Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα μου εδωσαν αυτο τον κωδικο RS295387866NL και εχει κολλήσει απο τις 2-9-2015 εδω The item is pre-advised κανονικα δεν επρεπε να εχει παει Ολλανδια τοσες μερες?

 

Και ελλάδα μη σου πώ.:p

Μόλις εμφανίσει "The item is in transit" θα σημαίνει ότι ταξιδεύει για NL.

4-5 μέρες να φτάσει NL και άλλο τόσο για GR.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η singapore post μου δειχνει το δεμα ελλαδα απο χθες και ο ελτα σιγκαπουρη που κανονικα θα επρεπε να δειχνει κεντρα διανομης αεροδρομιου,περιοχων,αφιξη κτλπ Edited by impreza_sti
Οφείλουμε και πρέπει να εκφραζόμαστε κόσμια και πολιτισμένα
Link to comment
Share on other sites

αν βαλουν δυο κινητα σε ενα πακετο υπαρχει καποιος κινδυνος λογω αυξησης βαρους?το εχει κανει κανεις και αντιμετωπισε καποιο προβλημα? Edited by koukloukou

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

αν βαλουν δυο κινητα σε ενα πακετο υπαρχει καποιος κινδυνος λογω αυξησης βαρους?το εχει κανει κανεις και αντιμετωπισε καποιο προβλημα?

ειχα παραγγηλει 2 κινητα μαζι δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η σελιδα που διασταυρωνουμε αν το track number αν ειναι σωστο ποια ειναι γιατι ψαχνω ποση ωρα κια δεν την βρισκω.
Link to comment
Share on other sites

Το gearbest από την κινεζικη αποθηκη ποσο καιρο μπορει να κανει για να στειλει κατι;

Πρεπει να αρχισω να ανησυχω; Εχω αγορασει εδω και μια βδομαδα κ στο status ειναι ακομα processing...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το gearbest από την κινεζικη αποθηκη ποσο καιρο μπορει να κανει για να στειλει κατι;

Πρεπει να αρχισω να ανησυχω; Εχω αγορασει εδω και μια βδομαδα κ στο status ειναι ακομα processing...

Προφανώς δεν το έχουν διαθέσιμο (άσχετα αν στο site γράφουν in stock)

Link to comment
Share on other sites

Το gearbest από την κινεζικη αποθηκη ποσο καιρο μπορει να κανει για να στειλει κατι;

Πρεπει να αρχισω να ανησυχω; Εχω αγορασει εδω και μια βδομαδα κ στο status ειναι ακομα processing...

Προφανώς δεν το έχουν διαθέσιμο (άσχετα αν στο site γράφουν in stock)

Αυτό ακριβώς που λέει ο nikiforos_.

Τσίγκλισέ τους λίγο κάνοντας μια σχετική ερώτηση στο topic τους εδώ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/uploads/monthly_09_2015/post-161290-0-61293400-1442217302.jpg

 

Παρελαβα το παραπανω σημερα απο banggood. Αγορα με πιστωτικη δυστυχως. Εχω στειλει μειλ με φωτογραφιες και τους εξηγησα την κατασταση και περιμενω την απαντηση τους.Η κανονικη παραγγελια περιελαμβανε Chuwi Hi8

 

Το πακετο ηρθε τυλιγμενο με κολλητικη αλλα μπορει και να εχει ανοιχτει και στην μεταφορα. Οπως και να χει απαραδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η σελιδα που διασταυρωνουμε αν το track number αν ειναι σωστο ποια ειναι γιατι ψαχνω ποση ωρα κια δεν την βρισκω.

 

17track.net

Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/uploads/monthly_09_2015/post-161290-0-61293400-1442217302.jpg

 

Παρελαβα το παραπανω σημερα απο banggood. Αγορα με πιστωτικη δυστυχως. Εχω στειλει μειλ με φωτογραφιες και τους εξηγησα την κατασταση και περιμενω την απαντηση τους.Η κανονικη παραγγελια περιελαμβανε Chuwi Hi8

 

Το πακετο ηρθε τυλιγμενο με κολλητικη αλλα μπορει και να εχει ανοιχτει και στην μεταφορα. Οπως και να χει απαραδεκτο.

Οτι να ναι φίλε, τι να πω, εγω πηρα κατι απο εκει και μου έστειλαν άλλο προϊόν σε σχέση με αυτό που παρήγγειλα

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το παραπανω σημερα απο banggood. Αγορα με πιστωτικη δυστυχως. Εχω στειλει μειλ με φωτογραφιες και τους εξηγησα την κατασταση και περιμενω την απαντηση τους.Η κανονικη παραγγελια περιελαμβανε Chuwi Hi8

 

Το πακετο ηρθε τυλιγμενο με κολλητικη αλλα μπορει και να εχει ανοιχτει και στην μεταφορα. Οπως και να χει απαραδεκτο.

