Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες ήρθε τηλέφωνο με priority direct mail σε 15 μέρες που το περίμενα να είναι τόσο γρήγορo. Αυτό όμως που δεν περίμενα είναι ότι σήμερα δηλαδή σε 16 μέρες ήρθε και η θήκη που είχα παραγγείλει με unregister. Όλα αυτά στο Banggood

 

Και εμένα οι δύο τελευταίες παραγγελίες από banggood ήρθαν σε 9 μέρες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκεί που τελειώνει η λογική αρχίζουν τα ΕΛΤΑ ,το δέμα έφτασε στο κέντρο διαλογής της περιοχής μου 12:30 τα μεσάνυχτα και για μια απόσταση 1χλμ μέχρι τα elta courier το πήγαν στις 4:30 το απόγευμα , αναγκαστικά να πάω να το πάρω εγώ , λόγω του ΣΚ ,με είπαν θα το έφερναν το Σάββατο , αλλά δεν του είχα εμπιστοσύνη.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είσαι λίγο άδικος...μια χαρά είναι τα ελτα σε σχεση με κάτι γερμανούς και Σουηδούς....το ότι κάποιες διαδικασίες χρειάζονται κάποιο χρόνο...είναι λογικό...δεν είναιμόνο τα δικά μας πακέτα να τα πάνε δίπλα σε 5 λεπτά...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

n59SJJ

καλησπερα να ρωτησω θελω να κανω μια αγορα απο το gearbest διαφορα πραγματα στο συνολο των 150 ευρω,μπορειτε να μου πειτε ποιον τροπο αποστολης να επιλεξω ωστε να αποφυγω το τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

n59SJJ

καλησπερα να ρωτησω θελω να κανω μια αγορα απο το gearbest διαφορα πραγματα στο συνολο των 150 ευρω,μπορειτε να μου πειτε ποιον τροπο αποστολης να επιλεξω ωστε να αποφυγω το τελωνειο?

Belgium registered...είναι πολύ καλή με πολύ μεγάλη πιθανότητα να μην μπουν τελωνείο...τα priority επίσης...αλλά πιο ακριβά

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Belgium registered...είναι πολύ καλή με πολύ μεγάλη πιθανότητα να μην μπουν τελωνείο...τα priority επίσης...αλλά πιο ακριβά

 

σε ευχαριστω πολυ θα ακολουθησω με Belgium registered τοτε

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είσαι λίγο άδικος...μια χαρά είναι τα ελτα σε σχεση με κάτι γερμανούς και Σουηδούς....το ότι κάποιες διαδικασίες χρειάζονται κάποιο χρόνο...είναι λογικό...δεν είναιμόνο τα δικά μας πακέτα να τα πάνε δίπλα σε 5 λεπτά...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γενικά είμαι υπέρ του δημοσίου χαρακτήρα των εταιρειών αλλά με τα ΕΛΤΑ έχουν βαρεσει διάλυση ,δεν μπορεί των ιδιωτικών εταιρειών το βράδυ να φεύγει και την επόμενη μέρα να το παραλαμβάνω , οπότε φεύγουν οι συμβασιούχοι από τα ΕΛΤΑ γίνεται μπαχαλο .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει την ίδια Ακριβώς τιμή στην Ελλαδα!!!!!!!

Μιλάμε για το 3/32 global!!!!!!

 

εκτός αν έχετε παρά πολλούς πόντους ή wallet

να συνεισφέρουν

Edited by elgol
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είσαι λίγο άδικος...μια χαρά είναι τα ελτα σε σχεση με κάτι γερμανούς και Σουηδούς....το ότι κάποιες διαδικασίες χρειάζονται κάποιο χρόνο...είναι λογικό...δεν είναιμόνο τα δικά μας πακέτα να τα πάνε δίπλα σε 5 λεπτά...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η αδικια δεν ειναι στην παραδοση παραλαβη, που το προσπερναμε, αλλα στην χρεωση περι πιστεως και οτινανισμου τελωνειου. Κατι βεβαια που σε καμια ευρωπαικη χωρα δεν γινεται. Να μην σου πω για την οργανωση και την διακινηση, που για να το φτασει το ελτα θα χρειαστουν πολλα υπευθυνα μυαλα.

