Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, p_k said:

Μια χαρά. Γιατί δεν το γυρνάς; 

Δεν θα το σηκώνει η γραμμή; 

Αν και δεν έχω σοβαρά προβλήματα δεν το εμπιστεύομαι να το γυρίσω. Όταν φέρει και η Nova Fiber στην περιοχή μου τότε θα το γυρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι θα παίζει μια χαρά με κατοστάρα, με πιο λίγο και δεν έχει πρόβλημα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, p_k said:

Έχω την εντύπωση ότι θα παίζει μια χαρά με κατοστάρα, με πιο λίγο και δεν έχει πρόβλημα. 

 

14 minutes ago, paanos said:

6-8mbps χρειάζεται. Και με 50 είσαι πολύ καλά 

Δεν έχω θέμα με την ταχύτητα,απλά επειδή η σύνδεση είναι στους γονείς μου θα μου παραπονιούνται όταν καμία φορά κόβεται το ίντερνετ και δεν θα μπορούν να δουν. Με FTTH και από φίλους είναι πολύ καλύτερα από τεχνικής πλευράς. Φίλος με vf TV όταν είχε Cosmote VDSL καμία φορά του κοβόταν το ίντερνετ και έμενε χωρίς. Τώρα που έχει κάνα χρόνο FTTH ούτε μια φορά δεν έχει μείνει χωρίς

Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα με πελάτη μου σήμερα στο τηλέφωνο για να κανονίσουμε μια αναβάθμιση εξοπλισμού δικτύου. Μπαίνουν μέσα δύο άτομα λέγοντας ότι ειναι από πολύ γνωστό μεταπωλητή της nova και τόσες π@π@ριες μαζεμένες είχα χρόνια να ακούσω. Για όλη την διάρκεια της συνομιλίας είχε ανοιχτό το τηλέφωνο. 

Επέμεναν ότι υπάρχει οπτική στην περιοχή του και δίνουν οπτική έως 100mbps. Το σημείο εξυπηρετειται από την Cosmote σε σταθερή και δεν έχει φτάσει το fiber και 100αρα είναι ήδη το μέγιστο που μπορείς να πάρεις στην περιοχή. Μετά από ένα καράβι γελιοτητων που του είπανε τουε είπε οτι δεν κουνιέμαι από τον ΟΤΕ με την καμία και ότι αν υπήρχε οπτική θα ειχε 1000αρα συνέχιζαν να λένε αυτά που λέγανε για να πουλήσουν σύνδεση. Ποιος σοβαρός άνθρωπος όταν εχει ενεργό συμβόλαιο στο 6μηνο προσπαθείς να τον πείσεις να φύγει από τον πάροχο του χωρίς να του αναφέρεις καν την ρήτρα διακοπής.  Η διαφορά τιμής 29 από νόβα 32 από Cosmote.

Καταλαβαίνω ότι τα παιδιά αυτά για να πληρωθούν πρέπει να πιάσουν στόχους αλλά το να εκθέτουν πρώτα την εταιρία τους και μετά την ίδια την Nova μόνο καλό δεν κάνει. Δεν ξέρω αν τους πιέζει η εταιρία τους ή αν τους πιέζει η ίδια η Nova για στόχους αλλά κάνει ζημιά. 

Το θέμα είναι ότι το κάνουν γενικά και άλλοι  μεταπωλητές και των άλλων εταιριών αλλά την ρήτρα διακοπής ποιός θα την πληρώνει στο τέλος; Μα φυσικά ο πελάτης που αν τύχει και δεν έχει ιδέα την πατάει.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cmvr said:

Μιλούσα με πελάτη μου σήμερα στο τηλέφωνο για να κανονίσουμε μια αναβάθμιση εξοπλισμού δικτύου. Μπαίνουν μέσα δύο άτομα λέγοντας ότι ειναι από πολύ γνωστό μεταπωλητή της nova και τόσες π@π@ριες μαζεμένες είχα χρόνια να ακούσω. Για όλη την διάρκεια της συνομιλίας είχε ανοιχτό το τηλέφωνο. 

