Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε, τα θελει ο πισινος μου.Καθομαι και παραθετω την αποψη μου για να με κοροιδεψεις εσυ.Μπραβο. Αν δεν συμφωνεις με αυτα που γραφω, μπορεις φανταζομαι να συνταξεις με ομορφο τροπο το γιατι....
Link to comment
Share on other sites

@H2SO4

 

Χωρις να λεω οτι τα σωματεια τα κανουν ολα καλα, η εκπροσωπουν 100% τις αποψεις του συνολου των εργαζομενων, οσοι εχουν δουλεψει σε εταιρειες που δεν υπαρχουν σωματεια, αλλα και σε εταιρειες που υπαρχει σωματιο, τοτε καταλαβαινουν τη διαφορα.

Ειναι αλλιως να σε εχουν πεταξει στον ωκεανο, να σου εχουν δεσει και βαριδια πανω σου και να σου λενε κολυμπα κι αλλως να υπαρχουν ανθρωποι που προσπαθουν τουλαχιστον να βγαλουν τα βαριδια απο πανω σου, ακομα κι αν δε το κανουν παντα με τον πλεον ορθοδοξο τροπο

 

@bilakosss

 

Χωρις να θελω να σε προσβαλω και χωρις να εχω τιποτα μαζι σου, η εντυπωση που δινεις τοσο καιρο ειναι οτι βλεπεις τις εταιρειες κινητης ως ποδοσφαιρικες ομαδες, ως πολιτικη, η ως θρησκεια.

Οι Α.Ε. δεν ειναι ουτε ποδοσφαιρο, ουτε ιδεολογια ουτε τιποτα. Μπορει καποια στιγμη να βλαστημας την ωρα και τη στιγμη και να μετανοιωνεις που υποστηριζες με τοση θερμα μια εταιρεια (οποια εταιρεια κι αν ηταν αυτη), γιατι ποτε δε ξερεις πως μπορει ανα πασα στιγμη η εταιρεια να σου φερθει. Ειτε εισαι υπαλληλος, ειτε συνεργατης. Φυσικα ευχομαι ποτε να μη σου συμβει αυτο και να κυλησουν ολα καλα, απλα εχε υποψη οτι οι εταιρειες δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα κι ολα τα παραπανω που ειπα. Απο τη μυγα ξυγκι βγαζουν ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

@H2SO4

 

Χωρις να λεω οτι τα σωματεια τα κανουν ολα καλα, η εκπροσωπουν 100% τις αποψεις του συνολου των εργαζομενων, οσοι εχουν δουλεψει σε εταιρειες που δεν υπαρχουν σωματεια, αλλα και σε εταιρειες που υπαρχει σωματιο, τοτε καταλαβαινουν τη διαφορα.

Ειναι αλλιως να σε εχουν πεταξει στον ωκεανο, να σου εχουν δεσει και βαριδια πανω σου και να σου λενε κολυμπα κι αλλως να υπαρχουν ανθρωποι που προσπαθουν τουλαχιστον να βγαλουν τα βαριδια απο πανω σου, ακομα κι αν δε το κανουν παντα με τον πλεον ορθοδοξο τροπο

 

@bilakosss

 

Χωρις να θελω να σε προσβαλω και χωρις να εχω τιποτα μαζι σου, η εντυπωση που δινεις τοσο καιρο ειναι οτι βλεπεις τις εταιρειες κινητης ως ποδοσφαιρικες ομαδες, ως πολιτικη, η ως θρησκεια.

Οι Α.Ε. δεν ειναι ουτε ποδοσφαιρο, ουτε ιδεολογια ουτε τιποτα. Μπορει καποια στιγμη να βλαστημας την ωρα και τη στιγμη και να μετανοιωνεις που υποστηριζες με τοση θερμα μια εταιρεια (οποια εταιρεια κι αν ηταν αυτη), γιατι ποτε δε ξερεις πως μπορει ανα πασα στιγμη η εταιρεια να σου φερθει. Ειτε εισαι υπαλληλος, ειτε συνεργατης. Φυσικα ευχομαι ποτε να μη σου συμβει αυτο και να κυλησουν ολα καλα, απλα εχε υποψη οτι οι εταιρειες δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα κι ολα τα παραπανω που ειπα. Απο τη μυγα ξυγκι βγαζουν ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ

υποστηριζω αυτο που πιστευω.. αν δεν θελει ο αλλος να αλλαξει γνωμη..δεν θα τον καταπιεσω. απλα στον γραπτο λογο ετσι ειναι καποιες φορες και υπαρχουν παρεξηγησεις ας πουμε.

