Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παραγγειλα στις 19 xiaomi rdmi note 3 απο vickmall στις 20 μου εδωσε track number αλλα ακομα δεν δειχνει τπτ αφαντο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν μου εχει συμβει.. αλλα καπου διαβασα οτι αντι για GR εγραψαν κατα λαθος GB.

 

Όχι,είναι κανονικό GR και ο υπάλληλος τους το έβαλε όπου να'ναι.

 

Ναι ειχε συμβει σε μενα.

Υπομονη.

Απλα σε μενα εφτασε,το εφεραν και δε το εδειξε πουθενα στο tracking,αρα μη περιμενεις να δεις εκει.

 

Μια απο τα ιδια και εγω.

Περιμενουμε μπας και τα στειλουν αυτες τις μερες.

 

Είχε αργήσει πολύ να σου έρθει;

Σ'ευχαριστώ πολύ με καθυσήχασες λίγο ότι έχει ξανά συμβεί σε κάποιον.

Τα έστειλαν με διαφορά 1 ημέρας,και το ένα μου ήρθε σήμερα λες το άλλο αύριο ή θα αργήσει πολύ;

Ευχαριστώ.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι,είναι κανονικό GR και ο υπάλληλος τους το έβαλε όπου να'ναι.

 

 

 

Είχε αργήσει πολύ να σου έρθει;

Σ'ευχαριστώ πολύ με καθυσήχασες λίγο ότι έχει ξανά συμβεί σε κάποιον.

Τα έστειλαν με διαφορά 1 ημέρας,και το ένα μου ήρθε σήμερα λες το άλλο αύριο ή θα αργήσει πολύ;

Ευχαριστώ.

 

Ηταν και χριστουγεννα οποτε ειχε πεσει μεσα σε εκεινο το χαος κιολας.

Καπου στον 1 μηνα εκανε συνολο.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν και χριστουγεννα οποτε ειχε πεσει μεσα σε εκεινο το χαος κιολας.

Καπου στον 1 μηνα εκανε συνολο.

 

μόλις μου έβγαλε Update στο 17track ,και όχι στο 4px ούτε στα ΕΛΤΑ ,ούτε στο singpost ότι σήμερα το παρέλαβαν στο Heathrow Airport UK.

 

Λες από εβδομάδα να το έχω;

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου έβγαλε Update στο 17track ,και όχι στο 4px ούτε στα ΕΛΤΑ ,ούτε στο singpost ότι σήμερα το παρέλαβαν στο Heathrow Airport UK.

 

Λες από εβδομάδα να το έχω;

 

Απο εκει και περα ειχε εξαφανιστει εμενα και το ειδα μετα απο 2 βδομαδες στη πορτα μου.

Αλλα οπως ειπα ηταν χριστουγεννα τοτε.

Link to comment
Share on other sites

εγω παραγγειλα στις 19 xiaomi rdmi note 3 απο vickmall στις 20 μου εδωσε track number αλλα ακομα δεν δειχνει τπτ αφαντο

 

"ακόμα", μια μέρα μετά είναι "άφαντο";

Εντάξει, είπαμε πως ανυπομονούμε, αλλά μην το ξεχειλώνουμε...

 

TThe item is received by the shipper in the originating country...Το πακέτο παραλήφθηκε από τον αποστολέα στην Κίνα

The item is pre-advised και The item is ready for shipment...Το πακέτο ετοιμάζεται για αποστολή στην Ολλανδία

The item has left the originating country...Το πακέτο έφυγε για Ολλανδία

The item has arrived in the transit airport και The item is at the handover point from freight carrier to PostNL και The item is at the PostNL sorting center...Το πακέτο έφτασε στο κέντρο διαμετακόμισης στην Ολλανδία και προωθήθηκε στο ταχυδρομείο Ολλανδίας για αποστολή στην χώρα προορισμού (πχ Ελλάδα)

The item is on transport to the country of destination...Το πακέτο αποστέλλεται στη χώρα προορισμού (πχ Ελλάδα)

The item has arrived in the country of destination...Το πακέτο έφτασε στη χώρα προορισμού. Στο εξής θα εμφανιστεί στο tracking των ΕΛΤΑ σε λίγες έως αρκετές μέρες..

