Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και δω μια από τα ίδια, despatched 7/10 και arrival at destination post 10/10, και η ειρωνεία είναι ότι το προηγούμενο το παρέλαβα σε λιγότερο από βδομάδα πάλι με SG.

Άντε να δούμε πότε θα σκαναριστεί ο σάκος από τα ΕΛΤΑ!!!!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε περίπτωση που έχουμε αγοράσει από κάποιο site κινητό με Paypal και παραλάβουμε χαρτόνια τι κάνουμε;

Την πατήσαμε οριστικά ή μας σώζει πάλι το Paypal;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαστε πολλοί!

17track.net:

Status Date	Status Description
10-10-2015	Arrival at Destination Post (Country: GR)
07-10-2015	Despatched to overseas (Country code: GR)
05-10-2015	Received from Customer

 

elta:

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ	05-10-2015	17:34	ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχουμε αγοράσει από κάποιο site κινητό με Paypal και παραλάβουμε χαρτόνια τι κάνουμε;

Την πατήσαμε οριστικά ή μας σώζει πάλι το Paypal;

 

πες μας απο που παρηγγειλες???

Link to comment
Share on other sites

Κανένας άλλος που να έχει γίνει despached από τις 7, να και ΜΗΝ είναι ακόμα arrived to destination, υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

'Οπως είπε και άλλος, το tracking # είναι της Μαλαισίας και αν το βάλεις σου λέει ότι δεν υπάρχει.

 

Άρα, είτε σου έδωσαν λάθος αριθμό είτε κάτι άλλο συμβαίνει. Επικοινώνησε με τον πωλητή.

 

To tracking τους είναι λίγο για τα πανηγύρια. Το πακέτο μου εμφανίστηκε 5 μέρες μετά. Απο εκεί και πέρα, βγήκαν οι πρώτες κινήσεις και οι επόμενες είχαν την ίδια ημερομηνία και ώρα με τις πρώτες, ανεξάρτητα με τον πραγματικό χρόνο που έγιναν. Έχω δηλαδή με ημερομηνία 21\10 κίνηση που εμφανίστηκε στις 28-29\10.

Link to comment
Share on other sites

Gearbest... Να κανω dispute στο paypal ή να περιμενω εξελιξεις; Εχουν περασει 30 ημερες απο την παραγγελια.

3 παραγγελίες Gearbest, 54, 50 & 39 μέρες από τότε που έκανα παραγγελία, δεν τα παρέλαβα ακόμα, δεν έχουν tracking number επειδή στο σύνολο και τα 3 μου κόστισαν7$. Ενώ του ebay περίπου τα ίδια μικροπράγματα έρχονται κανονικά. Γιαυτό το λόγο και ακύρωσα 2 τελευταίες παραγγελίες από το Gearbest που δεν μου έστειλαν εντός εβδομάδας με πλήρη επιστροφή χρημάτων (χωρίς dispute).

Τώρα, αν πλήρωσες 240€, σίγουρα έχεις tracking number, απλός έλεγξε το.

Edited by thracian
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο προβλημα με singpost, ενα tracking number, διαφορετικα αποτελεσματα μεταξυ ελτα και singpost. Εατειλα e-mail στην singpost και μου ειπαν πως το δεμα ειναι οντως στην Ελλαδ.Συμφωνα με ελτα ειναι Σιγκαπουρη!. Αγορα απο vickmall.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο προβλημα με singpost, ενα tracking number, διαφορετικα αποτελεσματα μεταξυ ελτα και singpost. Εατειλα e-mail στην singpost και μου ειπαν πως το δεμα ειναι οντως στην Ελλαδ.Συμφωνα με ελτα ειναι Σιγκαπουρη!. Αγορα απο vickmall.

 

ΕΛΤΑ και ζωή χαρισάμενη ......άντε άυριο να μπει καινούργια εβδομάδα να δούμε ΕΛΤΑ θέλοντος θα παραλάβουμε?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο προβλημα με singpost, ενα tracking number, διαφορετικα αποτελεσματα μεταξυ ελτα και singpost. Εατειλα e-mail στην singpost και μου ειπαν πως το δεμα ειναι οντως στην Ελλαδ.Συμφωνα με ελτα ειναι Σιγκαπουρη!. Αγορα απο vickmall.