περα απο αυτο..φιλε μου δεν σε παρεξηγω διοτι δεν με ξερεις προσωπικα οπως καποιοι αλλοι συμφορουμιτες,πως συμπεριφερομαι και ποιες ειναι οι αποψεις μου.

στα επαγγελματικα λοιπον,μια και το εφερε η κουβεντα..συμφωνω μαζι σου οτι απο την μυγα βγαζουν ξυγκι...κι εσυ κι εγω και πολλοι αλλοι νομιζω οτι εχουμε βγαλει πολυ ξυγκι,στο να ειναι καποιοι πιο ανετοι και πιο οικονομικα καλυτερα.

περα απο αυτο κι εγω βρεθηκα στην θεση να φαω ηττα απο την wind,αλλα δεν το εκανα θεμα γιατι ειναι κατι "προσωπικο"ας πουμε. εμενα προσωπικα θα μπορουσες να με βοηθησεις? δεν νομιζω..

και ποτε δεν αμφεβαλλα οτι καποια στιγμη ισως ειμαι εναντια της,αν οχι,τοτε να μου ειναι αδιαφορη...δεν νομιζω για ολη μου την ζωη να ειμαι "υποστηριχτης" οπως με χαρακτιριζεις εσυ και δικαιος συμφωνα με τα λεγομενα μου.

αλλα δυστηχως δεν μπορω να κανω κατι για αυτο! νομιζω θα το ξερουν καλυτερα και τα μελη του σωματειου οτι για να εισακουστουν και να γινουν αυτα που θελουν..ειναι λιγο δυσκολα.μακαρι ο καθε υπαλληλος να βγαινει ευνοημενος γιατι χαρη σε μας οι εταιριες ειναι εκει που ειναι.

 

και περα απο αυτο μη με παραθετε ολοι για ενα ποστ μου..να βγαλετε μια κακια προς την εταιρια..δεν ειναι δικη μου και απο μενα δεν προκειτε να κερδισετε κατι.

δεν ειπα καλα να παθουν και αυτο τους αξιζει. ελεος πλεον.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μήπως δεν βάζεις το σωστό πρόθεμα στον αριθμό που στέλνεις; δεν στέκει αυτό που λες..;!;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω δεν μπορω να παραλαβω μθνηματα απο vodafone και εχω εδω στην Αγγλια Ο2...ξερει κανενας τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα, 6 Οκτωβρίου 2008. Δυνατότητα παρακολούθησης του 10ου Διεθνούς Συνεδρίου Τηλεπικοινωνιών Info-Com ΔΩΡΕΑΝ μέσω κινητού τηλεφώνου, προσφέρει για τρίτη χρονιά αποκλειστικά η WIND.

 

Αξιοποιώντας τις τεχνολογικές δυνατότητες των δικτύων 2ης και 3ης γενιάς, η WIND μέσα από το WIND Plus, καλύπτει το φετινό συνέδριο με τίτλο «Broadband Everywhere!», που θα πραγματοποιηθεί αύριο, 7 Οκτωβρίου, στο ξενοδοχείο Athenaeum Intercontinental, Λ. Συγγρού 89-93, Αθήνα. Οι ενδιαφερόμενοι για τις εξελίξεις στην αγορά των Τηλεπικοινωνιών που δεν έχουν τη δυνατότητα να παρευρεθούν στο Συνέδριο, έχουν την ευκαιρία να συνδεθούν ζωντανά με το χώρο του Συνεδρίου και να παρακολουθήσουν τις ομιλίες από την οθόνη του κινητού τους τηλεφώνου αρκεί να μπουν στο WIND Plus και στη συνέχεια να επιλέξουν Info com 2008. Η υπηρεσία Mobile Broadcasting διατίθεται αποκλειστικά από τη WIND στην Ελλάδα για τη μετάδοση του συνεδρίου Info-Com σε συνεργασία με τη Globo Technologies.

