Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 26-04-2014 14:01 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 26-04-2014 17:48 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

14:01 ΜΠΗΚΕ στο τελωνείο ...

17:48 ΒΓΗΚΕ από το τελωνείο και είναι στις ταχυμεταφορές, Που είδατε ότι θα πληρώσει;;; :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φιλε ακριβως την ιδια μερα και ιδια ωρα ειμαι κι εγω...ειμαστε στην ιδια πτηση....στο ιδιο μισαωρο καταγραφηκε το conta ips...ΔΕΝ εχω παραλάβει ουτε κι εγω και αρχισα τα παραπονα στο geekbuying...Αν έχεις νέα ενημερωσε κι εμενα γιατι λογικα θα έχω κι εγω νεα...

 

φιλε μου τους εστειλα e-mail σημερα. οταν παρω απαντηση θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση έχω παραγγέιλλει από minideal δυο πακέτα την ιδια μέρα (23/5) μου έστειλαν την επομένη μέρα 2 track number .Μπήκα στην Σιγκαπούρη post και μου ελεγε και στα δυο οτι εχει γινει παραλάβη απο τον πελάτη το θέμα είναι οτι στα ελτα στο ένα γράφει (ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS) και το άλλο δεν το βρίσκει καν !! , ειναι φυσιολογικό ;

 

Μπορει να σου έδωσε λανθασμένο track number εχει τύχη ρώτησε τον να σου δώσει το σωστό

 

Ειναι κανείς που να εχει κάνει παραγγελία κοντά στις 25 Μαρτίου και να βρίσκεται ακόμη Σιγκαπούρη ?

Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σου έδωσε λανθασμένο track number εχει τύχη ρώτησε τον να σου δώσει το σωστό

 

Ειναι κανείς που να εχει κάνει παραγγελία κοντά στις 25 Μαρτίου και να βρίσκεται ακόμη Σιγκαπούρη ?

 

Εγω εκανα 28 Μαρ και ακομη εκει ειναι συμφωνα με την Singapore F#@%^%#^ post.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τους εστειλα e-mail σημερα. οταν παρω απαντηση θα ενημερωσω

 

Το geekbyuing δε θα σας πει κάτι καινούργιο, ούτε μπορεί να βοηθήσει. Αν δείτε ότι πλησιάζετε στο όριο των 45 ημερών προχωρήστε σε dispute.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι μηπως το πακετο μου ηταν μεσα στο boeing 737 Που δεν μπορουν να βρουν.

Την τυχη μου μεσα...................

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

14:01 ΜΠΗΚΕ στο τελωνείο ...

17:48 ΒΓΗΚΕ από το τελωνείο και είναι στις ταχυμεταφορές, Που είδατε ότι θα πληρώσει;;; :)

 

Μακαρι να μην πληρωσω τελωνειο δεν ξερω πρωτη φορα παρηγγειλα

Λογικα δευτερα τριτη θα τοεχω στα χερια μου.Παντος ηρθε σφαιρα.θα παραγγηλω και κανα 2 μπαταριες.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σου έδωσε λανθασμένο track number εχει τύχη ρώτησε τον να σου δώσει το σωστό

 

Ειναι κανείς που να εχει κάνει παραγγελία κοντά στις 25 Μαρτίου και να βρίσκεται ακόμη Σιγκαπούρη ?

 

Το track number σωστό είναι γιατί στο singpost μου δείχνει κανονικά πληροφορίες ,δεν ξερω γιατι πρωτη φορά παίρνω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...Παρηγγειλα απο το fastcardtech αυτο εδω http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-Note-3-N900-android-phone.html

Πηρα tracking number και λεει οτι order in transit.... Το παρηγγειλα 12/4 και το πληρωσα κατευθειαν και κανοντας μια αναζητηση στο ιντερνετ τυχαια επεσα πανω σε διαφορα forum που λενε πως το μαγαζι ειναι αναξιοπιστο και τετοια....Ποια ειναι η αποψη σας? Να ανησυχω? Στο τρακινγκ παντως φαινεται οτι το πακετο ερχεται...Υπαρζει περιπτωση να παει κατι στραβα?

