Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα iPhones από το 2008.. 3G 3GS 4 4s 5c. Και ήμουν κολλημένος με apple. Περίμενα μία android συσκευή σε μικρότερο μέγεθος από την πλειοψηφία. Αγόρασα το z1 compact με 369 ευρώ από kaizer. Δεν είναι απλά καλύτερο από τα iPhones.. Δεν υπάρχει καν μέτρο σύγκρισης! Τέλεια συσκευή!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα iPhones από το 2008.. 3G 3GS 4 4s 5c. Και ήμουν κολλημένος με apple. Περίμενα μία android συσκευή σε μικρότερο μέγεθος από την πλειοψηφία. Αγόρασα το z1 compact με 369 ευρώ από kaizer. Δεν είναι απλά καλύτερο από τα iPhones.. Δεν υπάρχει καν μέτρο σύγκρισης! Τέλεια συσκευή!

 

Επειδη εχει η αδερφη μου το 5s.. το μονο που μπορεις να ζηλεψεις ειναι τα υλικα κατασκευης και την καλη υλοποιηση που εχει..

απο εκει και περα μιλαμε για πολυ περισσοτερες επιλογες και δυνατοτητες. Απορω γιατι καποιος να παρει apple πλεον

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτη http://www.ebay.com/itm/400693736000?var=670239617003&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

πολυ καλη και με εξυπηρετει αφανταστα και με το bluetooth SBH52 της sony ειμαι αρχοντισσα

 

Πως τα συνδυαζεις?? Χωραει καπου στη θηκη ή απλα το αναφερεις;

Εχω και γω το 52. Μακαρι να ειχε δονηση. Θα ηταν το απολυτο gadget.

Προς το παρον πιο πολυ με βολευει το liveview για τις ειδοποιησεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θέμα στο xperia compact

Όταν είμαι μέσα στο σπίτι δεν κανει εντοπισμό τοποθεσίας

Ουτε στις φωτο ουτε σε εφαρμογές που χρειάζονται τοποθεσία

Υπάρχει λύση ? Έχω πειράξει όλες τις ρυθμίσεις .

Μονο σε xperia έχω αυτό το θέμα σε όλα τα αλλά κινητά που είχα δεν είχα θέμα .

 

Κανεις....... ?

Link to comment
Share on other sites

Μανώλη καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα του Z1 Compact μιας και εδώ είναι off topic. :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375165

 

Υ.Γ.: Μόλις κάνεις το ερώτημά σου εκεί θα διαγράψω τα εδώ σου post.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως τα συνδυαζεις?? Χωραει καπου στη θηκη ή απλα το αναφερεις;

Εχω και γω το 52. Μακαρι να ειχε δονηση. Θα ηταν το απολυτο gadget.

Προς το παρον πιο πολυ με βολευει το liveview για τις ειδοποιησεις.

 

τι εννοεις πως τα συνδυαζω? το τηλεφωνο στη τσαντα μου παντα και το bluetooth επανω μου, οταν χτυπησει το ακουω και το τηλεφωνο αλλα και το Bluetooth εχει ηχο και απο εκει παιρνω και τηλεφωνο αν θελω καποιον αφου περιηγηθω στις κλησεις, βλεπεις κρατανε πολλες κλησεις αυτα τα κινητα, σπανια το βγαζω για να παρω τηλεφωνο και μεσα στη θηκη του και κανενα προβλημα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Μανώλη καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα του Z1 Compact μιας και εδώ είναι off topic. :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375165

 

Υ.Γ.: Μόλις κάνεις το ερώτημά σου εκεί θα διαγράψω τα εδώ σου post.

 

Γιατί εδώ τι είναι ?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις πως τα συνδυαζω? το τηλεφωνο στη τσαντα μου παντα και το bluetooth επανω μου, οταν χτυπησει το ακουω και το τηλεφωνο αλλα και το Bluetooth εχει ηχο και απο εκει παιρνω και τηλεφωνο αν θελω καποιον αφου περιηγηθω στις κλησεις, βλεπεις κρατανε πολλες κλησεις αυτα τα κινητα, σπανια το βγαζω για να παρω τηλεφωνο και μεσα στη θηκη του και κανενα προβλημα

 

Νομιζα απλα οτι εχει υποδoχη η θηκη σου για το 52. :)

Ο ηχος που εχει ομως ακουγεται απο τα ακουστικα. Μακαρι να ειχε δονηση γιατι πολλες φορες μεσα στην τσαντα/τσαντακι δεν καταλαβαινεις αν χτυπαει το τηλ ακομα και δονηση να εχεις. Ενω αν κρατας το 52 ή το χεις στην τσεπη και ειχε δονηση θα ηταν υπεροχο. Αληθεια, το μικροφωνο ειναι δυνατο; γιατι εγω πρεπει να το φερω κοντα στο στομα για να με ακουει πολυ καλα ο αλλος.

