Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την ημέρα που η τελευταία ένδειξη έλεγε ότι το δέμα ήταν στο αεροδρόμιο του Πεκίνου. ....

 

Έχω ένα δέμα από τον Σεπτέμβριο ! που το θεωρώ ήδη χαμένο, έχω πάρει και refund...αλλά απλό, όχι συστημένο...

λες να εμφανιστεί κάποια στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω ειχα παραγγειλει ενα πορτοφολι απο το ebay.... ιουνιο του 2013..... ποτε λετε να εφτασε; φυσικα ειχα παρει τα λεφτα μου πισω.... οκτωβριο του 2014!!!!!!!!! δε το πιστευα παιδια.... ειχα ξεχασει οτι το αγορασα χαχαχα

 

πάντως αυτη τη βδομαδα ευχομαι και ελπιζω να ανοιχτουν οι σακοι που ηταν ηδη εδω και οχι οι καινουργιοι που θα ερθουν τωρα...

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Στις 15 έφυγε από Κίνα...Λες να πετάει ακόμα; Εγώ δεν γνωρίζω πότε έφτασε, ούτε στα ΕΛΤΑ υπάρχει ενημέρωση για άφιξη.

Εσύ γνωρίζεις κάτι άλλο;

 

Παρεούλα είμαστε :P

 

http://i66.tinypic.com/b96hhs.png

Link to comment
Share on other sites

Παρεούλα είμαστε :P

 

http://i66.tinypic.com/b96hhs.png

 

εσας ξεχασαν να το βαλουν στο αεροπλανο και τα φερνουν με το αμαξιδιο για τις αποσκευες... χαχα

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

εσας ξεχασαν να το βαλουν στο αεροπλανο και τα φερνουν με το αμαξιδιο για τις αποσκευες... χαχα

 

Kαι με καρότσα να το φέρνανε εδω και 30 μερες θα είχε ερθει, ουτε τηλέφωνο δεν παίρνω στα ΕΛΤΑ γιατι θα μου πουν οτι ακομα δεν εχει ερθει :P

 

Οποτε απλα περιμένω :)

 

Στα ΕΛΤΑ τι βγάζει;

 

http://i64.tinypic.com/2v13ton.png

 

Tο αστείο ειναι οτι το ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ βγήκε 9 Δεκεμβρίου :P μέχρι τοτε ελεγε απλα ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Edited by spyrosweby
Link to comment
Share on other sites

κανενα νεοτερο στου υπολοιπους με arrival 17? εμενα ακομα τπτ.

 

και γω τα ιδια.σχεδον εχω ξεχασει τι παρηγγειλα

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/x9e9ludg1/

 

Καλησπέρα είναι νορμάλ τέτοια καθυστέρηση της παραπάνω παραγγελίας;

Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/x9e9ludg1/

 

Καλησπέρα είναι νορμάλ τέτοια καθυστέρηση της παραπάνω παραγγελίας;

 

Είναι νορμάλ να μην διαβάζεις την προηγούμενη σελίδα και την πρώτη σελίδα πριν ποσταρεις;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι νορμάλ να μην διαβάζεις την προηγούμενη σελίδα και την πρώτη σελίδα πριν ποσταρεις;

 

Ποια προηγουμενη σελίδα ; 2 ποστ πιο πάνω μιλάμε για 30 μερες καθυστέρηση :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Με CN έχετε πάντα το Flight depart / Send item abroad (Export); Γιατί σε ένα έχω απο τις 19/11 ένα Left postal office Guangzhou HángZhàn ενώ στα υπόλοιπα υπάρχει το send item abroad(export)
Link to comment
Share on other sites

Ένα πακέτο με άφιξη 01/12 ξεκολλησε ξημερώματα Δευτέρας. Έκλεισε από ΚΔ αεροδρομίου.

Αλλά 3 βέβαια που περιμένω με αφίξεις μέσα στο Νοέμβρη είναι ακόμα κολλημενα. Τουλάχιστον φαίνεται ότι η διαδικασία συνεχίζεται κανονικά...

