Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 ώρες πριν, bromonano2 said:

H wind δεν υποστηρίζει RCS γιαυτο και δεν εχουν τα samsungmessages. Η σύνδεση του rcs στο google messages γίνεται μέσω της jibe mobile. Ευτυχώς που υπάρχει και η google γιατί αν περιμέναμε από τους παροχους...Vodafone, cosmote εχουν rcs.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

 

Και όμως φίλε έχει συνδεθεί , απλά έκανε κάτι ώρες για το registration. Από το 13700 μου είπαν ότι το υποστηρίζει η Wind και μάλιστα πρότειναν να γίνει η σύνδεση με δεδομένα κινητής τηλεφωνίας. Αυτό που έκανα ήταν να ενεργοποιήσω από το Google Messages το RCS και μετά απενεργοποίηση της εφαρμογής - επανεκκίνηση και επιλέγω προεπιλογή για μηνύματα το Samsung Messages. Έβγαλε κατευθείαν με το restart να περάσω τον αριθμό για να γίνει εγγραφή και μετά περίμενα κάνα δυο ώρες αν θυμάμαι καλά.

Δωρεάν διπλασιασμό στις ταχύτητες του διαδικτύου περιμένω από την Nova ( πλέον ) , για να δούμε...

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το RCS; Μόλις μου το έβγαλε ενώ άνοιξα την εφαρμογή Google Messages.

Poco X3 Pro






92600d281716900d52b6765c6493707b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το RCS; Μόλις μου το έβγαλε ενώ άνοιξα την εφαρμογή Google Messages.

Poco X3 Pro






92600d281716900d52b6765c6493707b.jpg
Ναι....

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2022 at 9:38 ΜΜ, Brainmorf said:

Και όμως φίλε έχει συνδεθεί , απλά έκανε κάτι ώρες για το registration. Από το 13700 μου είπαν ότι το υποστηρίζει η Wind και μάλιστα πρότειναν να γίνει η σύνδεση με δεδομένα κινητής τηλεφωνίας. Αυτό που έκανα ήταν να ενεργοποιήσω από το Google Messages το RCS και μετά απενεργοποίηση της εφαρμογής - επανεκκίνηση και επιλέγω προεπιλογή για μηνύματα το Samsung Messages. Έβγαλε κατευθείαν με το restart να περάσω τον αριθμό για να γίνει εγγραφή και μετά περίμενα κάνα δυο ώρες αν θυμάμαι καλά.

Δωρεάν διπλασιασμό στις ταχύτητες του διαδικτύου περιμένω από την Nova ( πλέον ) , για να δούμε...

Να γίνει,έχω ήδη FTTH 100/10 με την επιδότηση. Αν γίνει 200/20 στα ίδια χρήματα ίσως αξίζει να μπω στην αναβάθμιση. Και κανένα καλύτερο ρουτερ από το Zyxel περιμένω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η μέτρηση της ταχύτητας στο speedtest μέσω του server Wind Hellas επιφέρει κατανάλωση Mb ή είναι δωρεάν;; F2G αριθμός.

 *Αφορά μετρήσεις σε 4G/5G δίκτυο.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δωρεάν.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μέτρηση της ταχύτητας στο speedtest μέσω του server Wind Hellas επιφέρει κατανάλωση Mb ή είναι δωρεάν;;
 *Αφορά μετρήσεις σε 4G/5G δίκτυο.
Φυσικά. Για την wind μιλάμε. Αν μπορούσαν θα χρεώναν και το πόσες φορές συνδέθηκες στον ιστό που σε εξυπηρετεί και πόσους ιστούς άλλαξες μέσα στη μέρα όπως κινείσαι.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Πολύ ενδιαφέρον και... ωραίο! 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανε "μπαμ" εξ αρχής το ποιό θα ήταν το όνομα.
Πάντως θα είναι πιο ωραίο στο display να αναγράφει NOVA αντί για NOVA GR.

Το θέμα είναι να μην γράφει “NOVA Mobile” γιατί στα iPhone δεν θα εμφανίζεται όλο και θα κάνει scroll στην πάνω αριστερή γωνία δίπλα από το νοτς, όταν θα εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος (όπως έκανε το WIND GREECE 2021)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, panbet said:

Μακάρι να βελτιώσει το ίντερνετ και το σταθερό και το κινητό και να κοντραρει στα ίσια την cosmote.

Να κοντράρει στα ίσια την Cosmote, αποκλείεται. Να αφήσει τη Vodafone πολύ πίσω και να πάρει συνδρομητές και από τους 2 ανταγωνιστές, είναι εφικτό. Εξαρτάται από το πόσο θα βελτιωθεί το δίκτυο και την τιμολογιακή πολιτική που θα ακολουθήσει. 