Επέμεναν ότι υπάρχει οπτική στην περιοχή του και δίνουν οπτική έως 100mbps. Το σημείο εξυπηρετειται από την Cosmote σε σταθερή και δεν έχει φτάσει το fiber και 100αρα είναι ήδη το μέγιστο που μπορείς να πάρεις στην περιοχή. Μετά από ένα καράβι γελιοτητων που του είπανε τουε είπε οτι δεν κουνιέμαι από τον ΟΤΕ με την καμία και ότι αν υπήρχε οπτική θα ειχε 1000αρα συνέχιζαν να λένε αυτά που λέγανε για να πουλήσουν σύνδεση. Ποιος σοβαρός άνθρωπος όταν εχει ενεργό συμβόλαιο στο 6μηνο προσπαθείς να τον πείσεις να φύγει από τον πάροχο του χωρίς να του αναφέρεις καν την ρήτρα διακοπής.  Η διαφορά τιμής 29 από νόβα 32 από Cosmote.

Καταλαβαίνω ότι τα παιδιά αυτά για να πληρωθούν πρέπει να πιάσουν στόχους αλλά το να εκθέτουν πρώτα την εταιρία τους και μετά την ίδια την Nova μόνο καλό δεν κάνει. Δεν ξέρω αν τους πιέζει η εταιρία τους ή αν τους πιέζει η ίδια η Nova για στόχους αλλά κάνει ζημιά. 

Το θέμα είναι ότι το κάνουν γενικά και άλλοι  μεταπωλητές και των άλλων εταιριών αλλά την ρήτρα διακοπής ποιός θα την πληρώνει στο τέλος; Μα φυσικά ο πελάτης που αν τύχει και δεν έχει ιδέα την πατάει.

Ακριβώς… έτσι την πάτησα και εγώ όταν πήγα σε οπτική με Nova και συνδυαστικό με κινητο το 2021. Στο σημα την πάτησα κυριολεκτικά του κινητού. Η σταθερή τουλάχιστον δούλευε,τυχεροί ήταν που δεν έφυγα.
Συνήθως κατευθείαν από τις εταιρίες προτιμάω και περιμενω του χρόνου να φυγω. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Μιλούσα με πελάτη μου σήμερα στο τηλέφωνο για να κανονίσουμε μια αναβάθμιση εξοπλισμού δικτύου. Μπαίνουν μέσα δύο άτομα λέγοντας ότι ειναι από πολύ γνωστό μεταπωλητή της nova και τόσες π@π@ριες μαζεμένες είχα χρόνια να ακούσω. Για όλη την διάρκεια της συνομιλίας είχε ανοιχτό το τηλέφωνο. 

Επέμεναν ότι υπάρχει οπτική στην περιοχή του και δίνουν οπτική έως 100mbps. Το σημείο εξυπηρετειται από την Cosmote σε σταθερή και δεν έχει φτάσει το fiber και 100αρα είναι ήδη το μέγιστο που μπορείς να πάρεις στην περιοχή. Μετά από ένα καράβι γελιοτητων που του είπανε τουε είπε οτι δεν κουνιέμαι από τον ΟΤΕ με την καμία και ότι αν υπήρχε οπτική θα ειχε 1000αρα συνέχιζαν να λένε αυτά που λέγανε για να πουλήσουν σύνδεση. Ποιος σοβαρός άνθρωπος όταν εχει ενεργό συμβόλαιο στο 6μηνο προσπαθείς να τον πείσεις να φύγει από τον πάροχο του χωρίς να του αναφέρεις καν την ρήτρα διακοπής.  Η διαφορά τιμής 29 από νόβα 32 από Cosmote.

Καταλαβαίνω ότι τα παιδιά αυτά για να πληρωθούν πρέπει να πιάσουν στόχους αλλά το να εκθέτουν πρώτα την εταιρία τους και μετά την ίδια την Nova μόνο καλό δεν κάνει. Δεν ξέρω αν τους πιέζει η εταιρία τους ή αν τους πιέζει η ίδια η Nova για στόχους αλλά κάνει ζημιά. 

