Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα..εστειλα ενα πακέτο πισω στην Κινα (geekbuying) για επισκευη, αλλά ξεχασα να το μαρκάρω σσαν δώρο...Θα έχω προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εμένα δείχνει κάτι παρόμοιο

(αγορά απο Geekbuying)

Despatch No.: 4113

Beat No.: -

*

Status Date Status Description

08-05-2014 Received from Customer

10-05-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

14-05-2014 Received from Customer

16-05-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Μα καλα δυο φορές received from customer και δυο φορές despatched to overseas?

μη δινετε σημασια σε τετοια λαθη

καλησπερα..εστειλα ενα πακέτο πισω στην Κινα (geekbuying) για επισκευη, αλλά ξεχασα να το μαρκάρω σσαν δώρο...Θα έχω προβληματα?

το gift δεν ισχύει χρόνια τωρα, δεν εχει κανενα νοημα κι ισχύ

Link to comment
Share on other sites

 

το gift δεν ισχύει χρόνια τωρα, δεν εχει κανενα νοημα κι ισχύ

 

οπότε να χω το κεφαλι μου ησυχο? Αν το ανοιξουν και χρειαστεί εκτελωνισμό, θα μπει στον κόπο το geek (το οποιο geek δε φερθηκε και πολυ καλά, το μονο καλο ηταν οτι απαντουσε αμεσα στα email) να το εκτελωνίσει η θα το παρατήσει έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Απο την Μαλαισία μια μπαταρία που είχα πάρει απο banggood μου ήρθε σε 15 ημέρες. ΣΤο tracking άργησε να φανεί, αλλα το σημαντικό όμως είναι ότι ήρθε γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

απο αεροδρομιο για επαρχια ποσες μερες κανει απο την εμπειρια σας?

 

Συνήθως 1-3 μέρες.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες... :)

Διάβασα τον οδηγό και (μπράβο στο παλικάρι που τον ανέβασε :bow: )

και έλυσα σχεδόν όλες της απορίες μου....εκτός από μια:

Έκανα 1 παραγγελία από Minitake με αποδέκτες 2 διαφορετικά άτομα

στην ίδια πόλη. Μετά από 7 μέρες εμφανίστηκε σε διάφορα site εντοπισμού

...το 1 πακέτο στην Ελλάδα και το άλλο στην ...Ισπανία! Η αποστολή έγινε με PostNL (νομίζω ολανδικό?)

Σας έχει ξανατύχει...?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια... :)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι είναι με Sweden Post. Θα κάνει μέρες να φανεί στα ΕΛΤΑ.

Στην καλή περίπτωση γιατί δύο δικά μου δέματα αυτό δείχνουν εδώ και 3 μήνες :lol: έχουν χαθεί.

Μην αγχώνεσαι φίλε μου. Σχεδόν πάντα καθυστερούν λίγο αλλά στο τέλος έρχονται.

 

φίλε μου τοσο πολυ έκανες να τα βρεις.?? Σου ήρθαν τελικα???..εμενα εχουν και τα δυο το ενα 46 μέρες και το αλλο 36 περίπου....Με sweden post και δεν φαίνονται στο σύστημα των elta ενω μου λεει ο πωλητής ότι έφτασε Ελλάδα....Αλλος κανείς με εμπειρία απο sweden post????

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου τοσο πολυ έκανες να τα βρεις.?? Σου ήρθαν τελικα???..εμενα εχουν και τα δυο το ενα 46 μέρες και το αλλο 36 περίπου....Με sweden post και δεν φαίνονται στο σύστημα των elta ενω μου λεει ο πωλητής ότι έφτασε Ελλάδα....Αλλος κανείς με εμπειρία απο sweden post????

 

Τα δικά μου δεν ήρθαν ποτέ. Χάθηκαν κάπου στο δρόμο.

