Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω φιλε για την απαντηση εχει εξελιξη η παραγγελεια οκ..

 

http://prntscr.com/4tmid2

 

http://prntscr.com/4tmjeb

Εξέλιξη μπορεί να έχει, στην Ελλάδα δεν έχει έλθει όμως ..... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πακέτο από την Αγγλική αποθήκη του Banggood ήρθε με Sweden post.

Τι παίζει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το είχαν εκεί και το έστειλαν από Κίνα, ήλεγξες καθόλου την διαδρομή του;; Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορειται να μου δωσετε ενα λινκ για να ανισχνευσω την παραγγελια μου απο το vickmall με singapore post, εχω δοκιμασει αυτα στην πρωτη σελιδα αλλα δεν μου εμφανιζει τιποτα
πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορειται να μου δωσετε ενα λινκ για να ανισχνευσω την παραγγελια μου απο το vickmall με singapore post, εχω δοκιμασει αυτα στην πρωτη σελιδα αλλα δεν μου εμφανιζει τιποτα

Πόσες ημέρες έχεις τον αριθμό;; Καλύτερα γράψε τον εδώ γιά να το ψάξουμε.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ημέρες έχεις τον αριθμό;; Καλύτερα γράψε τον εδώ γιά να το ψάξουμε.

 

τον εχω απο 24/9, ο κωδικος ειναι RF283955525SG ευχαριστω για την βοηθεια :)

πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

τον εχω απο 24/9, ο κωδικος ειναι RF283955525SG ευχαριστω για την βοηθεια :)

27/9 έφυγε από Σιγκαπούρη, οπότε είναι νωρίς ακόμη, περίμενε ..... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

27/9 έφυγε από Σιγκαπούρη, οπότε είναι νωρίς ακόμη, περίμενε ..... :)

 

ευχαριστω πολυ :)

πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εξέλιξη μπορεί να έχει, στην Ελλάδα δεν έχει έλθει όμως ..... :)

 

:D:D:D

 

πανω που πηγα να χαρω λιγω μου ριξες κατρταπακια ....χεχεχεχε ενταξη μωρε θαρθη αφου ξεκολησε και εγινε ενημερωση ...καλιο αργα παρα ποτε ποτε...χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα ενα μεταχειρισμενο φακο DSLR απο Ιαπωνια μεσω ΕΒΑΥ και ενω εγω κανει εκατονταδες αγορες απο ΕΒΑΥ ειναι η πρωτη φορα που μου εβγαλε στο συστημα "Εισαγωγη τελωνειο", Η τιμη του φακου ηταν τοσο χαμηλη (25$) που δεν θεωρησα οτι υπαρχει αυτη η πιθανοτητα κτλ..

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 29-09-2014 07:15 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 29-09-2014 23:24 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 06-10-2014 08:49 IPS

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 06-10-2014 08:58 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 06-10-2014 12:19 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

 

Αλλα αμεσω μετα λεει "Κλεισιμο απο Καταστημα αεροδρομιου"...Μαλλον την σκαπουλαραμε ετσι?

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα ενα μεταχειρισμενο φακο DSLR απο Ιαπωνια μεσω ΕΒΑΥ και ενω εγω κανει εκατονταδες αγορες απο ΕΒΑΥ ειναι η πρωτη φορα που μου εβγαλε στο συστημα "Εισαγωγη τελωνειο", Η τιμη του φακου ηταν τοσο χαμηλη (25$) που δεν θεωρησα οτι υπαρχει αυτη η πιθανοτητα κτλ..

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 29-09-2014 07:15 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 29-09-2014 23:24 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 06-10-2014 08:49 IPS

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 06-10-2014 08:58 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 06-10-2014 12:19 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

 

Αλλα αμεσω μετα λεει "Κλεισιμο απο Καταστημα αεροδρομιου"...Μαλλον την σκαπουλαραμε ετσι?

Μάλλον ... μπήκε και βγήκε !!! :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ... μπήκε και βγήκε !!! :lol:

 

Ε ναι δεν θα πληρωσουμε καπελο στα 25$..

Τωρα που το σκεφτομουν βεβαια εχω και την αποδειξη του paypal με την πληρωμη που οντως φαινονται τα 25$ και οχι πχ 200$ που τα δηλωσε 25$ για να αποφυγω το τελωνειο..

 

Βασικα τα κινεζομαγαζα που δραστηριοποιουνται εδω (vickmall, minideal κτλ), θα μπορουσαν να κοβουν 2 αποδειξεις paypal, μια με 25-30$ που δηλωνουν και στο δεμα και μια το υπολοιπο ποσο...ετσι εαν προκυψει θεμα, τους σκας την μικρη αποδειξη και νομιζω οτι καθαριζεις..Εχω καπου λαθος?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά δεν είναι αναγκαίο στο PayPal μπορείς άνετα να αλλάξεις την απόδειξη σε ότι θέλεις το έχω κάνει 2 φορές...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά δεν είναι αναγκαίο στο PayPal μπορείς άνετα να αλλάξεις την απόδειξη σε ότι θέλεις το έχω κάνει 2 φορές...

 

Ναι ευκολο να γινει, αλλα μπορουν να ελεγξουν το transaction ID και να δουν το πραγματικο ποσο..Βεβαια θα μου πεις, που να πανε μεχρι εκει αυτοι..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι σιγά δεν έχουν άλλες 500 υποθέσεις. :P

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το είχαν εκεί και το έστειλαν από Κίνα, ήλεγξες καθόλου την διαδρομή του;;

Δεν υπήρχε ανίχνευση.

