Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δείτε λίγο και μια ακόμη παραγγελία μου RN073372705CN(δεν με πάει καθόλου μου φαίνεται τελευταία)

Η περίοδος από aliexpress τελειώνει σε 6 ημέρες. Να κάνω dispute ή να ζητήσω παράταση χρόνου και αν ναι πόσο προτείνετε?

 

Κανε dispute.Να θυμασε απο ali express μπορεις να ανοιξεις πανω απο 1 φορα dispute!Μπορει να σε βαλει επιπλεων μερες.Νομιζω μεχρι 15 μερες παει επιπλεων σε καθε παραταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην ίδια αναμονή και εγώ, με ίδια μέρα αποστολή και κοντινό αριθμό..... RF325065045SG

 

και εγώ μία από τα ίδια: ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 02-04-2015

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο και μια ακόμη παραγγελία μου RN073372705CN(δεν με πάει καθόλου μου φαίνεται τελευταία)

Η περίοδος από aliexpress τελειώνει σε 6 ημέρες. Να κάνω dispute ή να ζητήσω παράταση χρόνου και αν ναι πόσο προτείνετε?

Zητησε παραταση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα ένα κινητό από Aliexpress και μου το έστειλε 25/03/2015!!!! και ακόμα να μπει Ελλάδα!!

Ο πωλητής μου είπε οτι αν δεν έρθει σε μια εβδομάδα θα μου κάνει refund και αν έρθει το κινητό να του στείλω ξανά τα λεφτά!!

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου λίγο, αγορά pre-sale, επειδή δεν έχω ξαναπάρει, η pre-sale περίοδος υποτίθεται ότι τελειώνει σήμερα, να θεωρώ ότι έκανα σήμερα την παραγγελία; Πρέπει να επικοινωνήσω με το κατάστημα; Και για dispute να αρχίζω να μετράω από σήμερα?

Το κατάστημα είναι το geekbuying και η αγορά μια Xiaomi yi action camera.

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Xiaoyi-WiFi-Action-Camera-16MP-1080P-60FPS-Ambarella-A7LS-155-Degree-Wide-Lens-Bluetooth-40M-Diving-Sports-DV---White--Basic--344754.html

Μα δεν θέλει πολύ φαντασία.

Sale ή Presale, αν δεν υπάρχει στοκ δεν στέλνει τίποτα το μαγαζί.

Στο presale πιο πιθανό βέβαια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορειτε να μου πειτε που βρισκεται η παρακατω παραγγελια;

 

Ibuygou Order id: 20150327205257521 το εντοπισα τελικα σε 4px

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορειτε να μου πειτε που βρισκεται η παρακατω παραγγελια;

 

Ibuygou Order id: 20150327205257521 το εντοπισα τελικα σε 4px

 

Στείλε τους email να σου δώσουνε το tracking number της chinapost.Και εγώ έχω παραγγείλει από εκεί και τους έστειλα email και μου δώσανε τελικά tracking και ας μήν είχα πληρώσει παραπάνω.Το δικό μου είναι ακόμα από 4/4 σε αντικείμενα σε συσκευασία οπότε μήν αγχώνεσαι.

 

Απ'οτι είδα ακριβώς μαζί φύγανε τα πακέτα μας...

Edited by lilikos
Link to comment
Share on other sites

η παραγγελία με NL από 15 Απριλίου ήρθε... ενω αυτές που έχω κάνει με sing post 15 μέρες πίσω...31/03 .... ακόμα... βασικά παρατήρησα την εξης αλλαγή στο trackitonline 06.05.2015 09:01

Elta EMS

Update item information

GREECE

 

οπότε ελπίζω αυτό το Update item information να σημαίνει ότι πέρνει σειρά... και εμφανίζεται μόνο στο trackitonline... πουθενά αλλού... με το σείμα των Elta EMS :-S

 

Date & time

Event/Location

Weight

Additional

30.03.2015 14:42

Elta EMS

Consolidated for export (Export)

SINGAPORE

30.03.2015 14:42

Singpost

Accepted from sender

-

01.04.2015 14:42

Singpost

Send item abroad (Export)

Singapore (SGSING)

Greece GRATHA

06.05.2015 09:01

Elta EMS

Update item information

GREECE

 

και εδώ...

 

Date & time

Event/Location

Weight

Additional

08.04.2015 14:38

Singpost

Accepted from sender

-

10.04.2015 14:38

Singpost

Send item abroad (Export)

Singapore (SGSING)

GRATHA

06.05.2015 21:09

Elta EMS

Update item information

GREECE

 

 

 

 

Number: RS246208435NL

Status: Transit

Destination: Greece

2015-05-08 07:01 M.D. NEAS SMYRNIS, ITEM ARR M.D. NEAS SMYRNIS

2015-05-07 22:33 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-05-07 17:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-05-07 10:13 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-04-21 17:11 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Origin: Netherlands

2015-05-07 13:13 The item has been processed in the country of destination

2015-04-23 11:58 The item has arrived in the country of destination

2015-04-22 11:55 The item is on transport to the country of destination

2015-04-21 17:12 The item is at the PostNL sorting center

2015-04-17 04:51 The item is ready for shipment

2015-04-15 12:10 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

Edited by dwarves
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια από τα ίδια, άστα, τι θα γίνει δεν ξέρω!!!!!!