 

Για τους συμμετέχοντες στο φετινό συνέδριο η WIND έχει προγραμματίσει την επίδειξη μίας σειράς ADSM προϊόντων καθώς επίσης και της υπηρεσίας WIND PLUS Music Non Stop, ενώ τις θέσεις της εταιρείας σχετικά με την ευρυζωνικότητα θα παρουσιάσει ο Γενικός Εμπορικός Διευθυντής WIND κ. Δαμιανός Χαραλαμπίδης κατά τη διάρκεια της 3ης ενότητας του συνεδρίου.

Link to comment
Share on other sites

WIND ΚΑΙ ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2008-2009!

 

Χορηγική συνεργασία με την ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού ξεκινά η WIND Ελλάς για την αγωνιστική περίοδο 2008-2009. Την έναρξη της συνεργασίας τους ανακοίνωσαν σήμερα σε επίσημη Συνέντευξη Τύπου οι εκπρόσωποι των δύο πλευρών σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας.

 

Για την παρουσίαση της συνεργασίας, την ομάδα του Ολυμπιακού εκπροσώπησαν ο Διευθυντής Μάρκετινγκ & Εμπορικής Ανάπτυξης κ. Νίκος Λεπενιώτης, ο Μίλαν Τόμιτς από το τεχνικό team της ομάδας καθώς και οι μπασκετμπολίστες Θοδωρής Παπαλουκάς, Παναγιώτης Βασιλόπουλος και Λιν Γκριρ, ενώ τη WIND Ελλάς εκπροσώπησε ο Ανώτερος Διευθυντής Μάρκετινγκ Επικοινωνίας κ. Ζοζέφ Μεζάν,

 

Oι διοικήσεις των δύο πλευρών ανακοίνωσαν πως θα συνεργαστούν μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2008-2009 στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας του μπάσκετ και μίλησαν για τη χορηγία αλλά και για τους στόχους τους.

 

Ο Διευθυντής Μάρκετινγκ & Εμπορικής Ανάπτυξης κ. Νίκος Λεπενιώτης, δήλωσε σχετικά με τη συμφωνία: «Σήμερα ξεκινάει μια πολύ σημαντική, νέα συνεργασία για την ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού, μια συνεργασία η οποία έχει πολλά «ΘΕΛΩ» και περισσότερα «ΜΠΟΡΩ». Σήμερα, επισημοποιούμε την έναρξη της συνεργασίας μας με μια από τις μεγαλύτερες επιχειρήσεις της Ελλάδας, με διεθνές προφίλ και 4,8 εκατομμύρια συνδρομητές, τη WIND Ελλάς με τη οποία θα προχωρήσουμε χέρι χέρι αυτή τη χρονιά και θέλουμε και ελπίζουμε, και για πολλές άλλες χρονιές.

 

Πρόκειται για μια συνεργασία για την οριστικοποίηση της οποίας και τα δύο μέρη δουλέψαμε σκληρά, δείξαμε ο ένας στον άλλο πόσο τη θέλουμε και απομένει να δείξουμε και τι μπορούμε να κάνουμε. Εμείς στον Ολυμπιακό και στην ομάδα μπάσκετ, δημιουργήσαμε ένα νέο, οργανωμένο και αποδοτικό πρόγραμμα marketing την περσινή περίοδο, το οποίο συνεχίζεται ενισχυμένο και φέτος, έχοντας ως βασική φιλοσοφία την δημιουργία ενός δικού μας, μοναδικού κόσμου, του «Κόσμου του Θρύλου». Θέλουμε να δημιουργήσουμε ένα αποτελεσματικό και δυναμικό εργαλείο προβολής των χορηγών και συνεργατών μας, μια ουσιαστική πλατφόρμα προώθησης των μηνυμάτων τους. Φυσικά, οι αγωνιστικές επιτυχίες της ομάδας θα έρθουν και θα δημιουργήσουν σημαντικές υπεραξίες για όλους και εκεί στοχεύουμε όλοι.

