Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο http://www.trackitonline.ru τσέκαρε αν θέλεις και εσύ να μου πεις αν μπορείς να καταλάβεις..

RP335157174SG

 

Εγω στο 17track που το κοίταξα λεει οτι στις 7 του μηνος εφτασε ελλαδα αλλα δεν ανοιξαν ακομα τον σακο σου για να φανει στο συστημα του ελτα

Poco x3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:rolleyes: - εχει αγορασει κανενας φιλος απο το http://www.dhgate.com (?) δεχεται καρτες (εγω δεν εχω πιστωτικη και δεν περνανε οι 2 προπληρωμενες που εχω) , Western Union, και μεταφορα χρηματων απο λογαριασμο στον δικο τους ομως οχι paypal

Βαζεις οτι θελεις στο καλαθι και πατας πληρωμη ,μετα την μεταφορα τους στελνεις τα απαραιτητα στοιχεια στο mail τους και περιμενεις επιβεβαιωση, αμ δε (!) απο τις 28 φεβρουαριου μεχρι αποψε 10 μαρτιου δεν εχει γινει η πληρωμη Confirmed και με εχουν ζαλισει οι πωλητες εκει να ζητανε να πληρωσω, το συστημα υποτιθεται μπορει να παρει 3-7 εργασιμες μερες αλλα εδω παμε για 11 και το εκνευριστικοτερο ειναι που καθε μερα ειμαι στο chat για customer service και εχω βαρεθει καθε μερα να τους γραφω τα ιδια και τα ιδια ενω μου απαντανε τα ιδια και τα ιδια, εχουν σπασει τα νευρα μου γιατι εχουν απαιτηση να τους στελνω τα αποδεικτικα μεταφορας στα αγγλικα ενω η τραπεζα ειναι Ελληνικη και φυσικα εκιονται στην γλωσσα μας, βρε δεν παει να τους τα γραφω στα αγγλικα χαμπαρι, ναι-ναι θα το κοιταξω, ναι-ναι ενημερωσα το αρμοδιο τμημα, ενταξει θα λαβετε mail κλπ ενδιαφερον μας η εξυπηρετηση του πελατη κλπ και τελικα τιποτα (!) η τραπεζα μου λεει εμεις τα στειλαμε κανονικα, εχω τρελαθει απο τα νευρα τοσες μερες, εκτος του τμηματος εξυπηρετησης πελατων εχω στειλει ολα τα απαραιτητα και στο τμημα τραπεζικων συναλλαγων τους, αναθεμα την ωρα που δεν μπορουμε να πληρωσουμε με paypal-εχει κανενας αλλος φιλος το ιδιο προβλημα με αυτο το site (?) ξερει ποσες μερες τελικα το ρημαδι κανει για την επιβεβαιωση (?)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - εχει αγορασει κανενας φιλος απο το http://www.dhgate.com (?) δεχεται καρτες (εγω δεν εχω πιστωτικη και δεν περνανε οι 2 προπληρωμενες που εχω) , Western Union, και μεταφορα χρηματων απο λογαριασμο στον δικο τους ομως οχι paypal

Βαζεις οτι θελεις στο καλαθι και πατας πληρωμη ,μετα την μεταφορα τους στελνεις τα απαραιτητα στοιχεια στο mail τους και περιμενεις επιβεβαιωση, αμ δε (!) απο τις 28 φεβρουαριου μεχρι αποψε 10 μαρτιου δεν εχει γινει η πληρωμη Confirmed και με εχουν ζαλισει οι πωλητες εκει να ζητανε να πληρωσω, το συστημα υποτιθεται μπορει να παρει 3-7 εργασιμες μερες αλλα εδω παμε για 11 και το εκνευριστικοτερο ειναι που καθε μερα ειμαι στο chat για customer service και εχω βαρεθει καθε μερα να τους γραφω τα ιδια και τα ιδια ενω μου απαντανε τα ιδια και τα ιδια, εχουν σπασει τα νευρα μου γιατι εχουν απαιτηση να τους στελνω τα αποδεικτικα μεταφορας στα αγγλικα ενω η τραπεζα ειναι Ελληνικη και φυσικα εκιονται στην γλωσσα μας, βρε δεν παει να τους τα γραφω στα αγγλικα χαμπαρι, ναι-ναι θα το κοιταξω, ναι-ναι ενημερωσα το αρμοδιο τμημα, ενταξει θα λαβετε mail κλπ ενδιαφερον μας η εξυπηρετηση του πελατη κλπ και τελικα τιποτα (!) η τραπεζα μου λεει εμεις τα στειλαμε κανονικα, εχω τρελαθει απο τα νευρα τοσες μερες, εκτος του τμηματος εξυπηρετησης πελατων εχω στειλει ολα τα απαραιτητα και στο τμημα τραπεζικων συναλλαγων τους, αναθεμα την ωρα που δεν μπορουμε να πληρωσουμε με paypal-εχει κανενας αλλος φιλος το ιδιο προβλημα με αυτο το site (?) ξερει ποσες μερες τελικα το ρημαδι κανει για την επιβεβαιωση (?)