Σορρυ για το offtopic mods. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για δώστε μου τα φώτα σας. Το έχω ψάξει, αλλά λύση δε βρήκα. Ορισμένες φορές χάνεται εντελώς ο ήχος απ'τη συσκευή, δηλαδή δεν ακούγεται ringtone, ήχοι πολυμέσων, ήχοι από εφαρμογές διαδικτύου (διάφορα sites, YouTube κλπ), καθώς και third party εφαρμογές μουσικής. Έχω μόνο ήχο συνομιλητή κατά τη διάρκεια κλήσης, καθώς και από την εργοστασιακή εφαρμογή μουσικής (Walkman). Το πρόβλημα εμφανίζεται 1-2 φορές τη βδομάδα και λύνεται μόνο με επανεκκίνηση.

Υπάρχει απλή εξήγηση γι' αυτό; Υπάρχει λύση;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελει να το παρει ενας φιλος μου σε μαυρο χρωμα, του ειπα να το παρει απο τον τζιγκουνη για να γλυτωσει καποια χρηματα.

Εψαξα και το ειδα το mobile hellas και το mm planet. Στο mobile hellas δεν ειδα πουθενα να γραφει για DOA, στο mm planet ειδα οτι εχει DOA 5 ημερες.

Λεω να του πω να το παρει απο το mm planet, υπαρχει καποια αλλη προταση ?

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελει να το παρει ενας φιλος μου σε μαυρο χρωμα, του ειπα να το παρει απο τον τζιγκουνη για να γλυτωσει καποια χρηματα.

Εψαξα και το ειδα το mobile hellas και το mm planet. Στο mobile hellas δεν ειδα πουθενα να γραφει για DOA, στο mm planet ειδα οτι εχει DOA 5 ημερες.

Λεω να του πω να το παρει απο το mm planet, υπαρχει καποια αλλη προταση ?

 

Ευχαριστω

 

Καιζερ σοπς φιλε με κλειστα ματια..Όποτε εχω αγορασει απο εκει τα παιδια ειναι σπαθι οποτε χρειαστηκα την βοηθεια τους

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για δώστε μου τα φώτα σας. Το έχω ψάξει, αλλά λύση δε βρήκα. Ορισμένες φορές χάνεται εντελώς ο ήχος απ'τη συσκευή, δηλαδή δεν ακούγεται ringtone, ήχοι πολυμέσων, ήχοι από εφαρμογές διαδικτύου (διάφορα sites, YouTube κλπ), καθώς και third party εφαρμογές μουσικής. Έχω μόνο ήχο συνομιλητή κατά τη διάρκεια κλήσης, καθώς και από την εργοστασιακή εφαρμογή μουσικής (Walkman). Το πρόβλημα εμφανίζεται 1-2 φορές τη βδομάδα και λύνεται μόνο με επανεκκίνηση.

Υπάρχει απλή εξήγηση γι' αυτό; Υπάρχει λύση;

 

Χρησιμοποιείς Skype;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς Skype;

 

Το έχω εγκατεστημένο, το έχω χρησιμοποιήσει 2-3 φορές. Αυτό δημιουργεί το πρόβλημα;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καιζερ σοπς φιλε με κλειστα ματια..Όποτε εχω αγορασει απο εκει τα παιδια ειναι σπαθι οποτε χρειαστηκα την βοηθεια τους

Ευχαριστω για την απαντηση !

Υπαρχουν 2-3 kaizer, για αυτο λες http://kaizer.gr/component/eshop/?price_min=&price_max=&manufacturer=6&ordering=nosort&limit=10&app=catalog&view=category&id=12 ?

 

Το εχει σε vf και το βγαζει Mη διαθέσιμο

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγκατεστημένο, το έχω χρησιμοποιήσει 2-3 φορές. Αυτό δημιουργεί το πρόβλημα;

 

Στο xperia P που έχω, με ice cream έκδοση, είχα παρόμοια προβλήματα μετά από κλήση Skype. Δεν ακουγόταν κανένας ήχος. Επανερχόταν είτε με επανεκκίνηση είτε κάνοντας μία κλήση. Συνήθως σε ένα δωρεάν αριθμό. Αυτό λύθηκε με τη jelly bean. Το μόνο που διόρθωσε, γιατί κατά τ'αλλα αχρηστεψε το κινητό :p

Θυμήσου πάντως πότε ξεκίνησε το πρόβλημα, για να δεις μην φταίει κάποια εφαρμογή (ή μάλλον ποια εφαρμογή)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση !

Υπαρχουν 2-3 kaizer, για αυτο λες http://kaizer.gr/component/eshop/?price_min=&price_max=&manufacturer=6&ordering=nosort&limit=10&app=catalog&view=category&id=12 ?

