Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα παρελαβα, (8η μερα) μια χαρα. :)

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 15-07-2014 13:47 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-07-2014 06:59 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 22-07-2014 08:26 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 23-07-2014 04:20 Μ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 23-07-2014 04:52 Μ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 23-07-2014 06:54 Μ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 23-07-2014 07:28 Μ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 23-07-2014 08:54 Μ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 23-07-2014 08:55 Μ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ 23-07-2014 12:09 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΛΤΑ

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου εμφανισε το παρακατω μηνυμα στο tracking:

«ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ/Item handed over to customs authority for final delivery».

 

Τι ακριβως συμβαινει τωρα, διοτι δεν μου εχει ξανασυμβει να εισαχθει στο τελωνειο?

Θα το ανοιξουν το δεμα?(tablet)

Θα πληρωσω τιποτα παραπανω?

 

Η αποστολη εγινε με EMS.

 

Τελικα παρελαβα χθες.

Ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξαμε στάτους επιτέλους.Άιντε να δούμε.

Για να αποφύγουμε τις παρεξηγήσεις.Είναι γνωστό το κόλπο εσκεμμένης υπολειτουργίας μια δημόσιας υπηρεσίας με τελικό στόχο την ιδιωτικοποίηση της.Χιλιοπαιγμένο το έργο.Το ζήτημα είναι τι κάνουν οι εργαζόμενοι για να μην ξεπουληθεί.

 

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 04-07-2014 14:24 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-07-2014 08:56 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 19-07-2014 12:51 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Εχω παραγγείλει δεκαδες, αν οχι εκατονταδες φορές απο Κινα αλλα αυτο το πράγμα... Απο Σιγκαπούρη το δέμα έκανε 3 μέρες με ΣΚ μέσα για να αρχίσει το ταξίδι του και εδώ στην Ελλάδα βρίσκεται 5 μέρες και πάμε ηδη για την 6η στο Ελ. Βενιζέλος.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξαμε στάτους επιτέλους.Άιντε να δούμε.

Για να αποφύγουμε τις παρεξηγήσεις.Είναι γνωστό το κόλπο εσκεμμένης υπολειτουργίας μια δημόσιας υπηρεσίας με τελικό στόχο την ιδιωτικοποίηση της.Χιλιοπαιγμένο το έργο.Το ζήτημα είναι τι κάνουν οι εργαζόμενοι για να μην ξεπουληθεί.

+1 και στα 2 :D Και εμένα ξεκόλλησε

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 04-07-2014 14:24 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-07-2014 08:56 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 19-07-2014 12:51 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Εχω παραγγείλει δεκαδες, αν οχι εκατονταδες φορές απο Κινα αλλα αυτο το πράγμα... Απο Σιγκαπούρη το δέμα έκανε 3 μέρες με ΣΚ μέσα για να αρχίσει το ταξίδι του και εδώ στην Ελλάδα βρίσκεται 5 μέρες και πάμε ηδη για την 6η στο Ελ. Βενιζέλος.

Ακριβώς όμως τα ίδια,ακόμα και οι ώρες! Εμένα σήμερα ξεκόλλησε στις 6 η ώρα και προχώρησε στα επόμενα στάδια.

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα δέμα στην κατάσταση

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-07-2014 04:45 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 23-07-2014 17:56 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

σε πόσες μέρες θα παραλάβω για Αθήνα ξέρει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα δέμα στην κατάσταση

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-07-2014 04:45 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 23-07-2014 17:56 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

σε πόσες μέρες θα παραλάβω για Αθήνα ξέρει κάποιος?

Σε μια-δυο μερες θα παραλαβεις.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα δέμα στην κατάσταση

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-07-2014 04:45 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 23-07-2014 17:56 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

σε πόσες μέρες θα παραλάβω για Αθήνα ξέρει κάποιος?

 

Κανονικά σε 2-3 μέρες θα πρέπει να έχει φύγει απο αεροδρόμιο και μετα θελει 1-2 μέρες μέχρι να στο φέρει ο ταχυδρόμος...

 

 

Σε μια-δυο μερες θα παραλαβεις.

 

Μηπως εχεις δει τι γράφουμε εδω πέρα; Πως θα παραλάβει το παιδί σε 1-2 μέρες; Με εντολή Σαμαρά;

Edited by casperino99
Link to comment
Share on other sites

Πώπω ταχύτητες! Σφαίρα έρχονται τα δέματα...

 

Εγώ από την άλλη ακόμα έτσι...

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF234316217SG 17-06-2014 19-06-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους !!!

Aπο τις 15/05/14 !!!!!!!!! Υπολογιστε μέρες.....

Αγορα απο aliexpress και αποστολη απο china μεσω swiden post επειτελους εφτασε ελλαδα!!!!!!!! Αντε τωρα να περιμενω 2-3 μερουλες ακομη μεχρι να το παραλαβω !! :D

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-07-2014 06:15 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 23-07-2014 17:26 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους !!!

