Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε σταυρο απο κινα το παρηγγειλα και ενω στην παραγγελια εγραφε οτι θα ερθει με CHINAPOSTAIR (επεσα και πανω στις διακοπες τους) οταν μου εστειλε το trackng number μου γραφει Shipping Method - PARCEL FORCE τι παιζει?

το παρηγγειλα απο κινα αλλα θα μου το στειλουν απο αγγλια η μεσω αγγλιας?

Πες το tracking code

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια μου εχουν δωσει ενα τρακινγκ απο τ fastcardtech κ μ ειπαν οτι το κινητο εφυγε απο αυτους στις 12/2.. ωστοσο οταν παω να κανω τρακινγκ δεν μου βγαζει πληροφοριες.. να αρχισω να ανησυχω;;;
Link to comment
Share on other sites

χθες μου ηρθε δε μου βγαζει λεπτομεριες..

 

RS108611301NL

αυτό μάλλον είναι ολλανδίας: http://parcels-uk.tntpost.com/mytrackandtrace/trackandtrace.aspx?lang=en&B=RS108611301NL&D=GR

 

παιδια μου εχουν δωσει ενα τρακινγκ απο τ fastcardtech κ μ ειπαν οτι το κινητο εφυγε απο αυτους στις 12/2.. ωστοσο οταν παω να κανω τρακινγκ δεν μου βγαζει πληροφοριες.. να αρχισω να ανησυχω;;;

Να κάνεις υπομονή και να ελέγξεις το tracking σου στο 4px αν θες να δεις αν το στειλαν.

Link to comment
Share on other sites

αυτό μάλλον είναι ολλανδίας: http://parcels-uk.tntpost.com/mytrackandtrace/trackandtrace.aspx?lang=en&B=RS108611301NL&D=GR

 

 

Να κάνεις υπομονή και να ελέγξεις το tracking σου στο 4px αν θες να δεις αν το στειλαν.

 

δε μπορω να καταλαβω.... η παραγγελεια εγινε απο dhgate ο seller εχει location china και το δεμα ερχετε απο ολλανδια?

τι μπορει να εχει γινει?

αυτο που με νοιαζει περισσοτερο ειναι να μην εχει φυγει απο κινα με ιδιωτικη εταιρεια μεταφορας γιατι εχω διαβασει οτι εχεις θεματα με το τελωνειο και πρεπει να πληρωσεις.. ισχυει?

για ελεγχο tracking μου δινει αυτο http://www.parcelforce.com/track-trace

Edited by titormos6
Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να καταλαβω.... η παραγγελεια εγινε απο dhgate ο seller εχει location china και το δεμα ερχετε απο ολλανδια?

τι μπορει να εχει γινει?

αυτο που με νοιαζει περισσοτερο ειναι να μην εχει φυγει απο κινα με ιδιωτικη εταιρεια μεταφορας γιατι εχω διαβασει οτι εχεις θεματα με το τελωνειο και πρεπει να πληρωσεις.. ισχυει?

Ναι γίνεται αυτό, όπως και με γερμανικο ταχυδρομείο, σουηδίας κι ελβετίας. Για ολλανδικο δεν έχω ξανακούσει.

Δεν θα το στείλουν με κουριερ από Κίνα, για ευνόητους λόγους (κόστος). Από ποιον έμπορο αγόρασες στο dhgate? Έλεγξες αξιολογήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται αυτό, όπως και με γερμανικο ταχυδρομείο, σουηδίας κι ελβετίας. Για ολλανδικο δεν έχω ξανακούσει.

Δεν θα το στείλουν με κουριερ από Κίνα, για ευνόητους λόγους (κόστος). Από ποιον έμπορο αγόρασες στο dhgate? Έλεγξες αξιολογήσεις?

 

δεν ειδα ιδαιτερα αρνητικα σχολια και τον προτιμισα λογω τιμης

http://www.dhgate.com/store/14498111

 

αυτο που σκεφτομαι ειναι μηπως λογω καθυστερησης με τις διακοπες εκει (η παραγγελια εγινε 24-1-14) προτιμησαν να μου το στειλουν με ιδιωτικη εταιρεια(χωρις επιβαρυνση) για την εξυπηρετηση μου και μου γυρισει μπουμερανγκ με το τελωνειο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα . Σήμερα συμπλήρωσα ένα μήνα απο την παραγγελία στις 16/1 και απο 21 είμαι despatched to overseas με despatch no 4021 και

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 21-01-2014 13:23 IPS

. Οι πιο έμπειροι τί λένε να κάνω περιμένω ή να ανοίξω διαδικασία dispute ???? Ρωτάω για να να μην χάσω το περιθώριο που δίνει το paypal και τα λεφτά ταυτόχρονα . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα . Σήμερα συμπλήρωσα ένα μήνα απο την παραγγελία στις 16/1 και απο 21 είμαι despatched to overseas με despatch no 4021 και