Ο πωλητής σου λέει αυτό που βλέπει στο tracking "local mail tracking" Στην πραγματικότητα αυτό σημαίνει πως το δέμα φορτώθηκε στη Σουηδία και όχι ότι έφτασε Ελλάδα. Τα δέματα από Σουηδία τα ανοίγουν κάθε 2-3 μέρες το πολύ στο αεροδρόμιο. Άρα με το που φτάσει Ελλάδα το πολύ 2-3 μέρες το βλέπεις στα ΕΛΤΑ. Δεν έχουν φτάσει ακόμα Ελλάδα. Κάπου σε κάποιο transit θα είναι. Έχω αρκετές εμπειρίες από Sweden Post. Κατά κανόνα αργούν πιο πολύ από Singapore Post γιατί περνάνε από πιο πολλά transit για να φτάσουν Ελλάδα. Καλού κακού να θυμάσαι τις προθεσμίες του PayPal. Καμιά φορά και χάνονται (όπως τα δικά μου). Καλό είναι να την πληρώσει ο πωλητής και όχι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

μη δινετε σημασια σε τετοια λαθη

 

Σίγουρα είναι λάθος? Η σωστή ημερομηνία δηλαδή είναι η αρχική?

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου δεν ήρθαν ποτέ. Χάθηκαν κάπου στο δρόμο.

Ο πωλητής σου λέει αυτό που βλέπει στο tracking "local mail tracking" Στην πραγματικότητα αυτό σημαίνει πως το δέμα φορτώθηκε στη Σουηδία και όχι ότι έφτασε Ελλάδα. Τα δέματα από Σουηδία τα ανοίγουν κάθε 2-3 μέρες το πολύ στο αεροδρόμιο. Άρα με το που φτάσει Ελλάδα το πολύ 2-3 μέρες το βλέπεις στα ΕΛΤΑ. Δεν έχουν φτάσει ακόμα Ελλάδα. Κάπου σε κάποιο transit θα είναι. Έχω αρκετές εμπειρίες από Sweden Post. Κατά κανόνα αργούν πιο πολύ από Singapore Post γιατί περνάνε από πιο πολλά transit για να φτάσουν Ελλάδα. Καλού κακού να θυμάσαι τις προθεσμίες του PayPal. Καμιά φορά και χάνονται (όπως τα δικά μου). Καλό είναι να την πληρώσει ο πωλητής και όχι εσύ.

 

Το θέμα είναι ότι τα πακέτα τα πηρα απο aliexpres οχι όμως με alipay αλλα με πιστωτική. Εχει επιλογή να πατήσεις dispute και μάλιστα νομίζω σου δίνει περιθώριο 60 μέρες το aliexpres αλλα δεν ξερω πως θα δικαιωθώ αφού φαίνεται με το topic mail tracking οτι το δέμα έφτασε αλλα δεν το παραλαμβάνω...πως το απέδειξες αυτό?? εσυ?? σου γραψε και εσενα το ίδιο Local mail tracking??? Εκεί ειναι το θέμα...Με paypal δεν το ειχα αντιμετωπίσει ποτέ το θέμα αυτό τωρα με το ali εγινε πρωτη φορα....Ξανα οποτε sweden post με τιποτα....:mad:

 

Πηγαίνοντας στο alli μου δίνει να το ψάξω εδω http://directlinktrackedplus.com/ πηγαίνοντας εκεί μου λεει

 

17/04/14 15:00

Order dispatched

18/04/14 18:48

Order departed on flight from origin

29/04/14 10:09

Order departed from sorting hub

09/05/14 18:55

Local mail tracking

 

You can connect to your local tracking website at the destination below directly.

 

http://www.elta.gr/index.asp

 

Please remember to copy your item number for further tracking.

 

For destinations not on the list, tracking information on this website is only available up to arrival and customs clearance at end destination, for further information please contact your local post office/delivery agent.

 

 

Please note: it is our experience that not all local postal services consistently scan packages for tracking upon arrival. If you cannot see your package being tracked, please contact your local post and lodge a formal request to trace it.

 

Most postal services are required by law to follow up on all such requests. You can visit your local post/delivery agent's website here:

 

http://www.elta-net.gr/

 

Που σημαίνει αν μεταφράζω καλά ότι πρεπει να κανουμε αίτηση για λεπτομερές ψάξιμο στο τοπικό μας ταχυδρομείο....Το εχει κανει κανείς??? Δηλαδη δεν αρκεί να μας πουνε δεν ήρθε πρεπει να επιμείνουμε να κάνουμε αίτηση για περαιτέρω διερεύνηση οπως καταλαβαίνω....

