Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως είναι σύνηθες οι μεγάλες εκπτώσεις να είναι για 12 μήνες και οι επιδοτήσεις για 18

 

είχα πάει κι εγώ να την πάθω έτσι, αλλά ευτυχώς μου το είχε τονίσει υπάλληλος σε κατάστημα για αυτό και ποτέ δεν έπαιρνα επιδότηση, είχα μόνο τη 12μηνη έκπτωση ώστε κάθε χρόνο να το επαναδιαπραγματεύομαι με την ησυχία μου

 

το θέμα είναι ότι το κατέβασμα βρακιών δε μπορεί να συνεχίσει για πάντα, εμένα από ένα σημείο και μετά (μετά από 3 χρόνια γενναίων εκπτώσεων) δε μου έκαναν την έκπτωση που επιθυμούσα για αυτό και το γύρισα σοβαρά σε κάρτα και έμεινα εκεί.

 

θέματα με την ΕΕΤΤ είχα μαζί τους όταν με είχαν ένα μήνα στο περίμενε να μου γυρίσουν τη σύνδεση σε κάρτα και όταν τελικά τελείωσε αυτός ο μήνας (ο οποίος ήταν παράλογη απαίτησή τους από την αρχή) μου διέγραψαν με το έτσι θέλω την αίτηση, έκαναν τους ανήξερους και μου είπαν να κάνω εκ νέου αίτηση και να περιμένω άλλον ένα μήνα

 

με μια καταγγελία σε 3-4 μέρες το θέμα λύθηκε και μάλιστα μου πίστωσαν και κάποια παραπάνω € που είχε βγει επιπλέον ο λογαρισαμός τις μέρες που έπρεπε να με είχαν γυρίσει σε κάρτα

 

εκεί που τελικά κατέληξα είναι ότι δεν έχει νόημα κάθε μερικούς μήνες να έχεις το άγχος της επαναδιαπραγμάτευσης και να σου σπάνε τα νεύρα..

καρτούλα και δεν ασχολείσαι με κανένα ******

τώρα δε το συζητάω με τίποτα να γυρίσω σε σύνδεση και θα σε συμβούλευα να κάνεις το ίδιο κι εσύ, τσάμπα χαλάς το στομάχι σου

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το "ψιλοχαζομαρες" στο επιστρεφω ατοφιο και να σε ενημερωσω οτι πριν λιγο ηρθε αναβαθμιση 282,54 mb και μετα την εγκατασταση εμφανιστηκε η επιλογη που ελειπε για το 4G.

 

Αγαπητέ τι ακριβώς του επιστρέφεις; Με αυτό που είπες επιβεβαίωσες τα λεγόμενα και τον ισχυρισμό του. Πως γίνεται να τον αντικρούς με το να τον επιβεβαιώνεις; Γιατί να θέλει αναβάθμιση για να σου δώσει επιλογή για 4G όταν το κινητό σχεδιάστηκε/κατασκευάστηκε/διαφημίστηκε/πούλησε για συσκευή που υποστηρίζει 4G;

 

Πολύ καλά λέει ο φίλος ότι είναι, όχι ψιλό-, αλλά χοντροχαζομάρες. Και εγώ εξάλλου έτσι διόρθωσα την 4.4.2 stock του Note που δεν μου είχε ένδειξη. Αναβάθμισα την custom (samsung based, για αυτό και δεν είχε ούτε η custom την ένδειξη), και επειδή ο προγραμματιστής το εντόπισε και το διόρθωσε, πήρα και εγώ κανονικά ένδειξη σε μια έκδοση που κατά τα άλλα δεν είναι καθόλου αναβαθμισμένη από την Samsung.

 

πολλά δεν είναι τα 280MB για τέτοιου είδους αναβάθμιση;

 

 

Και όντως, 280MΒ είναι τεράστιο αρχείο για να διορθώνει μόνο αυτό. Αν είδες το video, η μόνη αλλαγή που γίνεται, στο αρχείο persist.radio.lteon, είναι η τιμή του, που από faulse γυρνάει σε true. Αυτό είναι 4 bytes, όχι 280 Megabytes. Άρα διόρθωσε και πολλά άλλα.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Οτι θελεις να μαθεις μπορεις να με ρωτησεις σε pm. Οτι ειχα να πω για ενημερωση στους υπολοιπους το ειπα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανένα.

στην Αγγλία χρησιμοποιούν picocells (λίγο μεγαλύτερα από femtocells) εξωτερικού χώρου που βελτιώνουν τη λήψη σε ακτίνα 500 μέτρων το πολύ και δεν χρειάζονται άδεια γιατί έχουν ισχύ επιπέδου wifi.

