Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Destination Country - Cache Time: 2017-02-07 13:36

2017-02-07 11:50

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-02-07 08:52

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-11-28 10:18

NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

 

Origin Country - Tracking Consuming: 888 ms

2017-02-07 10:52

The item has been processed in the country of destination

2017-02-04 10:22

The item has arrived in the country of destination

2016-11-29 10:34

The item is on transport to the country of destination

2016-11-28 10:18

The item is processed at the PostNL sorting center

2016-11-28 10:18

The item is at the PostNL sorting center

2016-11-28 09:22

The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

2016-11-24 11:00

The item has arrived in the transit airport

2016-11-24 01:15

The item is ready for shipment

2016-11-24 01:14

The item has left the originating country

2016-11-23 20:00

The item is received by the shipper in the originating country

2016-11-22 09:08

The item is pre-advised

2016-11-22 01:30

The Item is at the shippers warehouse

 

Εμένα από 2017-02-03 17:12 είναι στο "The item has arrived in the country of destination"

 

Ταυτόχρονα έλαβα το κάτωθι απαντητικό mail από τα ΕΛΤΑ σε απάντηση προ ημερών δικού μου mail που τους ρωτούσα αν υπάρχει κάτι νεότερο:

"Αγαπητέ κύριε,

Σε απάντηση του ηλεκτρονικού σας μηνύματος και σύμφωνα με το Διεθνές Ταχυδρομικό Σύστημα στο οποίο έχουν πρόσβαση μόνο ταχυδρομικές υπηρεσίες, σας πληροφορούμε ότι μέχρι σήμερα 07.02.2017, δεν υπάρχει καταγραφή άφιξης / διαχείρισης των εν λόγω αντικειμένων στην Ελλάδα.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη διαχείριση του αντικειμένου και την επίδοση του, σύμφωνα με την Παγκόσμια Ταχυδρομική Σύμβαση και το Χάρτη Υποχρεώσεων του ΕΛΤΑ προς τους Καταναλωτές θα πρέπει, ο αποστολέας ή ο νόμιμα εξουσιοδοτημένος εκπρόσωπός του να καταθέσει Αίτηση Αναζήτησης εντός 6 μηνών από την ημερομηνία αποστολής, προσκομίζοντας τη σχετική Απόδειξη Κατάθεσης.

Με εκτίμηση,

***** ******

Ελληνικά Ταχυδρομεία Α.Ε.

Διεύθυνση Δικτύου Λιανικής και

Εξυπηρέτησης Πελατών

Τομέας Εξυπηρέτησης Πελατών

Hellenic Post Customer Service"

 

Περίεργο αλλά...δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω από το να συνεχίσω να περιμένω.

Ελπίζω να προχωρήσει και να μην κολλήσει όπως του άλλου φίλου 10 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2017-02-07 11:44 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-02-07 10:05 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-02-07 07:28 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-02-07 00:00 The consignment was accepted by post office of exchange in the country of destination.

2017-01-31 00:00 The consignment was sent to the destination country.

2017-01-30 00:00 The consignment was posted.

 

Με Τσέχικο ταχυδρομείο, χρειάστηκαν 8 μέρες να έρθει το δέμα μου (Gearbest) από την Κίνα στην Ελλάδα!! :up: :up:

 

Ξέρει κανείς όμως, αν μπορώ να τηλεφωνήσω στο κέντρο διαλογής Αττικής και να τους πω να το στείλουν αλλού;; Κατά λάθος επέλεξα να πάει στο πατρικό μου σπίτι στην επαρχία, αλλά εγώ βρίσκομαι στην Αθήνα. Μπορώ να τους πω να μου το φέρουν εδώ; Ευχαριστώ.

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο εδώ.. Πραγματικά κάτι λάθος γίνεται με την NLpost.. Παράγγειλα από gearbest στις 04/01/2017 μέσω CzechPost και μου το έφεραν σπίτι 26/01/2017.. Ή έχουν υπερβολικά πάρα πολλές παραγγελίες ή κάτι λάθος συμβαίνει..

