Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/1436413308

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα και έμαθα ότι στα συμβόλαια με μηδενικό πάγιο (π.χ. Flexy Zero) δεν γίνεται αυτόματη ενεργοποίηση των 120' προς σταθερά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

ο αναμεταδότης αγοράστηκε, το μόνο που απομένει ειναι να μάθω που έχει πυλώνα της Wind, με 3g, για να στρέψω την εξωτερική κεραία..

μπορεί να βοηθήσει κανείς;

στην εικόνα φαίνεται το στίγμα του μοναστηριού...

 

http://noc.ezhellas.com/~gmich/monastery.png

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

ο αναμεταδότης αγοράστηκε, το μόνο που απομένει ειναι να μάθω που έχει πυλώνα της Wind, με 3g, για να στρέψω την εξωτερική κεραία..

μπορεί να βοηθήσει κανείς;

στην εικόνα φαίνεται το στίγμα του μοναστηριού...

 

http://noc.ezhellas.com/~gmich/monastery.png

Το μοναστηρι αυτο δεν ειναι κοντα στο Λιτοχωρο; Εχει κανονικα 3G εκει οπως και στην Λεπτοκαρυα.Αμα βρεις που χτυπαει η κεραια(με κανενα προγραμμα οπως το opensignal) εισαι οκ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ειναι βόρεια του λιτοχώρου...

 

το opensignal είναι λίγο ότι νάναι ή μου φαίνεται; όλους τους πυλώνες στη θαλασσα τους βγαζει :)

http://noc.ezhellas.com/~gmich/monastery-2.png

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

ειναι βόρεια του λιτοχώρου...

 

το opensignal είναι λίγο ότι νάναι ή μου φαίνεται; όλους τους πυλώνες στη θαλασσα τους βγαζει :)

http://noc.ezhellas.com/~gmich/monastery-2.png

 

Network signal info pro. βλεπης μεσω του προγραμματος σε ποια κεραια συνδεεται το 3g την χρονικη στιγμη και αναλογα γυρνα το κατοπτρο.ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Το φτιαξανε σημερα,11 μερες μετα απο επιστολη μου...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το νούμερο που θέλεις Q, βάλε μία κάρτα των 5 ευρώ(θα έχεις διαθέσιμα 4,40 μετά την αφαίρεση λόγο φόρου κινητής), κάνε ένα account στο myq και πάρε το πακέτο για 800 λεπτά προς wind (με χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη) για 30 μέρες με 2€. Δωρεάν δεν είναι αλλά είναι μία σχετικά πολύ φτηνή λύση. Θεωρώ ότι τα 800 λεπτά είναι αρκετά αλλιώς παρακολούθησε την κίνηση και αγόρασε και δεύτερο πακέτο

Φοβερή ιδέα, δεν το σκεφτόμουν !! όντως λύσεις υπάρχουν και κυρίως οικονομικές!

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται η εκτροπή κλησης? εχω ενα wind φοιτητικο αλλα εκει που ειμαι φανταρος δεν πιανει και με ενδιαφέρει να προωθούνται οι κλησεις μου στο frog που εχω.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω το σταθερό σε απόσταση 100 μέτρων κυριολεκτικά, όπου βρίσκεται το νέο διαμέρισμα που ενοικιαζω. Είναι δυνατόν να χρεώνουν 75 ευρώ; Υπάρχει κάτι άλλο να προσεξω;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω το σταθερό σε απόσταση 100 μέτρων κυριολεκτικά, όπου βρίσκεται το νέο διαμέρισμα που ενοικιαζω. Είναι δυνατόν να χρεώνουν 75 ευρώ; Υπάρχει κάτι άλλο να προσεξω;

 

απλά πληρώνεις τα 75€

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ ;)

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει με σιγουρια καποιo skroutzoμαγαζο που κανει αναβαθμηση συσκευων της Wind.

Πριν δυο χρονια ειχα παρει αναβαθμηση απο Birdphone αλλα δεν ξερω αν κανει ακομα.