 

Όσον αφορά τα στάδια στο Netherlands Post, να σημειώσω ότι τα τελευταία μου πακέτα δείχνουν

- The item is pre-advised

- The item is in transit (αναχώρηση από Ασία)

- The item is at the POSTNL sorting Center (άφιξη Ολλανδία)

- The item is on transport to the country of destination (αναχώρηση για Ελλάδα)

- The item has arrived in the country of destination (άφιξη Ελλάδα)

- The item has been processed in the country of destination (κλείσιμο από Κέντρο Διαλογής)

- The item has been delivered

 

Δεν έχω λάβει διαφορετικές πληροφορίες/ενδείξεις

 

Επίσης να σημειώσω ότι το 17track μπορεί να αργήσει έως και 2 μέρες να εμφανίσει την ανανέωση στο tracking - τουλάχιστον για την NL - σε σύγκριση με την ιστοσελίδα http://postnl.post/ & http://postnl.com/

 

Αμέσως επίσης εμφανίζονται οι όποιες ενημερώσεις και στην ιστοσελίδα της http://flytexpress.com/

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει και περα ειχε εξαφανιστει εμενα και το ειδα μετα απο 2 βδομαδες στη πορτα μου.

Αλλα οπως ειπα ηταν χριστουγεννα τοτε.

 

ας ελπίσω να μην κάνει 2 εβδομάδες γιατί πρώτον θα τους σπάσω το κεφάλι και δεύτερον , δεν θα είμαι Ελλάδα . Οπότε γκρρρρ!

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

"ακόμα", μια μέρα μετά είναι "άφαντο";

Εντάξει, είπαμε πως ανυπομονούμε, αλλά μην το ξεχειλώνουμε...

 

 

 

αφαντο εννοω απο το 17 track οχι να μου ρθει....ειπαμε

Link to comment
Share on other sites

Από 14/1 Information Received με SG Post.

Να στείλω τίποτα γαλλικά στο κατάστημα ή δεν φταίνε αυτοί και τσάμπα θα τα ακούσουν; :lol:

εγω ειμαι απο τις 12/1 και το παλικαρι παραπανω απο τις 9/1 ! απο οτι μου - μας ειπε το vickmall κανει αναβαθμιση το αεροδρομιο ( δεν καταλαβα που) και θα υπαρξουν καθιστερησεις ! Τα γαλλικα νομιζω δεν θα τα καταλαβουν :p

Link to comment
Share on other sites

Από 14/1 Information Received με SG Post.

Να στείλω τίποτα γαλλικά στο κατάστημα ή δεν φταίνε αυτοί και τσάμπα θα τα ακούσουν; :lol:

 

Και γω από 11/1. Από Minideal. Δεν φταιει το κατάστημα. Εκεί στο αεροδρόμιο τα κάνανε μπαχαλο...

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι απο τις 12/1 και το παλικαρι παραπανω απο τις 9/1 ! απο οτι μου - μας ειπε το vickmall κανει αναβαθμιση το αεροδρομιο ( δεν καταλαβα που) και θα υπαρξουν καθιστερησεις ! Τα γαλλικα νομιζω δεν θα τα καταλαβουν :p

 

Και τι είναι το αεροδρόμιο; Κινητό και το αναβαθμίζουν; :p

Αυτή η αναμονή από Κινά μου την δίνει.

Και μου την δίνει ακόμα περισσότερο όταν έχω πληρώσει 200€ και τώρα βγάζουν προσφορά στα 170. Και επίσης μου τη δίνει που ανακοινώθηκε το καινούριο μοντέλο. Να πω ότι το είχαν στείλει, οκ. Δεν τα γλυτώνουν τα γαλλικά τελικά, φούντωσα :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχω κανει μια παραγγελια απο everbuying ενα κινητο και διαφορα καλουδια :p

μετα απο λιγες μερες μου στελνουν ενα shipping number μονο για το κινητο που αρχιζει με BLVS και την αλλη μερα αλλο shipping number για τα αλλα πραγματακια παλι με BLVS να αρχιζει.