Το πρώτο λάθος είναι και το τελευταίο.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο εδώ.. Πραγματικά κάτι λάθος γίνεται με την NLpost.. Παράγγειλα από gearbest στις 04/01/2017 μέσω CzechPost και μου το έφεραν σπίτι 26/01/2017.. Ή έχουν υπερβολικά πάρα πολλές παραγγελίες ή κάτι λάθος συμβαίνει..

Καλά και με την China post δεν είναι καλύτερα τα πράγματα. Από 9/12 Έχω τελευταία ενημέρωση για δέμα που περιμένω.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

αρχές Γενάρη έκανα από Κίνα 4 παραγγελίες, οι 2 με απλό κινέζικο ταχυδρομείο(χωρίς tracking), η μία με το Τσέχικο CZ και η τέταρτη με NL.

Ε λοιπόν μαντέψτε ποιά δεν έχει φτάσει ακόμα! Φυσικά η NL.

Η τσέχικη ήρθε σε 20 μέρες, το απλό κινέζικο κλασσικά σε 25 μέρες και η NL ακόμα να φανεί...δεν ξέρω αν είναι θέμα containers που λένε ή το άλλο που ακούστηκε ότι τα στέλνουν πλέον μέσω τρίτης χώρας (Τουρκία) αλλά ΟΝΤΩΣ η NL έχει πλέον μεγάλη καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν βέβαια και τέτοιες περιπτώσεις:

 

Παραγγελία από GearBest στις 2/1 παραδόθηκε σήμερα χωρίς να καθυστερήσει τόσο πολυ όπως διαβάζω αυτες τις μερες στο forum.

 

Να και το tracking:

 

Number: RS*********NL

Package Status: Delivered

Destination Country: Greece

2017-01-23 13:26 M.D. AGIOU STEFANOU, ITEM DELIVERED

2017-01-23 08:31 M.D. AGIOU STEFANOU, ITEM TO BE DELIVERED

2017-01-23 05:59 M.D. AGIOU STEFANOU, ITEM ARR M.D. AGIOU STEFANOU

2017-01-23 05:18 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2017-01-20 16:41 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-01-20 14:41 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-01-20 12:48 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-01-19 13:12 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-01-19 10:02 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-01-10 08:25 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Netherlands

2017-01-19 12:02 The item has been processed in the country of destination

2017-01-15 02:25 The item has arrived in the country of destination

2017-01-11 09:27 The item is on transport to the country of destination

2017-01-10 08:25 The item is at the PostNL sorting center

2017-01-06 06:13 The item is pre-advised

 

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Αν και γενικά το Ολλανδικά μαζί με τα Κινέζικα και κάποια Σιγκαπουρης είχαν τις μεγαλύτερες καθυστερήσεις.

Τα Τσέχικα φάνηκαν να δουλεύουν καλύτερα,δεν ξέρω για DHL eCommerce (German Post), του Χονκ Κονγκ και τα Ελβετικά.

Από τις καλύτερες εμπειρίες που είχα ήταν τα Γαλλικό Chronopost (Europe Express) που έρχεται οδικώς μέσω Γαλλίας.

 

Αριθμός: XJ560515934JF

Κατάσταση πακέτου: Παραδόθηκε (14 Ημέρες)

Χώρα Προέλευσης: Γαλλία

2016-12-13 02:38 CHRONOPOST NETWORKS, Service achieved - Delivery runsheet available, Scan location: Kryoneri, Attiki - GR(depot 1252)

2016-12-12 13:06 CHRONOPOST NETWORKS, Delivered, Scan location: Kryoneri, Attiki - GR(depot 1252), Name of receiver: *****

