Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει αγορασει κανεις το original back cover (όχι θήκη/case) της sony, για να αντικαταστησει για καποιο λογο την πισω οψη του κινητου;

 

Θελω να ξερω αν το adhesive sticker ειναι κατι που το εχει το back cover και απλα το τραβας και μετα εφαρμοζεις την πλατη για να κολησει στο κινητο, ή αν το adhesive sticker το αγοραζεις ξεχωριστα, για να το παρεμβαλεις-κολησεις, αναμεσα στο κινητο και το back cover.

 

Εδω

φαινεται να το εχει πανω της η θηκη, το εν λογω αυτοκολητο.

Αλλα στο ebay που πουλανε back covers δεν γραφουν αν το περιλαμβανουν κι ουτε μπορω να καταλαβω απο τις φωτο που εχουν. (εχω στειλει μηνυμα σε seller, να δω τι θα απαντησει κι αυτος)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει αγορασει κανεις το original back cover (όχι θήκη/case) της sony, για να αντικαταστησει για καποιο λογο την πισω οψη του κινητου;

 

Θελω να ξερω αν το adhesive sticker ειναι κατι που το εχει το back cover και απλα το τραβας και μετα εφαρμοζεις την πλατη για να κολησει στο κινητο, ή αν το adhesive sticker το αγοραζεις ξεχωριστα, για να το παρεμβαλεις-κολησεις, αναμεσα στο κινητο και το back cover.

 

Εδω

φαινεται να το εχει πανω της η θηκη, το εν λογω αυτοκολητο.

Αλλα στο ebay που πουλανε back covers δεν γραφουν αν το περιλαμβανουν κι ουτε μπορω να καταλαβω απο τις φωτο που εχουν. (εχω στειλει μηνυμα σε seller, να δω τι θα απαντησει κι αυτος)

 

μην μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια..βαλε μια μεβρανη και τελος, αν πηρες κινητο για να χασεις εγγυηση και κυριως να ρισκαρεις αξιοπιστια τι να πω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μην μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια..βαλε μια μεβρανη και τελος, αν πηρες κινητο για να χασεις εγγυηση και κυριως να ρισκαρεις αξιοπιστια τι να πω..

 

Εννοειτε θα βαλω θηκη.

Ομως θελω να ξερω, αν γνωριζει κανεις ας πει.

 

Ξερει κανεις, η nfc antenna που ειναι κολημενη πανω στην μπαταρια, πως επικοινωνει-συνδεεται με το τηλεφωνο;

Εχω δει βιντεο dissassembling/tear down, αλλα ομως δεν καταλαβαινω πως συνδεεται.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

................... http://smileys.papashome.com/images/explode.gif

 

Ρε φίλε, τόσα κινητά κυκλοφορούν στην πιάτσα, αυτό βρήκες να πάρεις??? :( :p

50.000 ερωτήσεις πριν το πάρεις, ... φαντάσου τι έχει να γίνει τώρα!

Απόλαυσε την κινητάρα σου και άσε το πολύ σκάλισμα! Ακόμα δεν το πήρες και θέλεις ρουτ, θέλεις να βγάλεις τις μεμβράνες, να του κάνεις το ένα, να του κάνεις το άλλο! Το τελευταίο που ρωτάς, ΓΙΑΤΙ Σ' ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ??? Και μεις πρέπει να ξέρουμε την εσωτερική δομή του τηλεφώνου? Κάτσε να το ανοίξω να σου πω!!! Χαλάρωσε λίγο! Λυπήσου μας. Θα μας κάνεις να μην μπαίνουμε καθόλου εδώ!

Ο άλλος σου απαντάει πως αν βγάλεις την μεμβράνη θα χάσεις την εγγύσηση και συ ακόμα ρωτάς αν ξέρει κανείς κάτι! ΑΦΟΥ στο λέει καθαρά! Αν δεις και προηγούμενες σελίδες έχει συζητηθεί αναλυτικά!!

(Εγώ πάντως εξακολουθώ να πιστεύω πως μας τρολάρεις ασύστολα και ακόμα δεν έχεις πάρει το κινητό!)

*Συγνώμη από τους mods, αλλά έλεος ρε παιδιά! Να τ' ονομάσουμε καλύτερα το τόπικ -->> [Karib] Sony Xperia Z1 Compact

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας εχει τις δικες του αποριες για το κινητο, εγω ψαχνοντας το, εχω αυτες που ποσταρω, απολυτα σχετικες με το κινητο.