Αλλά και το site τους έλεγε UK shipped.

Και δεν νομίζω να ερχόταν σε 2 βδομάδες από Κίνα, ειδικά μέσα στις αργίες τους.

Σήμερα παρέλαβα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε ανίχνευση.

Αλλά και το site τους έλεγε UK shipped.

Και δεν νομίζω να ερχόταν σε 2 βδομάδες από Κίνα, ειδικά μέσα στις αργίες τους.

Σήμερα παρέλαβα.

Το ζήτημα είναι ότι εάν το έστελναν από Αγγλία θα ήταν εδώ το πολύ σε 5 ημέρες, τόσο έκαναν όσα έχω πάρει από εκεί.

Εφ'όσον παρέλαβες, όλα εντάξει .... :)

(Και μην πιστεύεις ότι λένε τα Κινεζόπουλα, εγώ πλήρωσα γιά να μου στείλουν δέμα με SP και αυτοί το έστειλαν με NL ... )

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι ότι εάν το έστελναν από Αγγλία θα ήταν εδώ το πολύ σε 5 ημέρες, τόσο έκαναν όσα έχω πάρει από εκεί.

Εφ'όσον παρέλαβες, όλα εντάξει .... :)

(Και μην πιστεύεις ότι λένε τα Κινεζόπουλα, εγώ πλήρωσα γιά να μου στείλουν δέμα με SP και αυτοί το έστειλαν με NL ... )

 

Μου έχει τύχει πάντως και πακέτο από Αγγλία με απλό ταχυδρομείο να κάνει 10 μέρες και άλλο συστημένο πάλι από Αγγλία να κάνει 3 μέρες.

Πάντως αφού ήρθε όπως λες, καλά είναι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι ότι εάν το έστελναν από Αγγλία θα ήταν εδώ το πολύ σε 5 ημέρες, τόσο έκαναν όσα έχω πάρει από εκεί.

Εφ'όσον παρέλαβες, όλα εντάξει .... :)

 

(Και μην πιστεύεις ότι λένε τα Κινεζόπουλα, εγώ πλήρωσα γιά να μου στείλουν δέμα με SP και αυτοί το έστειλαν με NL ... )

 

Ενώ το δέμα έχει φτάσει στην Ελλαδα από 1-10-2014 έχει σταματησει οποιαδηποτε ενημέρωση από όλα τα σχετικά λινκς, όπως και του επίσημου μεταφορεα νλ. Ο κωδικός εντοπισμού του είναι RC410173474NL. Χτες που τηλ στα ΕΛΤΑ μου είπαν ότι δεν το έχουν ακόμα ως εισερχόμενο. Σήμερα μου είπαν ότι πρέπει να έχει 9 αριθμούς και όχι δέκα για τον εντοπισμό του.. Πέρα από υπομονή, θα μπορούσα να κανω κάτι άλλο; Καλημέρα σε ολους!!

Edited by makic
Link to comment
Share on other sites

Ενώ το δέμα έχει φτάσει στην Ελλαδα από 1-10-2014 έχει σταματησει οποιαδηποτε ενημέρωση από όλα τα σχετικά λινκς, όπως και του επίσημου μεταφορεα νλ. Ο κωδικός εντοπισμού του είναι RC410173474NL. Χτες που τηλ στα ΕΛΤΑ μου είπαν ότι δεν το έχουν ακόμα ως εισερχόμενο. Σήμερα μου είπαν ότι πρέπει να έχει 9 αριθμούς και όχι δέκα για τον εντοπισμό του.. Πέρα από υπομονή, θα μπορούσα να κανω κάτι άλλο; Καλημέρα σε ολους!!

Μα έχει 9 νούμερα! :wacko:

Και εδώ πάντως, που για μένα είναι το πιο ενημερωμένο, λέει ότι δεν έχουν ενημέρωση.... :confused:

http://trackitonline.ru/?tn=RC410173474NL

Link to comment
Share on other sites

Μα έχει 9 νούμερα! :wacko:

Και εδώ πάντως, που για μένα είναι το πιο ενημερωμένο, λέει ότι δεν έχουν ενημέρωση.... :confused:

http://trackitonline.ru/?tn=RC410173474NL

 

Σωστά.. :ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τους τηλεφώνησα εκ νέου. Επιβεβαίωσαν ότι δεν έχει σκαναριστει ακόμα, με πιθανό διάστημα ''ανοχής'' για να συμβει αυτό από 6 μέχρι και 12 ημέρες..

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι

το ιδιο κ εγω , απο 3/10

http://trackitonline.ru/?service=track

 

Το δικό σου δεν εμφανίζεται, οπότε καλή υπομονή μας..Λογικά θα εμφανιστούν σε 4-5 μέρες και στα ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια ερωτηση

 

Εχω ενα πακετακι στο κεντρο ελτα στο αεροδρομιο...μου εχουνε δωσει ενα τηλεφωνο αλλα δε το σηκωνει ανθρωπος

 

επειδη ειναι επειγον, ξερετε αν μπορω να παω να το παρω απο εκει? το εχει κανει κανενας ποτε? γιατι θα περιμενω 1-2 μερες μεχρι να φτασει στη περιοχη που ειμαι στην Αθηνα

 

ευχαρστω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...