2016-12-12 09:36 CHRONOPOST NETWORKS, Inbound linehaul scan, Scan location: Kryoneri, Attiki - GR(depot 1252)

2016-12-12 09:36 CHRONOPOST NETWORKS, Shipment out for delivery, Scan location: Kryoneri, Attiki - GR(depot 1252)

2016-12-09 14:31 CHRONOPOST NETWORKS, Shipment in transit, Scan location: Kalochori/Thessaloniki - GR(depot 0024)

2016-12-08 12:49 CHRONOPOST NETWORKS, Shipment in transit, Scan location: Sofia - BG(depot 0068)

2016-12-07 06:25 CHRONOPOST NETWORKS, Shipment in transit, Scan location: Budapest - HU(depot 0066)

2016-12-05 22:54 HUB CHILLY MAZARIN CHRONOPOST, Shipment in transit

2016-12-05 20:43 ROISSY AEROPORT CHRONOPOST, Shipment in transit

2016-12-05 20:42 ROISSY AEROPORT CHRONOPOST, Sorting done at departure depot, Comment: Sending supported by Chronopost, delivery in progress

2016-12-05 17:36 Chronopost France, Shipment in transit, Scan location: Roissy - Paris - FR

2016-12-02 09:45 Outbound linehaul scan, Comment: Departure to the finale destination

2016-11-29 07:14 Chronopost France, Inbound linehaul scan, Scan location: TETHYS

2016-11-29 06:57 Web Services, Shipment ready to be shipped, Partner number: GEO/04569300050460R

Χώρα Προορισμού: Άγνωστος

======================================

Powered by http://www.17track.net

Edited by Lazarosamsung
Link to comment
Share on other sites

Απο τις παραγγελίες που έκανα το τελευταίο τρίμηνο πάντως, και αποστολές με China, Hong Kong, Seychelles και PostNL, η PostNL ήταν η πιο γρήγορη. Σε 3 εβδομάδες είχα το πακέτο.

Οι άλλες έκαναν απο 1 μέχρι σχεδόν 3 μήνες.

 

Μάλλον έπεσα σε βολικό κοντέινερ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα για πρώτη φορά παραγγελία από AliExpress μία μπαταρία για Umi Rome. Η αποστολή ήταν δωρεάν και ο πολίτης μου είπε πως το εστηλες με απλό ταχυδρομείο και μου έδωσε ένα track number LVS******************N 1. Άραγε πως το παρακολουθούμε αυτο? Και αν δεν γίνεται, απλός περιμένω ότι κάποια στιγμή θα μου ερθει χωρίς ενημέρωση?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλα αν παμε ετσι με βλεπω να περνάω τις 70 μερες αναμονη...η παραγγελια που αναφερεσαι ειναι στο τελευταιο διμηνο του κακου χαμου ή σε άσχετη φαση?

 

Πριν 20 μέρες με το tracking: RP352325204SG

Βάλτο στο 17 track και μετά στα ELTA να δεις και μόνος

 

Και πως εγώ θα είμαι σίγουρος ότι δεν θα μου βουτήξουν τίποτα; :p

 

Όχι και να βουτήξουν! Τα δέματα ανοίγονται παρουσία πέραν του ενός υπαλλήλου. Πιο εύκολο ή μάλλον

περισσότερες πιθανότητες συγκεντρώνει να μην σου βάλουν κάτι από τον αποστολέα σκόπιμα ή μη

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το τέρας φίλε μου, κινητάρα πήρες πραγματικά! Τώρα για το refund, ζήτα τους και μια έκπτωση, και βάλε τους το ποσό στο paypal...

 

Thanks! Και είναι και το γκρι. Προς το παρόν μόνο screenshot και σχόλια διαβάζω :lol: αλλά με τις rom του cris φαντάζομαι δίνει τα ρέστα του το τηλέφωνο!

