Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε μπας και το πεταξανε σε ολους για να σταματησουμε να γκρινιαζουμε?

Η τα φορτωσανε ολα μια και εξω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε μπας και το πεταξανε σε ολους για να σταματησουμε να γκρινιαζουμε?

Η τα φορτωσανε ολα μια και εξω?

Μάλλον έτσι θα είναι.για να σταματήσει ή γκρίνια.δεν γίνεται να τα φορτώσουν όλα μαζί .αλλά ας έχουμε αισιοδοξία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μένα μου το βγάζει στα ΕΛΤΑ και στο 17track 2016-01-22 15:51 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

μην το μελετάμε όμως άλλο μην το ματιάσουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε μπας και το πεταξανε σε ολους για να σταματησουμε να γκρινιαζουμε?

Η τα φορτωσανε ολα μια και εξω?

 

Λογικά όλα μαζί.Δεν μπορεί να ναι τόσο λαμόγια.Τώρα το θέμα είναι μην κολλήσουν στην δική μας όχθη...

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες μια απορια, οταν εχουμε tracking number μονο αριθμους πχ 123456789 αυτο που μπορουμε να το παρακολουθησουμε; σε πιο site;
Link to comment
Share on other sites

λεβεντες μια απορια, οταν εχουμε tracking number μονο αριθμους πχ 123456789 αυτο που μπορουμε να το παρακολουθησουμε; σε πιο site;

όχι φίλε.πρέπει να υπάρχουν και τα γράμματα που συνήθως υποδεικνύουν την εταιρία αποστολής (πχ sg=sgpost cn=china post hk=hkpost κλπ) και 2 ακόμα μπροστά.σου έστειλαν tn μόνο αριθμούς?

Link to comment
Share on other sites

άντε προχωράει πιο γοργά τώρα που έφυγε από Κίνα κι έφτασε Ολλανδία

 

2016-01-22 23:12 The item is at the PostNL sorting center

2016-01-21 00:37 The item is in transit

2016-01-21 12:00 LONDON-UK Transited To Royal Mail

2016-01-11 03:16 The item is pre-advised

2016-01-10 14:38 LONDON-UK Clearance Processing Complete At London

2016-01-09 17:10 Flyt HongKong Facility Processed Through Sort Facility At HongKong

2016-01-08 16:33 FLYTEXPRESS-CN Processed Through Sort Facility

2016-01-08 16:33 FLYTEXPRESS-CN Processed Through Sort Facility

2016-01-04 20:29 FLYTEXPRESS-CN Acceptance

2016-01-01 21:06 Customer Shipping information recieved

Link to comment
Share on other sites

Έχει ψωνίσει κανείς απο το jd.com?είναι αξιόπιστο?

 

Γιατι δεν ρωτας εκει που πρεπει να παρεις και απαντηση και ταλαιπωρεισαι?

Edited by efmakis
Link to comment
Share on other sites

Απο εκει και περα ειχε εξαφανιστει εμενα και το ειδα μετα απο 2 βδομαδες στη πορτα μου.

Αλλα οπως ειπα ηταν χριστουγεννα τοτε.

 

την καλημέρα μου ...

 

Σήμερα τσέκαρα ξανά μέσω του 17track + 4px + singpost + royalmail track

 

Χώρα Προορισμού - Χρόνος Cache : 2016-01-23 09:18 2016-01-21 12:04 HEATHROW WORLDWIDE DC, ARRIVED IN THE UK

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2016-01-23 09:18 2016-01-16 13:32 Despatched to overseas (Country code: GB)

 

2016-01-14 13:32 Received from Customer

 

 

Αϊ να δούμε,καλή δευτέρα πάλι!

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, επειδη βλεπω οτι εχετε κανει αγορες, πως καταφερατε να στειλετε τα λεφτα? διαβαζα για κατι revolut και skrill υπαρχει καποιος αλλος τροπος?Κατευθειαν απο την prepaid δεν γινεται ε? εψανα παλιοτερες αναρτησεις και δεν τα εβρισκα, μπορει καποιος να μου πει?ή να μου στειλει απο ποιο ποστ να ξεκινησω να διαβαζω!! Edited by mimisnik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, επειδη βλεπω οτι εχετε κανει αγορες, πως καταφερατε να στειλετε τα λεφτα? διαβαζα για κατι revolut και skrill υπαρχει καποιος αλλος τροπος?Κατευθειαν απο την prepaid δεν γινεται ε? εψανα παλιοτερες αναρτησεις και δεν τα εβρισκα, μπορει καποιος να μου πει?ή να μου στειλει απο ποιο ποστ να ξεκινησω να διαβαζω!!

 

Εγώ με ρεβολουτ αγορασα απο βικμαλλ ! Για την διαδικασία μπορείς να κανεις μια αναζήτηση στο γκουγκλ και θα δεις ενα πολύ κατατοπιστικο οδηγό σε διπλανό ελληνικό σάιτ !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω κανει παραγγελια απο 15-1-16 με tracking την επονενη μερα αλλα δεν βρισκω τιποτα σε κανενα σαιτ αναζητησης. Ουτε το κλασικο "information received". Τι στο καλο να κανω; Μιλησα με το καταστημα και μου ειπε να μην ανησυχω. Καμια γνωμη...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, επειδη βλεπω οτι εχετε κανει αγορες, πως καταφερατε να στειλετε τα λεφτα? διαβαζα για κατι revolut και skrill υπαρχει καποιος αλλος τροπος?Κατευθειαν απο την prepaid δεν γινεται ε? εψανα παλιοτερες αναρτησεις και δεν τα εβρισκα, μπορει καποιος να μου πει?ή να μου στειλει απο ποιο ποστ να ξεκινησω να διαβαζω!!