Για να δούμε αυτή την εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι εχω παρατηρήσει οσοι τυχεροι τους ήρθε 1/12 προχωράει το θεμα ενώ αλλοι τιποτα.... ποιος ξερει πώς τα εχουν βαλει στις αποθήκες,με τη σειρά τα παίρνουν..
Link to comment
Share on other sites

ειχα μια ελπιδα οτι το δεμα μου θα ξεκολλουσε σημερα. 4/12 εφτασε ελλαδα.

παμε για την αλλλη δευτερα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια ελπιδα οτι το δεμα μου θα ξεκολλουσε σημερα. 4/12 εφτασε ελλαδα.

παμε για την αλλλη δευτερα τωρα...

Γιατί όλη τη βδομάδα μόνο μια ημερομηνία ξεκαθαρίζουν;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Με CN έχετε πάντα το Flight depart / Send item abroad (Export); Γιατί σε ένα έχω απο τις 19/11 ένα Left postal office Guangzhou HángZhàn ενώ στα υπόλοιπα υπάρχει το send item abroad(export)

Περιμένω 3 πακέτα, με τελευταία ενημέρωση 17-24\11. Μόνο το ένα βγάζει "Departure at origin country", τα άλλα δύο είναι στο "Leaving parcel center".

ειχα μια ελπιδα οτι το δεμα μου θα ξεκολλουσε σημερα. 4/12 εφτασε ελλαδα.

παμε για την αλλλη δευτερα τωρα...

Είναι νωρίς ακόμα. Αν είναι να βγει ενημέρωση, θα βγει μετά το μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

Tι να μας πουν τα γατακια?

RN092043424CN

 

Aντικειμενα σε συσκευασια απο τις 9-11-2015. Το 17track δινει ημερα αναχωρησης πτησης 10-11-2015. Ε τωρα να ταξιδευουν ενα μηνα δυσκολο. Εκτος αν ηταν το αεροπλανο των μαλαισιανων αερογραμμων που λεγαν πως ταξιδευε εκτος πορειας κανα μηνα. Μου χει ξανατυχει να χει παραπεσει στην κινα πακετο και να ξανασκαναρεται και να βγαζει δευτερη φορα την ενδειξη αντικειμενα σε συσκευασια 25 μερες μετα. Μου χει τυχει βεβαια φετος να χω παραγγειλει φλεβαρη με τα χιλια ζορια να μπαινουν τα αντικειμενα σε συσκευασια καπου μαρτη να αλλαζει η ενδειξη στο αφιξη στην χωρα προορισμου μεγαλη τεταρτη, που ταν αρχες απριλη και τελικα να λαμβανω το πακετο μου καπου στην πρωτομαγια (συνολικος χρονος απο αγορα εως παραλαβη πανω απο 60+ ημερες). Αφου παρελαβα τοτε θεωρω μπορω να παραλαβω τα παντα. Ειναι εντελως τυχαιο το πως ανοιγουν οι σακοι. Προφανως αυτων των παιδιων τα πραγματα (κινητα, θηκες, οτιδηποτε) που πεταξαν απο Κινα ή Σιγκαπουρη ή καπου απο εκει, μεταξυ 5-20/11 δεν εξυπηρετηθηκαν οι σακοι αμεσα και ανοιχθηκαν αλλοι προγενεστεροι και αλλοι μεταγενεστεροι. Τωρα ψιλοτσουλαει αφου αποστολες που πηγαν τελη νοεμβρη αρχες δεκεμβρη εξυπηρετουνται αλλα παραμενει πως οι σακοι που εφθασαν εκει στο διαστημα 5-20/11 πρεπει να χουν μεινει καπου και μεχρι να βρεθει χρονος να ανοιχτουν μπορει να παρει μερες. Θελει υπομονη! Τo paypal ευτυχως μας καλυπτει για κανα 6μηνο οποτε εχουμε ολοι τα νωτα μας καλυμμενα! Αλλα καταλαβαινω την απογοητευση οσων εχουν παραγγειλει και ακομα δεν εχει ερθει. Ειδικα αν δεν παραγγελνουν συχνα!