Αυτά που λες τους ρωτούσα και μάλιστα πολύ αναλυτικά στο mail που τους έστειλα στο geek αλλά μάλλον βραχυκύκλωσαν ή από συνήθεια συνέχισαν να απαντούν στο ίδιο ("κάνω τον κινέζο") μοτίβο! Ε μόλις το παραλάβω και είναι κομπλε θα τους στείλω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 20 μέρες με το tracking: RP352325204SG

Βάλτο στο 17 track και μετά στα ELTA να δεις και μόνος

 

 

Δεν ξέρω από το νούμερο που έδωσες δεν προκύπτει 10μερες διαφορά! 26/1 το έδειξαν και τα 2 ότι έφτασαν.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σε βλεπω αν ειναι πανω απο 22ευρω να μπαινεις σε περιπετειες σαν κι εμενα. Νεα κολπα "held by custom" δες παρακατω. Αν γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο ας μας πει. Εγω τοσα που ειδα να αναρτειτε κανενα δεν γραφει κατι τετοιο για αυτο λεω νεες περιπετειες που μας ετοιμαζουν. Το τονιζω το αντικειμενο δεν ειναι ατελες αλλα ειναι μεσης αξιας οπως το κινητο του συμπολιτη μας παραπανω. Δεν θελω καν να φανταστω τι θα βαζουν αν παραγγειλει καποιος κατι ακριβοτερο.

 

(HIGHT-VALUE :lol:

high η height; Τα μπλεξαν. Το κοροιδευω γιατι και στο track.aliexpress το ιδιο λαθος. HIGHT λεξη δεν υπαρχει καλα κοτζαμ διεθνεις εταιρειες μεταφορων και δεν ξερουν τι γραφουν)

 

Latest Event -- 2017-02-02 13:02 Held by Custom

Το βασικο ομως ζητημα ειναι το "held by custom" του τελευταιου βηματος που μετα απο 5 μερες ειναι το μονο που δεν γραφει στο elta.gr/el-gr/εντοπισμόςαντικειμένου. Τηλεφωνο δεν με εχουν καλεσει ουτε καποιο χαρτι εχει ερθει. Πολυ περιεργα πραματα. Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι αντιστοιχο αυτες τις μερες; Γιατι προφανως προκειται για νεες εξελιξεις. Ουτε ναρκωτικα και οπλα να μεταφεραμε ημαρτον δηλαδη.

 

Έχω και εγω το ίδιο.απο 30/01/2017 κάθεται στο τελωνείο με τις ίδιες ακριβώς ενδείξεις (και το ιδιο λάθος hight!)

Η πλάκα είναι οτι το πακέτο έχει 2 x Mi band 2 τα οποία έγιναν παραγγελία 16/1/2017 και 30/1 ήρθαν, αλλά ακόμη τελωνείο.

Είχα παραγγείλει και άλλα 2 Mi band 2 πάλι απο το aliexpress στις 25/12/2016 και οπως καταλαβαίνετε ήρθαν μέσα στον ιανουάριο(ήταν 3-4€ πιο φθηνά όμως δεν σταμάτησαν στο τελωνείο)

 

Στις 2-3 Φεβρουαρίου είχα πάρει στα Ελτά και μου είπα ,μην στεναχωριέστε θα έρθει κανονικα στα ΕΛΤΑ.Η δεν θα πληρώσετε τίποτα ή το ΦΠΑ.(ειχα μάθει οτι μπορεί να σε χρεώσουν €3,απλά δεν θυμάμαι αν μου το ανέφερε η κοπέλα απο τα ΕΛΤΑ) Μάλιστα μου είπε κάνουν τυχαίους ελέγχους αμα βλέπουν ηλεκτρονικά προϊόντα με μικρή αξία.(ο πωλητής μου είπε το είχε δηλώσει $15)

 

Οπότε η κουμπάρα μου και η αδερφή της απλά θα περιμένουν και εγώ δεν θα πάρω κάν τελωνείο (αφου δεν πρόκειται φυσικά να το σηκώσουν) Επειδή έχω κάνει την διαδικασία εκτελωνισμού μόνος μου μιλάμε για γραφειοκρατία υψηλού επιπέδου και 3κοσμικά πράγματα.

