Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγο κοιταξα εγω το δικο μου και μου ειχε μια νεα ενημερωση στις 10/12/2015 η οποια για καποιον αγνωστο λογο εμφανιστηκε τωρα το βραδυ και λεει το εξης: 10.12.2015 15:00 Acceptance from partners

 

τι θελει να πειο ποιητης οεο;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πριν λιγο κοιταξα εγω το δικο μου και μου ειχε μια νεα ενημερωση στις 10/12/2015 η οποια για καποιον αγνωστο λογο εμφανιστηκε τωρα το βραδυ και λεει το εξης: 10.12.2015 15:00 Acceptance from partners

 

τι θελει να πειο ποιητης οεο;;

Το νούμερο γιά να το δούμε;;; :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα την προηγούμενη Πέμπτη το Xiaomi Redmi Note 2 από Κίνα από το Vickmall. Σύμφωνα με το tracking του sp post έχω τα εξής:

 

http://i.imgur.com/xDkuody.jpg

 

Ωστόσο το site των ΕΛΤΑ γράφει ακόμη πως βρίσκεται στη Σιγκαπούρη. Μήπως να αρχίσω να ανησυχώ ή όντως είναι τόσο καθυστερημένοι εκεί στα ΕΛΤΑ?

 

Tracking number: RF363799231SG

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα την προηγούμενη Πέμπτη το Xiaomi Redmi Note 2 από Κίνα από το Vickmall. Σύμφωνα με το tracking του sp post έχω τα εξής:

 

http://i.imgur.com/xDkuody.jpg

 

Ωστόσο το site των ΕΛΤΑ γράφει ακόμη πως βρίσκεται στη Σιγκαπούρη. Μήπως να αρχίσω να ανησυχώ ή όντως είναι τόσο καθυστερημένοι εκεί στα ΕΛΤΑ?

 

Tracking number: RF363799231SG

 

Το έχουμε πει τουλάχιστον 20 φορές στις τελευταίες σελίδες.Υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις λόγω όγκου παραγγελιών.Και είναι και λογικό.Υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει τουλάχιστον 20 φορές στις τελευταίες σελίδες.Υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις λόγω όγκου παραγγελιών.Και είναι και λογικό.Υπομονή

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Δυστυχώς δεν είχα χρόνο να κάτσω να διαβάσω πίσω για αυτό έκανα βιαστικά την ερώτηση. Μόλις βρω χρόνο, θα ρίξω μια ματιά στις υπόλοιπες σελίδες για να μου λυθούν τυχόν απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Δυστυχώς δεν είχα χρόνο να κάτσω να διαβάσω πίσω για αυτό έκανα βιαστικά την ερώτηση. Μόλις βρω χρόνο, θα ρίξω μια ματιά στις υπόλοιπες σελίδες για να μου λυθούν τυχόν απορίες.

 

Είμαστε κ εμείς με ημερομηνία άφιξης 17/11.Και ακόμα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο κοιταξα εγω το δικο μου και μου ειχε μια νεα ενημερωση στις 10/12/2015 η οποια για καποιον αγνωστο λογο εμφανιστηκε τωρα το βραδυ και λεει το εξης: 10.12.2015 15:00 Acceptance from partners

τι θελει να πειο ποιητης οεο;;

 

(Αποδοχή από τους εταίρους)...

Το παρέλαβαν από το EUROGROUP :lol: !!!

Link to comment
Share on other sites

Το νουμερο του tracking ειναι: RS335987313NL

Ετοιμο για το δρομο προς Ελλαδα:

 

Number: RS335987313NL

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

Origin Country: Netherlands

2015-12-10 15:00 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

2015-12-08 06:54 The item is ready for shipment

2015-12-08 01:20 The item has arrived in the transit airport

2015-12-07 15:00 The item has left the originating country

2015-12-02 17:12 The item is received by the shipper in the originating country

2015-12-02 08:30 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε το 17track από το store από κινητό

 

Πάντως το support του banggood είναι εξαιρετικό. Θα ξανά στείλουν τις 2 πρώτες παραγγελίες από τον Οκτώβριο που δεν ήρθαν με tracking number και μου ζήτησαν αν έρθουν οι παλιές πρώτα να μην δεχτώ τις νέες ώστε να επιστρέψουν σε αυτούς. Εννοείται αυτό τους είπα το θέμα είναι να παραλάβω όχι να κερδίσω κάτι από αυτό.

