Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας . θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξέρει. Αγορασα ενα Redmi Note 2 απο το everbuying με 165 dollar και θα μου το στείλουν με DHL mail. . Μηπως ξερεται ποσο θα ειναι το τελωνειο. ευχαριστώ

 

κανεις δε μπορει να σε πει το ακριβες ποσο.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, περιμένω ένα δέμα με κωδικό RG228902500CN

Στα ΕΛΤΑ δείχνει παραλαβή απο πελάτη στο εξωτερικό στις 03/11

Στο china post δείχνει οτι έφυγε απο Κίνα στις 5/11

Δε θα έπρεπε τόσες μέρες να είχε ανοιχθεί ο σάκος στο αεροδρόμιο; Άλλοι με παρόμοιες ημερομηνίες, έχουν παραλάβει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να γινεται ενα μπαχαλο με τους σακους. δε θα υπαρχει προτεραιοτητα. οτι βρεθει μπροστα τους. Ας ελπισουμε να μην υπαρξει αλλη καθυστερηση. αν σε καποιον αλλαξει η κατασταση στα ΕΛτα ας ενημερωσει εδω και να γραψει και Ημερομηνιες να ξερουμε και οι υπολοιποι τι να περιμενουμε και ο θεος βοηθος.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην αγχώνεστε με τα δέματα .κάποτε περιμέναμε 25-30+ μέρες.Είδα αρκετά μυνήματα με ημερομηνία που έφτασε Ελλάδα 17/11(μέσα σε αυτούς είμαι κ εγώ).Μέχρι Τρίτη-Τετάρτη θα έχουμε παραλάβει.Αν κ πιστεύω οτι μπορεί να παραλάβουμε κ Παρασκευή μεθαύριο.Είμαστε περίπου στις 15 μέρες σήμερα κ λιγότερο.Δεν είναι κ πολύ.Ηρεμία
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην αγχώνεστε με τα δέματα .κάποτε περιμέναμε 25-30+ μέρες.Είδα αρκετά μυνήματα με ημερομηνία που έφτασε Ελλάδα 17/11(μέσα σε αυτούς είμαι κ εγώ).Μέχρι Τρίτη-Τετάρτη θα έχουμε παραλάβει.Αν κ πιστεύω οτι μπορεί να παραλάβουμε κ Παρασκευή μεθαύριο.Είμαστε περίπου στις 15 μέρες σήμερα κ λιγότερο.Δεν είναι κ πολύ.Ηρεμία

 

"κάποτε περιμέναμε 25-30+ μέρες"

Σήμερα μπήκα στην 20η μέρα και απ ό,τι πιστεύω το κινητάκι θα έρθει "αν βάλει ο θεος το χέρι του" απο βδομάδα.

Αρα θα είμαι απο τους τυχερούς που θα του πάει 25-30. (ελπίζω οχι παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σημερα παραλαμβανω 2/11 εφυγε απο καταστημα,18/11 arival ,και σημερα 25/11 εφτασε στην περιοχη μου.Αντε παιδια η σειρα σας τωρα.☺
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σημερα παραλαμβανω 2/11 εφυγε απο καταστημα,18/11 arival ,και σημερα 25/11 εφτασε στην περιοχη μου.Αντε παιδια η σειρα σας τωρα.☺

 

7 μέρες απο το arrial ε...μάλιστα άρα εγώ που έγραψε arrival κυριακή βράδυ να το περιμένω απο δευτέρα...όπως είπα,, ~25 μερες :/

Link to comment
Share on other sites

το everbuying σημερα μου εστειλε παραγγελια με αυτο

 

BLVS1376360000192148

Shipping Method:

Flat Rate Shipping

 

προφανως Βελγιο,γνωριζει καποιος εαν η διαδικασια ειναι οπως με NL ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, περιμένω ένα δέμα με κωδικό RG228902500CN

Στα ΕΛΤΑ δείχνει παραλαβή απο πελάτη στο εξωτερικό στις 03/11

Στο china post δείχνει οτι έφυγε απο Κίνα στις 5/11

Δε θα έπρεπε τόσες μέρες να είχε ανοιχθεί ο σάκος στο αεροδρόμιο; Άλλοι με παρόμοιες ημερομηνίες, έχουν παραλάβει;

Ευχαριστώ!

