Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 minutes ago, Vibraphone said:

Μην τρελαίνεσαι.. έρχονται σε λίγο καιρό οι τουρίστες και τα καλοκαιρινά απεριόριστα!!

Εκεί θα φανούν οι πραγματικές αντοχές..

Μα οι μετρήσεις που έβγαλαν δεύτερη την vf ήταν κατά την διάρκεια της τουριστικής περιόδου 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μα οι μετρήσεις που έβγαλαν δεύτερη την vf ήταν κατά την διάρκεια της τουριστικής περιόδου 

Το θέμα είναι τι γίνεται στην πράξη.. εγώ εκεί που βρισκόμουν για διακοπές τον Αύγουστο, σε τουριστικό μέρος της βόρειας Ελλάδας, από τις 5 το απόγευμα άρχιζε η πτώση της Vodafone.. σε σημείο να μην μπορώ να δω σε live streaming ούτε ertflix!! Η Cosmote όμως έπιανε 12-14Mbps και έκανες δουλίτσα.

Θα δούμε φέτος.. εδώ θα 'μαστε..

Συγγνώμη γενικώς για το off topic παιδιά!!

Edited by Vibraphone
Link to comment
Share on other sites

Πως δε δίνει? Δίνει το rollover κάθε τετάρτη για δυο τρεις μέρες και το 0,90 για απεριόριστα. 

Δίνει εκεί που θυμάται με 6 ευρώ και ποιος ξέρει τι δίνει με την Q.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μα οι μετρήσεις που έβγαλαν δεύτερη την vf ήταν κατά την διάρκεια της τουριστικής περιόδου 

Την φετινή σεζόν να δούμε! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, hercoulis said:

Στο ΕΟΝ τν μπορείτε να μπείτε  ή έχει δυσλειτουργίες σε εμένα?

 

Επανέρχομαι στο χθεσινό πρόβλημα. 
Μπορει κάποιος να με βοηθήσει γιατί εγώ μπορεί να κάνω λάθος το password, από κάτω δε θα έπρεπε να υπάρχει ένα κουμπί όπως γίνεται σε εκατομμύρια φόρουμ, που να λέει μηδενιστε το password σας να σας στείλουμε στο email άλλο! Ε, δεν έχουν και όταν πατάς το σύνδεσμο σε στέλνει στη γενική σελίδα της nova. Με εκπρόσωπο πάλι… τι να πω…

IMG_5218.jpeg

IMG_5219.jpeg

IMG_5220.png

IMG_5221.png

Η σελίδα της nova στην τρίτη φωτογραφία σου λέει πως θα μπει στο νοβα account που μπορώ και μπαίνω. Τα δοκίμασα όλα χθες. Στο εον θέλω να μπω όχι στη σελίδα τους

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, hercoulis said:

Επανέρχομαι στο χθεσινό πρόβλημα. 
Μπορει κάποιος να με βοηθήσει γιατί εγώ μπορεί να κάνω λάθος το password, από κάτω δε θα έπρεπε να υπάρχει ένα κουμπί όπως γίνεται σε εκατομμύρια φόρουμ, που να λέει μηδενιστε το password σας να σας στείλουμε στο email άλλο! Ε, δεν έχουν και όταν πατάς το σύνδεσμο σε στέλνει στη γενική σελίδα της nova. Με εκπρόσωπο πάλι… τι να πω…

IMG_5218.jpeg

IMG_5219.jpeg

IMG_5220.png

IMG_5221.png

Η σελίδα της nova στην τρίτη φωτογραφία σου λέει πως θα μπει στο νοβα account που μπορώ και μπαίνω. Τα δοκίμασα όλα χθες. Στο εον θέλω να μπω όχι στη σελίδα τους

Θα μπεις στο myNOVA και από εκεί θα αλλάξεις τον κωδικο. Είναι ο ίδιος με αυτόν που μπαίνεις στο ΕΟΝ

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, hercoulis said:

Δίνει το rollover κάθε τετάρτη για δυο τρεις μέρες και το 0,90 για απεριόριστα. 

Δεν δίνει πάντα αυτό. Και στα πακέτα δίνει λιγοστά δεδομένα εν έτη 2024

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα συμβόλαιο unlimited ALL + EU στα 27 ( υποτίθεται ) ευρώ. Είδα ότι μέσω nova.gr μπορώ να το αλλάξω και να πάρω το μικρό πρόγραμμα στα 13 ευρώ με τα 2 GB. Θα είναι νέο πρόγραμμα που θα ισχύει για 24 μήνες; Επίσης, τι θα κληθώ να πληρώσω για την υποβάθμιση του συμβολαίου από το Unlimited All στο Unlimited + 2GB?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λες "υποτίθεται;"

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Γιατί λες "υποτίθεται;"

Γιατί ο λογαριασμός που μου στέλνουν σε μηνιαία βάση από τον Σεπτέμβριο μέχρι τον Μάρτιο είναι στα 40 ευρώ. Τι κι αν παίρνω πάνω από 15 με 20 φορές τον μήνα, δυστυχώς δεν αλλάζει

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panos.k2 said:

“WIND GR” εμφανιζει η ΤΙΜ Βραζιλίας όταν είναι με roaming στη Nova. 

