Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Mπορεις να μπεις στο tim plus και να κατεβασεις το mini opera για να βλεπεις κανονικες internet σελιδες απο το κινητο. Επισης, μπορεις να συνδεσεις το κινητο σου με καλωδιο usb στο pc και να συνδεθεις στο ιντερνετ χρησιμοποιησεις το gprs (κανοντας χρηση του κινητου σου σαν modem). Αυτο γινεται αν περασεις το software του κινητου στο pc και να δημιουργησεις ξεχωριστο εικονιδιο συνδεσης με κωδικους που θα σου δωσουν απο το cc. Ελπιζω να σε καλυψα :)

 

 

gia perissotera des to analogo thema tim plus!

pantws poly kali periptwsi to tim plus!

kai poly oikonomiko!

kai me to kinito sou tha exeis poly kala apotelesmata!

:lol: :D :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχει τρόπος με Symbian κινητά να μπαίνεις μέσω ADSL δωρεάν στο Internet μέσω κινητού. Νομίζω στην κατηγορία του Nokia 6600 κάποιος αναφέρει αναλυτικά τον τρόπο. Πάντως αν το κινητό δεν είναι 3G δεν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Τους πόντους τους μαζεύεις αν έχεις ενεργοποιήσει το πρόγραμμα και για σένα?

Αν έχεις κάρτα στο κινητό ισχύει?

 

Μα τι κάνω τόσο καιρό? Θέλω και γω δώροοοοοοοοοοο!

"True friends stab you in the front" - O. Wilde :wacko:
Link to comment
Share on other sites

soyblaki ισχυει και στα οικογενειακα!

 

οι ποντοι avantage ισχυουν για συνδρομητες συμβολαιου και μονο! εαν για 3 μηνες εχεις μεσο ορο λογαριασμων 50ευρω και εντασεσαι αυτοματα στο προγραμμα.

 

αν καταλαβα εσυ εχεις καρτα..τοτε θα πρεπει να ψαξεις για το win club

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Πάγιο έχω, αλλά στην Cosmote και σκεφτόμουν να ξαναγυρίσω στην TIM και να ενταχθώ στο οικογενειακό της μητέρας μου, αλλά μόνο εάν το οικογενειακό πέρνεις πόντους.
Link to comment
Share on other sites

sεαν για 3 μηνες εχεις μεσο ορο λογαριασμων 50ευρω και εντασεσαι αυτοματα στο προγραμμα.

 

not exactly...πρέπει για 3 συνεχόμενους μήνες να κάνεις πάνω από 45 ευρώ λογαριασμό...ο 4ος μήνας ας είναι και 10 ευρώ...:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εδώ και 2 βδομάδες έκανα τη βλακεία να μεταφέρω από Voda στην ΤΙΜ έναν αριθμό (συμβόλαιο). Στην ΤΙΜ μου δόθηκε επιδότηση συσκευής & φυσικά συμβόλαιο 1 χρόνου.

 

ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ: :fool:

 

Στη περιοχή μου (Νεάπολη Νίκαιας) το σήμα της ΤΙΜ είναι απαράδεκτο και ελεηνό. Με αποτέλεσμα να μην έχω σήμα μέσα στο σπίτι μου & να χρειάζονται ακροβατικά για να μιλήσω! Επισκέφθηκα κατάστημα της ΤΙΜ για τον λόγο αυτό, και μου είπαν (ναι... καλά!) ότι θα τοποθετηθεί σε 15 μέρες κεραία στη περιοχή... μιας και άνοιξε πρόσφατα στη περιοχή κατάστημα της ΤΙΜ. Αυτά που σκέφτομαι να κάνω τώρα, είναι τα εξής και παρακαλώ βοηθήστε εάν γνωρίζετε.

 

- Να σπάσω σίγουρα το συμβόλαιο με την ΤΙΜ. Από vodafone shop μου είπαν ότι πολύ άνετα μπορεί να γίνει αναστροφή πώλησης, να επιστρέψω στη vodafone με συμβόλαιο 1 χρόνου και να δοθεί η επιδότηση (αντί σε μένα) στην ΤΙΜ ώστε να σπάσει το συμβόλαιο μου. Γίνεται κάτι τέτοιο? :blink:

 

- Επειδή δεν σκέφτομαι να γυρίσω πάλι στη Vodafone (αυτή τη δουλειά θα κάνουμε; :lol: ) λέω να πάρω τον αριθμό και να πάω στη Cosmote, της οποίας η κάλυψη είναι σαφώς πολύ καλύτερη της ΤΙΜ. Θα μπορέσω να κάνω κάτι τέτοιο? Μπορώ να επικαλεστώ τα προβλήματα κάλυψης από την ΤΙΜ? Παιδιά μιλάμε για πολύ σοβαρό πρόβλημα. Αν δεν υπήρχαν... θα ήμουν μια χαρά. Δεν έχω όρεξη να παίζω πέρα δόθε με τα δίκτυα.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ή πληροφορία, ευπρόσδεκτη. :)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να δοκιμαζες με ενα καρτοκινητο της τιμ πρωτα ή απο καποιον φιλο σου αν ειχε τιμ να εβλεπες την καλυψη.

