Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα μόλις εμφανίστηκε το δικό μου στη μονάδα διαλογής Αττικής κατευθείαν χωρίς να βγάλει άφιξη στα ΕΛΤΑ μην ανχωνεστε για τελωνείο απλά πανε με το πάσο τους

 

κάτι σαν τα ζα μου αργά?:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όντως και το δικό μου δέμα , που εμφανιζόταν από 10-10 να βρίσκεται Ελλάδα , σήμερα ανανεώθηκε στο tracking των ΕΛΤΑ , ότι βρίσκεται στο Κέντρο Διαλογής Αττικής ( 19-10 , 14:48 ) . :)

 

Άντε να δούμε πότε θα φτάσει Ηράκλειο Κρήτης τώρα .....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όντως και το δικό μου δέμα , που εμφανιζόταν από 10-10 να βρίσκεται Ελλάδα , σήμερα ανανεώθηκε στο tracking των ΕΛΤΑ , ότι βρίσκεται στο Κέντρο Διαλογής Αττικής ( 19-10 , 14:48 ) . :)

 

Άντε να δούμε πότε θα φτάσει Ηράκλειο Κρήτης τώρα .....:lol:

 

Δηλαδή σήμερα-αύριο να περιμένω ανανέωση;Ο Ελτα στις 3:30 δεν κλείνει κάθε μέρα ή αυτό ισχύει μόνο για τα ταχυδρομεία;

Link to comment
Share on other sites

Όντως και το δικό μου δέμα , που εμφανιζόταν από 10-10 να βρίσκεται Ελλάδα , σήμερα ανανεώθηκε στο tracking των ΕΛΤΑ , ότι βρίσκεται στο Κέντρο Διαλογής Αττικής ( 19-10 , 14:48 ) . :)

 

Άντε να δούμε πότε θα φτάσει Ηράκλειο Κρήτης τώρα .....:lol:

 

Μαζί μαζί με το δικό μου :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ακόμα μια απο τα ιδια...τα νεύρα μου:angry:

"Ελτα:

Κατάσταση: ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ

Ημερομηνία/Time: 05-10-2015 17:30

Περιοχή: ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ"

Ε πειτε μου πόση υπομονή πια.....απο τις 8 του μήνα είναι εδω...!!!!

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Ε πειτε μου πόση υπομονή πια.....απο τις 8 του μήνα είναι εδω...!!!!

 

Τι έπρεπε να πουμε εμείς που περιμέναμε 30-35 μέρες για τα πακέτα μας κάποιες παλιές, ηρωϊκές εποχές... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εμενα μου εχει βγαλει αυτο το μηνυμα σημερα απο το 17track.net οποτε το πακετο μου βρισκεται Ελλαδα; :worry:

 

Destination Country - Cache Time:2015-10-19 15:50 - Go to official website

2015-10-15 14:53

 

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Origin Country - Cache Time:2015-10-19 16:28 - Go to official website

2015-10-18 23:27

 

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-10-17 14:53

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-10-15 14:53

 

Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Τι έπρεπε να πουμε εμείς που περιμέναμε 30-35 μέρες για τα πακέτα μας κάποιες παλιές, ηρωϊκές εποχές... :lol:

 