Το θέμα είναι ότι το κάνουν γενικά και άλλοι  μεταπωλητές και των άλλων εταιριών αλλά την ρήτρα διακοπής ποιός θα την πληρώνει στο τέλος; Μα φυσικά ο πελάτης που αν τύχει και δεν έχει ιδέα την πατάει.

Πλασιέδες από callcenter & "εξωτερικούς συνεργάτες" της κακιάς ώρας, για να μην πω του κ.λου...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

"Έτσι" είναι ούλη η εταιρία:

Πχ που ήδη αναφέρθηκαν: https://www.capital.gr/epixeiriseis/3752221/sunexistikan-oi-zimies-kai-to-2022-gia-tis-etaireies-tis-nova-omixli-gia-to-2023/

Χάρτινιος πύργος που όταν αποκαλυφθεί: Και ΠΑΛΙ κανείς (~0%) ΔΕ θα "μάθει" από τα λάθη:

"Εκεί" στηρίζονται: Στην αποχαύνωση του >95% μας ειδικά σε δαύτη τη χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα με πελάτη μου σήμερα στο τηλέφωνο για να κανονίσουμε μια αναβάθμιση εξοπλισμού δικτύου. Μπαίνουν μέσα δύο άτομα λέγοντας ότι ειναι από πολύ γνωστό μεταπωλητή της nova και τόσες π@π@ριες μαζεμένες είχα χρόνια να ακούσω. Για όλη την διάρκεια της συνομιλίας είχε ανοιχτό το τηλέφωνο. 
Επέμεναν ότι υπάρχει οπτική στην περιοχή του και δίνουν οπτική έως 100mbps. Το σημείο εξυπηρετειται από την Cosmote σε σταθερή και δεν έχει φτάσει το fiber και 100αρα είναι ήδη το μέγιστο που μπορείς να πάρεις στην περιοχή. Μετά από ένα καράβι γελιοτητων που του είπανε τουε είπε οτι δεν κουνιέμαι από τον ΟΤΕ με την καμία και ότι αν υπήρχε οπτική θα ειχε 1000αρα συνέχιζαν να λένε αυτά που λέγανε για να πουλήσουν σύνδεση. Ποιος σοβαρός άνθρωπος όταν εχει ενεργό συμβόλαιο στο 6μηνο προσπαθείς να τον πείσεις να φύγει από τον πάροχο του χωρίς να του αναφέρεις καν την ρήτρα διακοπής.  Η διαφορά τιμής 29 από νόβα 32 από Cosmote.
Καταλαβαίνω ότι τα παιδιά αυτά για να πληρωθούν πρέπει να πιάσουν στόχους αλλά το να εκθέτουν πρώτα την εταιρία τους και μετά την ίδια την Nova μόνο καλό δεν κάνει. Δεν ξέρω αν τους πιέζει η εταιρία τους ή αν τους πιέζει η ίδια η Nova για στόχους αλλά κάνει ζημιά. 
Το θέμα είναι ότι το κάνουν γενικά και άλλοι  μεταπωλητές και των άλλων εταιριών αλλά την ρήτρα διακοπής ποιός θα την πληρώνει στο τέλος; Μα φυσικά ο πελάτης που αν τύχει και δεν έχει ιδέα την πατάει.
Έτσι μου ήρθαν κι εμένα και χτύπησαν την πόρτα. Έχουμε έρθει για τις οπτικές ίνες, που βλέπω ότι έχετε ήδη βάλει, μου κάνει και δείχνει το κουτί του ΟΤΕ. Αφού της είπα ότι δεν με ενδιαφέρει μιας και δεν έχω κλείσει ούτε χρόνο στο συμβόλαιο που έχω, και ειδικά μόλις άκουσα ότι είναι της Nova ότι δεν θέλω με τίποτα να γίνω πελάτης ξανά της εταιρείας αυτής, συνέχισε να μου λέει ότι έχετε επιλέγει εσείς και λίγα σπίτια ακόμη στην περιοχή για επιδότηση στο λογαριασμό και κάτι τέτοιες αηδίες. Αφού της το τόνισα με τρόπο πολύ κοντά στα όρια του να χάσω την ψυχραιμία μου ότι δεν πρόκειται να αγοράσω, φεύγει λέγοντας μου με ύφος νευριασμένο "καλά. Θα γίνει πάντως, θέλετε δεν θέλετε...."
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, paanos said:

