Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μένα απο σιγκαπούρη έρχεται...απο vickmall. Απο χθες λεει οτι εχει δωθεί εντολή να πάνε να το πάρουνε αλλά ακόμα δεν έχει αλλάξει τι γίνετε;

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδη χτες καποιοι πεσανε να με φανε εδω μεσα και ειπαμε δυο κουβεντες παραπανω χωρις να υπαρχει λογος παραθετω τα πακετα μου,τα 2 απο τα 4 που περιμενω,τα οποια ειναι στην καταραμενη αποστολη dispatched 07/01/15.

 

Το ενα το περιμενω αποι στιγμη σε στιγμη:

Κατάσταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:46 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-02-2015 08:05 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 07-02-2015 17:01 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 09-02-2015 22:38 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 10-02-2015 18: ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΓΡΙΑΣ - ΕΛΤΑ 10-02-2015 07:30 ΑΓΡΙΑΣ - ΕΛΤΑ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 10-02-2015 08:29 ΑΓΡΙΑΣ - ΕΛΤΑ

 

Ενω το αλλο αγνοειται η τυχη του και ηταν με την ιδια αποστολη.

 

Κατάσταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:23 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Επειδή για τα δέματα συνήθως αφήνουν χαρτί και πας και τα παίρνεις απ το ταχυδρομείο.

 

Τα μικροδέματα θεωρούνται επιστολικό ταχυδρομείο για τα Ελ.Τα. και όχι δέματα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη χτες καποιοι πεσανε να με φανε εδω μεσα και ειπαμε δυο κουβεντες παραπανω χωρις να υπαρχει λογος παραθετω τα πακετα μου,τα 2 απο τα 4 που περιμενω,τα οποια ειναι στην καταραμενη αποστολη dispatched 07/01/15.

 

Το ενα το περιμενω αποι στιγμη σε στιγμη:

Κατάσταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:46 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-02-2015 08:05 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 07-02-2015 17:01 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 09-02-2015 22:38 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 10-02-2015 18: ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΓΡΙΑΣ - ΕΛΤΑ 10-02-2015 07:30 ΑΓΡΙΑΣ - ΕΛΤΑ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 10-02-2015 08:29 ΑΓΡΙΑΣ - ΕΛΤΑ

 

Ενω το αλλο αγνοειται η τυχη του και ηταν με την ιδια αποστολη.

 

Κατάσταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:23 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

Παιζει να ειναι πιασμενα μαζι και για λογους βιασυνης/αμελεια να μην εχουν χτυπηθει και τα δυο στο αεροδρομιο; Ελπιζω πως οχι, γιατι τα δικα μου εχουν διαφορετικες πολεις προορισμου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Έχω tracking number RF313109509SG και από σήμερα το πρωί βρίσκεται σε αυτήν την κατάσταση: ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 10-02-2015 - 07:58 - ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ την οποία δεν βλέπω στον οδηγό που υπάρχει εδώ στο νήμα. Ξέρετε τι είναι και αν είναι όλα οκ;

 

Σημείωση: εγώ το περιμένω Κέρκυρα

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 10-02-2015 - 07:58 - ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ την οποία δεν βλέπω στον οδηγό που υπάρχει εδώ στο νήμα. Ξέρετε τι είναι και αν είναι όλα οκ;

 

Αυτό σημαίνει ότι έχει σταλθει από το Κ.Δ αεροδρομίου στην κεντρική διαλογή Αττικής προκειμένου να ξεκινήσει και να έρθει στο κατάστημα της περιοχής σου. Μια χαρά είσαι.

Edited by mpouxa
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να ειναι πιασμενα μαζι και για λογους βιασυνης/αμελεια να μην εχουν χτυπηθει και τα δυο στο αεροδρομιο; Ελπιζω πως οχι, γιατι τα δικα μου εχουν διαφορετικες πολεις προορισμου

 

Οχι φιλε μου δεν ειναι μαζι.Το παρελαβα το ενα το κινητο σημερα πρωι πρωι,μου το εφερε ο ταχυδρομος.

