Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω άλλη απορία :το αντίστοιχο bonus του f2g με ανανέωση στα κατατήματα / paypal λέει στην σελίδα μέχρι 31/07/2015 το bonus το δινουν ! ακόμα .ημερομηνία νέα δεν έχουν βάλει την q την θυμήθηκαν το f2g όχι

 

 

 

Γιατί δεν το κάνουν μόνιμο αφού το πάνε από μήνα σε μήνα;

 

Πιστεύω ότι έχει να κάνει σε σχέση με της άλλες εταιρειες αν το σταματήσουν η άλλες θα το σταματήσει και η wind/q.... π.χ το frog θα το δίνει μέχρι 15/9 μάλλον θα πάρει παραταση έτσι και της wind νομίζω ότι θα πάρει παράταση για αυτό νομίζω ότι το κάνουν έτσι

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/1436413308

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα στο φορουμ ;)

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει με σιγουρια καποιo skroutzoμαγαζο που κανει αναβαθμηση συσκευων της Wind.

Πριν δυο χρονια ειχα παρει αναβαθμηση απο Birdphone αλλα δεν ξερω αν κανει ακομα.

Θα ηθελα να δω αν υπαρχουν και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

 

Είμαι συνδρομητής σε σταθερή και Internet στη Wind, σε 2 γραμμές, οι οποίες συνδρομές και λήγουν τον άλλο μήνα.

 

Ζήτησα λοιπόν 2 νέες προσφορές και μου έδωσαν όντως 25 ευρώ/μήνα στη μία γραμμή και 29/μήνα στην άλλη (γιατί σε αυτήν έχω και δωρεάν τηλέφωνα εκτός Ελλάδας).

 

Οι προσφορές, χωρίς να είναι κάτι το συγκλονιστικό, μου φαίνονται νορμάλ, για ήδη υφιστάμενο συνδρομητή. Το περίεργο είναι, ότι μου ζητάνε άπαξ 5+8 ευρώ για την ανανέωση! Να δεχθώ το τέλος ενεργοποίησης από άλλο πάροχο, αλλά να σου ζητάνε 13 ευρώ για να συνεχίσεις να είσαι πελάτης τους, μου φαίνεται τουλάχιστον περίεργο.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο και έχω χάσει επεισόδια;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακούσει και σε άλλους παροχους. Κοίτα για νέα αίτηση προς CYTA με 23€ με δωρεάν τέλη που δεν έχει τέτοιες χρεώσεις.Έλεος πια. Από παντού θέλουν να τα παίρνουν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το προχωρήσω ούτως ή άλλως, καθώς με βολεύουν πολύ τα 200 λεπτά προς όλους κάθε μήνα στο F2G, λόγω σταθερού. Ήθελα απλώς να δω τι ισχύει γενικότερα.

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το προχωρήσω ούτως ή άλλως, καθώς με βολεύουν πολύ τα 200 λεπτά προς όλους κάθε μήνα στο F2G, λόγω σταθερού. Ήθελα απλώς να δω τι ισχύει γενικότερα.

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

Δεν στα παίρνουν μονο, σου δίνουν και κάτι :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι συνδρομητής σε σταθερή και Internet στη Wind, σε 2 γραμμές, οι οποίες συνδρομές και λήγουν τον άλλο μήνα.

 

Ζήτησα λοιπόν 2 νέες προσφορές και μου έδωσαν όντως 25 ευρώ/μήνα στη μία γραμμή και 29/μήνα στην άλλη (γιατί σε αυτήν έχω και δωρεάν τηλέφωνα εκτός Ελλάδας).

 

Οι προσφορές, χωρίς να είναι κάτι το συγκλονιστικό, μου φαίνονται νορμάλ, για ήδη υφιστάμενο συνδρομητή. Το περίεργο είναι, ότι μου ζητάνε άπαξ 5+8 ευρώ για την ανανέωση! Να δεχθώ το τέλος ενεργοποίησης από άλλο πάροχο, αλλά να σου ζητάνε 13 ευρώ για να συνεχίσεις να είσαι πελάτης τους, μου φαίνεται τουλάχιστον περίεργο.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο και έχω χάσει επεισόδια;

Σχεδόν όλες οι εταιρίες το κάνουν αυτό με τα έξοδα ανανέωσης της σύνδεσης. Δεν είναι κάτι παράλογο για τα τωρινά δεδομένα. Συμφέρει η Wind σε συνδυασμό με F2G

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τους τελευταίους μήνες δεν μπορώ να στείλω μηνύματα (sms) στο εξωτερικό.

Παλιότερα δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Υπάρχει καμία ρύθμιση από την q που μπορεί να τα μπλοκάρει;

Link to comment
Share on other sites

1. Έλεγξε εαν το νούμερο του παραλήπτη ειναι σωστά περασμένο στο κινητό σου (ξέρω χαζό αλλά καμια φορά απο αφηρημάδα μας το αλλάζουμε και δεν το καταλαβαίνουμε)

2. Μήπως το νουμερο έχει ακυρωθεί ή διαγραφεί απο την εταιρία του παραλήπτη

3. Αλλαγή στην κάρτα sim ή επικοινωνία με την Q μήπως και κάτι έχει κολλήσει απο μεριά της.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα F2G εχουν MTN Roaming στην Κυπρο(Λευκωσια) και ειχαν Turkcell στα κατεχομενα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις εαν μπορω να πάρω επιδότηση νωρίτερα πριν την λήξη συμβολαίου?