 

και εγω περιμενω απο china post, 8/11 το ταχυδρομησανε,11/11 εφυγε για Ελλαδα και ακομη αφαντο:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μετα τις 18/11που πατησε Ελλάδα

Σημερα προχωρησε.εφτασε σε κατασταση κλεισιμο απο κεντρο διαλογης. Τι λετε θα το χω Παρασκευή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μετα τις 18/11που πατησε Ελλάδα

Σημερα προχωρησε.εφτασε σε κατασταση κλεισιμο απο κεντρο διαλογης. Τι λετε θα το χω Παρασκευή;

 

Που μένεις?Αν μένεις Αθήνα θα το έχεις αύριο.Αλλιώς παρασκευή λογικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

7 μέρες απο το arrial ε...μάλιστα άρα εγώ που έγραψε arrival κυριακή βράδυ να το περιμένω απο δευτέρα...όπως είπα,, ~25 μερες :/

 

Σχετικό είναι κ αυτό.Εγώ είμαι arrival από 17/11 κ μέχρι στιγμής δεν έχει αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχω παραγγειλει και εγω απο 30/10 απο amazon.de και το δεμα ερχεται απο κινα μεσω ολλανδιας με postnl.

To tracking # ειναι της μορφης rs...871nl.

Στα διαφορα tracking sites μου εμφανιζει οτι το δεμα εχει φτασει απο 22/11 στη χωρα προορισμου (greece).

Στο track&trace των ελτα αναφερει ως status οτι εφυγε απο ολλανδια στις 12/11.

Στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση μου ανεφεραν για ενα χρονικο περιθωριο 15 ημερων και οτι θα πρεπει ο αποστολεας να κανει καποιο αιτημα μετα την 27/11.

Αναμενω ή την χασαμε την παραγγελια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχω παραγγειλει και εγω απο 30/10 απο amazon.de και το δεμα ερχεται απο κινα μεσω ολλανδιας με postnl.

To tracking # ειναι της μορφης rs...871nl.

Στα διαφορα tracking sites μου εμφανιζει οτι το δεμα εχει φτασει απο 22/11 στη χωρα προορισμου (greece).

Στο track&trace των ελτα αναφερει ως status οτι εφυγε απο ολλανδια στις 12/11.

Στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση μου ανεφεραν για ενα χρονικο περιθωριο 15 ημερων και οτι θα πρεπει ο αποστολεας να κανει καποιο αιτημα μετα την 27/11.

Αναμενω ή την χασαμε την παραγγελια?

 

Αν είχες διαβάσει 1-2 μηνύματα στις τελευταίες σελίδες, θα καταλάβαινες αμέσως οτι είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην είναι στην πόρτα σου το πακέτο την ίδια ημερομηνία που λέει η ξένη ταχυδρομική οτι έφτασε στην Ελλάδα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχουν παραλαβει πακετα ατομα που ηρθε ελλαδα απο τις 18/11 και 24/11 και σε εμας απο τις 17/11 δεν υπαρχει καποια εξελιξη. μηπως να σκασουμε κανενα τηλεφωνο στο αεροδρομιο να δουμε τι παιζει? η δεν υπαρχει καποιο τμημα εξυπηρετησης εκει?
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες διαβάσει 1-2 μηνύματα στις τελευταίες σελίδες, θα καταλάβαινες αμέσως οτι είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην είναι στην πόρτα σου το πακέτο την ίδια ημερομηνία που λέει η ξένη ταχυδρομική οτι έφτασε στην Ελλάδα... :rolleyes:

Οκ καταλαβα.