Ξερεις κανενας γιατι εστειλαν δυο shipping numbers και αν ειναι εμπιστη η εταιρεια αυτη με το BLVS;

Link to comment
Share on other sites

Και τι είναι το αεροδρόμιο; Κινητό και το αναβαθμίζουν; :p

Αυτή η αναμονή από Κινά μου την δίνει.

Και μου την δίνει ακόμα περισσότερο όταν έχω πληρώσει 200€ και τώρα βγάζουν προσφορά στα 170. Και επίσης μου τη δίνει που ανακοινώθηκε το καινούριο μοντέλο. Να πω ότι το είχαν στείλει, οκ. Δεν τα γλυτώνουν τα γαλλικά τελικά, φούντωσα :ninja:

 

μα το ειχουν στειλει απο οτι καταλαβα στην σιγκαπουρη; και εγω πειρα το xiaomi redmi note 2 αλλα μεχρι να μου ερθει θα εχει βγει το 4 (ελπιζω δηλαδη :lol: ) επισης ειναι πρωτη φορα που αγοραζω απο κινα αλλα εχοντας διαβασει πολυ στο νημα εδω εχω εξοπλιστει με υπομονη ! η καψα μου εφυγε βεβαια ! αλλα αν δουμε τα σκουρα τα λυνουμε ολα μεσω paypal ! απλα και ομορφα !

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου έβγαλε Update στο 17track ,και όχι στο 4px ούτε στα ΕΛΤΑ ,ούτε στο singpost ότι σήμερα το παρέλαβαν στο Heathrow Airport UK.

 

Λες από εβδομάδα να το έχω;

 

Μπα από τις αρχές της μεθεπόμενης και θα σου έρθει με acs courier και όχι με ΕΛΤΑ. Τα συστημένα της Αγγλίας γενικά τα φέρνει η acs courier.

Link to comment
Share on other sites

Μπα από τις αρχές της μεθεπόμενης και θα σου έρθει με acs courier και όχι με ΕΛΤΑ. Τα συστημένα της Αγγλίας γενικά τα φέρνει η acs courier.

 

Εμενα με ελτα ηρθε.

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις ακομη περιμενουμε untracked αγορας 28/11, που εφτασε στην Ελλαδα, συμφωνα με το http://www.sky56.cn ,στις 10/12.

Σε 6 μερες συμπληρωνω 2 μηνες απο την παραγγελια θα ανοιξω την αλλη βδομαδα case στο paypal .κι εσεις σκατε στις 3-5 μερες μετα την παραγγελια.Χα Χα Xα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε για το σπαμ, όμως αν κάποιος γνωρίζει, ας τσεκάρει το ερώτημα μου εδώ.

 

Ρωτάω εδώ διότι είναι πιο ενεργό σαν θέμα.

 

Δεν ενοχλώ ξανά. :p

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Αυτο το status φιλε μου σημαινει οτι οτι παρηγγειλες (και για το οποιο προφανως δεν ειχες υπομονη να το παραλαβεις με απλο ταχυδρομειο :(:() θα το πληρωσεις χρυσο μαλλον αν ειναι μιας καποιας αξιας!!!

 

Εχει μαλιασει η γλωσσα ορισμενων εδω μεσα οτι δεν αξιζει το ρισκο για να παραλαβεις κατι γρηγορα να ρισκαρεις τελωνειο και διπλη τιμη σε οτι παραγγελνεις.....ορισμενοι ομως δεν ακουτε.....τι να πω.....κακο του κεφαλιου σας!!!:ooch:

 

Δες το και σαν μαθημα παντως και εσυ και οσοι αλλοι τους αρεσει το ρισκο!!!

 

απο aliexpress παρηγγειλα κατι φακους...ο εμπορος που επικοινωνησα μου ειπε οτι τα εστειλε με aliexpress shipping(αναλαμβανει δηλαδη για πιο ασφαλη και σιγουρη μεταφορα μεσω διαφορων εταιριων ειτε china post ειτε singapore post ειτε ems οπως τωρα) οποτε το aliexpress πρεπει να αναλαβει το θεμα και να μην ασχοληθω εγω καθολου... το οτι δεν εχει τιμολογιο μεσα ας κοψει το λαιμο του το aliexpress να βρει την ακρη...εχω προστασια!αν δεν λαβω το προιον μεσα σε ενα χρονικο διαστημα περνω τα λεφτα μου πισω...ας βγαλει ακρη το aliexpress τωρα εγω δεν ασχολουμαι καν και ουτε τους ειπα να το στειλουν με ems....και επισης ουτε με εχουν παρει ακομα τηλεφωνο απο το τελωνειο..

