρχει η πιθανότητα απλά να μην έχει ανοιχτεί ο σακος σε όποιο αεροδρόμιο έφτασε εδώ Ευρώπη(Ολλανδία?).

 

RS421999359NL

Link to comment
Share on other sites

Eνημερωτικά η απάντηση του SG για το πολυήμερο information received :

Information received tracking status means that we received posting notification but have not yet receive the parcel physically or we have not had a chance to take the initial acceptance scan after receiving the item.

Link to comment
Share on other sites

Eνημερωτικά η απάντηση του SG για το πολυήμερο information received :

Information received tracking status means that we received posting notification but have not yet receive the parcel physically or we have not had a chance to take the initial acceptance scan after receiving the item.

 

ειναι κατι σαν κι εμας που εχει φτασει εδω αεροδρομιο και περιμενουμε ποτε θα δεησουν τα ελτα να το πιασουν στα χερια τους να το σκαναρουν...

Link to comment
Share on other sites

Eιχα αναφερει το προβλημα με την παραγγελια 3 κινητων και την παραλαβη μονο των 2 κινητων μεσω to2c.com

Εγινε παρεξηγηση τελικα, οπως σωστα μου απαντησαν καποια αλλα μελη και τους ευχαριστω,η παραγγελια "εσπασε" στα δυο για το τελωνειο γι'αυτο και δεν παρελαβα το 2ο κινητο. Εν τελει ειχε ερθει και 2ο mail απο το σαιτ με ενημερωση για 2ο tracking number και ο φιλος μου που εκανε την παραγγελια εκ παραδρομης το εστειλε στα spam νομιζοντας οτι το στειλανε δυο φορες...

Σημερα που βρηκε χρονο μπηκε στον καδο spam και το βρηκε,οντως υπηρχε 2ο tracking number το οποιο εβαλα στα ΕΛΤΑ και το κινητο μου ειναι αυτη τη στιγμη στη Θεσσαλονικη οποτε αυριο θα το εχω στα χερια μου.

 

Ευχαριστω για το χρονο τους σε οσους μου απαντησαν και ας μου πει καποιος τον τροπο να σβησω τις απαντησεις που ειχα αφησει στο thread ωστε να μην "μεγαλωνει" χωρις λογο.

Καλη υπομονη στοςυ υπολοιπους γιατι απ'οτι καταλαβα 15 μερες νεκρωνει τελειως η Κινα, δεν απαντανε ουτε καν σε mail και skype...

Link to comment
Share on other sites

από 26/1 "the item is ready for shipment" με NL POST. αντε να δω πότε θα φύγει, αν και υπάρχει η πιθανότητα απλά να μην έχει ανοιχτεί ο σακος σε όποιο αεροδρόμιο έφτασε εδώ Ευρώπη(Ολλανδία?).

 

RS421999359NL

εγω φιλε απο 27/1 ακομα χειροτερα RS418861151NL

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε κι αυτό RS375216600NL

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-01-2016 23:32 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 11-01-2016 23:32 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-02-2016 10:50 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 02-02-2016 13:50 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 02-02-2016 15:50 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Eιχα αναφερει το προβλημα με την παραγγελια 3 κινητων και την παραλαβη μονο των 2 κινητων μεσω to2c.com

Εγινε παρεξηγηση τελικα, οπως σωστα μου απαντησαν καποια αλλα μελη και τους ευχαριστω,η παραγγελια "εσπασε" στα δυο για το τελωνειο γι'αυτο και δεν παρελαβα το 2ο κινητο. Εν τελει ειχε ερθει και 2ο mail απο το σαιτ με ενημερωση για 2ο tracking number και ο φιλος μου που εκανε την παραγγελια εκ παραδρομης το εστειλε στα spam νομιζοντας οτι το στειλανε δυο φορες...

Σημερα που βρηκε χρονο μπηκε στον καδο spam και το βρηκε,οντως υπηρχε 2ο tracking number το οποιο εβαλα στα ΕΛΤΑ και το κινητο μου ειναι αυτη τη στιγμη στη Θεσσαλονικη οποτε αυριο θα το εχω στα χερια μου.

 

Ευχαριστω για το χρονο τους σε οσους μου απαντησαν και ας μου πει καποιος τον τροπο να σβησω τις απαντησεις που ειχα αφησει στο thread ωστε να μην "μεγαλωνει" χωρις λογο.