Edited by theo2296
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...Παρηγγειλα απο το fastcardtech αυτο εδω http://www.fastcardtech.co...oid-phone.html

Πηρα tracking number και λεει οτι order in transit.... Το παρηγγειλα 12/4 και το πληρωσα κατευθειαν και κανοντας μια αναζητηση στο ιντερνετ τυχαια επεσα πανω σε διαφορα forum που λενε πως το μαγαζι ειναι αναξιοπιστο και τετοια....Ποια ειναι η αποψη σας? Να ανησυχω? Στο τρακινγκ παντως φαινεται οτι το πακετο ερχεται...Υπαρζει περιπτωση να παει κατι στραβα?

Μιά χαρά είνα το μαγαζί, απλώς όπως λέει και ο Σταύρος πρέπει να προσέχει κάποιος τις περιγραφές των τηλεφώνων γιατί μπορεί να μην είναι σωστές.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά είνα το μαγαζί, απλώς όπως λέει και ο Σταύρος πρέπει να προσέχει κάποιος τις περιγραφές των τηλεφώνων γιατί μπορεί να μην είναι σωστές.

 

Αυτο το συγκεκριμενο μοντελο πως το βλεπεις? 135 για 8πυρηνο ειναι λιγα εε? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το συγκεκριμενο μοντελο πως το βλεπεις? 135 για 8πυρηνο ειναι λιγα εε? :confused:

Το λινκ είναι λάθος, δεν βγάζει πουθενά ... :blink:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ είναι λάθος, δεν βγάζει πουθενά ... :blink:

 

http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-Note-3-N900-android-phone.html

τωρα? δεν ξερω γιατι το βγαζει ετσι ....

Link to comment
Share on other sites

Το geekbyuing δε θα σας πει κάτι καινούργιο, ούτε μπορεί να βοηθήσει. Αν δείτε ότι πλησιάζετε στο όριο των 45 ημερών προχωρήστε σε dispute.

 

οχι απο το minideal εγινε η παραγγελια,αν λεει κατι αυτο

Link to comment
Share on other sites

http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-Note-3-N900-android-phone.html

τωρα? δεν ξερω γιατι το βγαζει ετσι ....

Από τα χαρακτηριστικά του φαίνεται πολύ καλό, απλώς σημείωσε το μοντέλλο και κοίταξε και αλλού εάν συμπίπτουν τα χαρακτηριστικά. Πάντως εφ'όσον σου αρέσει εσένα, να το πάρεις. Εάν ακούγαμε όλοι την γνώμη των άλλων στο φόρουμ, όλοι θα είχαμε λενόβο, whawei, άντε και κανένα ZTE ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Από τα χαρακτηριστικά του φαίνεται πολύ καλό, απλώς σημείωσε το μοντέλλο και κοίταξε και αλλού εάν συμπίπτουν τα χαρακτηριστικά. Πάντως εφ'όσον σου αρέσει εσένα, να το πάρεις. Εάν ακούγαμε όλοι την γνώμη των άλλων στο φόρουμ, όλοι θα είχαμε λενόβο, whawei, άντε και κανένα ZTE ... :)

 

http://hdcmobile.com/hdc-galaxy-note-3-n900-white.html το εχω δει και εδω και ετσι πηρα θαρρος να το αγορασω....

Παντως το 17track μου γραφει

2014-04-25 14:00, Order in transit

2014-04-24 08:44, Order departed on flight from origin

2014-04-22 15:00, Order dispatched

Αρα λογικα υπαρχει κατι που θα ερθει σωστα? :)

Link to comment
Share on other sites

οχι απο το minideal εγινε η παραγγελια,αν λεει κατι αυτο

 

Απ' όποιο κατάστημα και αν έγινε η παραγγελία το ίδιο είναι. Αυτοί το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να κάνουν track το πακέτο. Άρα θα σου πουν αυτά που ήδη ξέρεις. Δεν είναι η πρώτη φορά που κάνουν τόσες μέρες να έρθουν δέματα από Κίνα. Ειδικά μετά από γιορτές. Το μόνο που πρέπει να έχεις κατά νου είναι να κάνεις dispute στο paypal αν πλησιάσεις στις 45 μέρες από τη στιγμή που πλήρωσες το δέμα σου.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Dispatched στις 4 Απριλίου και να μην έχει έρθει ακόμα , έχει άλλος με signpost ;