ΑΝ καταλαβαίνω σωστά την κλίμακα των αντικειμένων που βλέπω στη φωτογραφία, το κουτί δε φαίνεται καν να προοριζόταν για tablet - μου φαίνεται πολύ στενό και ψηλό, αντί για πλατύ και χαμηλό, που θα ταίριαζε σε ένα tablet (παρεμπιπτόντως, έχω ψωνίσει στο παρελθόν tablet από αυτούς και έχω εικόνα για το πώς τα συσκευάζουν).

Αν είναι έτσι, δεν τίθεται θέμα να στην έκαναν κάπου κατά τη μεταφορά - το κουτί μάλλον δεν προοριζόταν εξαρχής να περιέχει tablet!!

(αν θέλεις, επιβεβαίωσέ το όμως με βάση τις διαστάσεις του κουτιού, γιατί μπορεί απλά να παρερμηνεύω αυτό που βλέπω στη φωτογραφία...)

 

Σα να θυμάμαι παλιότερα ότι το banggood είχε δικό του topic εδώ στο forum - αλλά δεν το βλέπω πια.

Και το συγκεκριμένο -μέχρι τώρα τουλάχιστον- είχε καλή φήμη! Ελπίζω να πρόκειται για λάθος και όχι για εσκεμμένη / κακοήθη ενέργεια, βλέποντας μάλιστα ότι ο Spyrot παρήγγειλε με πιστωτική και δε θα έχουν να λογοδοτήσουν στο paypal...

 

Έχουμε άραγε σαν κοινότητα (myPhone members) κάποιο τρόπο να ασκήσουμε πίεση και να βοηθήσουμε με την κατάσταση αυτή...;

Link to comment
Share on other sites

λεω να αγορασω ενα κινητακι απο gearbest.εχω ξαναπαρει κ ειμαι ευχαριστημενος.να δοκιμασω με πιστωτικη απευθειας?γιατι πολυ μανουρα μου ακουγεται το paypal.
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

λεω να αγορασω ενα κινητακι απο gearbest.εχω ξαναπαρει κ ειμαι ευχαριστημενος.να δοκιμασω με πιστωτικη απευθειας?γιατι πολυ μανουρα μου ακουγεται το paypal.

Μην μπλέξεις με το μαγαζί αυτό και με κάρτα Έτσι αέρα μπανα, γιατί αν γίνει η στραβή......

Σιγά την διαδικασία, δύο λεπτά υπόθεση είναι να περάσεις φραγκα στο balance

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μην μπλέξεις με το μαγαζί αυτό και με κάρτα Έτσι αέρα μπανα, γιατί αν γίνει η στραβή......

Σιγά την διαδικασία, δύο λεπτά υπόθεση είναι να περάσεις φραγκα στο balance

 

λες?θα πιασει με τη μια?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

λες?θα πιασει με τη μια?

Είπαμε, ανάλογα την κάρτα, με eurobank εγώ δεν είχα θέμα , στην θέση σου δεν θα το ρισκαρα εκτός αν ήταν το vickmall

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οτι να ναι φίλε, τι να πω, εγω πηρα κατι απο εκει και μου έστειλαν άλλο προϊόν σε σχέση με αυτό που παρήγγειλα

Εμενα παντως (ευτυχως) μου ηρθε κανονικα μια θηκη για ενα lenovo P70 .

Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/uploads/monthly_09_2015/post-161290-0-61293400-1442217302.jpg

 

Παρελαβα το παραπανω σημερα απο banggood. Αγορα με πιστωτικη δυστυχως. Εχω στειλει μειλ με φωτογραφιες και τους εξηγησα την κατασταση και περιμενω την απαντηση τους.Η κανονικη παραγγελια περιελαμβανε Chuwi Hi8

 

Το πακετο ηρθε τυλιγμενο με κολλητικη αλλα μπορει και να εχει ανοιχτει και στην μεταφορα. Οπως και να χει απαραδεκτο.