Καλη υπομονη στοςυ υπολοιπους γιατι απ'οτι καταλαβα 15 μερες νεκρωνει τελειως η Κινα, δεν απαντανε ουτε καν σε mail και skype...

καλή παραλαβή φίλε μου!Τα μηνύματα δεν σβήνονται,δεν πειράζει είναι για να βλέπουν οι επόμενοι.Το to2c τον τελευταίο καιρό κάνει πολλά "νερά".Δεν είσαι ο μόνος που έχει θέμα με την επικοινωνία. Όσο πάει η αξιοπιστία του χάνεται...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω κ εγω απο everbuying με βελγικο ταχυδρομειο μη μου λες τετοια, θα στησω καραουλι στην πολυκατοικια.

Μετα απο ποσες μερες σου ηρθε απο τη στιγμη που μπηκε ελλαδα;

Εμενα εφτασε ελλαδα την πεμπτη.

 

Είχε φτάσει Ελλάδα 21/01 και στις 27/01 το παρέλαβα,το άφησε ο ταχυδρόμος στην αυλόπορτα...!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι συστημενα αυτά;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τι αξίας δέμα;

 

Σαν απλό δέμα ήρθε και το άφησε στην αυλόπορτα ο αθεόφοβος, 130 ευρώ κινητό εγκεφαλικό κόντευα να πάθω όταν το είδα στη πόρτα ευτυχώς δε το πήρε κανένας άλλος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ παίδες ! Παραγγελία από vickmall μέσω sgpost . 8/1 έγινε δεκτή ή παραγγελία ! 25 /1 έφτασε στο αεροδρόμιο από Σιγκαπούρη. Και σήμερα παρέλαβα , τυχαία μιας και πετυχαίνοντας τον ταχυδρόμο με το δεμα πάνω του , σε διπλανή πολυκατοικία , αφού είχε αφήσει χαρτί στην πόρτα χαχαχα κυνηγητό! Καλές παραλαβές σε όλους !
Link to comment
Share on other sites

Απεργουν και τα ελτα σημερα αυριο?

 

μην λες τετοια και τους ξεσηκωνεις:X

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 22-01-2016 18:37 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-02-2016 10:19 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 01-02-2016 13:19 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 01-02-2016 15:19 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΔΑΦΝΗΣ 02-02-2016 06:39 Μ.Δ. ΔΑΦΝΗΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 03-02-2016 07:14 Μ.Δ. ΔΑΦΝΗΣ

 

 

Καλημέρα σε όλους από 14\1 παραγγελία παρέλαβα σήμερα από vickmall και αρχίζει η "δουλειά"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλις ανανεώθηκε το trackingαπο information recieved σε αντικείμενο σε συσκευασία Σιγκαπούρη; Άντε παμε λίγο δυνατά να δούμε.

Και recieved from customer ξεκολλησαν. Οπότε καλά λένε κάνουν 10 ημέρες.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 25-01-2016 12:19 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-02-2016 03:06 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-02-2016 06:06 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-02-2016 08:06 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Arrival είχε την 1/2. Πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλις ανανεώθηκε το trackingαπο information recieved σε αντικείμενο σε συσκευασία Σιγκαπούρη; Άντε παμε λίγο δυνατά να δούμε.

Και recieved from customer ξεκολλησαν. Οπότε καλά λένε κάνουν 10 ημέρες.

 

3 που είχα από 24 και 26 άλλαξαν σήμερα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παραθετω και εγω ενα θεμα που εχω μηπως αντιμετωπισε καποιος κατι παρομοιο.. Παρηγγειλα απο το Δεκεμβριο μια θηκη για κινητο και ο πωλητης απο το ebay την εστειλε με Malaysia Pos. Εχει τον κωδικο track: ETNMY30081611

 

Περιμενα ποσο καιρο να ερθει δεν ερχεται με τιποτα..μπαινω στο συστημα τους λεει οτι αρχες Γεναρη εφτασε Ελλαδα, αλλα ακομη δεν την εχω παραλαβει.

Πηρα σημερα τα ελτα και μου ειπαν οτι αυτο το συστημα κωδικου υπαρχει εδω και κανα 6μηνο και δεν μπορουν να με βοηθησουν και οτι πρεπει να μιλησω με τον αποστολεα..εγω ανοιξα υποθεση στο ebay γιατι η αποστολη ειναι απο 13 Δεκεμβριου..τραγικο..

Εχει συμβει σε κανεναν αλλον κατι παρομοιο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...