 

Εύχομαι καλή επιτυχία στη WIND, ευχαριστώ πολύ τα στελέχη της για τη συνεργασία και την εμπιστοσύνη που έδειξαν στην ομάδα του Ολυμπιακού και στο χορηγικό μας πρόγραμμα και να ευχηθώ να είμαστε πάλι εδώ του χρόνου και να μιλάμε για την ανανέωση της συνεργασίας».

 

Ο Μίλαν Τόμιτς από το προπονητικό team της ομάδας αναφέρθηκε και στους αγωνιστικούς στόχους λέγοντας: «Ο Ολυμπιακός κάνει μια τεράστια προσπάθεια φέτος τόσο μέσα στα παρκέ όσο κι έξω απ’ αυτά. Η συμφωνία με εταιρείες που πρωταγωνιστούν στον τομέα τους όπως είναι η WIND είναι το αποτέλεσμα των κινήσεων που κάνει η διοίκηση όλα αυτά τα χρόνια προκειμένου να έχει και πάλι η ομάδα των πρώτο πρωταγωνιστικό ρόλο».

 

Ο Αρχηγός του Ολυμπιακού Θοδωρής Παπαλουκάς σημείωσε: «Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί μετά απ’ ένα χρόνο προσωπικής συνεργασίας με τη WIND, αυτή η συνεργασία επεκτάθηκε και με την ομάδα μου. Είμαι σίγουρος ότι ο συνδυασμός αυτών των δυο κολοσσών θα έχει δημιουργικά αποτελέσματα».

 

Ο δεύτερος Αρχηγός Ολυμπιακού Παναγιώτης Βασιλόπουλος αναφερόμενος στη χορηγία δήλωσε: «Εύχομαι ο άνεμος της WIND να φέρει μαζί του και τους τίτλους που τόσο πολύ μας λείπουν. Ο Ολυμπιακός κάνει μια τεράστια προσπάθεια και φέτος πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να γευτούμε τους καρπούς των κόπων μας. Μακάρι να συνδυαστεί η πρώτη σεζόν της συνεργασίας των δυο πλευρών μ’ ένα τίτλο».

 

Στη Συνέντευξη Τύπου παρευρέθηκε και ο νέος πλέι μέικερ Λίν Γκριρ της ομάδας, που ανέφερε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι εδώ. Ο Ολυμπιακός είναι μια από τις μεγαλύτερες και πιο καυτές εμπορικά ομάδες στην Ευρώπη τη δεδομένη στιγμή. Είμαι πολύ υπερήφανος που είμαι μέλος αυτού τους συλλόγου και στηρίζω όλες τις ενέργειες μάρκετινγκ που κάνει η ομάδα προκειμένου να φέρει σπουδαίες και φημισμένες εταιρείες σε συνεργασία με την ομάδα μας. Εύχομαι τα καλύτερο στη WIND Ελλάς και εγγυούμαι ότι θα προσπαθήσουμε να φτάσουμε την κορυφή σ’ όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχουμε. Σας ευχαριστούμε για την υποστήριξη».

 