 

off topic: Φιλη Σουζανα αν το δεις διεγραψε μνμτα απο το inbox σου,εχει γεμισει και δεν δεχεσαι μνμτα απο κανεναν.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Από εμένα και για δέμα που έφυγε στις 7/1 έγινε dispute λόγω του ότι τέλειωνε η προθεσμία άυριο. Η πρώτη απάντηση τους ήταν αυτή:

 

"Hello,We are sorry to know you have not received your phone.Packages shipped during Dec 29th and Jan 5th were delayed because of the holiday of our country from Jan 1st to Jan 3rd,so many packages stuck during this period.This issue appeared every year for several times because of Chinese holiday.Please wait for a few more days,you will receive it soon."

 

Λογική σαν μια πρώτη απάντηση. Νομίζω όμως είναι μια απάντηση για όλους μας που περιμένουμε παράδοση απο εκείνες τις ημερομηνίες.Βέβαια δεν είναι άγνωστος για κάποιους ο λόγος. Το ποστάρω για κάποιον που δεν ξέρει όπως δεν ήξερα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι έχει σταλθει από το Κ.Δ αεροδρομίου στην κεντρική διαλογή Αττικής προκειμένου να ξεκινήσει και να έρθει στο κατάστημα της περιοχής σου. Μια χαρά είσαι.

 

Ευχαριστώ πολύ, ησύχασα :)

 

Πότε πιστεύεις θα το έχω στην Κέρκυρα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, ησύχασα :)

 

Πότε πιστεύεις θα το έχω στην Κέρκυρα;

 

Σ'αυτό θα σε γελάσω. Αλλά καμια βδομάδα παίρνει συνήθως. Τόσο κάνει τουλάχιστον για Σάμο που είμαι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Από εμένα και για δέμα που έφυγε στις 7/1 έγινε dispute λόγω του ότι τέλειωνε η προθεσμία άυριο. Η πρώτη απάντηση τους ήταν αυτή:

 

"Hello,We are sorry to know you have not received your phone.Packages shipped during Dec 29th and Jan 5th were delayed because of the holiday of our country from Jan 1st to Jan 3rd,so many packages stuck during this period.This issue appeared every year for several times because of Chinese holiday.Please wait for a few more days,you will receive it soon."

 

Λογική σαν μια πρώτη απάντηση. Νομίζω όμως είναι μια απάντηση για όλους μας που περιμένουμε παράδοση απο εκείνες τις ημερομηνίες.Βέβαια δεν είναι άγνωστος για κάποιους ο λόγος. Το ποστάρω για κάποιον που δεν ξέρει όπως δεν ήξερα κι εγώ.

 

Να μην παραπληροφορουσαν για το ποτε εφυγαν λοιπον! Αλλα και ποση καθυστερηση να υπαρχει, δεματα των επομενων ημερων εφευγαν αμεσως, δεν δινεται σειρα προτεραιοτητας;

Link to comment
Share on other sites

Να μην παραπληροφορουσαν για το ποτε εφυγαν λοιπον! Αλλα και ποση καθυστερηση να υπαρχει, δεματα των επομενων ημερων εφευγαν αμεσως, δεν δινεται σειρα προτεραιοτητας;

 

Εσύ βλέπεις να δίνεται σειρά προτεραιότητας; Σε άλλους έρχεται στο 15ήμερο και σε άλλους στο 40 ήμερο.

Πιστεύω κι εγώ ότι κάποιος έχει θέμα. Πιστεύω όμως και πως όταν μιλάμε για χιλιάδες δέματα και τόσο μεγάλες αποστάσεις είναι και λίγο δύσκολο να τηρηθεί η σωστή προτεραιότητα και τα χρονοδιαγράμματα. Ειδικά όταν μιλάμε και για απλό ταχυδρομείο πάνω στις γιορτές.