Μπορει να ειναι εξειδικευμενες καποιες ερωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να απαντησει σε κανεναν :)

οποιος θελει απανταει :), οποιος θελει προσπερναει ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο έχεις αγοράσει είπαμε;

Ειχα παρει απο το play247.gr ενα που δεν πρεπει να ξεπερνουσε το 10ευρω. Δυστυχως μαλλον τελειωσαν γιατι δεν το βρισκω αλλα ειναι εξαιρετικο σε αφη και αποδοση χρωματων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις, η nfc antenna που ειναι κολημενη πανω στην μπαταρια, πως επικοινωνει-συνδεεται με το τηλεφωνο;

Εχω δει βιντεο dissassembling/tear down, αλλα ομως δεν καταλαβαινω πως συνδεεται.

 

Ε οχι ρε συ karib χαχαχαααχ, σε λιγο θα ρωτησεις τι γευση εχει ο αισθητηρας της καμερας και τι γινεται αμα καταλαθως τον φας. Συγγνωμη αλλα δεν μπορουσα να κρατηθω:X

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει απο το play247.gr ενα που δεν πρεπει να ξεπερνουσε το 10ευρω. Δυστυχως μαλλον τελειωσαν γιατι δεν το βρισκω αλλα ειναι εξαιρετικο σε αφη και αποδοση χρωματων.

Thanks.

 

1234

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις, η nfc antenna που ειναι κολημενη πανω στην μπαταρια, πως επικοινωνει-συνδεεται με το τηλεφωνο;

Εχω δει βιντεο dissassembling/tear down, αλλα ομως δεν καταλαβαινω πως συνδεεται.

 

Με καλώδιο.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Χτες αφιερωσα λιγο χρονο, εστω κι αν το εκανα κατοπιν της αγορας, να δω καποια βιντεο-reviews του κινητου. Απο ελληνικα και ξενα sites. Ενα απο αυτα ηταν του myphone.

Ομολογω οτι ηταν η μοναδικη παρουσίαση που ήταν καπως πιο 'σκληρη' απέναντι στο κινητό.

Βέβαια, αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κατι κακό. Απεναντίας, σε μια εποχή που ολοι κατηγορουν την ΄λιβανιζουσα' πληρωμενη δημοσιογραφια, ειναι καλο να ακουμε και αντιθετες αποψεις, και να ακουμε και τα σημεια που ο reviewer θεωρει (αν και προσωπικη του αποψη ισως) καπως αρνητικα.

Απλα μου εκανε εντυπωση. Απο τα 5-6 βιντεο που ειδα, ελληνικα και ξενα, αυτο ξεχωρισε, με αυτο τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Χτες αφιερωσα λιγο χρονο, εστω κι αν το εκανα κατοπιν της αγορας, να δω καποια βιντεο-reviews του κινητου. Απο ελληνικα και ξενα sites. Ενα απο αυτα ηταν του myphone.

Ομολογω οτι ηταν η μοναδικη παρουσίαση που ήταν καπως πιο 'σκληρη' απέναντι στο κινητό.

Βέβαια, αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κατι κακό. Απεναντίας, σε μια εποχή που ολοι κατηγορουν την ΄λιβανιζουσα' πληρωμενη δημοσιογραφια, ειναι καλο να ακουμε και αντιθετες αποψεις, και να ακουμε και τα σημεια που ο reviewer θεωρει (αν και προσωπικη του αποψη ισως) καπως αρνητικα.

Απλα μου εκανε εντυπωση. Απο τα 5-6 βιντεο που ειδα, ελληνικα και ξενα, αυτο ξεχωρισε, με αυτο τον τροπο.

 

το να βλεπεις reviews ενω το εχεις δε νομιζω οτι εχει νοημα, καλυτερα να μας πεις εσυ πως το βλεπεις..ποσο σου βγαζει η μπαταρια, αν η οθονη σαρεσει..με ποια εκδοση το παρελαβες πανω κτλ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το να βλεπεις reviews ενω το εχεις δε νομιζω οτι εχει νοημα, καλυτερα να μας πεις εσυ πως το βλεπεις..ποσο σου βγαζει η μπαταρια, αν η οθονη σαρεσει..με ποια εκδοση το παρελαβες πανω κτλ

 

Εχει νοημα, κατ'εμε. Γιατι μπορει να ακουσεις και μια αποψη ή επισήμανση που σου έχει διαφύγει.