 

Το εχει σε vf και το βγαζει Mη διαθέσιμο

 

Οχι αυτο το αλλο που ειναι Πανεπιστημιου, Kaizershop λεγεται.Εγω απο εκει το πηρα πριν 10 μερες,οχι Vf,σκετη συσκευη σε ασπρο,Πολωνικο,αριστο.Κανενα θεμα

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο το αλλο που ειναι Πανεπιστημιου, Kaizershop λεγεται.Εγω απο εκει το πηρα πριν 10 μερες,οχι Vf,σκετη συσκευη σε ασπρο,Πολωνικο,αριστο.Κανενα θεμα

https://www.kaizershop.gr/

Θυμασαι τιμη σε μαυρο χρωμα ? Doa ποσες μερες εχει το καταστημα ? Αν ειναι να περιμενω δυο μερες ;)

 

Ευχαριστω και παλι

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

https://www.kaizershop.gr/

Θυμασαι τιμη σε μαυρο χρωμα ? Doa ποσες μερες εχει το καταστημα ? Αν ειναι να περιμενω δυο μερες ;)

 

Ευχαριστω και παλι

 

365 το ειχα παρει εγω σε ασπρο,ιδια τιμη σε μαυρο με DOA 5 ημερες,αλλα κοιταξε το γιατι νομιζω το μαγαζι εχει κλεισει προσωρινα για ανακαινιση.Τουλαχιστον ετσι γραφει το site τους...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

365 το ειχα παρει εγω σε ασπρο,ιδια τιμη σε μαυρο με DOA 5 ημερες,αλλα κοιταξε το γιατι νομιζω το μαγαζι εχει κλεισει προσωρινα για ανακαινιση.Τουλαχιστον ετσι γραφει το site τους...

Ωραια, ευχαριστω ! Το ειδα οτι ειναι κλειστο για ανακαινιση για αυτο εγραψα ποιο πριν <<να περιμενω δυο μερες>> :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο το αλλο που ειναι Πανεπιστημιου, Kaizershop λεγεται.Εγω απο εκει το πηρα πριν 10 μερες,οχι Vf,σκετη συσκευη σε ασπρο,Πολωνικο,αριστο.Κανενα θεμα

Δηλαδή όποιο μαγαζί πουλάει ένα κινητό χωρίς πρόβλημα είναι καλό μαγαζί ?

Άρα θεωρείτε ότι υπάρχουν μαγαζιά που πουλάνε προβληματικά κινητά ??

Για μένα καλό μαγαζί είναι αυτό που θα σου φερθεί σωστά όταν θα έχεις πρόβλημα.. Και για το kaizer δεν έχω την καλύτερη απόψη..

Στο θέμα περί εγγυήσεων εδώ στο φόρουμ έχουν γραφτεί πολλά, καλύτερα να πάτε εκεί να πάρετε συμβουλή. Εγώ απλά θα πω ότι το birdphone μου έκανε άμεση αντικατασταση μόλις διαπιστώθηκε το πρόβλημα και τα sevenspot δέχτηκαν να ανοίξω τη συσκευή να την τσεκάρω πριν παραλάβω και πληρώσω..ακόμα και για το θέμα της οθόνης.. Αυτά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το kaizer στην Πανεπιστημίου το πήρα. Πριν 2 εβδομάδες. Ελληνικό μαύρο στα 369 ευρώ. Εξυπηρετικοί και ευγενικοί.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το kaizer στην Πανεπιστημίου το πήρα. Πριν 2 εβδομάδες. Ελληνικό μαύρο στα 369 ευρώ. Εξυπηρετικοί και ευγενικοί.

 

Εγω δεν το εμπιστευομαι λογω περιστατικου που εχω δει εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327395

με ταλαιπωρια κοπελας που πηρε ενα Ζ και εμπλεξε..γενικα οποιος εχει ορεξη διαβαζει ολο το thread και οπου αναφερονται μαγαζια και περιπτωσεις εχει καλως..

Γενικα ολα τα μαγαζια τα ιδια κανουν, στελνουν αρβατο και ο,τι πει αυτη..αλλα σιγουρα καποιο μαγαζι μπορει να πιεσει για αντικατασταση σε οριακες περιπτωσεις (οπου η αρβατο πχ θα πει επισκευη ενω δικαιουσαι αντικατασταση).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι σημαίνει αυτό στη φωτογραφία; Σήμερα άρχισε να το κάνει, κυρίως όταν γυρνάω από portrait σε landscape. Φταίει ο Next Launcher που έχω ή κάτι άλλο;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι σημαίνει αυτό στη φωτογραφία; Σήμερα άρχισε να το κάνει, κυρίως όταν γυρνάω από portrait σε landscape. Φταίει ο Next Launcher που έχω ή κάτι άλλο;

 

Εχεις εγκαταστησει καποιο αλλο system ui ? Η' εχεις βαλει καποιο mod ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...