Άλλο ίδιο support με banggood δεν βρήκα πάντως και μπραβο τους γιατί πλήρωσα με χρεωστικη και θα μπορούσαν να με πουν ότι δεν αναλαμβάνουν τίποτα.

Σιγουρα θα ξανά παραγγείλω αλλά μόνο με tracking number από εδώ και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε επιτελους ολοι οι έξυπνοι και βιαστικοι να παίρνετε καθε 3 και λιγο τηλέφωνο στα ελτα .

Το μονο που θα καταφέρετε ειναι προβλημα σε ολους και τιποτα παραπανω .

Υπομονη γιατι πλησιαζουν γιορτες ( αν θελει καποιος τηλεφωνο στις γιορτες να το επερνε 2-3 μηνες πριν )

Υπομονη , ολα τα δεματα απο κινα κανουνε λογικα κοντα στις 20-30 μερες ( θα πρεπει να καταλαβουνε καποιοι οτι δεν εστειλε το vickmall & banggood λιαρ τζετ μονο για το κινητο σου , τα δεματα ερχονται κατα χιλιαδες και υπαρχει μονο 1 αεροδρομιο που πρεπει να σκαναριστουνε ΟΛΑ .

Υπομονη λοιπον και σταματηστε να κανετε ποστ με το tracking number λεγοντας που ειναι το κινητο σας . ( οτι βγαζει εσας το τρακινκ βγαζει και ολο τον υπολοιπο κοσμο αν βαλει το δικο σας στην μηχανη αναζητησης )

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΟΠΛΙΣΤΕΙΤΕ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ .

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε επιτελους ολοι οι έξυπνοι και βιαστικοι να παίρνετε καθε 3 και λιγο τηλέφωνο στα ελτα .

Το μονο που θα καταφέρετε ειναι προβλημα σε ολους και τιποτα παραπανω .

Υπομονη γιατι πλησιαζουν γιορτες ( αν θελει καποιος τηλεφωνο στις γιορτες να το επερνε 2-3 μηνες πριν )

Υπομονη , ολα τα δεματα απο κινα κανουνε λογικα κοντα στις 20-30 μερες ( θα πρεπει να καταλαβουνε καποιοι οτι δεν εστειλε το vickmall & banggood λιαρ τζετ μονο για το κινητο σου , τα δεματα ερχονται κατα χιλιαδες και υπαρχει μονο 1 αεροδρομιο που πρεπει να σκαναριστουνε ΟΛΑ .

Υπομονη λοιπον και σταματηστε να κανετε ποστ με το tracking number λεγοντας που ειναι το κινητο σας . ( οτι βγαζει εσας το τρακινκ βγαζει και ολο τον υπολοιπο κοσμο αν βαλει το δικο σας στην μηχανη αναζητησης )

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΟΠΛΙΣΤΕΙΤΕ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ .

Έχεις απόλυτο δίκιο.. Στο τέλος θα βγάλουμε μόνοι μας τα μάτια μας..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο.. Στο τέλος θα βγάλουμε μόνοι μας τα μάτια μας..

 

Και εμένα δεν μου αρέσει η κατάσταση αλλά τηλ. δεν παίρνω διότι δεν πρόκειται να επισπεύσει καμία διαδικασία, έχουν δίκιο οι προλαλίσαντες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα ευχάριστο λάθος από το κατάστημα αγοράς, καθώς μου είχε δώσει λάθος tracking number και τόσο καιρό παρακολουθούσα λάθος πακέτο. Παρέλαβα προχθές λίγο νωρίτερα από ότι περίμενα βλέποντας το λάθος tracking number....

Παραγγελία 19/11 (rf362255264sg το σωστό...)

Άφιξη στην Ελλάδα σύμφωνα με Singpost 1/12

Άφιξη στην Ελλάδα σύμφωνα με ΕΛΤΑ 9/12

Παραλαβή 10/12

 

Not bad at all!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή παιδιά και μην περνετε τηλ στα ΕΛΤΑ... Παρακαλώ σε όσους ξεκολλησε από αεροδρόμιο ή τους έχει έρθει να το γράφουν εδώ

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε επιτελους ολοι οι έξυπνοι και βιαστικοι να παίρνετε καθε 3 και λιγο τηλέφωνο στα ελτα .