υπαρχει καποια καθυστερηση επεξεργασιας

Link to comment
Share on other sites

εχουν παραλαβει πακετα ατομα που ηρθε ελλαδα απο τις 18/11 και 24/11 και σε εμας απο τις 17/11 δεν υπαρχει καποια εξελιξη. μηπως να σκασουμε κανενα τηλεφωνο στο αεροδρομιο να δουμε τι παιζει? η δεν υπαρχει καποιο τμημα εξυπηρετησης εκει?

Eνα πακετάκι μου που έγινε arrival στις 17/11 πριν λίγη ώρα "εκλεισε" απο το κεντρο διαλογης αττικής.Οπότε άρχισαν να ασχολούνται και με αυτά τα πακέτα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα γραφει arrival at destination post απο τις 19/11 στο singpost!Το περιεργο ειναι οτι στο elta track and trace δεν γραφει τιποτα.Μετα απο ψαξιμο ειδα οτι ενημερωση υπαρχςι μονο στο site elta-courier shipment οπου γραφει αντικειμενα σε συσκευασια απο 15/11.Γιατι στο elta track and trace δεν εχει ενημερωση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ ακυρο.λαθος δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Απλα για ενημερωση,μολις εφτασε στην χωρα προορισμου προχωρησε αμεσως,αυριο θα το εχω

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-11-2015 19:58 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 25-11-2015 09:53 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 25-11-2015 12:53 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 25-11-2015 14:53 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Eνα πακετάκι μου που έγινε arrival στις 17/11 πριν λίγη ώρα "εκλεισε" απο το κεντρο διαλογης αττικής.Οπότε άρχισαν να ασχολούνται και με αυτά τα πακέτα

 

αληθεια?ωραια!!καλοδεχουμενο...:) αντε να δουμε! με τι σου ηρθε? SG h CH?

Link to comment
Share on other sites

Γενικος κανονας σε ολα μου τα δεματα... ανανεωση στο στατους του δεματος γινεται απο 14:30-15:00 για κλεισιμο απο κεντρο διαλογης...αν δεν εχει ενημερωση μεχρι τις 15:00 μην περιμενετε την υπολοιπη μερα...αυριο παλι :P οσες παραγγελιες εχω κανει παντα ετσι ηταν
Link to comment
Share on other sites

Γενικος κανονας σε ολα μου τα δεματα... ανανεωση στο στατους του δεματος γινεται απο 14:30-15:00 για κλεισιμο απο κεντρο διαλογης...αν δεν εχει ενημερωση μεχρι τις 15:00 μην περιμενετε την υπολοιπη μερα...αυριο παλι :P οσες παραγγελιες εχω κανει παντα ετσι ηταν
Μόνο τις τελευταίες 10 μέρες, δύο παραγγελίες μου έκλεισαν απο ΚΔ στις 15:30 και 16:10 :)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τις τελευταίες 10 μέρες, δύο παραγγελίες μου έκλεισαν απο ΚΔ στις 15:30 και 16:10 :)

 

Εμενα ολες εκει σε εκεινες τις ωρες... χμμ ποιος ξερει... :P

Link to comment
Share on other sites

αληθεια?ωραια!!καλοδεχουμενο...:) αντε να δουμε! με τι σου ηρθε? SG h CH?

Με Sg post

Γενικος κανονας σε ολα μου τα δεματα... ανανεωση στο στατους του δεματος γινεται απο 14:30-15:00 για κλεισιμο απο κεντρο διαλογης...αν δεν εχει ενημερωση μεχρι τις 15:00 μην περιμενετε την υπολοιπη μερα...αυριο παλι :P οσες παραγγελιες εχω κανει παντα ετσι ηταν

.Προσωπικά θα έλεγα και μέχρι τις 16.30 το αργότερο.Mετά πάμε για την επόμενη ημέρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...