Τα χρησιμοποιεί η virgin και μάλιστα πουλάει bandwidth σε άλλες εταιρίες.

εδώ ακόμα κοιμούνται. .

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα.

στην Αγγλία χρησιμοποιούν picocells (λίγο μεγαλύτερα από femtocells) εξωτερικού χώρου που βελτιώνουν τη λήψη σε ακτίνα 500 μέτρων το πολύ και δεν χρειάζονται άδεια γιατί έχουν ισχύ επιπέδου wifi.

Τα χρησιμοποιεί η virgin και μάλιστα πουλάει bandwidth σε άλλες εταιρίες.

εδώ ακόμα κοιμούνται. .

 

Νομιζεις οτι κοιμουνται....

Χρησιμοποιουνται πολλα χρονια τωρα. Πχ η Αθηνα ειναι γεματη.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις οτι κοιμουνται....

Χρησιμοποιουνται πολλα χρονια τωρα. Πχ η Αθηνα ειναι γεματη.

 

Πού; Δεν λέω για τα femto των άλλων δύο (εντός σπιτιού, over internet).

Προσωπικά δεν έχω δει ούτε ένα.

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πού; Δεν λέω για τα femto των άλλων δύο (εντός σπιτιού, over internet).

Προσωπικά δεν έχω δει ούτε ένα.

 

Παντού. Πχ κανε μια βόλτα στην Ερμού και θα τα δεις. Εχει αρκετά και απο τις 3.

Link to comment
Share on other sites

α, μπορει να φταίει ότι έχω να κατέβω κέντρο χρόνια..

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..

χρειαζομαι λιγο τα φωτα σας γιατι ειμαι αρκετα φουντωμενος.

Πριν κανα χρονο ανανεωσα μεσω τηλεφωνου για 4-5ο συνεχομενο χρονο το συμβολαιο με την κυρια Wind.

Ειχα κανει αιτηση φορητοτητας την οποια εν τελη δεν εκανα γιατι μου προσφερε η wind τα εξης.

750mb addon στο κινητο και -8 ευρω στο σταθερο.

ξαφνικα ανοιγω τον φακελο σημερα και βλεπω αυτες οι εκπτωσεις εχουν κοπει ενω δεν επρεπε..

παιρνω τηλεφωνο 1280 και μιλαω με ενα τυπο που μου λεει καμια προσφορα δεν ειναι αοριστου χρονου.

του λεω θα κανω διακοπη η θα το κανω καρτα και μου λεει κανενα προβλημα.

απλα θα πρεπει να πληρωσετε το ποσοστο της επιδοτησης που εχετε λαβει...το ποσο των 200ευρω!!!

το συμβολαιο μου ληγει τον 10ο μηνα και δεν εχω λαβει καμια επιδοτηση.

αυτος θεωρει επιδοτηση και την εκπτωση η την τηλεφωνικη συμφωνια.

 

Τι μπορω να κανω για αυτο το θεμα...εχω βιδωσει με ολους τους εκει.. θελω να φυγω να το κανω καρτα. και το σταθερο οπουδηποτε αλλου.

 

οτι πληροφορια θελετε μπορω να σας δωσω αν καπου ημουν ελλειπης.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες κάνει 18μηνη σύμβαση με έκπτωση αντί επιδότησης ???

Αν ναι και αν η έκπτωση ήταν ετήσια (η έκπτωση είναι η επιδότηση σε τέτοιες περιπτώσεις), τότε ίσως έχει δίκιο η κυρία.

Βέβαια θα έπρεπε να σε έχουν ενημερώσει για αυτά...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες κάνει 18μηνη σύμβαση με έκπτωση αντί επιδότησης ???

Αν ναι και αν η έκπτωση ήταν ετήσια (η έκπτωση είναι η επιδότηση σε τέτοιες περιπτώσεις), τότε ίσως έχει δίκιο η κυρία.

Βέβαια θα έπρεπε να σε έχουν ενημερώσει για αυτά...

Το συμβόλαιο ναι ηταν 18μηνο και οι εκπτώσεις κοπηκαν στον ενα χρονο. Χωρις καμια ενημέρωση βεβαια. Οταν λεμε συμβολαιο οχι υπογραφες κλπ. Απλα στο τηλεφωνο. Εκει που φουντωνω ειναι που λεει θα σας ερθει 200ευρω προορη διακοπή. Τρεις μηνες που περιμενα να μου βάλουν την vdsl και την πληρωνα κανονικα; δεν μπορω να ζητήσω πιστωτικο για αυτη την καθυστέρηση που πληρωνα; ηδη εχω κανει αιτηση φορητοτητας στην cyta και αυριο θα κανω καρτα το κινητο. Δεν πρόκειται να πληρωσω κανενα ποσο προς την συγκεκριμένη εταιρια πια. 7 χρονια τυπικος συνδρομητης της.