Είδα οτι κάποιοι έχουν και λίγο νωρίτερα αλλά εγώ ρωτάω για την συγκεκριμένη ημερομηνία .despatch nr 4080

rf221784145sg tr nr

Link to comment
Share on other sites

Dispatched στις 4 Απριλίου και να μην έχει έρθει ακόμα , έχει άλλος με signpost ;

Είδα οτι κάποιοι έχουν και λίγο νωρίτερα αλλά εγώ ρωτάω για την συγκεκριμένη ημερομηνία .despatch nr 4080

rf221784145sg tr nr

 

Στο 4080 είμαι και εγώ και ακόμα τίποτα.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Dispatched στις 4 Απριλίου και να μην έχει έρθει ακόμα , έχει άλλος με signpost ;

Είδα οτι κάποιοι έχουν και λίγο νωρίτερα αλλά εγώ ρωτάω για την συγκεκριμένη ημερομηνία .despatch nr 4080

rf221784145sg tr nr

 

5/4 εγω.τιποτα ακομα.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον το to2c.com μας δουλευει. Η Singapore post δειχνει

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF222365119SG 05-04-2014 07-04-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Tα EΛΤΑ δειχνουν

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF222365119SG

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 05-04-2014 14:22 IPS

 

ΤΙΠΟΤΑ ΝΕΩΤΕΡΟ, λες και το εχασαν το πακετο. Φυσικα και το to2c μου λεει να περιμενω(ΣΑΝ Μ@Λ@Κ@Σ) και η Singapore post λεει οτι το εστειλε και να επικοινωνησω με το Local post office.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον το to2c.com μας δουλευει. Η Singapore post δειχνει

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF222365119SG 05-04-2014 07-04-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Tα EΛΤΑ δειχνουν

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF222365119SG

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 05-04-2014 14:22 IPS

 

ΤΙΠΟΤΑ ΝΕΩΤΕΡΟ, λες και το εχασαν το πακετο. Φυσικα και το to2c μου λεει να περιμενω(ΣΑΝ Μ@Λ@Κ@Σ) και η Singapore post λεει οτι το εστειλε και να επικοινωνησω με το Local post office.

Πόσες φορές πρέπει να πούμε ότι μπορεί να κάνει και 35 ημέρες γιά να έλθει ;;;

20ή ημέρα από την αποστολή είναι, και γιά να γράφεις τόσα, έχεις αρχίσει να το ψάχνεις από την 15η .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον το to2c.com μας δουλευει. Η Singapore post δειχνει

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF222365119SG 05-04-2014 07-04-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Tα EΛΤΑ δειχνουν

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF222365119SG

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 05-04-2014 14:22 IPS

 

ΤΙΠΟΤΑ ΝΕΩΤΕΡΟ, λες και το εχασαν το πακετο. Φυσικα και το to2c μου λεει να περιμενω(ΣΑΝ Μ@Λ@Κ@Σ) και η Singapore post λεει οτι το εστειλε και να επικοινωνησω με το Local post office.

 

Φίλε σε δε ξέχασε κανενας...αν οπως λες, το περιμενε σε κανει να νιωθεις Μ****ας τότε απλά σταματάς τις αγορές απο Κινα...Πρώτη μου αγορά και ειμαι απο 28-03 IPS......Ακριβως 1 μηνα κλεινω σημερα....

Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές πρέπει να πούμε ότι μπορεί να κάνει και 35 ημέρες γιά να έλθει ;;;

20ή ημέρα από την αποστολή είναι, και γιά να γράφεις τόσα, έχεις αρχίσει να το ψάχνεις από την 15η .... :)

 

Εσυ μπορεις να καταλαβεις οτι δεν υπαρχει records Πουθενα οτι σταλθηκε?? Ουτε η Singapore post ουτε τα ΕΛΤΑ γνωριζουν.

Η Sigapore post αναφερει οτι το εστειλαν και οτι δεν μπορουν αλλο να το εντοπισουν και τα ΕΛΤΑ μολις με ενημερωσαν οτι ποτε δεν σταλθηκε και οτι ειναι σε φαση προετοιμασιας για αποστολη.

Μπορεις να βγαλεις ακρη??

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...