Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού βρίσκονται αυτές οι ρυθμίσεις που λες;

 

Στο LG που εχω ειναι στο Προσβασιμοτητα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας παραθέτω κάποια στοιχεία για να δείτε την διάρκεια της μπαταριας

 

[ATTACH][ATTACH][ATTACH]49599[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]

Σας παραθέτω κάποια στοιχεία για να δείτε την διάρκεια της μπαταριας

 

[ATTACH]49597[/ATTACH]

 

[ATTACH]49598[/ATTACH]

 

[ATTACH]49599[/ATTACH]

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω κάποια στοιχεία για να δείτε την διάρκεια της μπαταριας

 

δεν ειναι τραγικα αλλα πιστευω οτι θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα. Αν εχεις πολυ ψηλα την οθονη, την φωτεινοτητα δηλαδη και στο αυτοματο, τοτε βαλε τη κατω απο τη μεση και αυτοματο.

Απο εκει και περα ισως καποια απο τις εφαρμογες που εχεις βαλει να σου τρωνε..εγω ολες αυτες που μετρανε cpu, ή κατi phone tracker Κτλ, δεν τα εμπιστευομαι.. Στη θεση σου θα εβγαζα τετοιες εφαρμογες (για να μην σου πω οτι θα το ξαναεστηνα απο την αρχη το κινητο) μονο με τις βασικες, κανα fb κτλ που τις εχουν ολοι και τρωνε στανταρ (εννοειται πως και αυτο τραβαει, ειδικα αν εχεις ενα καρο ειδοποιησεις και συγχρονισμους)

και θα εβλεπα τι διαφορες εχω στην καταναλωση, και σιγα σιγα θα εβαζα και τις αλλες, που εχω αμφιβολιες, μια μια καθε μερα να δω τι παιζει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξέρω ότι έχει αναφερθεί ξανά, αλλά δε θυμάμαι πόσες σελίδες πίσω για να ψάξω να βρω την απάντηση. Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει ο αισθητήρας προσέγγισης. Όταν χτυπάει το κινητό όταν το έχω στην κωλοτσέπη, απαντάει μόνο του πριν απαντήσω με το ΒΤ ή βγάλω το κινητό από την τσέπη. Ακόμα χειρότερα, μπορεί να ενεργοποιηθεί η απάντηση με sms, ανοίγουν τυχαία ό,τι εφαρμογές του κάτσει κλπ. Συμπτώματα δηλαδή σαν να πατάω την οθόνη, μόνο που το κινητό είναι στην τσέπη. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω (εκτός από το να πάρω θήκη-πουγκί), κάποια εφαρμογή κλπ; :worry:

 

Το έχω πει και γω εδώ φίλε --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5541390#post5541390

Η μόνη λύση είναι τσαντάκι, μπουγκί ή να το βάζεις στην τσέπη με την οθόνη να κοιτάει προς τα έξω και όχι τα οπίσθιά σου.. :lol:

Το τελευταία κάνω και γω καιρό τώρα και δεν μου έχει κάνει ποτέ κόλπα ... :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως την φωτεινωτητα την ειχα στο τερμα αλλα στο αυτοματο λογικα δεν προσαρμοζεται αναλογα με της συνθηκες φωτισμου;γιατι δεν βλεπω καμια διαφορα,επισης το προγραμματακι που εχω και δειχνει το cpu και τον επεξεργαστη οταν τα εχω ολα κλειστα ο επεξεργαστης δεν σταθεροποιηται χαμηλα οπως θα επρεπε φτανει μεχρι και 2150mhz γιαυτο με προβληματιζει η καταναλωση
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως την φωτεινωτητα την ειχα στο τερμα αλλα στο αυτοματο λογικα δεν προσαρμοζεται αναλογα με της συνθηκες φωτισμου;γιατι δεν βλεπω καμια διαφορα,επισης το προγραμματακι που εχω και δειχνει το cpu και τον επεξεργαστη οταν τα εχω ολα κλειστα ο επεξεργαστης δεν σταθεροποιηται χαμηλα οπως θα επρεπε φτανει μεχρι και 2150mhz γιαυτο με προβληματιζει η καταναλωση