αν θελεις να κοψεις το συμβολαιο ή αν κανεις φορητοτητα...δυστηχως θα πρεπει να επιστρεψεις το ποσο επιδοτησης και να παρεις το καινουριο σε οποια εταιρια κι αν πας.

επειτα αφου ανοιξε καταστημα λογικα θα καλυτερεψει η καλυψη.

και τελος οσο για τα προβληματα μπορεις να παρεις στο 1260 χωρις χρεωση και να πατησεις το 8 και να αναφερεις το προβλημα της περιοχης σου.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

επειτα αφου ανοιξε καταστημα λογικα θα καλυτερεψει η καλυψη.

 

Έτσι μου είπαν. Για να δούμε... Παντώς και ο τύπος στο κατάστημα είπε ότι όντως υπάρχει πρόβλημα.

 

και τελος οσο για τα προβληματα μπορεις να παρεις στο 1260 χωρις χρεωση και να πατησεις το 8 και να αναφερεις το προβλημα της περιοχης σου.

 

Το έχω κάνει ήδη.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

κανε λιγο υπομονη και αν δεις οτι δεν γινεται τιποτα....αλλαξε εταιρια.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχεδόν σίγουρο πως μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιο σου αν επικαλεστείς πρόβλημα κάλυψης στη μόνιμη κατοικία σου, χωρίς όμως αυτό να είναι και το πιο εύκολο πράγμα. Συνήθως τέτοιες υποθέσεις τις αναλαμβάνουν τα νομικά τμήματα των εταιρείων και ξεμπλέκεις μετά από πολύ καιρό. Πάρε στο 1260, αγρίεψε τους και λίγο και ζήτα να σε αποδεσμεύσουν από το συμβόλαιο. Γνωρίζω ανάλογη περίπτωση στη Vodafone όπυ τελικά έσπασε το συμβόλαιο...
Link to comment
Share on other sites

Στη περιοχή μου (Νεάπολη Νίκαιας) το σήμα της ΤΙΜ είναι απαράδεκτο και ελεηνό. Με αποτέλεσμα να μην έχω σήμα μέσα στο σπίτι μου & να χρειάζονται ακροβατικά για να μιλήσω! Επισκέφθηκα κατάστημα της ΤΙΜ για τον λόγο αυτό, και μου είπαν (ναι... καλά!) ότι θα τοποθετηθεί σε 15 μέρες κεραία στη περιοχή...

φίλε περίμενε 15 μέρες.Δεν είναι τίποτα...Αν δε γίνει τίποτα σπάσε το συμβόλαιο,γίνεται κάτι τέτοιο,έχω εν γνώση μου τέτοιες περιπτώσεις.Εξάλλου ο όρος του συμβολαίου το αναφέρει:) Περίμενε όμως

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι διάβασα παραπάνω;;; Γίνεται αντί για επιδότηση να πληρώσει η vodafone το υπολοιπόμενο ποσό στην ΤΙΜ για να γίνεις πελάτης της; Αν συμβαίνει αυτό τότε έχω χάσει πολλά επεισόδια (από την εποχή που η κλίκα έθαβε τη φορητότητα με κάθε μέσο).
Link to comment
Share on other sites

ετυχε συμβολαιο να κοπει την επομενη μερα. με την αιτηση του πελατη.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Στείλε email, ζήτα διακοπή του συμβολαίου σου και περίμενε μία εβδομάδα.

Είτε θα διακοπεί όντως το συμβόλαιό σου, ή θα διορθώσουν την κάλυψη.

Το να τηλεφωνήσεις στο cc ή να πας σε κατάστημα δεν είναι λύση γιατί δεν τους νοιάζει αν θα κόψεις το συμβόλαιο. Στο email όμως θα σε προσέξουν περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Η ΤΙΜ δεν διαφημηζει οτι μπορουμε να ακυρωσουμε το συμβολαιο αμα δεν ειμαστε ευχαριστημενοι? Μεσα σε ποσες μερες πρεπει να γινει αυτο?

 

Με email δεν ειναι δυνατον να διακοπει συμβολαιο, καλυτερα φαξ/συστημενη επιστολη αλλα θα παρει χρονο πιστευω. Η καλυτερη επιλογη ειναι τηλεφωνημα στο 1260 και θα σου πουν αυτοι πως θα το διακοψεις.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε email, ζήτα διακοπή του συμβολαίου σου και περίμενε μία εβδομάδα.

Είτε θα διακοπεί όντως το συμβόλαιό σου, ή θα διορθώσουν την κάλυψη.

Το να τηλεφωνήσεις στο cc ή να πας σε κατάστημα δεν είναι λύση γιατί δεν τους νοιάζει αν θα κόψεις το συμβόλαιο. Στο email όμως θα σε προσέξουν περισσότερο.

