Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις πειρα το tracking number απο μια παραγγελια που εκανα την παρασκευη στο vickmall αντε περιμενω με ανυπομονισια να ερθει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στην ουρα και εσεις κύριε

 

Ps1: στα ελτα επιμενουν οτι τα δεματα δεν ειναι ελλαδα αλλα ακομα ολλανδια

Edited by paularas

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως... μαλιστα η υπαλληλος με την οποια μιλησα μου ειπε στα μουτρα οτι μου λενε ψεματα απο το post NL οτι το δεμα εφτασε Ελλαδα... Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

Σε αγορά από e-bay μου έδωσαν αυτό το tracking BLG11188894MY. To tracking system της Malaysia δείχνει ότι είναι Ελλάδα από 24/10 αλλά τα ελτά δεν υποστηρίζουν τέτοιου είδους αριθμό tracking.Υπάρχει κάποια άλλη εταιρία στην Ελλάδα που να κάνει ότι και τα ελτά?
Link to comment
Share on other sites

RR283065634HU

Αυτο το τρακινγκ πηρα απο gearbest το ξερετε?

 

Ταχυδρομείο Ουγγαρίας είναι.

http://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RR283065634HU

http://posta.hu/tracking

Link to comment
Share on other sites

Σε αγορά από e-bay μου έδωσαν αυτό το tracking BLG11188894MY. To tracking system της Malaysia δείχνει ότι είναι Ελλάδα από 24/10 αλλά τα ελτά δεν υποστηρίζουν τέτοιου είδους αριθμό tracking.Υπάρχει κάποια άλλη εταιρία στην Ελλάδα που να κάνει ότι και τα ελτά?

 

εχω και εγώ από αγορά μέσω ebay αποστολή από Μαλαισία και με ενδιαφέρει το θέμα. Αλλά φίλε μου μετά από τόσες ημέρες γιατί δεν έχεις παραλάβει? Ισχύει ότι μετά από 15 ημέρες χωρίς παραλαβή τα στέλνουν πίσω στον αποστολέα ?

 

edit

σε αποστολή που έχω απο SG μου εμφανίζει ότι το δέμα έχει φτάσει Ελλάδα από 11-11 και τα ΕΛΤΑ ακόμα δεν το δείχνουν να έχει φτάσει !!!!!!!

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

edit

σε αποστολή που έχω απο SG μου εμφανίζει ότι το δέμα έχει φτάσει Ελλάδα από 11-11 και τα ΕΛΤΑ ακόμα δεν το δείχνουν να έχει φτάσει !!!!!!!

Εσύ καλά είσαι. Ξέρεις σε πόσους η λέει SG οτι το πακέτο τους έφτασε απο 9-11 και τα ΕΛΤΑ δείχνουν ακόμα Σιγκαπούρη; :rolleyes:

Εγώ μόνο έχω δύο.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ καλά είσαι. Ξέρεις σε πόσους η λέει SG οτι το πακέτο τους έφτασε απο 9-11 και τα ΕΛΤΑ δείχνουν ακόμα Σιγκαπούρη; :rolleyes:

Εγώ μόνο έχω δύο.

Εμένα που μου λέει το tracking των γερμαναράδων ότι έφτασε 9 και τα ΕΛΤΑ δεν το αναγνωρίζουν ; :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου λέει το tracking των γερμαναράδων ότι έφτασε 9 και τα ΕΛΤΑ δεν το αναγνωρίζουν ; :p
Οι γερμαναράδες είναι οχτροί μας και θέλουν να δυσφημίσουν τα ΕΛΤΑ, είναι γνωστό αυτό :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες και εγω εχω 2 δεματα απο SG και ειναι κολημενα στα ΕΛΤΑ απο τις 09-11. Στο ξενο ταχυδρομειο γραφει πως φτασαν ελλαδα αλλα στα ελτα πουλακι... Ελπιζω να μην μας την φορεσουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες και εγω εχω 2 δεματα απο SG και ειναι κολημενα στα ΕΛΤΑ απο τις 09-11. Στο ξενο ταχυδρομειο γραφει πως φτασαν ελλαδα αλλα στα ελτα πουλακι... Ελπιζω να μην μας την φορεσουν.

