Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, μια ερωτησει, εχω ενεργοποιησει τα δεδομενα κινητης τηλ\νιας και δεν συνδεετε με τιποτα! Τι μπορει να συμβαινει; καμια ενδειξη στην μπαρα επανω. Το τηλεφωνο το αγορασα απο σκρουτνζομαγαζο παιζει καποιο ρολο αυτο;

 

Απλα δεν εχουν περαστει οι ρυθμισεις της εταιριας σου.

Στο Ζ που εχω με 4.3 το path για να κατεβασεις τις ρυθμισεις ειναι το εξης. Ασυρματο και δικτυα-περισσοτερα-ρυθμισεις ιντερνετ. Πατας εκει και κανει ληψη των ρυθμισεων ιντερνετ και mms

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλα δεν εχουν περαστει οι ρυθμισεις της εταιριας σου.

Στο Ζ που εχω με 4.3 το path για να κατεβασεις τις ρυθμισεις ειναι το εξης. Ασυρματο και δικτυα-περισσοτερα-ρυθμισεις ιντερνετ. Πατας εκει και κανει ληψη των ρυθμισεων ιντερνετ και mms

 

Το εκανα! Σε ευχαριστω για την πληροφορια!!κατι ακομα εαν γνωριζεις..μερικες φορες οχι, παντα οταν δεχομαι καποιες κλησεις οταν απαντω ανοιγει το μεγαφωνο χωρις να το πατησω εγω. Μηπως ειναι κατι σαν δυσλειτουργια;;

Link to comment
Share on other sites

Χα χα προφανώς είναι bug της 4.3!!! Το κάνει και εμένα με την 4.3 στο sp
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα! Σε ευχαριστω για την πληροφορια!!κατι ακομα εαν γνωριζεις..μερικες φορες οχι, παντα οταν δεχομαι καποιες κλησεις οταν απαντω ανοιγει το μεγαφωνο χωρις να το πατησω εγω. Μηπως ειναι κατι σαν δυσλειτουργια;;

 

 

 

 

 

 

 

Χα χα προφανώς είναι bug της 4.3!!! Το κάνει και εμένα με την 4.3 στο sp

 

Απο,τι διαβαζω το κανει κατα κορον στο Xperia T μετα την 4.3 .

Εμενα στο Ζ δεν εχει γινει ποτε. Ισως σε λιγο καιρο βγει καποιο bugfix

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση.

Αν του βάλω αυτή τη θήκη πιστεύετε ότι θα μπορεί να φορτίζει στον ασύρματο φορτιστή;

 

Γιατί σκοπός είναι να μπορώ να το φορτίζω χωρίς να το βγάζω-βάζω από τη θήκη. Είχα παλιά τέτοια θήκη στο Optimus 2X και επειδή όλη μέρα την έβγαζα και την έβαζα, στο τέλος έσπασε και αχρηστεύτηκε... :p

Άρα αν δε δουλεύει με τη θήκη στον ασύρματο φορτιστή δεν τον αγοράζω καν.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο,τι διαβαζω το κανει κατα κορον στο Xperia T μετα την 4.3 .

Εμενα στο Ζ δεν εχει γινει ποτε. Ισως σε λιγο καιρο βγει καποιο bugfix

 

Μάλιστα. . Εντάξει.. δηλαδή με κάποιο άλλο update η το kit kat λογικά θα διορθωθεί..;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. . Εντάξει.. δηλαδή με κάποιο άλλο update η το kit kat λογικά θα διορθωθεί..;

 

Λογικα, ναι. Ειναι software προβλημα και επειδη το κανουν και αλλες συσκευες πιθανον να βγει update που να το διορθωνει.

Στο κανει συχνα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικα, ναι. Ειναι software προβλημα και επειδη το κανουν και αλλες συσκευες πιθανον να βγει update που να το διορθωνει.

Στο κανει συχνα?

 

Κοίτα στη 10 κλήσεις περίπου που θα δεχθω θα το κανει 3-4 φορές νομίζω. Γενικά δεν το κάνει συχνά απλά είναι λίγο σπάσιμο.. Εγω νομίζα οτι ήταν θέμα συσκευής και ήθελα να το παω αύριο πίσω αλλά αφού είναι θέματακι στην 4.3 πιστεύω οπως και είπες πως θα διορθωθεί λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Απο,τι λεει ενα παληκαρι στο θεμα του Τ μπορει να φταιει μια απο τις τελευταιες αναβαθμισεις του Chrome που δημιουργει αυτη τη δυσλειτουργια. Εσβησε τα updates και δεν του το ξανακανε.

 

Haki, ξεχασες την 4.3 στο S3;

Οι χρηστες του θα την θυμουνται για πολυ καιρο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει αυτό :mad:

 

Και κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω, έχω κάνει αντιγραφή πχ ένα τηλ από κάπου αν πάω στον dialer και πατησω για επικολληση δεν το κάνει στο αιφονι το έκανε και με βολευε!