 

Θα το κάνω κι αυτό! Για να δούμε...

 

Η ΤΙΜ δεν διαφημηζει οτι μπορουμε να ακυρωσουμε το συμβολαιο αμα δεν ειμαστε ευχαριστημενοι? Μεσα σε ποσες μερες πρεπει να γινει αυτο?

 

Ισχύει κάτι τέτοιο??? :blink:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το διαφημηζει κιολας!! Δεν ξερω σε ποσο καιρο πρεπει να το γυρισεις πισω ομως! Billako τα φωτα σου!

 

edit: Απο το site της ΤΙΜ

 

Πιο συγκεκριμένα, οι ενδιαφερόμενοι που θα ενεργοποιήσουν νέα σύνδεση έως και 31 Μαΐου 2006 σε οποιοδήποτε από τα 8 νέα Προγράμματα ΤΙΜ Flexy, έχουν δυνατότητα να τα γνωρίσουν με δικαίωμα επιστροφής εντός δέκα ημερών χωρίς επιβάρυνση. Επιπλέον, θα έχουν δωρεάν τα δέκα πρώτα ευρώ της χρήσης τους προς εθνικούς προορισμούς.

 

Αν γραφτηκες σε flexy τοτε λογικα μπορεις να το γυρισεις καθως οι μερες συνηθως ειναι εργασιμες!

Link to comment
Share on other sites

Τι διάβασα παραπάνω;;; Γίνεται αντί για επιδότηση να πληρώσει η vodafone το υπολοιπόμενο ποσό στην ΤΙΜ για να γίνεις πελάτης της; Αν συμβαίνει αυτό τότε έχω χάσει πολλά επεισόδια (από την εποχή που η κλίκα έθαβε τη φορητότητα με κάθε μέσο).

 

Έτσι μου είπε (όχι υπάλληλος) αλλά ο υπεύθυνος καταστήματος. Και επειδή είχα τους ενδοιασμούς μου, μου είπε να πάω σ αυτόν. Θα το αναλάβει ο ίδιος και θα γίνει. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ !!!! ΅@$Ε%$$!$!#

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Ζήτα τους εγγράφως να σου πουν οτι σε 15 μέρες θα διορθωθεί η κάλυψη στο σπίτι σου. Επίσης ρώτησε στην ΕΕΤΤ τι γίνεται όταν δεν υπάρχει καθόλου κάλυψη στην μόνιμη κατοικία σου. Μόνο αυτοί μπορούν να σε βοηθήσουν σίγουρα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έπρεπε να μπεις στον πειρασμό να δοκιμάσεις το δίκτυο της ΤΙΜ στο σπίτι σου με ενα καρτοκινητό.

Εαν αποδειξεις οτι δεν υπάρχει καθόλου δίκτυο στην περιοχή σου, τότε ΝΑΙ μπορεί να ακυρωθεί το συμβόλαιο σου. Πως θα το αποδείξεις όμως αυτό, αφού όπως λές μπορείς να μιλήσεις με μερικά ακροβατικά.

Έχω την εντύπωση πως ασχολείται το τεχνικό τμήμα της εταιρίας και βλέπει αν καλύπτει την περιοχη κάποια κεραία.:)

Αν ο αριθμός κινητού είναι σημαντικός τότε μεταφέρσου στην Cosmote.

όπως προτείνουν πιο πάνω απλώς πούλησε την νέα συσκεύη που θα πάρεις για να καλύψεις το οικονομικό!:)

Αλήθεια σου τηλεφωνούν όταν είσαι σπίτι συχνά?. Σκέψου και αυτό!

Φαντάζομαι ότι με τα μηνυματα δεν θα έχεις πρόβλημα!:)

http://www.timkalipsi.gr/ δήλωσε και εκει το πρόβλημα σου.

καλή αποφαση!

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι το διαφημηζει κιολας!! Δεν ξερω σε ποσο καιρο πρεπει να το γυρισεις πισω ομως! Billako τα φωτα σου!

 

edit: Απο το site της ΤΙΜ

 

Πιο συγκεκριμένα, οι ενδιαφερόμενοι που θα ενεργοποιήσουν νέα σύνδεση έως και 31 Μαΐου 2006 σε οποιοδήποτε από τα 8 νέα Προγράμματα ΤΙΜ Flexy, έχουν δυνατότητα να τα γνωρίσουν με δικαίωμα επιστροφής εντός δέκα ημερών χωρίς επιβάρυνση. Επιπλέον, θα έχουν δωρεάν τα δέκα πρώτα ευρώ της χρήσης τους προς εθνικούς προορισμούς.

 

Αν γραφτηκες σε flexy τοτε λογικα μπορεις να το γυρισεις καθως οι μερες συνηθως ειναι εργασιμες!

ρε συ αυτο ειναι αν δεν σ'αρεσει το flexy! και να γυρισεις στα προγραμματα με την μεταφορα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...