 

Καταρχην η φωτεινοτητα αν ειναι τερμα, δουλευει πολυ πιο ψηλα το κινητο, και ας ειναι στο αυτοματο..απλα δε δουλευει τερμα, δουλευει αυτοματα ψηλα..αντιστοιχα στο χαμηλο, αυτοματα χαμηλα κ.ο.κ..

Οσο για τον επεξεργαστη, αν παιζει στο 100% θα επρεπε να καιει το τηλεφωνο, οποτε για μενα απλα πετα τα 2 αυτα προγραμματα που σου ειπα και ο,τι αντιστοιχο υπαρχει, αν θες εντοπισμο του κινητου σε περιπτωση κλοπης εχει ηδη εγκατεστημενο απο τη σονυ μεσα και θα σου χτυπησει να το ρυθμισεις αν δεν εχει χτυπησει..νομιζω το my xperia? δε θυμαμαι.

Αν δεις βελτιωση στη μπαταρια εισαι οκ..σκεψου οτι χθες ειχα το ιδιο ποσοστο με εσενα οταν ανεβασες τις φωτογραφιες, με 20% απο την οθονη, οταν εσυ ειχες 40%..οποτε αυτο και μονο αρκει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να εξακριβωσει κανείς, πότε παράχθηκε/κατασκευάστηκε ένα z1c? Πχ 2014, μήνας τάδε.

Εντος του android ή από τη συσκευασία;

Link to comment
Share on other sites

Γράφει την εβδομάδα και το έτος παραγωγής στο χαρτάκι που τραβιέται έξω και βρίσκεται δίπλα στη sim. Εκεί γράφει και το imei κλπ...

 

Edit: στη συσκευασία δεν βλέπω να γράφει ημερομηνία κατασκευής και δεν νομίζω να τη δείχνει το κρυφό μενού στο Android

Edited by AnDas
Link to comment
Share on other sites

Γράφει την εβδομάδα και το έτος παραγωγής στο χαρτάκι που τραβιέται έξω και βρίσκεται δίπλα στη sim. Εκεί γράφει και το imei κλπ...

 

Edit: στη συσκευασία δεν βλέπω να γράφει ημερομηνία κατασκευής και δεν νομίζω να τη δείχνει το κρυφό μενού στο Android

 

Επειδη το 'edit' με μπερδεψε, η αρχικη προταση ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική ισχύει, αλλά ξανάδιαβάζοντας το ποστ νόμιζα ότι ήθελες να το δεις αποκλειστικά από το κουτί της συσκευασίας ή μέσα από το Android.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε αναζητηση αγορας νεου κινητου απο ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα και επειδη δεν το βρισκω διαθεσιμο στα 2 γνωστα και εχωντας κανει απο κει αγορα (απολυτα ευχαριστημενος) σκεφτομαι να το παραγγειλω απο το ηλ,καταστημα kinito.gr εχει κανεις σας εμπειρια??

 

το κινητο το θελω σε ΜΑυρο χρωμα και δεν ειναι διαθεσιμο σε κανενα απο τα καταστηματα που ειναι στο skroutz.

και το βρηκα σε ενα και παλι με προ-παραγγελια.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία από το συγκεκριμένο απλά ο κανόνας ισχύει για ολα.

Κοιτάς να είναι σφραγισμένο,το ανοίγεις,κάνεις ένα Power on πριν το αγοράσεις και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοση ελλειψη σε μαυρο χρωμα μοντελου, στα σκρουτζομαγαζα; Απορω που πανε και τα βγαζουν κατι χρωματα οι εταιριες.