46 minutes ago, teo__ said:


Το θέμα είναι να μην γράφει “NOVA Mobile” γιατί στα iPhone δεν θα εμφανίζεται όλο και θα κάνει scroll στην πάνω αριστερή γωνία δίπλα από το νοτς, όταν θα εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος (όπως έκανε το WIND GREECE 2021)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ας φτιάξει το δίκτυο και ας γράφει "Skoulikomyrmigkotrypa". 😝

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να επενδύσουν και σε fiber γραμμές σε επαρχιακά μέρη είμαστε πολύ πίσω ακόμη... για αυτό και επέλεξα και το W unlimited στο κινητό, σπίτι με ADSL δεν τσουλάει δεν βγαίνει όταν παίζει Netflix η τηλεόραση παιχνίδια PS4 laptop & PC και κινητά με YouTube κλπ.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ενόψει rebranding... Κάπου στην Ξάνθη. Η φωτό σημερινή f0dc91a95a5ae395649f54bebe9b96a4.jpg

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από τα 2 δισ. ευρώ που ανέρχεται η επένδυση της εταιρείας για την επόμενη 5 ετία, τα 500 εκατ. θα αφορούν την οπτική ίνα και το 1,5 δισ. ευρώ το 5G και το περιεχόμενο στη συνδρομητική τηλεόραση.

https://www.mononews.gr/business/nikos-stathopoulos-bc-partners-nova-iparchoun-perithoria-gia-kaliteres-ipiresies-proionta-tachitites-stis-tilepikinonies

Link to comment
Share on other sites

Κατά την ταπεινή μου άποψη και μετά από πολλά χρόνια που έχω νούμερο Wind f2g.... πιστεύω ότι η εταιρεία θα αλλάξει ΜΟΝΟ εάν ξηλώσουν τους πάντες και βάλουν καινούργια πρόσωπα με εξειδίκευση και εμπειρία. Το υπάρχον προσωπικό είναι σχεδόν σάπιο... μαζεύτηκαν όλοι οι άσχετοι και κάνουν τους έξυπνους... δεν ξέρουν που παν τα τέσσερα... Για τον λόγο αυτό διατηρώ τεράστιες επιφυλάξεις για το νέο μέλλον της Wind-Nova. Τα πάντα σχεδόν ξηλωμα και όλα απ την αρχή αλλιώς χαΐρι δε βλέπω δυστυχώς όσο κι αν την αγαπώ αυτήν την εταιρεία....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damierom said:

Κατά την ταπεινή μου άποψη και μετά από πολλά χρόνια που έχω νούμερο Wind f2g.... πιστεύω ότι η εταιρεία θα αλλάξει ΜΟΝΟ εάν ξηλώσουν τους πάντες και βάλουν καινούργια πρόσωπα με εξειδίκευση και εμπειρία. Το υπάρχον προσωπικό είναι σχεδόν σάπιο... μαζεύτηκαν όλοι οι άσχετοι και κάνουν τους έξυπνους... δεν ξέρουν που παν τα τέσσερα... Για τον λόγο αυτό διατηρώ τεράστιες επιφυλάξεις για το νέο μέλλον της Wind-Nova. Τα πάντα σχεδόν ξηλωμα και όλα απ την αρχή αλλιώς χαΐρι δε βλέπω δυστυχώς όσο κι αν την αγαπώ αυτήν την εταιρεία....

Αναφέρεσαι στους εργαζόμενους έτσι; Ή και στην διοίκηση;

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Chrischal1908 said:

Αναφέρεσαι στους εργαζόμενους έτσι; Ή και στην διοίκηση;

Βασικά στους εργαζόμενους αλλά τώρα που το σκέφτομαι απ το κεφάλι βρωμάει το ψάρι. Θέλω να πω ότι εάν ήθελαν οι διευθύνοντες θα είχαν το κατάλληλο προσωπικό... Έχω ταλαιπωρηθεί πάντως άπειρες φορές απ την τάχα μου "εξυπηρέτηση πελατών".... Να φανταστείς ότι βρέθηκα να έχω πολύ περισσότερες γνώσεις απ' αυτούς και να τους κάνω και μάθημα κιόλας.... για τόσο άσχετους μιλάμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα! Μπήκε Οκτώβριος. Υπήρχαν φήμες ότι το όνομα θα αλλαχθεί κατα την περίοδο Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου. Ξέρουμε κάτι νεότερο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος είχανε πει τον Νοέμβριο μαζί με τα νέα πακέτα. 

Για διπλασιασμο ταχυτητας δεν βλέπω φως... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέμα εξυπηρέτησης πελατών είναι από τις καλύτερες, εχθές που με έκανε αποσύνδεση το router της οπτικής 200 άρα( 2-3 διακοπές), η ανταπόκριση τους ήταν άμεση, και επίσης με έδωσαν για 14 μέρες απεριόριστα data και 1500 λεπτά προς όλους στο κινητό (πρόσφατα είχα πάρει f2go για δεύτερο αριθμό)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...