Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά νιώθω άτυχος με την πρώτη μου παραγγελία.

Έχουν σκάσει τις προηγούμενες μέρες πακέτα που είναι Dispatched 5/1, 6/1, 8/1...21/1. Σήμερα σκάσανε πακέτα με ημερομηνία 7/1 αλλά προφανώς όχι το δικό μου.

 

Η μόνη ήττα είναι ότι το κινητό μου με εγκαταλείπει και θα μείνω ξεκρέμαστος :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

έλα να έρχονται σιγά σιγά....

 

07.01.2015 15:23 SGSING Singapore Send item abroad (Export)

04.02.2015 10:37 Athens Amu Arrival at international place of exchange

04.02.2015 08:37 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ) Arrival at international place of exchange

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά νιώθω άτυχος με την πρώτη μου παραγγελία.

Έχουν σκάσει τις προηγούμενες μέρες πακέτα που είναι Dispatched 5/1, 6/1, 8/1...21/1. Σήμερα σκάσανε πακέτα με ημερομηνία 7/1 αλλά προφανώς όχι το δικό μου.

 

Η μόνη ήττα είναι ότι το κινητό μου με εγκαταλείπει και θα μείνω ξεκρέμαστος :wacko:

 

Εγώ πάντως dispatched 8-1 ακόμα να φανεί. Έχω τώρα μια ελπίδα γιατί κάποιοι με 7/1 βλέπουν φως σιγά-σιγά. Πιστεύω (και εύχομαι :p) οτι την επόμενη βδομάδα θα παραλάβουμε και οι υπόλοιποι :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά νιώθω άτυχος με την πρώτη μου παραγγελία.

Έχουν σκάσει τις προηγούμενες μέρες πακέτα που είναι Dispatched 5/1, 6/1, 8/1...21/1. Σήμερα σκάσανε πακέτα με ημερομηνία 7/1 αλλά προφανώς όχι το δικό μου.

 

Η μόνη ήττα είναι ότι το κινητό μου με εγκαταλείπει και θα μείνω ξεκρέμαστος :wacko:

 

Περίμενε και δες το στο τέλος της ημέρας. Γιατί το πρωί και σε άλλους φάνηκαν αλλά το δικό μου τώρα το εμφάνισε. Ψαξτο στο http://www.trackitonline.ru/ δεν ξέρω πως αλλά το εμφανίζει 4-5 ώρες πριν τα ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε και δες το στο τέλος της ημέρας. Γιατί το πρωί και σε άλλους φάνηκαν αλλά το δικό μου τώρα το εμφάνισε. Ψαξτο στο http://www.trackitonline.ru/ δεν ξέρω πως αλλά το εμφανίζει 4-5 ώρες πριν τα ΕΛΤΑ

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί αλλά συμβαίνει.

Στο trackitonline.ru εμφανίζει νεότερες πληροφορίες για ένα δέμα μου σε σχέση με τη σελίδα των ΕΛΤΑ. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά νιώθω άτυχος με την πρώτη μου παραγγελία.

Έχουν σκάσει τις προηγούμενες μέρες πακέτα που είναι Dispatched 5/1, 6/1, 8/1...21/1. Σήμερα σκάσανε πακέτα με ημερομηνία 7/1 αλλά προφανώς όχι το δικό μου.

 

Η μόνη ήττα είναι ότι το κινητό μου με εγκαταλείπει και θα μείνω ξεκρέμαστος :wacko:

Μια απο τα ίδια..δεν ξέρω ποτε εχεις εσύ εγώ με despached 7/1 (στην αρχή νόμιζα 5/1 αλλά είναι posting date) και φυσικά δεν έχει φανεί Ελλάδα.

Δεν είσαι ο μόνος λοιπον...μην ανχωνεσαι απο τωρα πάντως έχουμε πολύ ψωμί ακόμα μπροστα μας.

Link to comment
Share on other sites

Και γω απο despatched 7-1 αλλά τίποτα μήπως μπορεί καποιο από τα παιδιά που παρελαβαν το{ Despatch No.:} εμενα 4006

αν θυμαστε βεβαια?

 

Δεν παιζει ρολο αυτο και εμενα ειναι 4006 αλλα σημερα εφτασε ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εστειλα στην efox μυνημα για να την ρωτησω που ειναι η παραγγελεια μου..και μου απαντησαν αυτο:

Thank you for your order. It is already delivered. But the status

updates slowly. We still havn't got the tracking nummber. But we will

inform you immediately once we get it.

Thank you again for your great patience.

Any other problem please feel free to contact us again.

 

τι τρεχει εδω;να ανυσηχω;

Link to comment
Share on other sites

συμφουριτες, εχει φως στην ακρη του τουνελ!!!!

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 08-01-2015 14:48 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-02-2015 07:49 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Έχω παραγγείλει και εγώ κινητό από Κίνα το οποίο έχει γίνει dispatched στις 11/1 ενώ η πληρωμή έγινε στις 6/1. Σε μία εβδομάδα κλείνει ένα μήνα από την ημ/νία που στάλθηκε ενώ στο tracking δεν δείχνει τίποτα παραπάνω από "dispatched to overseas".