Στα σταθερά τον τελευταίο καιρό μπαίνεις μόνο με username password 

Αν το πατήσεις ανανεώνεται. Δεν ξέρουμε την ίδια τιμή. Αν σου λέει 20,89, τόσο θα είναι. 
Αναλογα το πρόγραμμα. Στον λογαριασμό μπορείς να δεις την αρχική τιμή, είναι η τιμή συμβολαίου χωρίς εκπτώσεις και φόρους. Σε αυτή τη τιμή προσθέτεις φόρους και βρίσκεις το ποσό τιμοκαταλόγου (εκτός δέσμευσης).

προσοχη: στα χαρτιά χρεώνεσαι την τιμή τιμοκαταλόγου όταν είσαι εκτός δέσμευσης αλλά στην πράξη πολλές φορές διατηρείς την ίδια έκπτωση για αόριστο χρονικό διάστημα χωρίς δέσμευση. 

ενεργοποιησα το νεο συμβολαιο στο my nova accout και μου εστειλαν το νεο συμβολαιο και εχει μεσα και την ρητρα αποχωρησης . Μου εκανε εντυπωση 2 μηνες πριν ληξει ειχε την 2και 3η σελιδα με μεγαλη γραμματα αγαπητε συνδρομητη οτι ληγει το συμβολαιο. Ουτε στην κοσμοτε σταθερη τοσο μεγαλες ειδοποισης σε 2 α4 χαρτια , μπραβο στην nova! . 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mark_K said:
10 ώρες πριν, cmvr said:
Μιλούσα με πελάτη μου σήμερα στο τηλέφωνο για να κανονίσουμε μια αναβάθμιση εξοπλισμού δικτύου. Μπαίνουν μέσα δύο άτομα λέγοντας ότι ειναι από πολύ γνωστό μεταπωλητή της nova και τόσες π@π@ριες μαζεμένες είχα χρόνια να ακούσω. Για όλη την διάρκεια της συνομιλίας είχε ανοιχτό το τηλέφωνο. 
Επέμεναν ότι υπάρχει οπτική στην περιοχή του και δίνουν οπτική έως 100mbps. Το σημείο εξυπηρετειται από την Cosmote σε σταθερή και δεν έχει φτάσει το fiber και 100αρα είναι ήδη το μέγιστο που μπορείς να πάρεις στην περιοχή. Μετά από ένα καράβι γελιοτητων που του είπανε τουε είπε οτι δεν κουνιέμαι από τον ΟΤΕ με την καμία και ότι αν υπήρχε οπτική θα ειχε 1000αρα συνέχιζαν να λένε αυτά που λέγανε για να πουλήσουν σύνδεση. Ποιος σοβαρός άνθρωπος όταν εχει ενεργό συμβόλαιο στο 6μηνο προσπαθείς να τον πείσεις να φύγει από τον πάροχο του χωρίς να του αναφέρεις καν την ρήτρα διακοπής.  Η διαφορά τιμής 29 από νόβα 32 από Cosmote.
Καταλαβαίνω ότι τα παιδιά αυτά για να πληρωθούν πρέπει να πιάσουν στόχους αλλά το να εκθέτουν πρώτα την εταιρία τους και μετά την ίδια την Nova μόνο καλό δεν κάνει. Δεν ξέρω αν τους πιέζει η εταιρία τους ή αν τους πιέζει η ίδια η Nova για στόχους αλλά κάνει ζημιά. 
Το θέμα είναι ότι το κάνουν γενικά και άλλοι  μεταπωλητές και των άλλων εταιριών αλλά την ρήτρα διακοπής ποιός θα την πληρώνει στο τέλος; Μα φυσικά ο πελάτης που αν τύχει και δεν έχει ιδέα την πατάει.