 

Εσυ δηλαδη πληρωσες με Western Union η εστειλες χρηματα στον λογαριασμο τους.Βγαλε φωτο την αποδειξη που εχεις ας ειναι στα ελληνικα αφου φαινεται ο λογαριασμος τους και το ονομα τους,η αληθεια ειναι ομως αν θελουν στα "τρωνε" τα λεφτα γιατι δεν εχεις καποια προστασια πληρωμης,η αποψη μου ειναι περιμενε και μιλα τους,μην τους στελνεις συνεχεια και μην τους βρισεις.

Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εχω ξανα ακουσει.

Μα πληρωμη με μεταφορα?

Μαλλον τα κλαις τα λεφτα σου.

Μην αγοραζετε απο οτι παρακμιακο καταστημα βρισκετε...

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς ποτέ τέτοιο αριθμό RB000137556LA!

Προφανώς είναι Λαϊκή Δημοκρατία του Λαός,αλλά δεν ξέρω τι παίζει μ'αυτους!

 

Σήμερα έφυγε ένα δέμα μου από banggood με τέτοιο tracking number. Τους έστειλα μήνυμα να μου πουν σε ποια σελίδα το κάνω track, δεν είχα απάντηση ως τώρα. Εσύ από τους μέχρι σήμερα βλέπεις κίνηση στο δικό σου κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα φιλε pakiti ξεκόλλησε,έγραψε κλεισιμο απο κεντρο διαλογης λογικα αυριο θα παραλαβω,λαρισα μενω

 

Οοοο και μπήκα να σου γράψω τα καλά νέα αλλά με πρόλαβες.

 

Banggood παραγγελία.

 

18.02.2016 03:28: Order Placed Date

19-02-2016 πήρα το tracking number PostNL

22.02.2016 06:56: Shipped Date from CN

25.02.2016 05:17: Electronic notification of shipment

29.02.2016 09:57: Sorting

04-03-2016 06:56: The item is at the PostNL sorting center

04-03-2016 06:56: NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

04-03-2016 06:56: NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

04-03-2016 20:08: The item is on transport to the country of destination

05-03-2016 11:33: The item is on transport to the country of destination

08-03-2016 23:12: The item has arrived in the country of destination

10-03-2016 08:06: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

10-03-2016 11:06: ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ - ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

10-03-2016 13:06: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

10-03-2016 21:46: ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ - ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ

10-03-2016 23:44: ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ - ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ

10-03-2016 23:46: ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ

 

Ω ρε αύριο να είναι Καλαμάτα, πάω να κατασκηνώσω στα ΕΛ.ΤΑ. χαχαχ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε αποστολη με singapore post ειναι επι 3 ημερες κολλημενο στην πρωτη επιλογη, δηλαδη οτι ο πωλητης εχει ειδοποιησει για την παραλαβη.

Ειναι φυσιολογικο αυτο ;

Και τι συμβαινει δηλαδη ; Δεν το πηγαινει για αποστολη η δεν ερχονται να το παρουν ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σε αποστολη με singapore post ειναι επι 3 ημερες κολλημενο στην πρωτη επιλογη, δηλαδη οτι ο πωλητης εχει ειδοποιησει για την παραλαβη.

Ειναι φυσιολογικο αυτο ;

Και τι συμβαινει δηλαδη ; Δεν το πηγαινει για αποστολη η δεν ερχονται να το παρουν ;

 

Μια χαρα προχωραει η αποστολη μην ανησυχείς,ο πωλητης το εχει δωσει.

Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Εσυ δηλαδη πληρωσες με Western Union η εστειλες χρηματα στον λογαριασμο τους.Βγαλε φωτο την αποδειξη που εχεις ας ειναι στα ελληνικα αφου φαινεται ο λογαριασμος τους και το ονομα τους,η αληθεια ειναι ομως αν θελουν στα "τρωνε" τα λεφτα γιατι δεν εχεις καποια προστασια πληρωμης,η αποψη μου ειναι περιμενε και μιλα τους,μην τους στελνεις συνεχεια και μην τους βρισεις.

 

:worry: - φιλτατε απο τον λογαριασμο μου μεσω υπολογιστη τους εκανα καταθεση στον δικο τους λογαριασμο (ονομα,διευθυνση,αριθμος παραγγελιας κλπ που μου εδωσαν) και μετα εστειλα τα αποδεικτικα πληρωμης που παρεχε η τραπεζα.Τους εκανα και αναλυτικη επεξηγηση τι ειναι το καθενα ομως ακομη και σημερα δεν τα βρισκουν, ποσοι Ελληνες ντε εκαναν καταθεση εκεινη την ημερα ? απορω πως τοσες μερες τωρα ενω τους δινω αριθμο καταθεσης,ποσο κλπ κανουν στην κυριολεξια τον κινεζο (!)

εχω στειλει πολλαπλα mail στο τμημα εξυπηρετησης πελατων συν το τμημα τραπεζικων συναλλαγων, απαντανε ναι θα το ψαξουμε κλπ κλπ και ακομη η πληρωμη ειναι unconfirmed, οι πωλητες μου στελνουν μνυματα πως θελουν να πληρωθουν-αστα εχω γινει ρεζιλι,εχω χασει χρονο και κυριως λεφτα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - φιλτατε απο τον λογαριασμο μου μεσω υπολογιστη τους εκανα καταθεση στον δικο τους λογαριασμο (ονομα,διευθυνση,αριθμος παραγγελιας κλπ που μου εδωσαν) και μετα εστειλα τα αποδεικτικα πληρωμης που παρεχε η τραπεζα.Τους εκανα και αναλυτικη επεξηγηση τι ειναι το καθενα ομως ακομη και σημερα δεν τα βρισκουν, ποσοι Ελληνες ντε εκαναν καταθεση εκεινη την ημερα ? απορω πως τοσες μερες τωρα ενω τους δινω αριθμο καταθεσης,ποσο κλπ κανουν στην κυριολεξια τον κινεζο (!)

εχω στειλει πολλαπλα mail στο τμημα εξυπηρετησης πελατων συν το τμημα τραπεζικων συναλλαγων, απαντανε ναι θα το ψαξουμε κλπ κλπ και ακομη η πληρωμη ειναι unconfirmed, οι πωλητες μου στελνουν μνυματα πως θελουν να πληρωθουν-αστα εχω γινει ρεζιλι,εχω χασει χρονο και κυριως λεφτα (!)

Τότε ζήτησε από την Τράπεζα να ακυρώσει την συναλλαγή και ακύρωσε τις παραγγελίες ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τότε ζήτησε από την Τράπεζα να ακυρώσει την συναλλαγή και ακύρωσε τις παραγγελίες ...

 

:worry: - το καταστημα δεν δεχοταν την προπληρωμενη καρτα μου και βραδιατικα που να ετρεχα σε western union ? θελει σε καταστημα και οχι μεσω τραπεζικου λογαριασμου και ετσι βασιστηκα στην μεταφορα χρηματων που ηταν η εσχατη λυση

μου ειπαν ως 9 ημερες κανει να γινει η επιβεβαιωση αλλα εχουν περασει 11 αλλα ακομα ειμαστε στο awaiting payment

η τραπεζα μου θα τα γυρισει (πρωτα ο Θεος) μειον την προμηθεια της ετσι ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - το καταστημα δεν δεχοταν την προπληρωμενη καρτα μου και βραδιατικα που να ετρεχα σε western union ? θελει σε καταστημα και οχι μεσω τραπεζικου λογαριασμου και ετσι βασιστηκα στην μεταφορα χρηματων που ηταν η εσχατη λυση

μου ειπαν ως 9 ημερες κανει να γινει η επιβεβαιωση αλλα εχουν περασει 11 αλλα ακομα ειμαστε στο awaiting payment

η τραπεζα μου θα τα γυρισει (πρωτα ο Θεος) μειον την προμηθεια της ετσι ?

