Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οποιον ενδιαφερεται, πριν λιγο πληροφορηθηκα πως η φορητοτητα προς Wind-Q για ολο τον Αυγουστο θα ειναι δωρεαν. Δεν υπαρχει το τελος των 30 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Γινεται ηδη απο τα site με μονο κοστος την συνοδευτικη καρτα ανανέωσης των 10€.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που ίσως φανεί χαζή.

Ο αδερφός μου έχει ενα νούμερο wind περασμένο στυα δικά του στοιχεία κι επειδη δεν το χρησιμοποιεί και είναι πολυ εύκολος

και βολικός αριθμός για την δουλειά μου, μπορεί να περαστεί στο όνομα μου;

Να γίνει κάποια μεταφορά ή αλλαγή στην ταυτοποίηση.

Αν ναι λογικά σε καταστημα έτσι;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που ίσως φανεί χαζή.

Ο αδερφός μου έχει ενα νούμερο wind περασμένο στυα δικά του στοιχεία κι επειδη δεν το χρησιμοποιεί και είναι πολυ εύκολος

και βολικός αριθμός για την δουλειά μου, μπορεί να περαστεί στο όνομα μου;

Να γίνει κάποια μεταφορά ή αλλαγή στην ταυτοποίηση.

Αν ναι λογικά σε καταστημα έτσι;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πάτε και οι δύο μαζί σε ένα κατάστημα wind με τις ταυτότητές σας και κάνετε την αλλαγή στοιχείων σε 5 λεπτά.

Αν ο αριθμός ανήκει σε καρτοκινητό, γίνετε δωρεάν, αν ανήκει σε συμβόλαιο τότε νομίζω θα πληρώσετε 10,00€

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Γεια σε ολους! Εψαχνα για μια καρτα sim για να βαλω στο gps και βρηκα μια wind η οποια το παιδι που μου την εδωσε ειχε καιρο να την χρησιμοποιησει και απενεργοποιηθηκε. Για να την ενεργοποιησω θα χρειαστει να πληρωσω κατι ή μπορει να γινει και δωρεαν; Αν πρεπει να βαλω καρτα για να ενεργοποιηθει, ποσο ειναι το φθηνοτερο ποσο που μπορω να βαλω; ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους! Εψαχνα για μια καρτα sim για να βαλω στο gps και βρηκα μια wind η οποια το παιδι που μου την εδωσε ειχε καιρο να την χρησιμοποιησει και απενεργοποιηθηκε. Για να την ενεργοποιησω θα χρειαστει να πληρωσω κατι ή μπορει να γινει και δωρεαν; Αν πρεπει να βαλω καρτα για να ενεργοποιηθει, ποσο ειναι το φθηνοτερο ποσο που μπορω να βαλω; ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

και εμενα ειχε ληξει η σημ και κανονικα μεσα σε 6 μηνες εχεις δικαιωμα να παρεις πισω το νουμερο σου και πηγα στο καταστημα και εκανα αιτημα για επανεργοποιηση και μου λεει να εχουμε σημ και δεν μπορει να ενεργοποιηθει χωρις νεα σημ.

πολυ χαζη η πολιτικη της εταιρειας με τις καρτες που παλια δεν ητανε ετσι , πιστευω οτι το κανουνε επιτηδες. παντως εχεις δικαιωμα μεσα σε 6 μηνες απο την ληξη του νουμερου να το παρεις πισω , μακαρι να βρεις καταστημα και να σου δωσουνε σημ.

κοστος ενεργοποιηση μου ειπανε οτι δεν υπαρχει , 5 ευρω ειναι το ελαχιστο online μπορεις να το βαλεις αλλιως 10 ευρω απο καταστημα και απο περιπτερο σου κρατανε και 0,30 ευρω προμηθεια τα περιπτερα.