Το μονο που θα καταφέρετε ειναι προβλημα σε ολους και τιποτα παραπανω .

Υπομονη γιατι πλησιαζουν γιορτες ( αν θελει καποιος τηλεφωνο στις γιορτες να το επερνε 2-3 μηνες πριν )

Υπομονη , ολα τα δεματα απο κινα κανουνε λογικα κοντα στις 20-30 μερες ( θα πρεπει να καταλαβουνε καποιοι οτι δεν εστειλε το vickmall & banggood λιαρ τζετ μονο για το κινητο σου , τα δεματα ερχονται κατα χιλιαδες και υπαρχει μονο 1 αεροδρομιο που πρεπει να σκαναριστουνε ΟΛΑ .

Υπομονη λοιπον και σταματηστε να κανετε ποστ με το tracking number λεγοντας που ειναι το κινητο σας . ( οτι βγαζει εσας το τρακινκ βγαζει και ολο τον υπολοιπο κοσμο αν βαλει το δικο σας στην μηχανη αναζητησης )

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΟΠΛΙΣΤΕΙΤΕ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ .

 

από Αγγλία, Γερμανία πόσο κάνουν φιλε μου γιατί είμαι στις 2 εβδομάδες και ακόμη τίποτα από τα Ελτα

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή παιδιά και μην περνετε τηλ στα ΕΛΤΑ... Παρακαλώ σε όσους ξεκολλησε από αεροδρόμιο ή τους έχει έρθει να το γράφουν εδώ

 

Γιατί υπάρχει περίπτωση να δούμε Σάββατο μέρα το...ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ;

Δουλεύουν Σάββατο;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει περίπτωση να δούμε Σάββατο μέρα το...ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ;

Δουλεύουν Σάββατο;

 

Ναι μπορεί να το δεις.Εγώ το έχω δει κ Κυριακή.Απλά αν το δεις μέσα σε Σαββατοκύριακο θα στο φέρουν Δευτέρα-Τρίτη

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας σήμερα με γνωστό μου που εργάζεται σε υπηρεσία του δημοσίου που ελέγχει τους αερολιμένες, με ενημέρωσε ότι την διαλογή στο αεροδρόμιο την κάνουν ιδιωτικές εταιρείες και ότι τα ΕΛΤΑ δεν εχουν καμμια σχέση με το κομμάτι αεροδρόμιο. Οπότε πραγματικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να κατηγορούμε ή να τηλεφωνούμε στα ΕΛΤΑ για την τύχη του δέματος μας εντός του αεροδρομίου.
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας σήμερα με γνωστό μου που εργάζεται σε υπηρεσία του δημοσίου που ελέγχει τους αερολιμένες ....

Ποιά υπηρεσία είναι αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας σήμερα με γνωστό μου που εργάζεται σε υπηρεσία του δημοσίου που ελέγχει τους αερολιμένες, με ενημέρωσε ότι την διαλογή στο αεροδρόμιο την κάνουν ιδιωτικές εταιρείες και ότι τα ΕΛΤΑ δεν εχουν καμμια σχέση με το κομμάτι αεροδρόμιο. Οπότε πραγματικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να κατηγορούμε ή να τηλεφωνούμε στα ΕΛΤΑ για την τύχη του δέματος μας εντός του αεροδρομίου.

 

Αυτο ακριβως φωναζουμε εδω κ καιρο.Δεν εχουν καμια σχεση τα ελτα.Τα ΕΛΤΑ μολις παραλαβουν σε 1-2 μερες το εχουμε σπιτι μας

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή παιδιά και μην περνετε τηλ στα ΕΛΤΑ... Παρακαλώ σε όσους ξεκολλησε από αεροδρόμιο ή τους έχει έρθει να το γράφουν εδώ

 

 

Πολυ σωστα .

Θα μας βοηθουσε απείρως περισσότερο αν εκανε καποιος ποστ με το tracking number του εφοσον παρελαβε .

Για να εχουνε ολοι οι υπολοιποι μια ιδεα αν προχωραει η διαδικασια η οχι .

Οπως ειπανε οι προλαλησαντες δεν εχει καμμια σχεση αν καποιος παράγγειλε στις 1 και αλλος στις 2 του μηνα .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...