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση για όλους εμάς απλά συνιστώ υπομονή αφού δεν έχω βρεί σαφή νέα νομοθεσία πάνω στους εκτελωνισμούς και η υπάλληλος απο τα ΕΛΤΑ μου είπε δεν υπάρχει κάτι νεότερο,απλά ένας σπάνιος έλεγχος ρουτίνας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχουμε κανέναν πρόσφατο από τελωνείο; Τι ημερομηνίες διεκπεραιώνουν τώρα...εγώ είμαι τελωνείο από 27/1...

 

 

 

Σήμερα εκτελωνιζουν στην Αθηνα όσα ήρθαν Ελλάδα με ημερομηνία 26/01.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πιο στάδιο είσαι σίγουρος πως δεν πρόκειται να περάσει από τελωνείο ?

 

Αυτό για παράδειγμα, "2017-02-07 11:44 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED" είναι πριν ή μετά?

Αν είσαι Αττική μάλλον την γλίτωσες.Αν είσαι Βόρεια Ελλάδα θα περιμένεις να πάει K D. THESSALONIKIS, ITEM UNLOADED και αν απο εκεί δεν γράψει ΥΕΔ αλλά προς τη μονάδα διανομής της περιοχής σου,τη γλίτωσες.Ετσι τουλάχιστον έχω καταλάβει εγώ

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αττική μάλλον την γλίτωσες.Αν είσαι Βόρεια Ελλάδα θα περιμένεις να πάει K D. THESSALONIKIS, ITEM UNLOADED και αν απο εκεί δεν γράψει ΥΕΔ αλλά προς τη μονάδα διανομής της περιοχής σου,τη γλίτωσες.Ετσι τουλάχιστον έχω καταλάβει εγώ

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εκτελωνιζουν στην Αθηνα όσα ήρθαν Ελλάδα με ημερομηνία 26/01.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ευχαριστώ αρχηγέ μου!...26 είμαι κι εγώ τελικά...άντε, να δούμε το κοστούμι...η πλάκα είναι οτι είχα βρει το leeco le max 2 6Gb ram 64 rom σε χρυσό (αυτό περιέχει το πακέτο)σε ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ τιμή 229€...τώρα, αν το κάνεις αναζήτηση στο ίντερνετ, το βρίσκεις 270 μινιμουμ...αν με σκίσουν θα πάω για αναδασμολόγηση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από το νούμερο που έδωσες δεν προκύπτει 10μερες διαφορά! 26/1 το έδειξαν και τα 2 ότι έφτασαν.

 

Δεν το πρόσεξες καλά, είναι 8 μέρες διαφορά από το tracking του 17 track με των ΕΛΤΑ

 

2017-01-18 23:01 Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 26-01-2017 21:37 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Έκανα για πρώτη φορά παραγγελία από AliExpress μία μπαταρία για Umi Rome. Η αποστολή ήταν δωρεάν και ο πολίτης μου είπε πως το εστηλες με απλό ταχυδρομείο και μου έδωσε ένα track number LVS******************N 1. Άραγε πως το παρακολουθούμε αυτο? Και αν δεν γίνεται, απλός περιμένω ότι κάποια στιγμή θα μου ερθει χωρίς ενημέρωση?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Βελγικό Ταχυδρομείο είναι και όταν φτάσει Ελλάδα δεν θα ανιχνεύεται οπότε θα περιμένεις χωρίς ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πρόσεξες καλά, είναι 8 μέρες διαφορά από το tracking του 17 track με των ΕΛΤΑ

 

2017-01-18 23:01 Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 26-01-2017 21:37 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

Ναι φίλε μου, αλλά η διαφορά είναι ότι το 17 βγάζει πότε έφτασε το αεροπλάνο, ενώ του ελτά βγάζει ποτε ΣΚΑΝΑΡΙΣΤΗΚΕ ο σάκος με το δέμα σου...