Σε πιο μέιλ έστειλες, γιατί θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο μέιλ έστειλες, γιατί θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι!

 

Στο custsvcs@singpost.com , απαντησαν σχετικα γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαστε πολλοί!

17track.net:

Status Date	Status Description
10-10-2015	Arrival at Destination Post (Country: GR)
07-10-2015	Despatched to overseas (Country code: GR)
05-10-2015	Received from Customer

 

elta:

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ	05-10-2015	17:34	ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Κι εγω μια απο τα ίδια. Σίγουρα είμαστε περισσότεροι.
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεει η sg arrived in destination δεν ισχυει δεν εχει μπει Ελλαδα,πρεπει να περιμενουμε.....

 

Από που το βγάζεις αυτό το συμπέρασμα?όλα τα tracking arrived at destination post(GR) και στα ΕΛΤΑ στον κόσμο τους.....το βλέπουν Σιγκαπούρη ακομα? Τόσο λάθος όλοι δλδ?και το παλικάρι που του απάντησαν σε mail από sgpost ότι όντος είναι Ελλάδα το πακέτο ?μάλλον δεν είναι στραβος ο γιαλός τα ελτα στραβά αρμενιζουν.

Edited by GIGA
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μια απο τα ίδια. Σίγουρα είμαστε περισσότεροι.

 

Κι εμενα τα ιδια. Απο τις 8 του μηνα εδω. Τι γίνεται ρε παιδιά? Τι εχουν πάθει στα ελτα?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θα πίστευα εύκολα το tracking αν μου έλεγε οτι έφτασε το πακέτο απο Σιγκαπούρη σε 5 μέρες. Εδώ απο Αγγλία (Royal mail) και έκανε 10 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Status Date Status Description

10-10-2015 Arrival at Destination Post (Country: GR)

07-10-2015 Despatched to overseas (Country code: GR)

05-10-2015 Received from Customer πρόσφατη ενημέρωση από τα ελτα το δέμα δεν έχει μπει στην ελλάδα γράφουνε λάθος στο singpost

Link to comment
Share on other sites

Λόγο γιορτής στην Κίνα όλα οι παραγγελίες έφυγαν μαζί άσχετα πότε έγινε η παραγγελία. Τώρα ίσως μαζεύτηκαν πολλά και απλά υπάρχει καθυστέρηση. Όλοι στο ίδιο σημείο είμαστε κολλημένοι.
Link to comment
Share on other sites

Λόγο γιορτής στην Κίνα όλα οι παραγγελίες έφυγαν μαζί άσχετα πότε έγινε η παραγγελία. Τώρα ίσως μαζεύτηκαν πολλά και απλά υπάρχει καθυστέρηση. Όλοι στο ίδιο σημείο είμαστε κολλημένοι.

Σε αυτή την περίπτωση, θα είχαν μείνει στο "Received from Customer". Αυτοί υποστηρίζουν οτι τα πακέτα έφυγαν απο τον μεθεόρτιο χαμό και είναι στο Ελ. Βενιζέλος.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχουμε αγοράσει από κάποιο site κινητό με Paypal και παραλάβουμε χαρτόνια τι κάνουμε;

Την πατήσαμε οριστικά ή μας σώζει πάλι το Paypal;

 

Απο ένα deal1949.com

Αν έχεις τραβήξει video και φωτογραφίες όταν άνοιξες το δέμα τότε θα σε καλύψει σίγουρα το PayPal. Έστειλες στο μαγαζί κάποιο email?

Γράψε και την περίπτωση σου εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

για να σε βοηθήσει κάποιος για το πώς να κινηθείς.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτο φοβαμαι και εγω δυστυχως

 

Τώρα μόλις εμφανίστηκε το δικό μου στη μονάδα διαλογής Αττικής κατευθείαν χωρίς να βγάλει άφιξη στα ΕΛΤΑ μην ανχωνεστε για τελωνείο απλά πανε με το πάσο τους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ περιμένω 2 κινητά.Το ένα μου δείχνει οτι είναι Ελλάδα από τις 10 του μηνός και το άλλο απο χθες.Ψιλοαπαράδεκτος ο ελτα άμα όντος τα δέματα είναι Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...