 

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από παραγγελίες, καμιά δεκαριά έχω κάνει και όλες ήρθαν σε 21 ημέρες ακριβώς. Πήρα σήμερα στα ελτα και μια ευγενέστατη κυρία μου είπε ότι ακόμα δεν ήρθε καν στην Ελλάδα και ότι μπορεί να κάνει και δύο μήνες, δηλαδή ακόμα περισσότερο και από τις 40+ ημέρες που γράφει ο οδηγός. Ο κωδικός είναι RF324183709SG. Περιμένω ένα κινητό αξίας 170Ε. Και το κακό είναι ότι το χρειάζομαι άμεσα. Δυστυχώς όμως δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από παραγγελίες, καμιά δεκαριά έχω κάνει και όλες ήρθαν σε 21 ημέρες ακριβώς. Πήρα σήμερα στα ελτα και μια ευγενέστατη κυρία μου είπε ότι ακόμα δεν ήρθε καν στην Ελλάδα και ότι μπορεί να κάνει και δύο μήνες, δηλαδή ακόμα περισσότερο και από τις 40+ ημέρες που γράφει ο οδηγός. Ο κωδικός είναι RF324183709SG. Περιμένω ένα κινητό αξίας 170Ε. Και το κακό είναι ότι το χρειάζομαι άμεσα. Δυστυχώς όμως δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

30 MAΡ. έφυγε από Σιγκαπούρη, δεν πρέπει να αργήσει πολύ ακόμη ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

κ στη δικη μου περιπτωση μια παραγγελια εσπασε σε 2 τμηματα, 1 μερος εφυγε 1/απρ. ηρθε 15/4 η αλλη εχει μεινει σιγκαπουρη απο 2/4 χωρις καμια αλλη ενημερωση, και το κινεζομαγαζο κανει ... τον κινεζο ... για το πως τι και που
Link to comment
Share on other sites

Στείλε τους email να σου δώσουνε το tracking number της chinapost.Και εγώ έχω παραγγείλει από εκεί και τους έστειλα email και μου δώσανε τελικά tracking και ας μήν είχα πληρώσει παραπάνω.Το δικό μου είναι ακόμα από 4/4 σε αντικείμενα σε συσκευασία οπότε μήν αγχώνεσαι.

 

Απ'οτι είδα ακριβώς μαζί φύγανε τα πακέτα μας...

 

Ευχαριστώ.......... respect

Link to comment
Share on other sites

η παραγγελία με NL από 15 Απριλίου ήρθε... ενω αυτές που έχω κάνει με sing post 15 μέρες πίσω...31/03 .... ακόμα... βασικά παρατήρησα την εξης αλλαγή στο trackitonline 06.05.2015 09:01

Elta EMS

Update item information

GREECE

 

οπότε ελπίζω αυτό το Update item information να σημαίνει ότι πέρνει σειρά... και εμφανίζεται μόνο στο trackitonline... πουθενά αλλού... με το σείμα των Elta EMS :-S

 

 

πολυ απογνωση........! τσαμπα ελπίζεις.. απλα την ωρα κ τη στιγμή που πάτισα στο τρακψινονλινε μου εβγαλε εμένα των ΕΜΣ... ******ες δλδ..

 

ειπαμε παιδια υπομονή 40 με 45 μερες απο την ημερά που εγιναν dispatched τίποτα αλλο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γηνετε με τα δεματα απο sing post ολα καθηστερουν ?

 

απόγνωση....:( άραγε φταίνε τα ελτά ή οι κινέζοι?πήρε κάποιος τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Αν μαζευτούμε όλοι όσοι αναμενουμε ταχυδρομειο Σιγκαπούρης απο τελη Μαρτιου/αρχες Απριλιου κανουμε τουρνουα 5χ5.

Ανακουφίζομαι που είναι κι άλλοι παθοντες.

Κοιτα να δεις οταν είσαι μέρος ενός κοινωνικού συνόλου, πόσο πιο καλα νιώθεις. ...

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παρακολουθω εδω και μερες το νημα. Και εγω εχω μια παραγκελια απο 19 απριλιου με singpost και ειναι η πρωτα φορα που αργει εχω κανει και αλλες παραγκελιες με sg και το πολυ σε 27 μερες το ειχα!!!ειναι και αλλοι που ειναι απο μάρτη γιαυτο κανω υπομονή και ο θεος βοηθός!!!
Link to comment
Share on other sites

απόγνωση....:( άραγε φταίνε τα ελτά ή οι κινέζοι?πήρε κάποιος τηλέφωνο?