Η συγκεκριμένη χορηγία ενισχύει ακόμη περισσότερο τους δεσμούς της WIND με το χώρο του Ελληνικού μπάσκετ ιδιαίτερα μάλιστα σε μια περίοδο όπου το άθλημα βρίσκεται σε ανοδική τροχιά. «Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που ενώνουμε τις δυνάμεις μας με μια ιστορική ομάδα, η οποία κυριαρχεί στο χώρο του ελληνικού μπάσκετ και όχι μόνο. Πιστεύουμε ότι η συνεργασία μας με την ΚΑΕ Ολυμπιακός αποτελεί μια πολύ καλή επένδυση στο χώρο του αθλητισμού και θα δώσει στη WIND πολλές ευκαιρίες έντονης προβολής και δραστηριότητας εντός και εκτός γηπέδου. Η χορηγική αυτή σχέση ανταποκρίνεται στη στρατηγική μας για συνεργασία με μερικά από τα καλύτερα αθλητικά ή αν θέλετε εμπορικά σήματα στην Ελλάδα, η οποία είμαι σίγουρος ότι θα βοηθήσει στην περαιτέρω ανάπτυξη και επιτυχία των επιχειρηματικών μας δραστηριοτήτων», δήλωσε ο Ανώτερος Διευθυντής Μάρκετινγκ Επικοινωνίας της WIND κ. Ζοζέφ Μεζάν σχολιάζοντας τη χορηγία. Και συμπλήρωσε: «Ως μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες στην ελληνική αγορά η WIND θέλει να βρίσκεται κοντά στην ΚΑΕ Ολυμπιακός και τους δυναμικούς φιλάθλους του, θέλει να στηρίξει την ομάδα μπάσκετ στην πορεία προς την κορυφή και την επιτυχία».

 

Στο πλαίσιο της συνεργασίας της με την ΚΑΕ Ολυμπιακός, η WIND εκτός από έντονη παρουσία στο Σ.Ε.Φ, θα υλοποιήσει μια σειρά από σημαντικές και καινοτόμες προωθητικές δράσεις αποκλειστικά για τους φιλάθλους μπάσκετ των ερυθρόλευκων.

 

Συγκεκριμένα, η εταιρεία θα διεξάγει διαγωνισμούς και εκδηλώσεις με πολλά δώρα ενώ θα προχωρήσει και με ειδικές προσφορές και αποκλειστικά προνόμια για τους φιλάθλους του Ολυμπιακού μέσω των 400 καταστημάτων WIND αλλά και του μενού υπηρεσιών WIND Plus καθ’ όλη τη διάρκεια της αγωνιστικής περιόδου. Οι διαγωνισμοί ξεκινούν με 50 δωρεάν εισιτήρια για τον αγώνα μπάσκετ του Ολυμπιακού με τη Μάλαγα στις 30 Οκτωβρίου.

 

Ειδικότερα όσον αφορά στο μενού υπηρεσιών WIND Plus, η εταιρία θα εγκαινιάσει μια νέα υπηρεσία αθλητικής ενημέρωσης για την ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού. Το νέο μίνι- site θα περιέχει πληροφορίες για το αγωνιστικό πρόγραμμα της ομάδας, τους παίκτες και το προπονητικό team ενώ οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού θα μπορούν να παρακολουθούν ζωντανά τους αγώνες πρωταθλήματος καθώς και να κατεβάζουν video highlights στο τηλέφωνο τους. Επίσης, θα μπορούν να λάβουν μέρος στο μεγάλο διαγωνισμό “Final Four 2009” όπου κάθε μήνα ένας υπερτυχερός θα κερδίζει ένα εισιτήριο για τον τελικό του Βερολίνου.

 

Ακόμη, να υπενθυμίσουμε ότι μέσω του WIND Plus, οι συνδρομητές WIND έχουν τη δυνατότητα να ενημερώνονται με γραπτό μήνυμα για τα τελευταία νέα και τα αποτελέσματα των αγώνων της αγαπημένης τους ομάδας, να παρακολουθούν λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη κάθε αγώνα, να ενημερώνονται με τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων, να κατεβάζουν στο κινητό τους ringtones, realtones, wallpapers ενώ σύντομα με την υπηρεσία Novasports mobile θα μπορούν να απολαμβάνουν τους αγώνες των ποδοσφαιρικών ομάδων στο ελληνικό πρωτάθλημα ζωντανά στο τηλέφωνό τους.

 

Τα πάντα για το Μπάσκετ απλά και γρήγορα μέσα από το WIND Plus!