Ροζ, κιτρινο, αντε σε λιγο και πουά με ρίγες, ή βούλες σκυλιών της δαλματίας!

Ποιος να τα πάρει αυτα τα χρωματα;

Οι περισσοτεροι θα πανε σε κλασικα χρωματα, ασπρο, μαυρο.

Γιατι λοιπον δεν εχει τετοια μοντελα, σε χαμηλες τιμες;

 

Να υποθεσω οτι σε λιγο καιρο θα εχει διαθεσιμοτητα ξανα σε μαύρο/άσπρο; Ή υπάρχει καποια εκδοχή που μου ξεφεύγει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοση ελλειψη σε μαυρο χρωμα μοντελου, στα σκρουτζομαγαζα; Απορω που πανε και τα βγαζουν κατι χρωματα οι εταιριες.

Ροζ, κιτρινο, αντε σε λιγο και πουά με ρίγες, ή βούλες σκυλιών της δαλματίας!

Ποιος να τα πάρει αυτα τα χρωματα;

Οι περισσοτεροι θα πανε σε κλασικα χρωματα, ασπρο, μαυρο.

Γιατι λοιπον δεν εχει τετοια μοντελα, σε χαμηλες τιμες;

 

Να υποθεσω οτι σε λιγο καιρο θα εχει διαθεσιμοτητα ξανα σε μαύρο/άσπρο; Ή υπάρχει καποια εκδοχή που μου ξεφεύγει;

Εδω και 4 μηνες ειναι μονιμως πεσμενη η διαθεσιμοτητα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Έχω πάρει την μαγνητική βάση φόρτισης.Το τοποθετώ εκεί το βράδυ και φορτίζει.Έχω παρατηρήσει ότι όταν η μπαταρία μου είναι πολύ πεσμένη το βράδυ,το πρωί έχει φορτίσει περίπου 95%-97%.

Πάντως όχι 100%.Ξέρει κανείς γιατί;Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Έχω πάρει την μαγνητική βάση φόρτισης.Το τοποθετώ εκεί το βράδυ και φορτίζει.Έχω παρατηρήσει ότι όταν η μπαταρία μου είναι πολύ πεσμένη το βράδυ,το πρωί έχει φορτίσει περίπου 95%-97%.

Πάντως όχι 100%.Ξέρει κανείς γιατί;Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος.

 

δηλαδη ολη νυχτα, δεν καταφερνει να φτασει 100%? το εχεις αφησει πιο πολυ να δεις αν φτανει? οσο αργα και να φορτιζει μου φαινεται πολυ,εκτος αν εννοεις βραδυ στις 4 το πρωι :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις το ίδιο και με τον φορτιστή; Έχω και εγώ την βάση και φορτίζει κανονικά. Με 1% πολλές φορές το έχω βάλει κ το πρωί είναι οκ. Έτσι κ αλλιώς κάνα δυωρο θέλει να φορτίσει το κιν
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ολη νυχτα, δεν καταφερνει να φτασει 100%? το εχεις αφησει πιο πολυ να δεις αν φτανει? οσο αργα και να φορτιζει μου φαινεται πολυ,εκτος αν εννοεις βραδυ στις 4 το πρωι :P

 

Τουλάχιστον έξι ώρες.

Επίσης διαβάζω σε ξένα φόρουμ ότι σε πολλούς έχουν καταστραφεί τα κινητά όταν τα βάλανε σε νερό.Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Βρίζουμε την σονυ ότι δεν είναι 100% αδιαβροχο

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 4 μηνες ειναι μονιμως πεσμενη η διαθεσιμοτητα..

 

Ξερει κανείς, αν μπορώ να παραγγείλω σε σκρουτζομάγαζο, στην τιμή που το διαθέτει σε άλλο χρώμα σε ετοιμοπαράδοτο, με την ίδια τιμή αλλά με παραγγελία(οχι ετοιμοπαράδοτο) σε μαύρο χρώμα;

Δεν με πειράζει αν δεν ειναι ετοιμοπαράδοτο. Ας περιμένω κάποιες μέρες.