Link to comment
Share on other sites

Δεμα με Singapore Post εβγαλε το πολυποθητο ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ και υστερα κερασακι το ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ.

Παραγγελια 12/1, send item abroad 16/1, αφιξη εδω 3/02, και 6/02 βραδυ το σκαναραν τα ΕΛΤΑ. Ελπιζω μεχρι παρασκευη να συνεχιστει η καλοτυχια και να παραλαβω :happy:

Καλη υπομονη σε ολους, εμενα ΔΕΝ περασε τελωνειο απ'οτι φαινεται, να σημειωθει γιατι αναφερονται και παλι αρκετα κρουσματα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

3 μερες εκανε το δεμα μου να φανει οτι εφτασε ελλαδα μεταξυ nl post και ελτα. Παλι καλα σε αλλον εκανε 8 ! Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος δεν εχει καμια σχεση με το περιεχομενο.

Η δουλεια του ειναι να βαζει τα σακια στο φορτηγο, και να τα πηγαινει εκει που πρεπει

Καθε μερα το ιδιο κανει, δεν τον ενδιαφερει αν το δικο σου ηρθε μετα απο 10 χρονια ή μετα απο 5 μερες.

Ουτε καν τον νοιαζει.

 

καλά οκ ας το τελειώσουμε εδώ. πριν τα Χριστούγεννα πολλά δέματα ήταν στο τελωνείο με καθυστέρησει 2 μηνών. πριν δεν πέρναγαν τόσα πολλά.

κανονικά πρέπει να τον ενδιαφέρει όταν δουλεύει στα ελτά. όταν έρχονται τα δέματα από το τελωνείο μετά από 2 μήνες.το ξέρω ελτα τελωνείο δεν είναι μια υπηρεσία .εννοείται ότι δεν έχει ευθύνη αυτός .

αλλά δεν χάνεις αν ρωτάς !!!ήθελα να μάθω γιατί τόσα δέματα πέρασαν τελωνείο.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχουμε ιδέα τι γίνεται με το Magyar Post?

Βασικά μου δώσανε τράκιν το Σαββατο, οπότε φαντάστηκα οτι απο δευτέρα απογευμα ας πούμε θα αρχίσει να φαίνεται κάτι. Μου δείχνει ακόμα και στο site τους και στο 17track οτι δεν έχει καθόλου πληροφορίες .

(Gearbest EU warehouse)

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταντήσει αηδία το θέμα.

 

Απο 20/12 παραγγελία και το postnl έγραψε ότι έφτασε ελλάδα 03/02 , ελτα και 17track τίποτα ακόμα

 

03-02-2017 17:13 The item has arrived in the country of destination GREECE

31-12-2016 16:38 The item is on transport to the country of destination

30-12-2016 19:45 The item is at the PostNL sorting center

22-12-2016 01:14 The item is pre-advised

 

Είπαμε Β' διαλογής αλλά όχι και έτσι. 40 μερες απο Ολλανδία and counting...

Link to comment
Share on other sites

εχω 6 δεματατια απο με China Post.... τα οποια εχουν διαφορετικα tracking number....

2 δεματα: εχουν εναν 11ψηφιο αριθμο..

1 δεμα: RF*********CN

1 δεμα: BZ*********CN

1 δεμα: RG*********CN

1 δεμα: BJ**************

 

τι διαφορα εχουν τα RF, BZ, RG, που εχουν καταληξη στο τελος CN? το τελευταιο ξεκιναει με BJ κ ακολουθει 14ψηφιος αριθμος, κ τα αλλα 2 εχουν μονο 11 αριθμους

 

τα δεματα ειναι μικρης αξιας, απο 2,5€->8,5€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...