Άποψη θα αποκτησω, οταν βρω χρονο να ασχοληθω με το κινητό, και θελω αρκετες ωρες με αυτο, τωρα να το πιασω στα χερια μου για λιγα λεπτα, δεν μου λεει κατι, και 'αρυθμιστο', το αφηνω προς ωρας στην ακρη, ελπιζοντας να βρω το χρονο να το δω και να το σεταρω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει νοημα, κατ'εμε. Γιατι μπορει να ακουσεις και μια αποψη ή επισήμανση που σου έχει διαφύγει.

Άποψη θα αποκτησω, οταν βρω χρονο να ασχοληθω με το κινητό, και θελω αρκετες ωρες με αυτο, τωρα να το πιασω στα χερια μου για λιγα λεπτα, δεν μου λεει κατι, και 'αρυθμιστο', το αφηνω προς ωρας στην ακρη, ελπιζοντας να βρω το χρονο να το δω και να το σεταρω.

 

ok, δεν πηγε το μυαλο μου οτι με τοσες ωρες εδω μεσα, δεν εχεις καταφερει να το λειτουργησεις καν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος κάτοχος τι πρέπει να ελέγξω κατά την αγορά ενός μεταχειρισμένου Ζ1c - πέρα προφανώς από το boot και την κλήση.... π.χ. να προσέξω για γρατζουνιές στο πίσω καπάκι από ότι κατάλαβα διαβάζοντας....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος κάτοχος τι πρέπει να ελέγξω κατά την αγορά ενός μεταχειρισμένου Ζ1c - πέρα προφανώς από το boot και την κλήση.... π.χ. να προσέξω για γρατζουνιές στο πίσω καπάκι από ότι κατάλαβα διαβάζοντας....

Και αν το χει βρεξει ο κατοχος και εχει χασει την εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με κάτι που έχω παρατηρήσει.

Το έχω περίπου δύο μήνες και κάνα δυο φορές έχω δει το σήμα του δικτύου να χάνεται και να επανέρχεται μόνο του μετά από λίγα δευτερόλεπτα. Σα να κάνει restart στο σήμα ένα πράμα.

Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με κάτι που έχω παρατηρήσει.

Το έχω περίπου δύο μήνες και κάνα δυο φορές έχω δει το σήμα του δικτύου να χάνεται και να επανέρχεται μόνο του μετά από λίγα δευτερόλεπτα. Σα να κάνει restart στο σήμα ένα πράμα.

Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό;

 

τι εχεις επιλεξει στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας? φανταζομαι στο σκετο GSM

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

τι εχεις επιλεξει στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας? φανταζομαι στο σκετο GSM

 

4g είμαι πάντα. Αυτό εννοείς;;;

Link to comment
Share on other sites

4g είμαι πάντα. Αυτό εννοείς;;;

 

Γι αυτο στο κάνει.Ψαχνει να βρει 4g ακομα κι αν δεν υπαρχει,και προφανως θα εχεις και αυξημενη καταναλωση μπαταριας ετσι...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο στο κάνει.Ψαχνει να βρει 4g ακομα κι αν δεν υπαρχει,και προφανως θα εχεις και αυξημενη καταναλωση μπαταριας ετσι...

 

Αν ήμουνα κάπου έξω θα το καταλάβαινα. Μου το έκανε όμως σπίτι που έχω φουλ σήμα 4g.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κανένα πρόγραμμα όταν συνδέεται σε WiFi να στο γυρίζει αυτόματα σε 2G;

Αν ναι ίσως φταίει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κανένα πρόγραμμα όταν συνδέεται σε WiFi να στο γυρίζει αυτόματα σε 2G;

Αν ναι ίσως φταίει αυτό

 

Όχι.Τέλος πάντων. Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα γιατί και ένα νοκια lumia που είχα το έκανε. Ίσως να οφείλεται και στην cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κανένα πρόγραμμα όταν συνδέεται σε WiFi να στο γυρίζει αυτόματα σε 2G;

Αν ναι ίσως φταίει αυτό

 

Τώρα που το λες, για δώσε κανένα link από καμιά τέτοια εφαρμογή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και αν το χει βρεξει ο κατοχος και εχει χασει την εγγυηση.

 

ενταξει πάντα υπαρχει το ρίσκο, αν και αυτό δεν με φοβίζει γιατί μπορώ να το δώσω σε γνωστό για έλεγχο υπολοίπου εγγύησης και βρεξίματος.... θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...