Έτσι μου ήρθαν κι εμένα και χτύπησαν την πόρτα. Έχουμε έρθει για τις οπτικές ίνες, που βλέπω ότι έχετε ήδη βάλει, μου κάνει και δείχνει το κουτί του ΟΤΕ. Αφού της είπα ότι δεν με ενδιαφέρει μιας και δεν έχω κλείσει ούτε χρόνο στο συμβόλαιο που έχω, και ειδικά μόλις άκουσα ότι είναι της Nova ότι δεν θέλω με τίποτα να γίνω πελάτης ξανά της εταιρείας αυτής, συνέχισε να μου λέει ότι έχετε επιλέγει εσείς και λίγα σπίτια ακόμη στην περιοχή για επιδότηση στο λογαριασμό και κάτι τέτοιες αηδίες. Αφού της το τόνισα με τρόπο πολύ κοντά στα όρια του να χάσω την ψυχραιμία μου ότι δεν πρόκειται να αγοράσω, φεύγει λέγοντας μου με ύφος νευριασμένο "καλά. Θα γίνει πάντως, θέλετε δεν θέλετε...."

Εγω εχω πετυχει "τυπους" να χτυπανε κουδουνια και να λενε "δειξτε μου λογαριασμο σταθερης (ή ρεύματος) να δουμε εαν δικαιουστε επιδοτηση"! Ενας μαλιστα ελεγε σε οσους δεν ηθελαν "αρα να σας την κοψουμε την επιδοτηση"! Κανονικοι απατεωνες!

Ειδικά ηλικιες 60 κ ανω τους πιστεύουν! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλετε να ακούσετε περίπτωση με "πλασιέ", που ήρθε στο σπίτι μου στην Θεσσαλονίκη, και μετά από λίγους μήνες, τον πέτυχα (τον ίδιο) με ακριβώς το ίδιο τροπάριο (playlist) στην Άμφισσα, ενώ ήμουν σε πελάτη...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις με πήραν από τεχνικό τμήμα για βλάβη σε κεραια που έχουν στην Ημαθια(Πλάτανος & Τρίκαλα). 
Μου ζήτησαν Speedtest να κανω και αναλόγως τηλεφωνο. Στον Πλάτανο πάντως χρόνια είναι προβληματική η εταιρεία και φαίνεται από την Εγνατία οδό κι ολας που περνάει γύρω στο 1km το πολύ από το χωριό.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και σε εμάς στο Κερατσίνι χτες, χτυπούσαν τα Κουδούνια μέσα στο μεσημέρι. 

Φυσικά δεν άνοιξα, μετά έμαθα ότι ήταν από την NOVA. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Antonio21 said:

Ήρθαν και σε εμάς στο Κερατσίνι χτες, χτυπούσαν τα Κουδούνια μέσα στο μεσημέρι. 

Φυσικά δεν άνοιξα, μετά έμαθα ότι ήταν από την NOVA. 

Πλασιέ Door-2-Door

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, memoriesradio said:

Πλασιέ Door-2-Door

Εγώ παντως, όσους έχω πετυχει, πιο πολυ για "άνοιξε θεία, από τη ΔΕΗ είμαστε" μου έφερναν... 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, VIPdriver said:

Εγώ παντως, όσους έχω πετυχει, πιο πολυ για "άνοιξε θεία, από τη ΔΕΗ είμαστε" μου έφερναν... 