Μία ερώτηση... Αν δω ότι στις 40+ μέρες δεν έχει έρθει ακόμα, να υποβάλλω dispute ή να περιμένω μέχρι και την τελευταία μέρα που μπορώ να το κάνω (45η); Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by godofwar161
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο αυτο και εμενα ειναι 4006 αλλα σημερα εφτασε ελλαδα

 

Eυχαριστώ για την άμεση απάντηση σου δηλαδή έχουμε το ίδιο despached 7/1:το 4006 είναι ο σάκος απότι διάβασα εδώ, εγώ και καπια αλλά παιδιά με τα ίδια μπορεi να ερθουν άλλη μέρα.είνα πρώτη παραγελία ΚΑΙ ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΉΞΙΜΟ φιλέμου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μου εμφανιστηκε ενα απο τα δυο πακετα που περιμενα απο 05/01 και το περιεργο ειναι οτι ηταν στην ιδια αποστολη βαση του αριθμου απο την Sg παντα.

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:46 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-02-2015 08:05 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

Το αλλο καπου θα ειναι κρυμμενο μαλλον..χαχαχχ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-01-2015 15:23 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Ειδα και εγω φως σημερα!

 

RS2110*****NL

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 23-01-2015 06:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 23-01-2015 06:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-02-2015 06:09 ΕΛΛΑΔΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Link to comment
Share on other sites

Συστημένο. Σιγκαπούρη.

 

1.Άφιξη στη χώρα προορισμού.

2. Κλείσιμο από Κ.Δ αεροδρόμιο.

 

Αν ένα δέμα σκαλωσει τελωνείο θα εμφανιστεί ανάμεσα στο 1 και στο 2 η μετά το 2.?

 

*για παράδοση Αθήνα.

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Και γω περιμένω δύο παραγγελίες από SG Post που έφυγαν 7/1 με αριθμό αποστολής 4006. Σήμερα φάνηκε το ένα από τα 2 Αθήνα. Δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό! :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Και γω περιμένω δύο παραγγελίες από SG Post που έφυγαν 7/1 με αριθμό αποστολής 4006. Σήμερα φάνηκε το ένα από τα 2 Αθήνα. Δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό! :p

 

Ακριβως ετσι ειμαι και εγω...το ενα απο τα δυο

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

nikkal ------------- RC410800528NL

ZMA ----------------- RC410802682NL

paris_89 ----------- RC410799921NL

Thanos_ATH ------- RC410800505NL

PANOSFL22 ---------RC410800465NL

 

Πλην του δικού μου (!!!!!!), τα υπόλοιπα έφτασαν επιτέλους Ελλάδα!!!

Με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να δω ενα ιστορικο για αποστολη προιοντος με singapore post ?

 

χωρις να ανατρεξω σε πολλες σελιδες πισω :p

Link to comment
Share on other sites

Και γω απο despatched 7-1 αλλά τίποτα μήπως μπορεί καποιο από τα παιδιά που παρελαβαν το{ Despatch No.:} εμενα 4006

αν θυμαστε βεβαια?

 

καταλαβα... δηλαδη εμενα που ειναι dispatched 19/1/15 με αριθμο 4018 ... καλο πασχα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

nikkal ------------- RC410800528NL

ZMA ----------------- RC410802682NL

paris_89 ----------- RC410799921NL

Thanos_ATH ------- RC410800505NL

PANOSFL22 ---------RC410800465NL

 

Πλην του δικού μου (!!!!!!), τα υπόλοιπα έφτασαν επιτέλους Ελλάδα!!!

Με το καλό!!!

Ναι ρε φίλε επιτέλους, μόλις μου ήρθε στο trackchecker και μπήκα να το γράψω εδώ αλλά με πρόλαβες:p, άντε να δούμε πότε θα τα έχουμε στα χέρια μας τα πακέτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος από την εμπειρία του να μου πει από Vickmall τι είναι καλύτερα να ζητήσω, NL post ή SG Post?

και εγω NL επελεξα και απο μονοι τους το εστειλαν με SG post γιατι λενε οτι ειναι πιο γρηγορα...χωρις να με ενημερωσουν

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο οτι κατάλαβα ψάχνοντας και διαβάζοντας , είναι οτι μάλλον ολα εξαρτώνται , οχι απο την ημερομηνία που γίνεται dispatch, οσο απο την πτήση στην οποία θα φορτωθεί το πακέτο. Θέλω να πω, ίσως μια πτήση εχει 10 προγραμματισμένες στάσεις σε διάφορες χώρες, ενω μια άλλη 20(παράδειγμα)! Ίσως λεω και βλακείες αλλά αυτήν την εντύπωση αποκόμισα απο την παρθενική μου παραγγελία!
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...