ουπς...και περιμενω κι εγω από banggood.η μη ασφαλεια του paypal εχει ρισκο που το πηραμε,αλλα αυτό το ξεπερνάει.κι απο σοβαρο θεωρητικά μαγαζί.ποσταρε κ στο νημα με τις καρτες μηπως περα αποτον "πατριωτισμό" του μαγαζιού,μπορει να κανεις και κατι με την τραπεζα

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/uploads/monthly_09_2015/post-161290-0-61293400-1442217302.jpg

 

Παρελαβα το παραπανω σημερα απο banggood. Αγορα με πιστωτικη δυστυχως. Εχω στειλει μειλ με φωτογραφιες και τους εξηγησα την κατασταση και περιμενω την απαντηση τους.Η κανονικη παραγγελια περιελαμβανε Chuwi Hi8

 

Το πακετο ηρθε τυλιγμενο με κολλητικη αλλα μπορει και να εχει ανοιχτει και στην μεταφορα. Οπως και να χει απαραδεκτο.

 

 

 

Τελικα τι σου απαντησε το καταστημα; γιατι περιμενω και εγω κινητο απο εκει..σε δικο μου mail ειχαν απαντησει μεσα σε 10 ωρες περιπου.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν το έχουν διαθέσιμο (άσχετα αν στο site γράφουν in stock)

 

Αυτό ακριβώς που λέει ο nikiforos_.

Τσίγκλισέ τους λίγο κάνοντας μια σχετική ερώτηση στο topic τους εδώ.

 

 

Επικοινωνησα μαζι τους με ticket, μου ειπαν θελουν αλλες 2-3 μερες για να το ετοιμασουν λεει! Τι στο καλό; Εχουν περασει ηδη ποσες! Θα τους ξανα τσιγκλισω σημερα!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ καταλαβαίνω σωστά την κλίμακα των αντικειμένων που βλέπω στη φωτογραφία, το κουτί δε φαίνεται καν να προοριζόταν για tablet - μου φαίνεται πολύ στενό και ψηλό, αντί για πλατύ και χαμηλό, που θα ταίριαζε σε ένα tablet (παρεμπιπτόντως, έχω ψωνίσει στο παρελθόν tablet από αυτούς και έχω εικόνα για το πώς τα συσκευάζουν).

Αν είναι έτσι, δεν τίθεται θέμα να στην έκαναν κάπου κατά τη μεταφορά - το κουτί μάλλον δεν προοριζόταν εξαρχής να περιέχει tablet!!

(αν θέλεις, επιβεβαίωσέ το όμως με βάση τις διαστάσεις του κουτιού, γιατί μπορεί απλά να παρερμηνεύω αυτό που βλέπω στη φωτογραφία...)

 

Αν είχεις παραλάβει πρόσφατα απο αυτούς θα ήξερες οτι έτσι ακριβώς τα συσκευάζουν. Δεν φαίνεται καλά η εικόνα αλλά αν προσέξεις καλά την μεμβράνη που είναι όρθια και το βιβλιακάρι που είναι ξαπλωμένο μέσα, έχει χώρο.

Ένα 8άρι tablet μια χαρά χωράει στην συσκευασία που στέλνουν.

 

 

Εγώ άλλο παρατήρησα.

Δύο φορές που παρέλαβα στην παραπάνω συσκευασία, δεν έβγαζα άκρη απο που "ανοίγει" αυτό το πράγμα (μιας και είναι όλο ντυμένο με ταινία εξωτερικά) και τελικά το έκοψα με μαχαίρι γύρω-γύρω την μικρότερη πλευρά.

Διέλυσα δύο κουτιά για να καταλάβω ότι έχει "καπελάκι" στην μεγαλύτερη πλευρά.

Στην εικόνα του Spyrot φαίνεται να το έχει ανοίξει "σωστά" και δεν το έχει παραβιάσει.

Και θέλω να ρωτήσω η ταινία γύρω που έκοψες είχε κάποια "σημάδια" οτι είχε ξανανοιχτεί;

 

Η ταινία πάντως είναι διαφορετική απο αυτή που τυλίγουν (πιο πορτοκαλί η άλλη).

Το πακετάκι με το φορτιστή που είναι;

 

Πάντως πολύ περίεργο. Μάλλον στα ελτά έχει γίνει η "δουλειά".

Δεν έχει λόγο το banggood με τζίρο χιλιάδων $$$ καθημερινά να κάνει κάτι τέτοιο.

Θα βγάλεις άκρη πιστεύω.

Σε αντίστοιχη περίπτωση, αν και ήμουν επιφυλακτικός απέναντί τους, ξηγήθηκαν πολύ καλά.

Ενημέρωσέ μας για την πορεία της.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου εδωσαν αυτον τον κωδικο RP320392746SG αλλα μπροστα εχει RP εγω παντα που μου εστελναν με Singapore Post μπροστα ειχε RF λετε να ερθει πιο γρηγορα ή θα κανει κανα αιώνα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...