Ρομαίοι; Δενδροπόταμος-Ζεφύρι; Μικρό Παρίσι;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, memoriesradio said:

Ρομαίοι; Δενδροπόταμος-Ζεφύρι; Μικρό Παρίσι;

Οχι. Αναφέρομαι σε οποιονδήποτε που άλλα λέει και άλλα εννοεί για οικονομικό συμφέρον εναντίον αυτού στον οποίο απευθύνονται. Ο καθένας μπορεί να το μεταφράσει όπως θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Επιεικώς απαράδεκτη η Nova στο θέμα των Roaming Pass. 10 μέρες με επαγγελματικό ταξίδι στην Ελβετία και θα δώσω 145€ για να εχω το κινητό. 14.5€ τη μερα. Αν είναι δυνατόν. 
Και το χειρότερο απ όλα είναι πως μου δίνει 500MB/μερα! Δε φτάνει δηλαδή που είναι διπλάσια τιμή από των ανταγωνιστών, βάζουν και όριo στα MB. Δηλαδή χοτσποτ που θέλω να κάνω κάποιες φορές στο λαπτοπ δεν μπορώ, θα μου τελειώσουν όλα τα ΜΒ εν ριπή οφθαλμού 

Τι αθλιότητες είναι αυτές;

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos.k2 said:

Επιεικώς απαράδεκτη η Nova στο θέμα των Roaming Pass. Θα είμαι 10 μέρες Ελβετία και θα δώσω 145€ για να εχω το κινητό. 14.5€ τη μερα. Αν είναι δυνατόν. 
Και το χειρότερο απ όλα είναι πως μου δίνει 500MB/μερα! Δε φτάνει δηλαδή που είναι διπλάσια τιμή από των ανταγωνιστών, βάζουν και όριo στα MB. 
 

Τι αθλιότητες είναι αυτές;

Μηπως να έπαιρνες ενα Ελβετικό καρτοκινητο;

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, VIPdriver said:

Μηπως να έπαιρνες ενα Ελβετικό καρτοκινητο;

Μπήκα στη Swisscom και μου είπαν δε γίνεται. 
Ο δε υπάλληλος νευρίασε κιόλας όταν τον ρωτησα αν γίνεται με ελληνική ταυτότητα. Ούτε στα μεγάλα αεροδρόμια του εξωτερικού δεν νευριαζουν τόσο στο άκουσμα της ελληνικής παλαιού τύπου ταυτότητας

Ρώτησα αν γίνεται με διαβατήριο και έλαβα ξανά αρνητική απάντηση 
 

Απειρο χρόνο δεν εχω για να μπαίνω σε μαγαζια και να ρωτάω. 
Δεν με νοιάζουν τα 145€, με νοιάζει το ότι δεν θέλω να μπαίνω σε WiFi εστιατοριων και καφετεριών που μπαινει οποιος να ναι. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, panos.k2 said:

Μπήκα στη Swisscom και μου είπαν δε γίνεται. 
Ο δε υπάλληλος νευρίασε κιόλας όταν τον ρωτησα αν γίνεται με ελληνική ταυτότητα. Ούτε στα μεγάλα αεροδρόμια του εξωτερικού δεν νευριαζουν τόσο στο άκουσμα της ελληνικής παλαιού τύπου ταυτότητας

Ρώτησα αν γίνεται με διαβατήριο και έλαβα ξανά αρνητική απάντηση 
 

Απειρο χρόνο δεν εχω για να μπαίνω σε μαγαζια και να ρωτάω. 
Δεν με νοιάζουν τα 145€, με νοιάζει το ότι δεν θέλω να μπαίνω σε WiFi εστιατοριων και καφετεριών που μπαινει οποιος να ναι. 

Έχεις παλιά ταυτότητα ακόμα. Με την νέα δεν θα είχες πρόβλημα νομίζω. Δεν έχεις άλλη ελληνική κάρτα;;;;

32 minutes ago, panos.k2 said:

Επιεικώς απαράδεκτη η Nova στο θέμα των Roaming Pass. 10 μέρες με επαγγελματικό ταξίδι στην Ελβετία και θα δώσω 145€ για να εχω το κινητό. 14.5€ τη μερα. Αν είναι δυνατόν. 
Και το χειρότερο απ όλα είναι πως μου δίνει 500MB/μερα! Δε φτάνει δηλαδή που είναι διπλάσια τιμή από των ανταγωνιστών, βάζουν και όριo στα MB. Δηλαδή χοτσποτ που θέλω να κάνω κάποιες φορές στο λαπτοπ δεν μπορώ, θα μου τελειώσουν όλα τα ΜΒ εν ριπή οφθαλμού 