Θα ηθελα ομως να το αγορασω, στην ιδια τιμη με τα άλλα χρωματα, που ειναι διαθέσιμα στο κατάστημα.

Γίνεται, ή δεν ξέρουν την τιμή του μαύρου μοντελου και την μαθαινουν και στην λενε κατα την παραγγελία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το κινητο το θελω σε ΜΑυρο χρωμα και δεν ειναι διαθεσιμο σε κανενα απο τα καταστηματα που ειναι στο skroutz.

και το βρηκα σε ενα και παλι με προ-παραγγελια.

 

Με την προ-παραγγελια, θα το παρεις το μαυρο, στην τιμη που πουλανε τα υπολοιπα χαζο-χρώματα;

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε αναζητηση αγορας νεου κινητου απο ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα και επειδη δεν το βρισκω διαθεσιμο στα 2 γνωστα και εχωντας κανει απο κει αγορα (απολυτα ευχαριστημενος) σκεφτομαι να το παραγγειλω απο το ηλ,καταστημα kinito.gr εχει κανεις σας εμπειρια??

 

το κινητο το θελω σε ΜΑυρο χρωμα και δεν ειναι διαθεσιμο σε κανενα απο τα καταστηματα που ειναι στο skroutz.

και το βρηκα σε ενα και παλι με προ-παραγγελια.

Το μαγαζί που μπορώ να σου προτείνω επειδή το πήρα για φίλο από εκεί είναι το extreme-Mobile.gr. Μπορεί να το έχουν λίγο πιο ακριβά και να χρειαστεί να περιμένεις λίγο για να στο φέρουν αν δεν το έχουν ετοιμοπαραδοτο, αλλά έχει κανονικό DOA και ειναι άψογοι στην εξυπηρέτηση.

Κατά τ'άλλα και για το tokinito ακούγονται καλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον έξι ώρες.

Επίσης διαβάζω σε ξένα φόρουμ ότι σε πολλούς έχουν καταστραφεί τα κινητά όταν τα βάλανε σε νερό.Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Βρίζουμε την σονυ ότι δεν είναι 100% αδιαβροχο

Στην θαλασσα δεν το εχω βαλει και δεν προκειται, αλλα το εχω πλυνει αρκετες φορες και το εχω βυθισει και για λιγο, δεν εχει παθει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μην παίζετε με την τύχη σας. Οκ είναι αδιάβροχο. Και ποιος σου λέει ότι έκλεισες καλά την τάπα φόρτισης;; Μετά κράζεις τη Sony.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ότι μπορείς να το αφήνεις στο τραπέζι άφοβα, να μπορείς να το πιάνεις ακόμα και με βρεγμένα χέρια και να μην φοβάσαι την βροχή, είναι υπεραρκετά.

Πάντα στα κινητά που είχα ο φόβος μου ήταν το νερό.

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί που μπορώ να σου προτείνω επειδή το πήρα για φίλο από εκεί είναι το extreme-Mobile.gr. Μπορεί να το έχουν λίγο πιο ακριβά και να χρειαστεί να περιμένεις λίγο για να στο φέρουν αν δεν το έχουν ετοιμοπαραδοτο, αλλά έχει κανονικό DOA και ειναι άψογοι στην εξυπηρέτηση.

Κατά τ'άλλα και για το tokinito ακούγονται καλά πράγματα.

συνηθως αγοραζω απο καταστηματα που ειναι στο σκρουτζ.εκανα μια παραγγελια απο το σαιτ που αναφερα.και αν το κινητο δεν ερθει σε 5 εργασιμες θα την ακυρωσω.τωρα αυτο που μου προτεινεις θα παρω τηλεφωνο και μακαρι να το εχει ετοιμοπαραδοτο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...