Καλα το ειπες.."παλιες" εποχές. Τωρα όμως πλέον απο οτι διαβάζω σε 10-15 μέρες είναι στα χερια σου.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εμένα από 13-10 έγραφε ότι έφτασε Ελλάδα στις ξένες σελιδες και σήμερα το μεσημέρι και στο site των ελτα ανανεώθηκε (αφού κλασικά τόσες μέρες έλεγε Σιγκαπούρη) και γράφει κέντρο διαλογής Αττικής. Οι περισσότεροι εδώ παραγγειλατε πιο νωρίς από μένα αλλα μάλλον τώρα ασχολήθηκαν και μέσα σε ένα 2ημερο ελπίζω να φύγουν όλα μαζί για τα σπίτια μας ;)
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ρε φιλε γιατι Εγώ έχω παραγγείλει απο τις 26 και είμαι με ενα jiayu g4 που τα χει παίξει και ανοιγοκλεινει συνέχεια μονο του:-P στις 10 έγραψε οτι μπήκε Ελλάδα για να δουμε άυριο...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παραγκειλα απο etotalk.com αλλα στις 14 του μηνος το εκαναν shipped και αν το "arrival at destination post (country : GR)" σημαινει ειναι Ελλαδα παει να πει οτι η airmail shipment ειναι αρκετα γρηγορη πλεον.. γιατι δεν ειναι πρωτη φορα που αγοραζω απο καταστημα εξωτερικου, παλια επρεπε να περιμενω τουλαχιστον κανα 20ημερο και.. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που έχει φτάσει 10/10 ακόμη τίποτα, είναι κανείς άλλος στην ίδια φάση?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που έχει φτάσει 10/10 ακόμη τίποτα, είναι κανείς άλλος στην ίδια φάση?

 

Εδώ φίλε!Από τις 10 και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ομαδικη ψυχοθεραπεια ρε παιδια :lol::lol:

Κατι εγινε στα ΕΛΤΑ αεροδρομιου και αργησαν για καμια 10ρια μερες και το εχουμε κανει θεμα ,τις παλιες (κακες) εποχες που τα παντα ερχοντουσαν με china post παραλαμβανες σε 40 μερες και αισθανοσουν και τυχερος.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που έχει φτάσει 10/10 ακόμη τίποτα, είναι κανείς άλλος στην ίδια φάση?

 

Και γω φίλε στο ίδιο στάδιο είμαι, αλλά είναι θέμα χρόνο πιστεύω να το εμφάνιση στο sait του Ελτα, από ότι φαίνεται πίρε μπροστά από ότι έγραψαν και τα άλλα παιδιά :happy:

Link to comment
Share on other sites

Απο κινα (vickmall συμπληρωματικη παραγγελια) ελαβα δεμα στην Αγγλια μεσα σε 5 εργασιμες! δευτερα εφυγε σαβατο ηρθε!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Απο κινα (vickmall συμπληρωματικη παραγγελια) ελαβα δεμα στην Αγγλια μεσα σε 5 εργασιμες! δευτερα εφυγε σαβατο ηρθε!

 

 

συγκρίνεις την Αγγλία με το Ελλαδιστάν? :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ομαδικη ψυχοθεραπεια ρε παιδια :lol::lol:

:yinyang: Όταν επιθυμείς να γίνεις μαθητής του Σαολίν, η υπομονή πρέπει να γίνει η καλύτερή σου "φίλη". :yinyang:

 

Σιγά-σιγά έρχονται, λίγη υπομονή :)

Link to comment
Share on other sites

:yinyang: Όταν επιθυμείς να γίνεις μαθητής του Σαολίν, η υπομονή πρέπει να γίνει η καλύτερή σου "φίλη". :yinyang:

 

Σιγά-σιγά έρχονται, λίγη υπομονή :)

 

μέχρι να πάμε ομαδικώς σε καμιά κλινική να ξεγεννήσουμε :lol::p

Link to comment
Share on other sites

μέχρι να πάμε ομαδικώς σε καμιά κλινική να ξεγεννήσουμε :lol::p

Α, εγώ τώρα έστρωσα, αρχικά όμως φρίκαρα όταν τα δέματα άρχισαν να αργούν 50 μέρες, να ήταν 1 δέμα και όχι 10. Όπως είπαμε, διαλογισμός, υπομονή :lol::lol: ουουουου-σα :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Status Date Status Description

10-10-2015 Arrival at Destination Post (Country: GR)

07-10-2015 Despatched to overseas (Country code: GR)

05-10-2015 Received from Customer εμενα είναι κολλημένο ακόμα στο ίδιο είχε κανένας αλλαγή στην ίδια ημερομηνία?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...