για μενα αμα δεν σε ενδαφερει το νουμερο κατεβα στην ομονοια στουςς σταθμους του ησαπ και θα βρεις να πουλανε νεα νουμερα με πολυ ιντερνετ , αλλιως κοιταξε για προπληρωμενο ιντερνετ εχει βγαλει φοβερα πακετα η wind.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε απενεργοποιημένη τι εννοούμε? Έχει λήξει το υπόλοιπο και έχει φραγή εισερχομένων? Ή εχουν περάσει 13 μήνες και εχει απενεργοποιηθει ο αριθμός εντελώς? Οταν το καλείς τι ακριβώς λέει? Οτι ο αριθμός εχει φραγή εισερχόμενων κλήσεων ή ότι ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει? Αν οντως δεν εχουν περάσει 6 μήνες απο την πλήρη απενεργοποίηση, πρέπει ο ιδιοκτήτης του αριθμού να κάνει την διαδικασία που αναφέρεται στο προηγούμενο ποστ.

*αυτο με τους 6 μήνες απο την λήξη είναι κανονισμός της εεττ,δεν είναι πολιτική της wind. Οι 6 μήνες αρχίζουν να μετράνε 13 μήνες μετά την τελευταία ανανέωση,οταν δηλαδή το νούμερο βγει εκτος δικτύου. Μετα το 6μηνο διατίθεται στην αγορά και δεν το ξαναπαίρνεις πίσω.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

και εμενα ειχε ληξει η σημ και κανονικα μεσα σε 6 μηνες εχεις δικαιωμα να παρεις πισω το νουμερο σου και πηγα στο καταστημα και εκανα αιτημα για επανεργοποιηση και μου λεει να εχουμε σημ και δεν μπορει να ενεργοποιηθει χωρις νεα σημ.

πολυ χαζη η πολιτικη της εταιρειας με τις καρτες που παλια δεν ητανε ετσι , πιστευω οτι το κανουνε επιτηδες. παντως εχεις δικαιωμα μεσα σε 6 μηνες απο την ληξη του νουμερου να το παρεις πισω , μακαρι να βρεις καταστημα και να σου δωσουνε σημ.

κοστος ενεργοποιηση μου ειπανε οτι δεν υπαρχει , 5 ευρω ειναι το ελαχιστο online μπορεις να το βαλεις αλλιως 10 ευρω απο καταστημα και απο περιπτερο σου κρατανε και 0,30 ευρω προμηθεια τα περιπτερα.

για μενα αμα δεν σε ενδαφερει το νουμερο κατεβα στην ομονοια στουςς σταθμους του ησαπ και θα βρεις να πουλανε νεα νουμερα με πολυ ιντερνετ , αλλιως κοιταξε για προπληρωμενο ιντερνετ εχει βγαλει φοβερα πακετα η wind.

 

Αδερφε μου να σε εχει καλα ο Θεος! Σευχαριστω πολυ, γτ πηγα ρωτησα στη wind τους λεω ποιο ειναι το ελαχιστο που μπορω να βαλω και μου ειπαν 10 ευρω, δεν μου ανεφεραν τιποτα οτι μπορω online να βαλω και 5 ευρω. Μπορεις να μου πεις πανω κατω πως βαζω καρτα online?

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε μου να σε εχει καλα ο Θεος! Σευχαριστω πολυ, γτ πηγα ρωτησα στη wind τους λεω ποιο ειναι το ελαχιστο που μπορω να βαλω και μου ειπαν 10 ευρω, δεν μου ανεφεραν τιποτα οτι μπορω online να βαλω και 5 ευρω. Μπορεις να μου πεις πανω κατω πως βαζω καρτα online?

 

μπορεις κανοντας λογαριασμο στο my free to go δες εδω οδηγιες https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-meso-myf2g-/ ( αμα κανεις λογαριασμο στο my free to go θα σου δωσει 300 λεπτα προς wind/q ! ή μπορεις και χωρις λογαριασμο μπαινωντας εδω https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananewsh-xronou-omilias/ . μπορεις να βαλεις απο 5 ευρω και πανω οποιο ποσο θελεις.

Στα καταστηματα και στα περιπτερα απο 10 ευρω και πανω δινουνε για αυτο και στο ειπανε στο καταστημα μονο online και μονο απο το site τους δινει ανανεωση απο 5 ευρω και πανω.

ακομα και σε ατμ πειραιως και νομιζω και εθνικη ατμ πρεπει να εχει ανανεωση καρτοκινητης απο 10 ευρω ξεκινανε , οπως και στο windbank της πειραιως , αλλα ειναι καρτα ανανεωσης και οχι online ανανεωση.