 

Τη δυνατότητα να ενημερώνονται στο κινητό τους για τα τελευταία νέα του Ολυμπιακού στο χώρο του μπάσκετ, για τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και το πρόγραμμα των μεγαλύτερων διοργανώσεων θα έχουν όλοι οι συνδρομητές WIND μέσα από τις Αθλητικές Yπηρεσίες του μενού υπηρεσιών WIND Plus.

 

Μέσω της συγκεκριμένης υπηρεσίας οι συνδρομητές θα ενημερώνονται για τα νέα της ομάδας, θα μπορούν να παρακολουθούν ζωντανά τους εντός έδρας αγώνες πρωταθλήματος καθώς και να κατεβάζουν video highlights στο τηλέφωνο τους και πολλά άλλα μέσα από την κατηγορία Αθλητικά του WIND Plus και μάλιστα με πολύ χαμηλές χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προδότες,την ΑΕΚ υποστηρίζατε τόσα χρόνια!:p

Τώρα είναι που θα κόψω το εταιρικό σίγουρα:lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφου ο Σωκράτης είναι Ολυμπιακος! Λογικό είναι να γίνει και στροφή στις χορηγίες.
Link to comment
Share on other sites

Αφου ο Σωκράτης είναι Ολυμπιακος! Λογικό είναι να γίνει και στροφή στις χορηγίες.

Νομίζω οτι δεν χωράνε συναισθηματισμοί σε αυτά τα επίπεδα.... Όλα ειναι θέμα συμφωνιών ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Marfin Investment Group (MIG), η Marfin Popular Bank (MPB) και ο όμιλος WIND Ελλάς ανακοινώνουν τη συμφωνία τους για μια ευρεία στρατηγική συνεργασία προκειμένου να εκμεταλλευτούν από κοινού τις νέες ευκαιρίες ανάπτυξης στον τομέα των τηλεπικοινωνιών και των ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών στην Ελλάδα.

 

Η στρατηγική συνεργασία των τριών ομίλων βασίζεται στο κοινό τους όραμα για προσφορά υπηρεσιών σύγκλισης στις τηλεπικοινωνίες και την πληροφορική και στην ανάπτυξη εξελιγμένων τραπεζικών υπηρεσιών βασιζόμενες σε τεχνολογία κινητής τηλεφωνίας που θα τους επιτρέψουν να παίξουν κυρίαρχο ρόλο στην ανάπτυξη και τελικά να διαμορφώσουν νέα δεδομένα στην ελληνική αγορά τηλεπικοινωνιών και τραπεζικών υπηρεσιών.

 

Με τη συνεργασία των ομίλων σε εμπορικό επίπεδο καθώς και στους τομείς μάρκετινγκ και τεχνολογίας, η συμφωνία επεκτείνεται σε όλο το φάσμα των υπηρεσιών τηλεπικοινωνιών (σταθερή & κινητή τηλεφωνία, μετάδοση δεδομένων) αξιοποιώντας την τεχνογνωσία της SingularLogic, θυγατρικής εταιρείας της MIG στην αγορά της πληροφορικής καθώς και τη δυναμική παρουσία των τριών ομίλων στη ΝΑ Ευρώπη.

 

Η MIG είναι σήμερα ο μεγαλύτερος επιχειρηματικός όμιλος στη ΝΑ Ευρώπη, έχοντας μεταξύ άλλων 52 χιλιάδες εργαζόμενους, 10 χιλιάδες προμηθευτές, και μια συνολική βάση πελατών που ξεπερνούν τα 20 εκατομμύρια σε 40 χώρες.

 

Η MPB είναι, επίσης, ένας από τους ισχυρότερους τραπεζικούς ομίλους στη ΝΑ Ευρώπη, προσφέροντας ολοκληρωμένες τραπεζικές υπηρεσίες στην Κύπρο, την Ελλάδα, τη Σερβία, τη Ρουμανία, το Ηνωμένο Βασίλειο, την Αυστραλία και άλλες δυναμικά αναπτυσσόμενες χώρες της ΝΑ Ευρώπης. Έχει καθιερωθεί σε 13 χώρες, με ένα εκτεταμένο δίκτυο 477 τραπεζικών καταστημάτων και περισσότερους από 8,000 εργαζομένους.