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

παιδες μου το εχει κανει και εμενα το μεγαλο Ζ1 κανα 3-4 φορες συνολικα απο οταν πηραμε 4.3, αλλα οχι απο την αρχη, μπορει να φταιει και ο chrome, δεν αποκλειεται, ανδροιδ ειναι αυτο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ως πρώην αιφονιστας ψάχνω τροπο η εφαρμογη που να βγαζω φώτο την οθόνη! Τα φώτα σας παρακαλώ! :)

Δοκιμασα το power button με τα volume buttons (μου το είπε ένα παιδί με Ζ1) αλλά τπτ :(

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ως πρώην αιφονιστας ψάχνω τροπο η εφαρμογη που να βγαζω φώτο την οθόνη! Τα φώτα σας παρακαλώ! :)

Δοκιμασα το power button με τα volume buttons (μου το είπε ένα παιδί με Ζ1) αλλά τπτ :(

 

θα πατησεις ταυτοχρονα το power με το volume down.

αν δεν σου πετυχει πατα ελαφρως πιο γρηγορα το power, σχεδον ταυτοχρονα δηλαδη, ειναι μεχρι να το πιασεις...εγω πλεον το πετυχαινω με την πρωτη αλλα στην αρχη μου εσπασε τα νευρα! το asus infinity 2 που ειχα εβγαζε print screen κρατωντας το δεξι κουμπι πατημενο. (απο τα 3 on screen που εχεις, το δεξια, πολυ πολυ πρακτικο!)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ως πρώην αιφονιστας ψάχνω τροπο η εφαρμογη που να βγαζω φώτο την οθόνη! Τα φώτα σας παρακαλώ! :)

Δοκιμασα το power button με τα volume buttons (μου το είπε ένα παιδί με Ζ1) αλλά τπτ :(

Απο τα software buttons θα πατήσεις αυτό με τα δυο παραλληλογραμμα και πηγαινοντας δεξιά πατάς το μωβ εικονίδιο. Αυτό ήταν, σου βγαζει screen shot!

Link to comment
Share on other sites

Απο τα software buttons θα πατήσεις αυτό με τα δυο παραλληλογραμμα και πηγαινοντας δεξιά πατάς το μωβ εικονίδιο. Αυτό ήταν, σου βγαζει screen shot!

 

Πολύ καλό αυτό θενκς! Δεν ταλαιπωρεις και τα κουμπιά :thumbup:

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Απο τα software buttons θα πατήσεις αυτό με τα δυο παραλληλογραμμα και πηγαινοντας δεξιά πατάς το μωβ εικονίδιο. Αυτό ήταν, σου βγαζει screen shot!

 

ωραιος, δεν το ειχα δει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει αυτό :mad:

 

Και κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω, έχω κάνει αντιγραφή πχ ένα τηλ από κάπου αν πάω στον dialer και πατησω για επικολληση δεν το κάνει στο αιφονι το έκανε και με βολευε!

 

Γιάννη καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την συναλλαγή μας.

Εγώ μιλούσα με Bluetooth και δεν είχα θέμα ποτέ.

Για το άλλο θέμα,κατέβασε τον ex dialer,πολύ καλός.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βίντεοκλησεις πως κάνουμε; Δεν βρίσκω την επιλογή.

 

Απλό,δεν κάνει.

Μόνο Skype και κάτι άλλα social programmes.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απλό,δεν κάνει.

Μόνο Skype και κάτι άλλα social programmes.

 

Καλά... Δεν υπάρχει αυτο!!!! Πως δεν το είχα αντιληφθεί αυτό!!!!! Σε μια Τέτοια συσκευή πως είναι δυνατόν να λείπει αυτή η εφαρμογή!!!!??πλάκα μας κάνει η Sony!! Έπρεπε να ειχα παρει το s4 τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλά... Δεν υπάρχει αυτο!!!! Πως δεν το είχα αντιληφθεί αυτό!!!!! Σε μια Τέτοια συσκευή πως είναι δυνατόν να λείπει αυτή η εφαρμογή!!!!??πλάκα μας κάνει η Sony!! Έπρεπε να ειχα παρει το s4 τελικά..

 

Μονο τα Samsung κανουν βιντεοκλησεις.Κανενα αλλο Android smartphone.

Δεν φταιει το κινητο σου οποτε...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλά... Δεν υπάρχει αυτο!!!! Πως δεν το είχα αντιληφθεί αυτό!!!!! Σε μια Τέτοια συσκευή πως είναι δυνατόν να λείπει αυτή η εφαρμογή!!!!??πλάκα μας κάνει η Sony!! Έπρεπε να ειχα παρει το s4 τελικά..

 

Κοίτα,κι εγώ το έχω ως άξιον απορίας πως άλλες εταιρείες δεν έχουν υποστήριξή βίντεοκλήσης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλά... Δεν υπάρχει αυτο!!!! Πως δεν το είχα αντιληφθεί αυτό!!!!! Σε μια Τέτοια συσκευή πως είναι δυνατόν να λείπει αυτή η εφαρμογή!!!!??πλάκα μας κάνει η Sony!! Έπρεπε να ειχα παρει το s4 τελικά..

Ετσι κι αλλιώς οι βίντεο κλήσεις έχουν χάλια ποιοτητα και στο samsung και στο iphone ενώ το skype λειτουργεί τρομερα κι εγω με το iphone to 4s μονο με skype έκανα βιντεοκλήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...