 

εαν μπεις εδω https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/tropoi-ananewshs-xronou-omilias/ στο τελος της σελιδας σου λεει εναλλακτικους τροπους ανανεωσης καρτας.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Και το internet στα κινητά. Τώρα από ότι βλέπω συνήλθε για κάποια site, εντός ελλάδας αν κατάλαβα καλά.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γενικά εκεί στη Wind έχουν πρόβλημα. Προβληματική εταιρία, μην ασχολείστε.

 

Μας έπεισες.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά επιχειρήματα πάντως!

Ευτυχώς που ενημερωθήκαμε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά επιχειρήματα πάντως!

Ευτυχώς που ενημερωθήκαμε.

 

Η αλήθεια να λέγεται.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε 'ολους. Εχω ένα λάπτοπ και στο σπίτι μου δεν έχω σταθέρό ούτε ιντέρνετ γιατι χρησιμοποιούσα το κινητο μου (με κουμπία) για ομιλία και δεν χρειαζόμουν ιντερνετ και σταθερό ούτε ήθελα ωστόσο με την αγορά λαπτόπ λέω να βάλω ιντερνετ χωρις σταθέρο νουμερο μονο ιντερνετ. Βρήκα αυτό το στην wind simplifi 20GB μου κανει αν οχι τι υπαρχει αντοιστιχο ιντερνετ μονο για λαπτοπ!!! ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΙΝΗΤΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το SimpleFi πακέτο σου και στο Laptop, είτε με Router είτε με USB Stick.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

Μήπως έχει προβλήματα τελευταία με καρτοκινητό F2G ενώ είναι στην Κύπρο;

Τις τελευταίες εβδομάδες εχω τα εξής προβλήματα:

* Δεν μπορούν με πάρουν τηλέφωνο μερικοί ενώ άλλοι μπορούν

* Μπορεί να με πάρουν αλλά να τους ρίχνει την γραμμή στα 20 δευτερόλεπτα.

* Όταν με καλεί κάποιος να του λέει οτι το νούμερο δεν υπάρχει.

* Μπορεί να με καλούν και να μην τους ακούω αλλά αυτοί να με ακούν πεντακάθαρα.

 

Ξέρω ότι η wind όπως τα κινεζικά κινητά δλδ δουλεύει φτηνιάρικα και με 0 ποιότητα αλλά δεν είχα παλιά τόσο μεγάλα προβλήματα,

οπότε ρωτάω εάν τα έχει και άλλος μπας και φταίει το νούμερο μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ασχετος απο εταιρειες και πακετα καρτοκινητης. Το κινητο το χρησιμοποιω μονο για να τηλεφωνω που και που και για να δεχομαι τηλεφωνηματα. Το μηνα, ο συνολικος χρονος ομιλιας μου ειναι 1-2 ωρες Δε θελω ουτε sms ουτε data.

1) Ποια εταιρεια καρτοκινητης ειναι η φθηνοτερη για μενα?

2) Ειμαι υποχρεωμενος να αγοραζω πακετο με καθε χρονο ανανεωσης? Απο τη στιγμη που τα πακετα διαρκουν για 1 μηνα, δεν ειναι προτιμοτερο να μην αγοραζω πακετο και να εχω ολοκληρο τον χρονο ανανεωσης για 2 μηνες?

3) Εχω μπερδευτει με διαρκεια πακετου, διαρκεια χρονου ανανεωσης, διαρκεια μεχρι να γινει φραγη και διαρκεια μεχρι να σου διαγραψουν τον αριθμο. Ισχυει οτι αυτην τη στιγμη, ολες οι εταιρειες εχουν τις ιδιες διαρκειες?

α) 1 μηνα διαρκεια πακετου

β) 2 μηνες διαρκεια χρονου ανανεωσης

γ) 4 μηνες μεχρι να γινει φραγη

Μπορειτε να με συμβουλεψετε ποια εταιρεια καρτοκινητης να διαλεξω και ποιο ειναι το μικροτερο ποσο ανανεωσης χρονου? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ασχετος απο εταιρειες και πακετα καρτοκινητης. Το κινητο το χρησιμοποιω μονο για να τηλεφωνω που και που και για να δεχομαι τηλεφωνηματα. Το μηνα, ο συνολικος χρονος ομιλιας μου ειναι 1-2 ωρες Δε θελω ουτε sms ουτε data.