Aπο τις 15/05/14 !!!!!!!!! Υπολογιστε μέρες.....

Αγορα απο aliexpress και αποστολη απο china μεσω swiden post επειτελους εφτασε ελλαδα!!!!!!!! Αντε τωρα να περιμενω 2-3 μερουλες ακομη μεχρι να το παραλαβω !! :D

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑΠΕΡΙΟΧΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ23-07-201406:15IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)23-07-201417:26Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Και δεν ειναι και 15/5 αλλα πολυ πιο πριν εμενα πχ η παραγγελια ειναι απο 22/4 και εφτασε τωρα μαζι με το δικο σου (αρε sweden post):eek:

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα δέμα στην κατάσταση

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-07-2014 04:45 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 23-07-2014 17:56 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

το dispute του paypal λίγη σήμερα να κάνω claim ? τι λέτε ? δεν έχω ξανακάνει claim και δεν ξέρω τι ακριβός γίνετε σε αυτή την κατάσταση.

Edited by toutoun
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,περιμενω ενα δεμα απο Κινα μεσω του Ολλανδικου ταχυδρομειου.Το track number απο το POSTNL μου βγαζει αυτο

2014-07-24 00:07, The item has arrived in the country of destination

2014-07-23 08:15, The item is on transport to the country of destination

2014-07-22 08:09, The item is at the PostNL sorting center

στο site τον ΕΛ.ΤΑ δεν το αναγνωριζει καν ενω εχει φτασει Ελλαδα απ'οτι λεει.

Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος ???

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Το δέμα σου έφτασε στη χώρα προορισμού...

 

Πως θα κάνεις claim?

 

δεν έχω δικαιούμαι δηλαδή? αφού δεν το έχω παραλαβη στα χέρια μου και δεν ξέρω αν όντος είναι το κινητό που παρήγγειλα η κάτι άλλο. δεν ξέρω πρώτη φορά κάνω dispute

Link to comment
Share on other sites

Οκ τότε , αν έχεις τέτοιο θέμα κάνε claim και φρόντισε όταν παραλάβεις να τραβάς βίντεο το ξεπακετάρισμα για να μπορείς να αποδείξεις τι παρέλαβες...

 

Το αν θα γίνει δεκτό το claim και τις όποιες άλλες διαδικασίες θα τις μάθεις απο το paypal

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Μετα το claim το paypal δινει ενα δεκαημερο παραταση στον πωλητη για να απαντησει,απλα γραψε οτι εχει μπει στη χωρα και μολις παραλαβεις και ειναι ολα οκ πατας ακυρωση του case(dispute,claim πεστο οπως θες). Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω αγοράσει ένα THL W100S απο το TO2C.COM , και σε λιγότερο από 6μηνο χαλάει η υποδοχή της SD & δεν αναγνωρίζει καμιά άλλη (χωρίς κακή χρήση), τις δείχνει όλες Damaged, δεν δέχονται να μου στείλουν άλλο κινητό,άλλα θέλουν να τους το στείλω για service.

 

Η Ερώτηση είναι αξίζει να το στείλω & πόσο κοστίζει αν κάποιος ξέρει?

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα στοιχεία τους (διεύθυνση) και πάρε τηλ στο ταχυδρομείο να σου πουν πόσο θα κοστίσει , συστημένο εννοείται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω αγοράσει ένα THL W100S απο το TO2C.COM , και σε λιγότερο από 6μηνο χαλάει η υποδοχή της SD & δεν αναγνωρίζει καμιά άλλη (χωρίς κακή χρήση), τις δείχνει όλες Damaged, δεν δέχονται να μου στείλουν άλλο κινητό,άλλα θέλουν να τους το στείλω για service.

 

Η Ερώτηση είναι αξίζει να το στείλω & πόσο κοστίζει αν κάποιος ξέρει?

 

http://www.elta.gr/el-gr/%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%83%CF%89%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82.aspx

 

Μπορείς να το υπολογίσεις και εδώ.

Με επιστολή να το στείλεις όχι δέμα γιατί είναι πανάκριβο.

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιι...μολις το είδα!!! :w00t::w00t::yahoo::dance::clap:

 

Δες με πως είμαι αυτή τη στιγμή!!! http://www.swfcabin.com/swf-files/1302803070.swf

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 09-07-2014 13:40 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-07-2014 06:31 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 24-07-2014 14:50 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

αργα αργα αλλα σταθερα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... επειδή είναι η πρώτη μου αγορά και είμαι λίγο άσχετος, θέλω να ρωτήσω το εξής... απο τις 19/7 μέχρι και σήμερα, μου λέει DESPATCHED TO OVERSEAS (Vickmall - SG POST) είναι φυσιολογικό αυτό ή όχι ( η παραγγελία έγινε 15/7)

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...