Ρώτησε στην Τράπεζα, τουλάχιστον δεν θα χάσεις τα χρήματά σου ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 7 Μαρτίου στην Banggod και παρέλαβα σήμερα!!! Ανεξήγητο ?

Τι λες τώρα?!?!Από eu warehouse?Εμένα παραγγελία 29/2 από το eu warehouse έφτασε προχθές Ελλάδα και νόμιζα ότι είχα και ρεκόρ.

edit:μόλις έκλεισε και μένα από κ.δ αττικής οπότε μιας και τα ΕΛΤΑ της περιοχής μου δεν είναι ανοιχτά Σάββατο και δεδομένου Καθαράς Δευτέρας παραλαμβάνω λογικά την Τρίτη.

Edited by theoryofwildman
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα?!?!Από eu warehouse?Εμένα παραγγελία 29/2 από το eu warehouse έφτασε προχθές Ελλάδα και νόμιζα ότι είχα και ρεκόρ.

Το μόνο που είχε διαφορά σε σχέση με όλα τα προηγούμενα, ήταν το track number που δεν είχε γράμματα μπρος πίσω.

http://s24.postimg.org/t86naoub5/IMG_20160311_194724_058.jpghttp://s10.postimg.org/r32zofyr9/IMG_20160311_200158_751.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα προχωραει η αποστολη μην ανησυχείς,ο πωλητης το εχει δωσει.

 

 

Το ρωταω γιατι σε μια αλλη αποστολη με china post υπαρχει σχεδον καθημερινη ενημερωση με την εξελιξη της μετακινησης.

Ενω εκει στασιμοτητα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα παραγγελία 2/3 η αποστολή έγινε 3/3 με sg post και 7/3 έφτασε Ελλάδα αλλά από τότε ο σάκος ακόμα να ανοιχτεί.

Αριθμός: RF38092****SG

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2016-03-05 13:58 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Χώρα Προέλευσης: Σιγκαπούρη

2016-03-07 14:45 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-03-05 13:58 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-03-03 13:58 Received from Customer

======================================

Powered by http://www.17track.net

Και το καλύτερο είναι ότι πρίν μία εβδομάδα παρέλαβα ένα τάμπλετ με nl post σε δέκα μέρες και έλεγα ότι με αυτήν την παραγγελία θα πιάσω ρεκόρ αλλά δεν.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε στην Τράπεζα, τουλάχιστον δεν θα χάσεις τα χρήματά σου ...

 

:O - ναι φιλε, κατοπιν υποδειξης του υπαληλου στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση εστειλα mail στο τμημα της τραπεζας μου, απαντηση τωρα απο Τριτη, θα περασω και απο το υποκαταστημα αν χρειαστει, τουλαχιστον οτι μπορεσω να παρω πισω και καπακι ακυρωση και διαγραφη του λογαριασμου απο το http://www.dhgate.com

το παθημα μαθημα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:O - ναι φιλε, κατοπιν υποδειξης του υπαληλου στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση εστειλα mail στο τμημα της τραπεζας μου, απαντηση τωρα απο Τριτη, θα περασω και απο το υποκαταστημα αν χρειαστει, τουλαχιστον οτι μπορεσω να παρω πισω και καπακι ακυρωση και διαγραφη του λογαριασμου απο το http://www.dhgate.com

το παθημα μαθημα (!)

Εύχομαι το καλλύτερο ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα παραγγελια απο bangood 5/3 και 10/3 ξεκινησε για Ελλαδα το δεμα me china post ,πραγματικα χρονος ρεκορ τι να πεις!!!
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα παραγγελια απο bangood 5/3 και 10/3 ξεκινησε για Ελλαδα το δεμα me china post ,πραγματικα χρονος ρεκορ τι να πεις!!!

 

Έχεις κι άλλη παραγγελία πουλάκι μου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το κουπόνι στο aliexpress μου λεει να δοκιμάσω μετα τις "" 00.00 am pst" μπορει να μου πει καποιος αν ξερει την αντίστοιχη ωρα ελλαδος? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το κουπόνι στο aliexpress μου λεει να δοκιμάσω μετα τις "" 00.00 am pst" μπορει να μου πει καποιος αν ξερει την αντίστοιχη ωρα ελλαδος? Ευχαριστώ

https://www.google.gr/search?q=00.00+am+pst&client=tablet-android-google&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

http://www.timebie.com/std/pst.php?q=0

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...