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 21-01-2014 13:23 IPS

. Οι πιο έμπειροι τί λένε να κάνω περιμένω ή να ανοίξω διαδικασία dispute ???? Ρωτάω για να να μην χάσω το περιθώριο που δίνει το paypal και τα λεφτά ταυτόχρονα . Ευχαριστώ

 

Το περιθώριο είναι 45 ημέρες από την ημέρα πληρωμής, άμα πλήρωσες στις 16/1 έχεις ακόμη ημέρες, περίμενε μία εβδομάδα ακόμη και δες πως θα πάνε τα πράματα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Επιτέλους είδα φως:

Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 15-02-2014 19:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Μάλλον μεσοβδόμαδα θα το έχω ε;

(παραγγελία 15-1,shiped 20-1,Despatch No.:4025)

Edited by pagkos
Link to comment
Share on other sites

Έφθασαν οι αποστολές με Despatch No 4021!! Λογικά απο βδομάδα θα είναι στα χέρια μας!!!:happy:

 

Παιδιά καλημέρα . Σήμερα συμπλήρωσα ένα μήνα απο την παραγγελία στις 16/1 και απο 21 είμαι despatched to overseas με despatch no 4021 και

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 21-01-2014 13:23 IPS

. Οι πιο έμπειροι τί λένε να κάνω περιμένω ή να ανοίξω διαδικασία dispute ???? Ρωτάω για να να μην χάσω το περιθώριο που δίνει το paypal και τα λεφτά ταυτόχρονα . Ευχαριστώ

 

Λίγο υπομονή και λογικά σε λίγες μέρες θα το έχεις και 'συ καθώς είναι και 'σένα 4021!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εγινε αφιξη στην χωρα προορισμου!! Απο εβδομαδα το περιμενω!! Πατρα μενω...λογικα τεταρτη πεμπτη!! Dispach number 4022 :-D
Link to comment
Share on other sites

Αν και χτες το κοιταξα καμιά δεκαριά φορές, σήμερα εμφανίστηκε Ελλάδα.

 

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF200731986SG

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-02-2014 17:08 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 24-01-2014 16:42 IPS

 

Με αριθμό αποστολής 4025

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος στο φόρουμ.γίνεται με dispatch no 4025 να φτάνει πιο νωρίς από αυτό με dispatch no 4024.

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF200734744SG

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιoχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 23-01-2014 14:34 ips

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις μερικές σελίδες πριν , κάποια δέματα έχουν φτάσει κ ας είναι 4026 η 4027, το πρόβλημα είναι στην Ελλάδα, θέλω να πω ότι όλα έχουν φτάσει, περιμένεις να το δουν και να το προωθήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κανείς με dispatch No 4024

 

Περιμένω 4 δέματα με despatch number 4024, 1 με 4021 και 1 με 4022 και δεν έχει εμφανιστεί κανένα.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ..Όπως αποδεικνύετε πλέον η singpost έχει τρομερές καθυστερήσεις στις αποστολές τις , πιθανός λόγω της απαγόρεσης των μπαταριών με τα κινέζικα ταχυδρομία και του τεράστιου όγκου αντικειμένων. Γι τον λόγο αν μπορούν κάποιοι πιο έμπειροι από εμάς ας αναφέρουν κάποιες ταχυδρομικές υπηρεσίες που να χουν καλύτερους χρόνους παραλαβής.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή με εχουν "ζώσει τα φίδια" δώστε μου μια σαφή απαντηση.

Εχω παραγγείλει ενα κινητό τηλεφωνο απο το geekbuing (από Κίνα) με συνολικό κόστος 260$

Η εταιρία courier ειναι η DHL.

Τι θα πληρώσω για να το παραλαβω; Και τι θα μου ζητήσουν απο παραστατικά;

Επισης ποιος ειναι ο χρόνος μέχρι να το παραλαβω και εαν εχω την δυνατοτητα(εαν ειναι υψηλοί οι δασμοί) να μην το παραλαβω;

Τέλος ποσο διάστημα θα κάνει να μου επιστρέφουν τα χρηματα στην καρτα μου.

Ευχαριστω!

Τις απαντήσεις σε πμ...

 

Φοιβος Αθηνα

Edited by foivous
Συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:718 Millisecond

2014-02-17 09:53, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

2014-02-17 06:31, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-01-23 15:20, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:14149 Millisecond

2014-01-25 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-01-23 00:00, Received from Customer

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

1- Διαβάστε τον οδηγό, και εάν δεν περάσουν 40 ημέρες μην αρχίζετε εδώ την αναζήτηση, δεν πρόκειται να έλθει πιό γρήγορα η παραγγελία σας.

2- Η απαγόρευση των μπαταριών μάλλον δεν ισχύει πλέον, γιατί τον τελευταίο καιρό παρέλαβα αρκετές με τα Κινεζικά ταχυδρομεία.

3- Γιά μία ακόμη φορά, μάλλον τύχη είναι η παραλαβή, παρήγγειλα στις 7/2, στις 12 έφυγε από Σιγκαπούρη με SE και 17/2 εμφανίσθηκε στο αεροδρόμιο ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...