Θα ηθελα να δω αν υπαρχουν και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ίσως να γίνεται θα ήταν να ενταχθεί το (παλιό σου) νούμερο στο εταιρικό πακέτο που θα αγοράσει η εταιρεία σου (το έχω συναντήσει σε Vodafone). Μάλλον θα πρέπει να ρωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι το διεύθυνση ολίγοι του ΟΤΕ στο οποίο βασίζονται γιατι σεν υπάρχει κ αλλο. Ειδικά στην επαρχία που σεν υπάρχει ονοματοδοσία στις οδούς, μπορεί να περιμένεις κ πανω απο μηνα απο την αίτηση μετακόμισης
Link to comment
Share on other sites

Μονο που το 50 ειναι 57, το 40 45 και το 35 37,5. Ευτυχώς το πήραμε χαμπάρι οτι κανεις δεν αναφέρει το ΤΚΤ 12 %

 

εμένα αν είχα γραπτά πως μου είχαν πει 50€ και μου έρθει 57€ ο λοαγαριασμός θα τους έβαζα να το πλήρωναν αυτοί!!! τώρα αν δεν έχεις γραπτά αυτά που λές, μαθαίνεις για την επόμενη φορα...

Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρω να βρω τη συνομιλία θα στη στείλω.

Θα δοκιμάσω να τη ζητήσω και με φαξ

Γιατί θυμάμαι πολύ καλά τι συμφωνίες κάνω!

 

Φίλε μου κατανοώ την αγανάκτηση σου. Σε κάθε περίπτωση όμως και αν αυτό σου απαλύνει τον πόνο, δεν υπάρχει καμία διαφορά σε σχέση με άλλους παρόχους. Έχει τύχει να υποφέρω από Vodafone και Hol για δικό τους λάθος και για το οποίο χρειάστηκε να φτάσω στα άκρα προκειμένου να δικαιωθώ.

 

Κοινώς, παντού τα πάντα, απλά ο καθένας επιλέγει στο τέλος της ημέρας αυτό που τον βολεύει περισσότερο. Και κάτι ακόμη: εφόσον παντού εμπλέκεται ο ανθρώπινος παράγοντας είναι λογικό να γίνονται λάθη, πόσο μάλλον σε μεγάλες εταιρίες όπου ανακατεύονται πολλά και διαφορετικά πρόσωπα, χωρίς απαραίτητα να εποικοινώνουν μεταξύ τους με τον πλέον ενδεδειγμένο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι συνδρομητής σε σταθερή και Internet στη Wind, σε 2 γραμμές, οι οποίες συνδρομές και λήγουν τον άλλο μήνα.

 

Ζήτησα λοιπόν 2 νέες προσφορές και μου έδωσαν όντως 25 ευρώ/μήνα στη μία γραμμή και 29/μήνα στην άλλη (γιατί σε αυτήν έχω και δωρεάν τηλέφωνα εκτός Ελλάδας).

 

Οι προσφορές, χωρίς να είναι κάτι το συγκλονιστικό, μου φαίνονται νορμάλ, για ήδη υφιστάμενο συνδρομητή. Το περίεργο είναι, ότι μου ζητάνε άπαξ 5+8 ευρώ για την ανανέωση! Να δεχθώ το τέλος ενεργοποίησης από άλλο πάροχο, αλλά να σου ζητάνε 13 ευρώ για να συνεχίσεις να είσαι πελάτης τους, μου φαίνεται τουλάχιστον περίεργο.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο και έχω χάσει επεισόδια;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακούσει και σε άλλους παροχους. Κοίτα για νέα αίτηση προς CYTA με 23€ με δωρεάν τέλη που δεν έχει τέτοιες χρεώσεις.Έλεος πια. Από παντού θέλουν να τα παίρνουν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το προχωρήσω ούτως ή άλλως, καθώς με βολεύουν πολύ τα 200 λεπτά προς όλους κάθε μήνα στο F2G, λόγω σταθερού. Ήθελα απλώς να δω τι ισχύει γενικότερα.

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...