 

και ψάχνοντας να δω τι γινεται ως εκ θάυματος εμφανίστηκε το δέμα στην Ελλάδα ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ. Δηλαδή ενώ πριν λίγη ώρα έλεγε μια απο τα ίδια local mail tracking το δεύτερο πακέτο περίπου στις 36 μέρες σήμερα μου βγαλε ξαφνικά ότι εφτασε Ελλαδα το άλλο αγνοείτε (τα στοιχεία που σας εβαλα είναι απο το πρώτο εδω) το οποίο παει για 47 μέρες αυριο...Θα παω αυριο να το ψάξω και αν μου πουνε να κανω αίτηση θα την κανω....Ελπίζω να εμφανιστεί και αυτο....

 

Το ανυσηχητικό ειναι τώρα που βλεπω το δευτερο δέμα που εφτασε εδω τα στοιχεία του οτι αμέσς μετά το loal mail traking τν επομεν το εμφάνισε...στο αεροδρομιο εν το πρ το εχουν περασε τόσες μέρες και τιποτα απο 9/5...αυτο με αν συχει.

.--------ασχετο.....τι εγινε τ ρα και τρ ει τα γραμματα κατι επαθε το πλκτρολογιο....σορυ...---------------

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/05/18 23:30:33

2014-05-18 23:28, Item arr ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ Κ Δ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ Κ Δ

2014-05-15 14:46, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-05-15 05:22, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

Origin Country - Sweden:Tracking Consuming:16 Millisecond, Cache Time:2014/05/18 19:45:45

2014-05-14 18:55, Local mail tracking

2014-04-29 14:08, Order departed from sorting hub

2014-04-29 00:00, Posten, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad.

2014-04-22 10:49, Order departed on flight from origin

2014-04-21 15:00, Order dispatched

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Despatched to ATC

 

σε αυτή την κατάσταση το δέμα εδώ

 

http://www.streetdb.com/singapore-map-p819479-AIRMAIL-TRANSIT-CENTRE-POST-OFFICE-(AIRMAIL-TRANSIT-CENTRE).htm

 

και ετοιμάζεται να πετάξει.....

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εγω παραγγειλα απο alli xpress ενα κινητο ,,το track number στην αναζητηση στο http://www.17track.net μου βγαζει αυτο το μηνυμα....2014-05-20 04:21, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) ξερει κανεις κατι σας εχει ξανατυχει??κατα σειρα τα λεει....Number Origin Destination Events Status Operate

 

RF229446126SG

View Official Data

 

Singapore

Normal Tracking

 

Unknown(Modify)

Unable To Track 2014-05-20 04:21, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Transporting

 

DetailsCopy

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το κόπο να κάνεις track στο signpost

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μου βγαζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανεις αλλος ξερει να μου απαντησει για το μηνυμα που γραφω στο ποστ 2766??

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα jiayu f1 από to2c ,δυστυχώς έχει μια μικρή γρατσουνια στην άκρη της οθόνης αισθητή όμως , τους το ανέφερα έστειλα και βιντεακι να το δουν και τωρα περιμένω απάντηση . κρίμα γιατι χαρηκα που ήρθε σε 10 μέρες . Έχει κάποιος παρόμοιο περιστατικό και ποιες κινήσεις πρέπει να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

 

 

Εντοπισμός στην Ελλάδα

Tracking system των ΕΛΤΑ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ/ Receive Item From Customer...Το πακέτο παραληφθηκε από τον αποστολέα στο ταχυδρομείο της χώρας αποστολής

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS/ Item in conta IPS...Εμφανίζεται όταν αναχωρίσει η πτήση με το πακέτο μας από τη χώρα αποστολής

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ/ Receive Item At Office Of Exchange...Εμφανίζεται όταν στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα ανοιχθεί ο σάκος όπου βρίσκεται το πακέτο, και καταγραφεί η άφιξη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ/Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ...Εμφανίζεται όταν το πακέτο είναι έτοιμο να φύγει από το Κέντρο Διαλογής των ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο, και να προωθηθεί στο κεντρικό κέντρο διαλογής που καλύπτει την πόλη μας