 

Καταρχήν παίζει ρόλο τι θέλεις να αγοράσεις κ από πού.

Γενικά ισχύει οτι στο ebay μπορείς να αγοράσεις από διάφορα μαγαζιά χρησιμοποιώντας κατευθείαν τη συνδεδεμένη στο paypal πιστωτική ή χρεωστική σου κάρτα (δοκιμάζεις με διάφορα μαγαζιά που έχουν το προϊόν που σε ενδιαφέρει).

Από τα άλλα κινεζομάγαζα που δέχονται paypal, έχω δοκιμάσει:

banggood- τώρα τελευταία δεν γίνεται με paypal κατευθείαν , αλλά δέχεται χρέωση πιστωτικής χωρίς paypal.

1949deal - δέχεται πιστωτική με paypal.

vickmall - το ίδιο

geekbuying, gearbest, everbuying, e-fox μόνο από το balance του paypal (revolut,skrill κλπ)

Αυτά έχω δοκιμάσει εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες μια απορια, οταν εχουμε tracking number μονο αριθμους πχ 123456789 αυτο που μπορουμε να το παρακολουθησουμε; σε πιο site;

 

http://www.sky56.cn/english/track/index

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, επειδη βλεπω οτι εχετε κανει αγορες, πως καταφερατε να στειλετε τα λεφτα? διαβαζα για κατι revolut και skrill υπαρχει καποιος αλλος τροπος?Κατευθειαν απο την prepaid δεν γινεται ε? εψανα παλιοτερες αναρτησεις και δεν τα εβρισκα, μπορει καποιος να μου πει?ή να μου στειλει απο ποιο ποστ να ξεκινησω να διαβαζω!!

 

Η ερώτησή σου δεν είναι στο σωστό νήμα.

Θα μπορούσα να σου πω και άλλους τρόπους αλλά δεν θέλω να συνεχίσω το off topic.

Κάνε την ερώτηση στο Paypal.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που δοκίμασα με δική μου δεν γίνεται. υπάρχει tn χωρίς γράμματα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω, εχει σταλει εδω και μια εβδομαδα αλλα δε βγαζει κατι, θα το ελεγξω την αλλη εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

τρακιν ναμπερ της μορφης YF*********YW με τι ερχεται;

Yanwen post, φεύγει από Κίνα. http://track.yw56.com.cn/en-US/

εγώ που δοκίμασα με δική μου δεν γίνεται. υπάρχει tn χωρίς γράμματα? :confused:

Ναι αλλά δεν είναι συμβατό με το IPS, άρα το παρακολουθείς αποκλειστικά στο site της εταιρίας αποστολής. Η τελευταία ενημέρωση που θα χεις θα ναι όταν φτάσει στην Ελλάδα η πτήση κι από κει και πέρα προχωράει ως απλό πακέτο, μη συστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν είναι συμβατό με το IPS, άρα το παρακολουθείς αποκλειστικά στο site της εταιρίας αποστολής. Η τελευταία ενημέρωση που θα χεις θα ναι όταν φτάσει στην Ελλάδα η πτήση κι από κει και πέρα προχωράει ως απλό πακέτο, μη συστημένο.

Αυτό ισχύει και για untracked?Δηλαδή τη μόνη ενημέρωση που θα έχω είναι ότι αναχώρησε,μετά ότι έφτασε και στο τέλος θα μου έρθει ειδοποίηση να πάω στα ΕΛΤΑ να παραλάβω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει και για untracked?Δηλαδή τη μόνη ενημέρωση που θα έχω είναι ότι αναχώρησε,μετά ότι έφτασε και στο τέλος θα μου έρθει ειδοποίηση να πάω στα ΕΛΤΑ να παραλάβω?

Ναι, σαν untracked είναι αυτά στην ουσία, απλά έχουν έναν κωδικό της μεταφορικής που σου δείχνει μερικές πληροφορίες εντός της μεταφορικής αυτής και τίποτα παραπάνω. Θα σου ρθει ειδοποίηση μη συστημένο πακέτου απ τα ΕΛΤΑ χωρίς κάποιο αριθμό αποστολής. Αν είναι μικρός φάκελος, θα στο αφήσουν πιθανότατα στο ταχυδρομικό κουτί σου

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχτες εφτασε στο αεροδρομιο συγκαπουρης...να δουμε ποσο θα μεινει εκει τωρα.
Link to comment
Share on other sites

εμενα που λεει στο ελτα οτι ειναι σε συσκευασια αλλα στο singpost δεν βγαζει τιποτα ,θα φυγει συντομα για ελλαδα ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σαν untracked είναι αυτά στην ουσία, απλά έχουν έναν κωδικό της μεταφορικής που σου δείχνει μερικές πληροφορίες εντός της μεταφορικής αυτής και τίποτα παραπάνω. Θα σου ρθει ειδοποίηση μη συστημένο πακέτου απ τα ΕΛΤΑ χωρίς κάποιο αριθμό αποστολής. Αν είναι μικρός φάκελος, θα στο αφήσουν πιθανότατα στο ταχυδρομικό κουτί σου

Καλα την ειδοποιηση μην την περιμενης και συντομα.Εμενα untrack φαινετε οτι εφτασε Ελλαδα 10/12 και εδω και 45 μερες καμοια ειδοποιηση ,αν ειναι καποιοι σε παρομοια θεση ας το αναφερουν εδω.Την αλλη βδομαδα ανοιγω case στο paypal.2 μηνες απο την παραγγελια 28/11.:angry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...