Σου μιλαω υπευθυνα και με το χερι στην καρδια σαν υπαλληλος σε διαλογη σε μια απο αυτες τις χωρες.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πόσες μέρες πρέπει να μείνει στην κατάσταση "Item is announced / bpost received the information ";

Βρίσκεται εκεί εδώ και 10 μέρες από 24/5/18

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω τη δική μου θετική έκπληξη όταν συνέβη το εξης.

Σε αναμονή ενός μικρής αξίας αντικειμένου με BP το οποίο φαινόταν συστημένο (και ήταν), με κάλεσε από το ταχυδρομικό καταστημα ο Ταχυδρόμος να με ρωτήσει εάν θα βρίσκεται κάποιος στο σπίτι ώστε να το φέρει ή μπορεί απλά να αφήσει ειδοποίηση ο άνθρωπος.

Θετικότατη έκπληξη, δεν μου έχει ξανά συμβεί

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να μην έγινε κάνα μπαμ και τρεχουμε...γιατί κάπως έτσι έγινε και με το gearbest εκεί στο 17 και φαγαμε και τελωνείο μετά από ένα μηνα.... επανέρχομαι μίλησα με bangood μου διαβεβαίωσε ότι θα μιλήσει για το πρόβλημα με την μεταφορική..δν μου είπε περιμένετε λίγες μέρες ακόμα και τέτοια άρα κάτι παιζει...για να δουμε Edited by noshleytis
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να μην έγινε κάνα μπαμ και τρεχουμε...γιατί κάπως έτσι έγινε και με το gearbest εκεί στο 17 και φαγαμε και τελωνείο μετά από ένα μηνα.... επανέρχομαι μίλησα με bangood μου διαβεβαίωσε ότι θα μιλήσει για το πρόβλημα με την μεταφορική..δν μου είπε περιμένετε λίγες μέρες ακόμα και τέτοια άρα κάτι παιζει...για να δουμε[/Q

 

 

εστειλα και εγω μηνυμα για να δουμε τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να μην έγινε κάνα μπαμ και τρεχουμε...γιατί κάπως έτσι έγινε και με το gearbest εκεί στο 17 και φαγαμε και τελωνείο μετά από ένα μηνα.... επανέρχομαι μίλησα με bangood μου διαβεβαίωσε ότι θα μιλήσει για το πρόβλημα με την μεταφορική..δν μου είπε περιμένετε λίγες μέρες ακόμα και τέτοια άρα κάτι παιζει...για να δουμε

Μου έτυχε και εμένα περίπου το Μάρτιο. Ήταν κολλημένο 25 μέρες σε pre-advised. Μετά από επικοινωνία με το banggood δέχτηκαν να μου ξαναστειλουν το προϊόν το οποίο έφτασε σε 8! μέρες. Το πρώτο είναι ακόμη σε pre-advised :D

Link to comment
Share on other sites

για πιο λογο ηταν κολημενα;
αν μπορείς φίλε μου για πες μου αυτό που παρήγγειλες τώρα είναι σε stock ή όχι γιατί μυριζομαι πλεκτάνη χαχαχα παίζει να δώσανε track χωρίς προϊόν μέχρι να έρθει για να το στειλουν
Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς φίλε μου για πες μου αυτό που παρήγγειλες τώρα είναι σε stock ή όχι γιατί μυριζομαι πλεκτάνη χαχαχα παίζει να δώσανε track χωρίς προϊόν μέχρι να έρθει για να το στειλουν

 

μπα δυκολο εχει φανει κινηση με flyt express

Link to comment
Share on other sites

Δν σημενει κάτι αυτό ότι περίμενει η Ολλανδία ένα δέμα που έχει σκαναριστει στο τοπικό κατάστημα της Κίνας δν λέει κάτι.Το δικό μου προϊόν την επόμενη μέρα της παραγγελίας δεν υπήρχε σε στοκ.Αυτο με προβληματίζει Edited by noshleytis
Link to comment
Share on other sites

Δν σημενει κάτι αυτό ότι περίμενει η Ολλανδία ένα δέμα που έχει σκαναριστει στο τοπικό κατάστημα της Κίνας δν λέει κάτι.Το δικό μου προϊόν την επόμενη μέρα της παραγγελίας δεν υπήρχε σε στοκ.Αυτο με προβληματίζει

Ένας μπελάς παραπάνω φίλε μου για να δούμε καλά ξεμπερδεματα εγώ ήδη τούς έχω αρχίσει στα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...