 

Αντίστοιχα ο όμιλος της WIND Ελλάς εξυπηρετεί στην Ελλάδα περισσότερους από 5,5 εκατομμύρια πελάτες κινητής και σταθερής τηλεφωνίας, ως ολοκληρωμένος τηλεπικοινωνιακός φορέας μετά και την εξαγορά της Tellas, διαθέτοντας 400 καταστήματα WIND σε όλη την χώρα.

 

Οι επιχειρηματικές ευκαιρίες που θα επιδιώξουν από κοινού η WIND Ελλάς, η MIG και η MPB, στο πλαίσιο της στρατηγικής συμφωνίας τους, αφορούν στους εξής, κατ’ αρχάς, τομείς:

 

1. δημιουργία κοινής προσφοράς τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών και πληροφορικής για την αγορά των επαγγελματιών, καθώς και των μικρομεσαίων αλλά και μεγαλύτερων επιχειρήσεων, συμπεριλαμβανομένων και αυτών του ομίλου MIG και της MPB.

2. δημιουργία εμπορικών προσφορών που θα αξιοποιούν επιμέρους brand εταιρειών του ομίλου MIG

3. συνέργιες σε τηλεπικοινωνιακές υποδομές, μέσω των εκτεταμένων σημείων παρουσίας της MIG και της MPB

4. συνέργιες στη λιανική αγορά, μέσω δημιουργίας shop-in-shop και kiosk-in-shops, καθώς επίσης και διανομή των προϊόντων και υπηρεσιών των τριών ομίλων μέσω των δικτύων διανομής που διαθέτει κάθε όμιλος

5. συνεργασία της WIND με τη MIG σε έργα Πληροφορικής της πρώτης

6. παράλληλα, θα συνεργαστούν για τη δημιουργία υπηρεσιών mobile banking

 

Με την προώθηση αυτών και άλλων μελλοντικών πρωτοβουλιών η MIG, η MPB και η WIND Ελλάς στοχεύουν στη δημιουργία σημαντικής αξίας για τους μετόχους, τους πελάτες και τους εργαζόμενους των ομίλων τους. Αποκτούν τη δυνατότητα να αντλήσουν μεγάλα οφέλη μέσω υπαρχόντων ευκαιριών σε μια αγορά που απαιτεί όλο και περισσότερο σύγκλιση και καινοτομία στις λύσεις ICT.

 

Ο κ. Ιωάννης Καρακαδάς, αναπληρωτής Διευθύνων Σύμβουλος της MIG δήλωσε:

«Σήμερα, ο όμιλος MIG κάνει ένα αποφασιστικό βήμα στην εκπλήρωση των σχεδίων του για την είσοδό του στην ελκυστική αγορά τηλεπικοινωνιών, και αισθανόμαστε βέβαιοι για τις προοπτικές της συνεργασίας μας με έναν από τους δυναμικότερους και καινοτομικούς ομίλους τηλεπικοινωνιών στη ΝΑ Ευρώπη με τον οποίο μοιραζόμαστε παρόμοιες απόψεις και από κοινού μπορούμε πραγματικά να κάνουμε τη διαφορά. Η MIG έχει κάνει μια προσεκτική αξιολόγηση της τοπικής αγοράς τηλεπικοινωνιών και των επιχειρήσεων που δραστηριοποιούνται σε αυτή τους προηγούμενους 12 μήνες. Εκτιμούμε ότι η πορεία που επιλέγουμε μας επιτρέπει να αξιοποιήσουμε πλήρως τις τεράστιες ευκαιρίες που προσφέρει η αγορά αυτήν την περίοδο, ελαχιστοποιώντας τους επενδυτικούς κινδύνους σε ένα ιδιαίτερα προκλητικό μακροοικονομικό περιβάλλον».