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ/Item in conta ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ [ΠΕΡΙΟΧΗ]...Το πακέτο έφτασε στο Κεντρο διαλογής του νομού-πόλης όπου ανήκουμε

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Μ.Δ./Item arr Κ.Μ.Δ. [ΠΕΡΙΟΧΗ]

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Μ.Δ./Item in conta Κ.Μ.Δ. [ΠΕΡΙΟΧΗ]...Το πακέτο έφτασε στο κέντρο διανομής της περιοχής μας κι ο ταχυδρόμος είτε θα το πάρει για να μας το φέρει σπίτι είτε θα μας αφήσει ειδοποιητήριο και θα πάει το πακέτο με φορτηγάκι στο ταχυδρομείο που μας εξυπηρετεί.

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ/Item to be delivered...Ο ταχυδρόμος το πήρε είτε για να μας το φέρει είτε για να το πάει στο ταχυδρομείο

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ...Ο ταχυδρόμος μας έφερε ειδοποιητήριο

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ/Item delivered...Είτε το ταχυδρόμος το άφησε στο ταχυδρομείο, είτε μας το έφερε σπίτι. Αν το άφησε το ταχυδρομείο, όταν το παραλάβουμε θα εμφανιστεί δεύτερη καταχώρηση που αναφέρει τελική παράδοση.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ: Το πακέτο περνάει από εκτελωνισμό ΜΟΝΟ αν δούμε στο tracking «ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ/Item handed over to customs authority for final delivery». Τα συστημένα πακέτα με διαστάσεις μικρότερες του μισού μέτρου ΔΕΝ εκτελωνίζονται, παρά μόνο σε ειδικές σπάνιες περιπτώσεις.

 

Πόσο καιρό θέλει περίπου από το βήμα Receive Item At Office Of Exchange να φτάσει Κρήτη ;;

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μου βγαζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανεις αλλος ξερει να μου απαντησει για το μηνυμα που γραφω στο ποστ 2766??

 

Τον τεράστιο οδηγό στη πρώτη σελίδα τον διάβασες ή απλά ποσταρες ;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Δεν ξερω αν βρισκομαι στο σωστο topic αλλα επειδη η αγορα εγινε απο κινα πιστευω να μπορειτε να με βοηθησετε!Παρειγγειλα τελη απριλιου δυο κιντητα απο minideal τo thl t5s και το star w450.Αφοτου ηρθαν μετα απο 3-4 μερες χαλασε το touch του w450.Μιλησα με το Minideal και μου ειπαν οτι μπορω να το στειλω πισω αλλα χρειαζομαι την εγγυηση.Οταν ανοιγα το πακετο εγινε καποιο λαθος και εχασα το χαρτι τησ εγγυησης.Η αγορα εγινε με paypal μου δινει το paypal καποια εγγυση ή υπαρχει καποιος τροπος να επισκευαστει το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

 

 

Εντοπισμός στην Ελλάδα

Tracking system των ΕΛΤΑ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ/ Receive Item From Customer...Το πακέτο παραληφθηκε από τον αποστολέα στο ταχυδρομείο της χώρας αποστολής

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS/ Item in conta IPS...Εμφανίζεται όταν αναχωρίσει η πτήση με το πακέτο μας από τη χώρα αποστολής

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ/ Receive Item At Office Of Exchange...Εμφανίζεται όταν στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα ανοιχθεί ο σάκος όπου βρίσκεται το πακέτο, και καταγραφεί η άφιξη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ/Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ...Εμφανίζεται όταν το πακέτο είναι έτοιμο να φύγει από το Κέντρο Διαλογής των ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο, και να προωθηθεί στο κεντρικό κέντρο διαλογής που καλύπτει την πόλη μας

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ/Item in conta ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ [ΠΕΡΙΟΧΗ]...Το πακέτο έφτασε στο Κεντρο διαλογής του νομού-πόλης όπου ανήκουμε

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Μ.Δ./Item arr Κ.Μ.Δ. [ΠΕΡΙΟΧΗ]

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Μ.Δ./Item in conta Κ.Μ.Δ. [ΠΕΡΙΟΧΗ]...Το πακέτο έφτασε στο κέντρο διανομής της περιοχής μας κι ο ταχυδρόμος είτε θα το πάρει για να μας το φέρει σπίτι είτε θα μας αφήσει ειδοποιητήριο και θα πάει το πακέτο με φορτηγάκι στο ταχυδρομείο που μας εξυπηρετεί.