Θέμα συσκευής είναι γιατί μόλις συνδέεται με 4G πρέπει να τραβάει το NOVA

1 hour ago, Gv2008 said:

Καλησπέρα. Έχω ένα συμβόλαιο unlimited ALL + EU στα 27 ( υποτίθεται ) ευρώ. Είδα ότι μέσω nova.gr μπορώ να το αλλάξω και να πάρω το μικρό πρόγραμμα στα 13 ευρώ με τα 2 GB. Θα είναι νέο πρόγραμμα που θα ισχύει για 24 μήνες; Επίσης, τι θα κληθώ να πληρώσω για την υποβάθμιση του συμβολαίου από το Unlimited All στο Unlimited + 2GB?

Θα πληρώσεις 50€ 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται απευθείας μέσω site η αλλαγή προγράμματος ή θα πρέπει να περιμένεις να σε καλέσει εκπρόσωπος;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, p_k said:

Γίνεται απευθείας μέσω site η αλλαγή προγράμματος ή θα πρέπει να περιμένεις να σε καλέσει εκπρόσωπος;

Μου το βγάζει κατευθείαν μέσω site. Δεν το έκανα τελικά, το σκέφτομαι ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

Καλησπέρα. Έχω ένα συμβόλαιο unlimited ALL + EU στα 27 ( υποτίθεται ) ευρώ. Είδα ότι μέσω nova.gr μπορώ να το αλλάξω και να πάρω το μικρό πρόγραμμα στα 13 ευρώ με τα 2 GB. Θα είναι νέο πρόγραμμα που θα ισχύει για 24 μήνες; Επίσης, τι θα κληθώ να πληρώσω για την υποβάθμιση του συμβολαίου από το Unlimited All στο Unlimited + 2GB?

Ποιος ο λόγος αυτής της χρέωσης; 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MIKU said:

Ποιος ο λόγος αυτής της χρέωσης; 

Όταν κατεβαίνεις πάγιο, πληρώνεις αυτό το ποσό. Εν τω μεταξύ παλαιότερα το πέναλτι αυτό ήταν 11€ και τώρα 50... μιλάμε για τεράστια αύξηση.

5 minutes ago, Gv2008 said:

Μου το βγάζει κατευθείαν μέσω site. Δεν το έκανα τελικά, το σκέφτομαι ακόμα 

Δίνεις ένα λινκ από πού ακριβώς γίνονται αυτές οι αλλαγές;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Θέμα συσκευής είναι γιατί μόλις συνδέεται με 4G πρέπει να τραβάει το NOVA

Κοιτα η ΤΙΜ BR μπαινει μόνο σε 2G στη Nova. 
Εδειχνε για 2-3 λεπτά WIND GR και τώρα είναι σε vf-GR 5G. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, p_k said:

Όταν κατεβαίνεις πάγιο, πληρώνεις αυτό το ποσό. Εν τω μεταξύ παλαιότερα το πέναλτι αυτό ήταν 11€ και τώρα 50... μιλάμε για τεράστια αύξηση.

Δίνεις ένα λινκ από πού ακριβώς γίνονται αυτές οι αλλαγές;

Όταν πας να επιλέξεις πρόγραμμα έχει επιλογή για εφαρμογή σε υπάρχων αριθμό nova και σε μετατροπή από καρτοκινητο. Είναι θετικό επίσης το ότι έχει επιλογή eSIM

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Γιατί ο λογαριασμός που μου στέλνουν σε μηνιαία βάση από τον Σεπτέμβριο μέχρι τον Μάρτιο είναι στα 40 ευρώ. Τι κι αν παίρνω πάνω από 15 με 20 φορές τον μήνα, δυστυχώς δεν αλλάζει

Ενεργοποιήσες ίσως κάποιο πακέτο άθελά σου μέσω της εφαρμογής;; 13 ευρώ το μήνα έξτρα χρέωση είναι πολλά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Όταν κατεβαίνεις πάγιο, πληρώνεις αυτό το ποσό. Εν τω μεταξύ παλαιότερα το πέναλτι αυτό ήταν 11€ και τώρα 50... μιλάμε για τεράστια αύξηση.

 

Όχι εννοώ γιατί από 27€, πληρώνει 40€;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, panos.k2 said:

Κοιτα η ΤΙΜ BR μπαινει μόνο σε 2G στη Nova. 
Εδειχνε για 2-3 λεπτά WIND GR και τώρα είναι σε vf-GR 5G. 

Καλή η vf;;;;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, sonakiasfun said:

Ενεργοποιήσες ίσως κάποιο πακέτο άθελά σου μέσω της εφαρμογής;; 13 ευρώ το μήνα έξτρα χρέωση είναι πολλά 

Θα έπρεπε να το είχαν δει από την εξυπηρέτηση και να του είχαν πιστώσει τα λεφτά. Εμένα το έκαναν σχετικά εύκολα μόνο που έβαζαν 2-4€ την κάθε φορά και το ζητούσα πάλι και πάλι μέχρι που έφτασε να δείχνει τον σωστό λογαριασμό μου η εφαρμογή.

Τώρα σε εμένα είναι μερικές μέρες που βγήκε καινούργιος λογαριασμός και μου έχει χρεώσει κλήσεις προς Αγγλία ενώ έχω το + EU και δεν είναι σε εξαίρεση κάποιο από τα νούμερα αυτά που κάλεσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...