Τι αθλιότητες είναι αυτές;

Τώρα τελευταία είχε πει κάτι για αλλαγές η Nova στα πακέτα περιαγωγής. Αν αυτό που λες είναι με βάση τις αλλαγές είναι επιεικώς απαράδεκτη όντως

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχεις παλιά ταυτότητα ακόμα. Με την νέα δεν θα είχες πρόβλημα νομίζω. Δεν έχεις άλλη ελληνική κάρτα;;;;

Τώρα τελευταία είχε πει κάτι για αλλαγές η Nova στα πακέτα περιαγωγής. Αν αυτό που λες είναι με βάση τις αλλαγές είναι επιεικώς απαράδεκτη όντως

Δεν ετυχε να αλλαξω ταυτότητα ακόμα. 

Αλλη ελληνική κάρτα δεν εχω. Βραζιλιάνικη εχω, στην οποία εχω ένα σωρό GΒ για roaming παγκοσμίως αλλά όταν κάνω χοτσποτ στον υπολογιστή δεν φορτωνει τίποτα. Είναι υπερβολικα υψηλό το ping. 
Είχα εταιρικό Vodafone το οποίο ειπα να μου το κόψουν, προτιμώ τα λεφτά στο χέρι, άλλωστε για κινητό πληρωνω ούτως η άλλως. 

Αυτες οι τιμές ισχύουν με τις αλλαγές που είχαν κάνει τον Οκτώβριο. Τότε, απλά πρόσθεσαν κάποιες χώρες στην Ζώνη Α, δεν μειωσαν το κόστος ούτε αύξησαν τις παροχες. 

Και ξαναλεω, δεν με ενδιαφέρουν τα 150€ που θα δώσω, απλα είναι κρίμα να τα δίνω και να μην μπορώ να κάνω αυτό που θέλω. 
 

Δεν πηγα Καμποτζη-Λαος-Βιετνάμ για να μου δίνει τόσα λίγα ΜΒ. Στην Ελβετία είμαι. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, panos.k2 said:

Τότε, απλά πρόσθεσαν κάποιες χώρες στην Ζώνη Α, δεν μειωσαν το κόστος ούτε αύξησαν τις παροχες. 

Είχαν αλλάξει κάποια πακέτα και δίνανε περισσότερα ΜΒ. Δεν έχω την ανακοίνωση εύκαιρη 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Δεν ετυχε να αλλαξω ταυτότητα ακόμα. 

Αλλη ελληνική κάρτα δεν εχω. Βραζιλιάνικη εχω, στην οποία εχω ένα σωρό GΒ για roaming παγκοσμίως αλλά όταν κάνω χοτσποτ στον υπολογιστή δεν φορτωνει τίποτα. Είναι υπερβολικα υψηλό το ping. 
Είχα εταιρικό Vodafone το οποίο ειπα να μου το κόψουν, προτιμώ τα λεφτά στο χέρι, άλλωστε για κινητό πληρωνω ούτως η άλλως. 

Αυτες οι τιμές ισχύουν με τις αλλαγές που είχαν κάνει τον Οκτώβριο. Τότε, απλά πρόσθεσαν κάποιες χώρες στην Ζώνη Α, δεν μειωσαν το κόστος ούτε αύξησαν τις παροχες. 

Και ξαναλεω, δεν με ενδιαφέρουν τα 150€ που θα δώσω, απλα είναι κρίμα να τα δίνω και να μην μπορώ να κάνω αυτό που θέλω. 
 

Δεν πηγα Καμποτζη-Λαος-Βιετνάμ για να μου δίνει τόσα λίγα ΜΒ. Στην Ελβετία είμαι. 

Σε ποιο δίκτυο σε έβαλε η Βραζιλιάνικη κάρτα στην Ελλάδα και σε ποια στην Ελβετία;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...