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ/Item to be delivered...Ο ταχυδρόμος το πήρε είτε για να μας το φέρει είτε για να το πάει στο ταχυδρομείο

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ...Ο ταχυδρόμος μας έφερε ειδοποιητήριο

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ/Item delivered...Είτε το ταχυδρόμος το άφησε στο ταχυδρομείο, είτε μας το έφερε σπίτι. Αν το άφησε το ταχυδρομείο, όταν το παραλάβουμε θα εμφανιστεί δεύτερη καταχώρηση που αναφέρει τελική παράδοση.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ: Το πακέτο περνάει από εκτελωνισμό ΜΟΝΟ αν δούμε στο tracking «ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ/Item handed over to customs authority for final delivery». Τα συστημένα πακέτα με διαστάσεις μικρότερες του μισού μέτρου ΔΕΝ εκτελωνίζονται, παρά μόνο σε ειδικές σπάνιες περιπτώσεις.

 

Για τα μισού μέτρου και μικρότερα πακέτα εξακολουθεί να ισχύει ότι δεν περνάνε τελωνείο? Βάσει κάποιας νομοθεσίας ή λόγω μεγάλης ποσότητας που είναι αδύνατο να ελεγχθεί?

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τα δέματα από κίνα με tracking number CPXXXXXXXXXCN που μπορώ να τα εντοπίσω;

προσπάθησα στα Ελτά και Ελτά κούριερ αλλά δεν τα βλέπει. Μόνο στο 17track.net.

ο κινέζος μου είπε ότι τα έστειλε με China Post Mail και να μην ανησυχώ...:worry:

www.koilakozanis.gr

Custom made 3d Printed Products

www.etsy.com/shop/3DPrintingExpert

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω απο την πεμπτη στο singpost να λεει Despatched to overseas (Country code: GR) και στα ελτα κλεισιμο απο IPS να αρχισω να ανησυχω?

ή παιζει να μην εχει ανοιχτει ακομα στο αεροδρομιο ο σακος με τα δεματα που βρισκονται και τα δικα μου?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΧΕΤΙΚΆ ΓΡΉΓΟΡΑ ΕΦΤΑΣΕ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΌ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ?

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 06-05-2014 17:26 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-05-2014 12:50 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 20-05-2014 16:38 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω απο την πεμπτη στο singpost να λεει Despatched to overseas (Country code: GR) και στα ελτα κλεισιμο απο IPS να αρχισω να ανησυχω?

ή παιζει να μην εχει ανοιχτει ακομα στο αεροδρομιο ο σακος με τα δεματα που βρισκονται και τα δικα μου?

Διαβάστε λίγο τον οδηγό βρε παιδιά ... το δέμα σου την Πέμπτη έφυγε από την Σιγκαπούρη!!!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω απο την πεμπτη στο singpost να λεει Despatched to overseas (Country code: GR) και στα ελτα κλεισιμο απο IPS να αρχισω να ανησυχω?

ή παιζει να μην εχει ανοιχτει ακομα στο αεροδρομιο ο σακος με τα δεματα που βρισκονται και τα δικα μου?

 

μην ανησυχείς καθόλου. 10 περίπου δέματα που έχω πάρει εδώ και ένα μήνα θέλουν 7-10 μέρες για να αλλάξουν κατάσταση από το "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS" στο "ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ"

 

ΠΑΙΔΙΑ ΣΧΕΤΙΚΆ ΓΡΉΓΟΡΑ ΕΦΤΑΣΕ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΌ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ?

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 06-05-2014 17:26 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-05-2014 12:50 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 20-05-2014 16:38 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

μια χαρά λογικό είναι..νομίζω σε 3 εργάσιμες περίπου θα το έχεις κιόλας

Edited by spoos_gr

www.koilakozanis.gr

Custom made 3d Printed Products

www.etsy.com/shop/3DPrintingExpert

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...