1) Ποια εταιρεια καρτοκινητης ειναι η φθηνοτερη για μενα?

2) Ειμαι υποχρεωμενος να αγοραζω πακετο με καθε χρονο ανανεωσης? Απο τη στιγμη που τα πακετα διαρκουν για 1 μηνα, δεν ειναι προτιμοτερο να μην αγοραζω πακετο και να εχω ολοκληρο τον χρονο ανανεωσης για 2 μηνες?

3) Εχω μπερδευτει με διαρκεια πακετου, διαρκεια χρονου ανανεωσης, διαρκεια μεχρι να γινει φραγη και διαρκεια μεχρι να σου διαγραψουν τον αριθμο. Ισχυει οτι αυτην τη στιγμη, ολες οι εταιρειες εχουν τις ιδιες διαρκειες?

α) 1 μηνα διαρκεια πακετου

β) 2 μηνες διαρκεια χρονου ανανεωσης

γ) 4 μηνες μεχρι να γινει φραγη

Μπορειτε να με συμβουλεψετε ποια εταιρεια καρτοκινητης να διαλεξω και ποιο ειναι το μικροτερο ποσο ανανεωσης χρονου? Ευχαριστω

 

Δεν είσαι υποχρεωμένος να αγοράζεις πακέτο κάθε φορά που κάνεις ανανέωση χρόνου. Οι χρόνοι είναι όπως τα λες. Όλες έχουν τα ίδια χρονοδιαγράμματα. Σε συμφέρει να πας σε Καρτοκινητή Q της Wind.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Θα επιλέξεις μεταξύ Q και Frog .

Αν δεν αγοράσεις πακέτο κάποιο μήνα τώτε τα 60 με 120 λεπτά ομιλίας θα σου στοιχίσουν από 43 μέχρι 86 ευρώ. Οπότε δεν είναι καθόλου καλύτερο.

Οι διάρκειες είναι όλες σε όλες τις εταιρείες με μία συμαντική διαφορά.

Στους δύο μήνες στην WIND χάνεις και τα αγορασμένα πακέτα που αγόρασες ακόμα και την 59η ημέρα ενώ στην Cosmote δεν τα χάνεις, παρά μόνο το χρηματικό υπόλοιπο,

Το μικρώτερο ποσό ανανέωσης είναι πλέον 10 ευρώ από το internet ή 12 ευρώ από περίπτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις. Μπηκα στο σαιτ της Q και βλεπω οτι μαλλον με συμφερει το Q voice to all με 5.9 ευρω το μηνα. Απλα εχω μια απορια.Πρεπει καθε μηνα να ενεργοποιω το πακετο? Μπορω να κανω ανανεωση χρονου σε μαγαζι της wind πχ με 24 ευρω και να χρεωνομαι αυτοματα 5.9 ευρω καθε μηνα απο το υπολοιπο? Δεν εχω ιντερνετ σπιτι και με βολευει να πηγαινω στο μαγαζι της wind που ειναι κοντα στο σπιτι μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις. Μπηκα στο σαιτ της Q και βλεπω οτι μαλλον με συμφερει το Q voice to all με 5.9 ευρω το μηνα. Απλα εχω μια απορια.Πρεπει καθε μηνα να ενεργοποιω το πακετο? Μπορω να κανω ανανεωση χρονου σε μαγαζι της wind πχ με 24 ευρω και να χρεωνομαι αυτοματα 5.9 ευρω καθε μηνα απο το υπολοιπο? Δεν εχω ιντερνετ σπιτι και με βολευει να πηγαινω στο μαγαζι της wind που ειναι κοντα στο σπιτι μου.

 

Μπορείς να το κάνεις αυτό, αλλά δε σε συμφέρει επειδή η υποχρεωτική ανανέωση είναι στο δίμηνο. Καλύτερα να βάζεις 15 ευρώ κάθε δύο μήνες (περίπου 12 στην κάρτα) και να ενεργοποιείς μέσα από την εφαρμογή το αππ πακ (τα νέα ονόματα πλέον) αντί για το μπλα μπλα του ολ (voice to all) που ανέφερες. Το αππ πακ σου δίνει 150' προς όλους, 150' προς wind και Q και 300 mb, ενώ το μπλα μπλά 160' προς όλους. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...