Όσο δεν μπορούμε να γνωρίζουμε, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να περιμένουμε. Ευελπιστώ να παραλάβουμε όλοι και να μην έχουμε άλλα θέματα εκτός του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Να μην παραπληροφορουσαν για το ποτε εφυγαν λοιπον! Αλλα και ποση καθυστερηση να υπαρχει, δεματα των επομενων ημερων εφευγαν αμεσως, δεν δινεται σειρα προτεραιοτητας;

 

 

Ποιός ακριβώς σε παραπληροφορεί; Το TN σου έχει ότι πληροφορία χρειάζεσαι. Εγώ ας πούμε έκανα την παραγγελία 31/12 όταν ξεκίνησε το κατάστημα να επαναλειτουργεί μετά τις γιορτές το έστειλαν. Από εκεί και πέρα είναι θέματα Μεταφορικής + Ταχυδρομείου. Και όχι, απ' ότι φαίνεται δεν υπάρχει σειρά προτεραιότητας. Πχ το δικό έφτασε εδώ 6 και δεν έχει ανοιχτεί ακόμα, ενώ άλλα που έφτασαν μετά ανοίχτηκαν.

 

4PX Κίνα -> Σιγκαπούρη

 

http://i.imgur.com/1EHuRZD.png

 

SG Post Σιγκαπούρη -> Ελλάδα

 

http://i.imgur.com/rRBgM0V.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι είχατε θέμα με τις αποστολές 7/1 όπως είχα κ εγώ για τσεκάρετε. Στο http://www.trackitonline.ru με έβγαλε πριν λίγο Arrival at international place of exchange (ATHENS AMU)

 

Εικόνα

 

Επιτέλους:

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:47 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-02-2015 08:23 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Edited by mpouxa
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι είχατε θέμα με τις αποστολές 7/1 όπως είχα κ εγώ για τσεκάρετε. Στο http://www.trackitonline.ru με έβγαλε πριν λίγο αυτό:

 

κe μενα από 07/01/ λογικά έφτασε βεβαια στο ελτα ακόμα δεν το αλαξε.:):

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί και πέρα είναι θέματα Μεταφορικής + Ταχυδρομείου. Και όχι, απ' ότι φαίνεται δεν υπάρχει σειρά προτεραιότητας. Πχ το δικό έφτασε εδώ 6 και δεν έχει ανοιχτεί ακόμα, ενώ άλλα που έφτασαν μετά ανοίχτηκαν.QUOTE]

 

Αφήστε παιδιά,σκέτη απόλαυση τα ταχυδρομεία :wacko: Μίλησα με τα συστημένα του αεροδρομίου για πακέτο μου που έχει έρθει Ελλάδα κ είναι κολημένο από 4/2 χωρίς μεταβολή , κ η απάντηση του υπαλλήλου σήμερα μετά από 1 εβδομάδα είναι οτι: "μπα θα αργήσει λίγο 4-5 ημέρες ακόμα , μπορεί και 1 εβδομάδα - και που να δεις τις γιορτές είχαμε καθυστερήσεις μέχρι κ 1μιση μήνα"!!! Άντε καλό κουράγιο κ καλή επιτυχία σε όσους ξεμπλοκάρουν το πακετάκι τους σύντομα!

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτό θα σε γελάσω. Αλλά καμια βδομάδα παίρνει συνήθως. Τόσο κάνει τουλάχιστον για Σάμο που είμαι εγώ.

 

Πω ρε τόσο πολύ; :/

 

Τέσπα, ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, ησύχασα :)

 

Πότε πιστεύεις θα το έχω στην Κέρκυρα;

 

Φίλε Κερκυραιε τα ιδια και εγώ...Περιμενω Ηγουμενιτσα...

Ευχομαι και ελπιζω αυριο, μεθαυριο να παραλάβουμε!!!;;

Την προηγουμενη βδομάδα παρελαβα απλό γράμμα από Αθήνα σε λιγότερο από 24 ώρες!!!

Ελπίζω πως το ίδιο θα γίνει και τώρα μιας και το δέμα έφτασε στα κεντρικά της Αθήνας

Υπομονή τον γαιδαρο τον φαγαμε,να δουμε ποσο μεγάλη θα είναι η ουρά του...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κερκυραιε τα ιδια και εγώ...Περιμενω Ηγουμενιτσα...