Edited by cryptonakias13
Link to comment
Share on other sites

Απο εκει και περα ειχε εξαφανιστει εμενα και το ειδα μετα απο 2 βδομαδες στη πορτα μου.

Αλλα οπως ειπα ηταν χριστουγεννα τοτε.

 

Μπα από τις αρχές της μεθεπόμενης και θα σου έρθει με acs courier και όχι με ΕΛΤΑ. Τα συστημένα της Αγγλίας γενικά τα φέρνει η acs courier.

 

 

αυτό δεν παίζει με τίποτα.

Δεν γίνεται να ήρθε το άλλο με ΕΛΤΑ και αυτό με ACS Courrier όταν η αποστολή έγινε με local post office Singapore Post.

Edited by AccountSaver

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν παίζει με τίποτα.

Δεν γίνεται να ήρθε το άλλο με ΕΛΤΑ και αυτό με ACS Courrier όταν η αποστολή έγινε με local post office Singapore Post.

 

Το προηγούμενο που είχες έφυγε από σιγκαπούρη και ήρθε κατευθείαν Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο που είχες έφυγε από σιγκαπούρη και ήρθε κατευθείαν Ελλάδα?

 

ναι αυτό έγραψα και πιο πάνω.

Απευθείας.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό έγραψα και πιο πάνω.

Απευθείας.

 

Τότε ναι κανονικά θα έρθει με ελτα. Εάν όμως προωθηθεί για κάποιον λόγο δέμα από sing post ή από αλλού για αγγλία και μετά αναλάβει η Αγγλία το δέμα για αποστολή στην Ελλάδα τότε θα έρθει με acs courier.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχω κανει μια παραγγελια απο everbuying ενα κινητο και διαφορα καλουδια :p

μετα απο λιγες μερες μου στελνουν ενα shipping number μονο για το κινητο που αρχιζει με BLVS και την αλλη μερα αλλο shipping number για τα αλλα πραγματακια παλι με BLVS να αρχιζει.

Ξερεις κανενας γιατι εστειλαν δυο shipping numbers και αν ειναι εμπιστη η εταιρεια αυτη με το BLVS;

 

Είναι βέλγικο ταχυδρομείο για παραπανω πληροφορίες τσεκαρε παλαιότερες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και μια κριτική για το banggood για να μην λέμε μόνο τα κακά. Πριν λίγες μέρες μου ήρθε ένα Android box των 40 ευρώ. Αποδείχθηκε ότι η ήταν χαλασμένο η ότι χάλασε εξαιτίας μου σίγουρος δεν είμαι για κανένα. Έστειλα άμεσα μυνημα στο banggood και μου ζήτησαν φωτογραφίες ή βίντεο. Έβγαλα 1 βίντεο με το προβληματικό box και μου πρότειναν να δω κάποια πράγματα που τελικά δεν έκαναν δουλειά. Τελικά αμέσως μου είπαν αν θέλω να μου στείλουν άλλο χωρίς να στείλω το παλιό πισω(δεν θα με συνεφερε αυτό μιας και το ταχυδρομείο θέλει 20 ευρώ για ένα τέτοιο πακέτο). Τελικά χωρίς να φέρουν καμία αντίρρηση χθες έστειλαν ξανά το ίδιο box χωρίς καμία επιβάρυνση από μένα με tracking number. Τέτοια αντιμετώπιση δεν την περίμενα αλλά το banggood εχει φερθει σε ότι παραγγελία έχω κάνει μέχρι στιγμής άψογα και στη συγκεκριμένη που ήταν και πιο σοβαρή υποδειγματικα. Όσοι μπλεκεστε με paypal με τέτοια καταστήματα μόνο κακό κάνετε μιας και το περνουν στραβά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...