 

Ο κ. Ευθύμιος Μπουλούτας, Διευθύνων Σύμβουλος της MPB δήλωσε:

“Σε ένα ανταγωνιστικό περιβάλλον όπου τα κανάλια παροχής τραπεζικών υπηρεσιών συνεχώς εξελίσσονται, είμαι στην ευχάριστη θέση να δηλώσω πως η MPB πρωτοστατεί ξανά, μέσα από την στρατηγική της σύμπραξη με τη WIND Ελλάς για την από κοινού ανάπτυξη και παροχή εξελιγμένων υπηρεσιών ηλεκτρονικής τραπεζικής και κινητής τηλεφωνίας.”

 

Ο κ. Σωκράτης Κομινάκης, Διευθύνων Σύμβουλος της WIND Ελλάς σχολίασε σχετικά:

«Η δύναμη και το μέγεθος των τριών ομίλων καθιστούν αυτήν τη στρατηγική σύμπραξη ιδιαίτερα σημαντική εξέλιξη για την ελληνική αγορά τηλεπικοινωνιών και πληροφορικής. Ως όμιλος WIND Ελλάς, επιδιώκουμε τη συνεχή ανάπτυξη, διευρύνοντας ολοένα το επιχειρηματικό μας αποτύπωμα και χτίζοντας σχέσεις εμπιστοσύνης με τους πελάτες μας. Η στρατηγική συμφωνία που συνάπτουμε με τη MIG και τη MPB εκφράζει απόλυτα αυτή τη φιλοσοφία.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο το κέρδος για τους καταναλωτές; Η WIND άρχιζε να συνεργάζεται ***; εεεεε τράπεζες ήθελα να πω Καλά πάει:lol:

Τελικά η πτώση του καπιταλισμού στην Αμερική μόνο την Ελλάδα δεν επηρέασε, *** στην πατρίδα μας οι επιχειρηματίες και επεκτείνονται!:lol: Συνεπώς να μου λείπει το Mobile Banking. Mόνο η WIND σαν εταιρεία θα κερδίσει κάποια εταιρικά :wacko:.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η mig ανηκει σε αραβες

 

Ρίχνοντας έμεσο υποννούμενο στον αντιπρόεδρό της. Μην ανησυχείς,η διοίκηση είναι Ελληνική:p

Γενικά όλες οι επιχειρήσεις την έχουν την Ελλάδα για να "τρώνε"...όχι για να επενδύουν! Υπάρχουν και εξαιρέσεις(βλέπε ΝΟΚΙΑ SIEMENS;))

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που αλλαξες το προηγουμενο μηνυμα σου κ καταλαβες το λαθος σου.

αλλο οι επενδυτες, κ αλλο οι υπαλληλοι κ τα στελεχη.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι δεν χωράνε συναισθηματισμοί σε αυτά τα επίπεδα.... Όλα ειναι θέμα συμφωνιών ;)

 

Λες να δουμε jetspeed στην Tellas? ;)

Link to comment
Share on other sites

ξερετε τωρα τι ατακα μετραει ε?

Οι καλυτεροι με τους καλυτερους! :p

χαρα στους γαυρους!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη "υπηρεσια" που ειχε ποτε η τοτε telestet ηταν το κεντρο μυνηματων 093596000!!!

οποιος ειναι παλιος στο χωρο καταλαβενει....

 

αμεσα τζαμπα μυνηματα και με αναφορα οταν τοτε η telestet δεν ειχε βαλει την υπηρεσια της αναφορας ακομα!

δουλευε μονο σε νουμερα 0937****** και κρατησε σχεδον 2 μηνες, τον ιουλιο - αυγουστο 2000!

 

hehehehehehehe

Pou to 8ymh8hkes ayto re?

Teleio htan!!1

ena oloklhro kalokairi dwrean aperiorista mhnymata kais e epoxes pou ta sms htan akriba!!

<SyMfoRaS>
Link to comment
Share on other sites

i kaliteri ipiresia gia emena itan to non stop plus ala telos pou t katargisan den xrisimopio alo wind :) daksi kalo einai kai 40mb ala i wind kolai poli mexri na aniksi mia selida sto 2G,,, me tin vodafone pou mpeno einai pio taxiteri.. kai na einai akribo.. tnx pantos gia tin wind p mas edose aperioristo internet mexri tora :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...