Ευχομαι και ελπιζω αυριο, μεθαυριο να παραλάβουμε!!!;;

Την προηγουμενη βδομάδα παρελαβα απλό γράμμα από Αθήνα σε λιγότερο από 24 ώρες!!!

Ελπίζω πως το ίδιο θα γίνει και τώρα μιας και το δέμα έφτασε στα κεντρικά της Αθήνας

Υπομονή τον γαιδαρο τον φαγαμε,να δουμε ποσο μεγάλη θα είναι η ουρά του...

 

Ωπ να 'τος κι άλλος Κερκυραίος...

 

Και σένα Αθήνα στις 7/2 έφτασε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι είχατε θέμα με τις αποστολές 7/1 όπως είχα κ εγώ για τσεκάρετε. Στο http://www.trackitonline.ru με έβγαλε πριν λίγο Arrival at international place of exchange (ATHENS AMU)

 

Εικόνα

 

Επιτέλους:

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:47 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-02-2015 08:23 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

Επιτέλους 42 μέρες ταξίδι με τον γαδαρο

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:23 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-02-2015 08:11 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

αν και το dispute μόλις έπεσε για κάλο και για κακό μέχρι να το πάρω στα χέρια μου και να βεβαιωθώ οτι δουλεύει κανονικά.

άντε να δούμε πόσο θα κανει μεχρι να το πάρουμε στα χέρια μας...κατι μου λέει οτι από βδομάδα τουλάχιστον.

μην πω δεκαήμερο με τη γκαντεμιά που μας δέρνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Τι σημαίνει το "The item is pre-adviced" ρε παιδιά; Δεν το έχω ξαναδει αυτό.

 

edit: ακυρο. είδα το σχεδιαγραμμα στο πρώτο post.

Edited by madalx
Link to comment
Share on other sites

παραγγελνω απο κινα/ασια εδω και πολλα χρονια οχι μονο κινητα αλλα διαφορα αντικειμενα...

αυτη τη καθηστερηση που εχω φετος δεν την εχω ξαναδει , ειδικα απο singpost κοντευω να κλεισω μηνα ... ερχεται το dispute

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί και πέρα είναι θέματα Μεταφορικής + Ταχυδρομείου. Και όχι, απ' ότι φαίνεται δεν υπάρχει σειρά προτεραιότητας. Πχ το δικό έφτασε εδώ 6 και δεν έχει ανοιχτεί ακόμα, ενώ άλλα που έφτασαν μετά ανοίχτηκαν.QUOTE]

 

Αφήστε παιδιά,σκέτη απόλαυση τα ταχυδρομεία :wacko: Μίλησα με τα συστημένα του αεροδρομίου για πακέτο μου που έχει έρθει Ελλάδα κ είναι κολημένο από 4/2 χωρίς μεταβολή , κ η απάντηση του υπαλλήλου σήμερα μετά από 1 εβδομάδα είναι οτι: "μπα θα αργήσει λίγο 4-5 ημέρες ακόμα , μπορεί και 1 εβδομάδα - και που να δεις τις γιορτές είχαμε καθυστερήσεις μέχρι κ 1μιση μήνα"!!! Άντε καλό κουράγιο κ καλή επιτυχία σε όσους ξεμπλοκάρουν το πακετάκι τους σύντομα!

Και μετα μας φταιει ο Σόϊμπλε.........:X:X:angry::angry::hunter::hunter::whip::whip::whip:

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ωπ να 'τος κι άλλος Κερκυραίος...

 

Και σένα Αθήνα στις 7/2 έφτασε;

 

E,ωρε με παρεξηγησε απεναντι είπα Ηγουμενιτσα,Σουηδος...

Ναι φίλε 7/2 ηρθε με SG στο αεροδρομιο και 10/2 8:33 στο ΚΔ Αττικης (ένα φορτηγο δρομος),λογικά αν εφυγε σημερα από Αθηνα αυριο Ηγουμενιτσα και να δουμε μετά ποτε... σπιτι μας:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...