Και πριν 2-3 εβδομάδες είχε κολλήσει έτσι το σύστημα. Τέλος καλό, όλα καλά όμως (νομίζω :))

Link to comment
Share on other sites

Οι γερμαναράδες είναι οχτροί μας και θέλουν να δυσφημίσουν τα ΕΛΤΑ, είναι γνωστό αυτό :lol:

 

Ναι η δυσφήμιση τους μας έλειπε :p

Link to comment
Share on other sites

και εμενα απο τις 9 εκει... και μάλιστα όχι ένα αλλα 2 διαφορετικα κάθονται και με περιμένουν. και να τους παρουμε τηλεφωνο να τους πουμε τι? άντε δουλέψτε να έρθουν στα χέρια μας? θελω να πιστευω ότι αυτην την εβδομαδα θα πάρουν μπρος και θα αρχίσουν να τα περνανε

 

Παιδια, με τα τηλεφωνα το μονο που καταφερνετε ειναι να αυξησετε τις πιθανοτητες να ελεγξουν το δεμα σας. Λιγη κοινη λογικη θελει για αυτα τα πραγματα... Υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ καλά είσαι. Ξέρεις σε πόσους η λέει SG οτι το πακέτο τους έφτασε απο 9-11 και τα ΕΛΤΑ δείχνουν ακόμα Σιγκαπούρη; :rolleyes:

Εγώ μόνο έχω δύο.

 

χμ......και που άραγε κολλάει η ιστορία ?????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χμ......και που άραγε κολλάει η ιστορία ?????

Αυτό, μόνο όσοι εργάζονται στο αεροδρόμιο και την υποδοχή των σάκων το ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Τρία πακέτα μου (δύο απο 9\11 και ένα απο 12\11, όλα με SG) μόλις έκλεισαν απο ΚΔ Αττικής!

 

Άντε, επί τέλους, μας πέθανε αυτή η αγωνία ...

 

Περιμένουμε απόψεις στο άλλο νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από eBay κάτι leds και ένα τροφοδοτικό. 22.56 λίρες και 14.87 λίρες αντίστοιχα.

 

Το πακέτο έχει κολλήσει από PostNL στο "The item is at the PostNL sorting center" από τις 9 του μήνα. Μίλησα στο live chat μαζί τους πριν κάτι μέρες και μου είπαν έχει φύγει για Ελλάδα από τις 9 του μήνα και ότι παίρνει ~6 μέρες να φθάσει.

Μίλησα πάλι τώρα, γιατί το δέμα δε φάνηκε εδώ, και λένε ότι "δεν έχει φτάσει ακόμη και μάλλον περνάει τελωνείο".

 

Δεν σκέφτηκα καν το τελωνείο (μια ζωή παίρνω μικροαντικείμενα τα οποία δε περνάνε και τώρα ξεχάστηκα). Οπότε, παίζει να πέρασε τελωνείο για <60€;

Αν περάσει, πάνω κάτω πόσο λέτε να πάει η λυπητερή; Με ελτα έρχεται. Νομίζω από αυτούς ένα "συμβολικό" ποσό μπαίνει.

 

Edit: Επειδή θα τρελαθούμε στο τέλος... Σχετικά με τη τροποποίηση του μηνύματος μου. Δεν ανέφερα πουθενά πώς να αποφύγω το τελωνείο. Εκτός αν θεωρείται "αποφυγή" τελωνείου το ότι είπα πως ξέχασα να σπάσω το πακέτο σε δύο μέρη. Το οποίο φυσικά δεν είναι κάτι κακό, όπως και δεν είναι παράνομο. Τέλος πάντων, με συγχωρείτε αν φάνηκε έτσι.

Edited by giorgos147
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

εμενα μολις πηρε μπρος η κολλημενη αποστολη απο τις 09.11

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-11-2015 10:18 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-11-2015 13:18 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-11-2015 15:18 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

άρα πάμε καλά?

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

και εμενα σημερα εκλεισε

 

 

2015-11-16 15:25

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-11-16 13:25

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-11-16 10:25

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-11-03 11:42

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Origin Country - Tracking Consuming: 2984 ms - Go to official website

2015-11-09 07:19

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-11-03 11:42

Despatched to overseas (Country code: GR)

 

αυριο το πρωι θα σκασω μυτη ξημερώματα στο ταχυδρομειο να το παρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλησα....

Μην ξυνεστε στη γκλιτσα του Τσοπανη

 

και τι ειπαν / πότε μίλησες?

 

:lol: :lol: :lol: Θεουλης :respect:

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: Θεουλης :respect:

 

Α χμ....

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΕΜΕ...

Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...