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζουμε κοντά 1,5 μηνα πριν τα Χριστούγεννα για να είμαστε σίγουροι για τα δώρα και στο τελος παίρνουμε τις μπαλες του Χριστουγεννιάτικου δεντρου....

 

Ειναι τραγικό αυτο

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε κι εμείς που, "για να είμαστε σίγουροι" (τρομάρα μας), παραγγείλαμε δώρα απο Αγγλία ένα μήνα πριν τα Χριστούγεννα και ακόμα τα περιμένουμε...
Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε κι εμείς που, "για να είμαστε σίγουροι" (τρομάρα μας), παραγγείλαμε δώρα απο Αγγλία ένα μήνα πριν τα Χριστούγεννα και ακόμα τα περιμένουμε...

 

Άμα στα έστειλαν με royal mail, τότε μάλλον περιμένεις από acs και όχι από ΕΛΤΑ. Η διαδρομή είναι royal --> gls --> acs. Άμα μπεις στο site της gls θα σου κάνεις μετατροπή από royal σε acs tracking.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα στα έστειλαν με royal mail, τότε μάλλον περιμένεις από acs και όχι από ΕΛΤΑ. Η διαδρομή είναι royal --> gls --> acs. Άμα μπεις στο site της gls θα σου κάνεις μετατροπή από royal σε acs tracking.

Αν είχα tracking number :p

"Χύμα" το έστειλαν, είναι και limited edition :cry:

 

Μήπως ξέρεις τι γίνεται με αυτήν την DP που χρησιμοποιεί το Amazon;

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την dpd, πριν χρόνια ήταν από της χειρότερες στην Αγγλία μαζί με την Hermes , αλλά πλέον έχει γίνει πολύ καλή με πολύ καλό tracking. Μου έκανε delivery Σάββατο χωρίς επιπλέον χρέωση!

 

Αν είχα tracking number :p

"Χύμα" το έστειλαν, είναι και limited edition :cry:

 

Μήπως ξέρεις τι γίνεται με αυτήν την DP που χρησιμοποιεί το Amazon;

 

Χωρίς tracking βλέπω να παίρνεις σύνταξη μέχρι να παραλάβεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την dpd, πριν χρόνια ήταν από της χειρότερες στην Αγγλία μαζί με την Hermes , αλλά πλέον έχει γίνει πολύ καλή με πολύ καλό tracking. Μου έκανε delivery Σάββατο χωρίς επιπλέον χρέωση!

Και εγώ την DPD σκέφτηκα αλλα αυτή συνεργαζόταν με την ACS παλιότερα και τα πακέτα έφταναν σε 1 εβδομάδα.

 

Άλλη πρέπει να είναι η DP. Deutsche Post, μήπως; Θα δείξει.

 

Συγνώμη για το off-topic :O:X

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όλη τη βδομάδα μόνο μια ημερομηνία ξεκαθαρίζουν;

 

24/7 κυριολεκτικα. Οσα εχω παραγγειλει κατα καιρους, κλεινουν απο αεροδρομιο αγρια μεσανυχτα και πολλες φορες ΣΚ και αργιες

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι εχω παρατηρήσει οσοι τυχεροι τους ήρθε 1/12 προχωράει το θεμα ενώ αλλοι τιποτα.... ποιος ξερει πώς τα εχουν βαλει στις αποθήκες,με τη σειρά τα παίρνουν..

 

1/12 εδώ και δεν προχωράει τίποτα.

Είπαμε δεν υπάρχει σειρά προτεραιότητας! Το ότι κάποιος/οι προχώρησαν από μια ημερομηνία δεν λέει απολύτως τίποτα!

 

Random πάει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...