Λίγο δύσκολο έως και ακατόρθωτο, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι βέβαια να περάσεις από κάποιο κατάστημα να διαπραγματευτείς κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως η επιδότηση βγαίνει και είναι διαθέσιμη τουλάχιστον 3 μήνες πριν τη λήξη του συμβολαίου.

Πήγαινε από ένα κατάστημα να ρωτήσεις μήπως έχει βγεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,νέος στην παρέα και με έφερε ένα πρωτόγνωρο για μένα πρόβλημα σε αυτό το φόρουμ.

Ας αρχίσουμε,5 χρόνια πελάτης στην Wind με double play πρόγραμμα συνέχεια και κινητά εκτός του παγίου.Ήρθε ο ΟΤΕ σήμερα στην περιοχή να περάσει οπτική ίνα(όπως είπανε) και δεν είχαμε ούτε ίντερνετ ούτε σταθερό.Μετά από κανά 7ωρο ήρθε μόνο το ίντερνετ ενώ το σταθερό νεκρό εντελώς! Τους έχω πάρει ίσα με 10 φορές και μου λένε πως πρέπει να έρθει τεχνικός και είτε φταίω είτε δεν φταίω εγώ θα τον πληρώσω! Έχω ρωτήσει γνωστούς τεχνικούς στον ΟΤΕ και σε άλλες εταιρείες και μου λένε πως είναι θέμα δικό τους και πως δεν γίνεται να έχει ίντερνετ(σφαιρα μάλιστα χωρίς παρεμβολές) και να έχω νεκρό σταθερό.Τέλος πάντων,τους ακύρωσα το ραντεβού γιατί νευρίασα και ψάχνω να πάω σε άλλη εταιρεία,τι προτείνετε;:worry:

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα θα μπορέσει μόνο να σου πει αν έχει βγει η επιδότηση σου ή όχι. Αν όχι θα πρέπει να καλέσεις 1260 να ζητήσεις να σου την ανοίξουν νωρίτερα αν γίνεται. Ποσφορά το κατάστημα μπορεί να σου πει αν πχ σου δίνουν το W σε χαμηλότερη τιμη.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,νέος στην παρέα και με έφερε ένα πρωτόγνωρο για μένα πρόβλημα σε αυτό το φόρουμ.

Ας αρχίσουμε,5 χρόνια πελάτης στην Wind με double play πρόγραμμα συνέχεια και κινητά εκτός του παγίου.Ήρθε ο ΟΤΕ σήμερα στην περιοχή να περάσει οπτική ίνα(όπως είπανε) και δεν είχαμε ούτε ίντερνετ ούτε σταθερό.Μετά από κανά 7ωρο ήρθε μόνο το ίντερνετ ενώ το σταθερό νεκρό εντελώς! Τους έχω πάρει ίσα με 10 φορές και μου λένε πως πρέπει να έρθει τεχνικός και είτε φταίω είτε δεν φταίω εγώ θα τον πληρώσω! Έχω ρωτήσει γνωστούς τεχνικούς στον ΟΤΕ και σε άλλες εταιρείες και μου λένε πως είναι θέμα δικό τους και πως δεν γίνεται να έχει ίντερνετ(σφαιρα μάλιστα χωρίς παρεμβολές) και να έχω νεκρό σταθερό.Τέλος πάντων,τους ακύρωσα το ραντεβού γιατί νευρίασα και ψάχνω να πάω σε άλλη εταιρεία,τι προτείνετε;:worry:

Ευχαριστώ πολύ

Αν το πρόβλημα είναι δικό τους τον τεχνικό δεν τον πληρώνεις, αν πάλι φταις εσύ, πχ τα καλώδια σου ναι θα τον πληρώσεις. Επίσης, δεν πήραν μετρήσεις όταν τους τηλεφώνησες; Με το που είπες πρόβλημα σου είπαν τεχνικό;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα,κάνανε μέτρηση και λέει όλα καλά φαίνονται στην γραμμή.Εν τω μεταξύ τους πιέζω να μάθουμε αν ο ΟΤΕ φταίει τελικά γιατί με το που άρχισαν την ιστορία με τα καλώδια έγινε η όλη ζημιά ας πούμε.Και μόλις το συνδέσανε που τελείωσαν μας ήρθε μόνο το ίντερνετ ενώ το σταθερό νεκρό! έλεγξα την συσκευή χθες στον ΓΕΡΜΑΝΟ αλλά λειτουργεί κανονικά,όπως και η πρίζα.Το παράξενο είναι πως το ίντερνετ είναι άριστο,ακόμα καλύτερο από τις προηγούμενες μέρες,δεν βλέπω καμιά παρεμβολή..
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως η επιδότηση βγαίνει και είναι διαθέσιμη τουλάχιστον 3 μήνες πριν τη λήξη του συμβολαίου.

Πήγαινε από ένα κατάστημα να ρωτήσεις μήπως έχει βγεί.

 

Αυτο θυμάμαι και εγω απο τον καιρό των συμβολαιων... δεν χανεισ κάτι να τσεκάρεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...