 

Μίλησα με singapore post και θα με ενημερώσουν σε μια δυο μέρες μου είπαν. Θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

η παραγγελία με NL από 15 Απριλίου ήρθε... ενω αυτές που έχω κάνει με sing post 15 μέρες πίσω...31/03 .... ακόμα... βασικά παρατήρησα την εξης αλλαγή στο trackitonline 06.05.2015 09:01

Elta EMS

Update item information

GREECE

 

οπότε ελπίζω αυτό το Update item information να σημαίνει ότι πέρνει σειρά... και εμφανίζεται μόνο στο trackitonline... πουθενά αλλού... με το σείμα των Elta EMS :-S

 

Date & time

Event/Location

Weight

Additional

30.03.2015 14:42

Elta EMS

Consolidated for export (Export)

SINGAPORE

30.03.2015 14:42

Singpost

Accepted from sender

-

01.04.2015 14:42

Singpost

Send item abroad (Export)

Singapore (SGSING)

Greece GRATHA

06.05.2015 09:01

Elta EMS

Update item information

GREECE

 

και εδώ...

 

Date & time

Event/Location

Weight

Additional

08.04.2015 14:38

Singpost

Accepted from sender

-

10.04.2015 14:38

Singpost

Send item abroad (Export)

Singapore (SGSING)

GRATHA

06.05.2015 21:09

Elta EMS

Update item information

GREECE

 

 

 

 

Number: RS246208435NL

Status: Transit

Destination: Greece

2015-05-08 07:01 M.D. NEAS SMYRNIS, ITEM ARR M.D. NEAS SMYRNIS

2015-05-07 22:33 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-05-07 17:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-05-07 10:13 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-04-21 17:11 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Origin: Netherlands

2015-05-07 13:13 The item has been processed in the country of destination

2015-04-23 11:58 The item has arrived in the country of destination

2015-04-22 11:55 The item is on transport to the country of destination

2015-04-21 17:12 The item is at the PostNL sorting center

2015-04-17 04:51 The item is ready for shipment

2015-04-15 12:10 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Φιλε αν δεις μερικες σελιδες πισω το ειχα γραψει κι εγω αυτο....εμενα η ενδειξη αυτη εμφανιστικε στις 27/4 αλλα ακομα τιποτα......ρωτησα στο Pandawill που εχω παραγγειλει και μου ειπαν οτι αυτο σημαινει πως εφυγε απο εναν ενδιαμεσο σταθμο(στην προκειμενη περιπτωση,την Ολλανδια).....εχω παρει και στα ΕΛΤΑ τηλεφωνο και μου ειπαν να περιμενω ακομα μια βδομαδα και αμα ειναι να τους παρω απο βδομαδα(το τηλεφωνημα εγινε την τριτη

 

P.S:ξερει κανενας τηλεφωνο ή καποιο αλλο τροπο επικοινωνιας με το τμημα των ΕΛΤΑ στο αεροδρομιο να παρουμε να δουμε τι γινεται;

Edited by Tonyz21
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν δεις μερικες σελιδες πισω το ειχα γραψει κι εγω αυτο....εμενα η ενδειξη αυτη εμφανιστικε στις 27/4 αλλα ακομα τιποτα......ρωτησα στο Pandawill που εχω παραγγειλει και μου ειπαν οτι αυτο σημαινει πως εφυγε απο εναν ενδιαμεσο σταθμο(στην προκειμενη περιπτωση,την Ολλανδια).....εχω παρει και στα ΕΛΤΑ τηλεφωνο και μου ειπαν να περιμενω ακομα μια βδομαδα και αμα ειναι να τους παρω απο βδομαδα(το τηλεφωνημα εγινε την τριτη

 

P.S:ξερει κανενας τηλεφωνο ή καποιο αλλο τροπο επικοινωνιας με το τμημα των ΕΛΤΑ στο αεροδρομιο να παρουμε να δουμε τι γινεται;

2103538161 Ειναι το κδ Αεροδρομιου αλλα παιρνω μερες και δεν το σηκωνει κανεις.Μου το ειχαν δωσαει απο EMS.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η κατασταση στα πακέτα αλλάζει μονο τις πρωινές ώρες (για οτι μπηκαν ελλαδα μιλαω) ή κάνω λάθος? Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η κατασταση στα πακέτα αλλάζει μονο τις πρωινές ώρες (για οτι μπηκαν ελλαδα μιλαω) ή κάνω λάθος?

 

24 ώρες το 24 7 μέρες την εβδομάδα 365 μέρες στον χρόνο δουλεύουν στον αεροδρόμιο όποτε ανά πάσα στιγμή αλλάζει η κατάσταση του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

2103538161 Ειναι το κδ Αεροδρομιου αλλα παιρνω μερες και δεν το σηκωνει κανεις.Μου το ειχαν δωσαει απο EMS.

 

θα δοκιμασω κ εγω αυριο το πρωι κ βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...