 

Αυτο το πράγμα με τις προσφορες που κόβονται και αρχιζουν και χρεώνουν χωρίς καμια ενημερωση ειναι πολυ κακο χουι όλων των εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε συμβολαιο οχι υπογραφες κλπ. Απλα στο τηλεφωνο.

Καποιους σαν κι εσενα ψαχνουν,για να βγαζουν το μεροκαματο.Ακου "συμβολαιο" απο το τηλεφωνο...χαχαχαχααχαχαχαχαχαχαααααα....

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και ο πατέρας μου, αλλαξα με εταιρια cyta και φυσικά και αριθμό και αστους να τραγουδια, μετα απο 4 μηνες σταματάνε και τα τηλεφωνα τα ενοχλητικα, τους ειπα αν και οποτε θέλετε μπορειτε να με πάτε δικαστικα να δουμε ποιος εχει δικιο, ούτε τελικο λογαριασμό δεν εστειλαν!!!!!!!

Μηπως φοβηθηκαν μηπως το χρεισημοποιησω σαν αποδεικτικο στοιχειο;;;;;;;

Χαχαχαχαχαχαχα Χαχαχαχαχαχαχα

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Οπως σας είπα, εχω κανει ηδη αίτηση φορητοτητας με το ατομο στην cyta μιλησα αρκετη ωρα και τελικα εκλεισα με 24 ευρω 35mbps για δωδεκαμηνο που στην ουσια ειναι 26,5 μαζι με τέλη ενεργοποίησης 30ευρω. Δεν σου λενε ομως οτι τα 24 ευρώ δεν είναι η φιξ τιμή... Ειναι απλα προσφορα που ισχύει για ενα χρονο μετα ειναι 30. Δηλαδη τα βλεπετε? λαμογακια ολοι. Στη ζουλα δήθεν ανταγωνιστικες τιμες. Βεβαια επειδή ηθελα δωδεκαμηνο υπεγραψα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς ποιό Skroutzμάγαζο δίνει κινητά με επιδότηση Wind;
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα το birdphone. Μέχρι πέρυσι το έκανε σίγουρα γιατί είχα πάρει κινητό με αυτό τον τρόπο από το συγκεκριμένο κατάστημα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή στην επαρχία έχει ακόμα σοβαρό πρόβλημα η Wind (σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρίες),

και κάποιες κεραίες εκπέμπουν ακομα σε GPRS (και κάποιες σε EDGE),

μήπως γνωρίζετε κάποιο android app που να "καρφώνει" το κινητό σε συγκεκριμένη κεραία (αυτή του EDGE)?

 

Με το G-Mon γνωρίζω την κεραία αλλά πρέπει να έχω το κινητό σε συγκεκριμένη θέση και προσανατολισμό στο μπαλκόνι (κάτι που δε γίνεται το χειμώνα) και μέσα στο σπίτι "πιάνει" μόνο την κεραία με το GPRS (κάτι που δεν θέλω) λόγω αυξημένης ισχύος σήματος dBm.

Δοκίμασα το AutomateIt αλλά μόνο ενημερώνει για αλλαγή κεραιας, δεν "καρφώνει" το κινητό σε 1 κεραία.

Πώς μπορεί να γίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το πρόβλημα σε ένα LG G2 Mini με καρτοκινητή Q.

Σε μήνυμά μου η LG απάντησε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο στην Ελλάδα δεν είναι συμβατό με το δίκτυο 4G της Wind

και με παρέπεμψε στην Wind. Περιμένω τώρα απάντηση από την Wind σχετικά με αυτό.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι όταν έβαλα μια κάρτα What's UP με ενεργοποιημένο το 4G μου εμφάνισε την επιλογή LTE, επομένως λογικά είναι συνδυασμός του δίκτυου της Wind/Q με το λογισμικό των Samsung/LG.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το πρόβλημα σε ένα LG G2 Mini με καρτοκινητή Q.

Σε μήνυμά μου η LG απάντησε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο στην Ελλάδα δεν είναι συμβατό με το δίκτυο 4G της Wind

και με παρέπεμψε στην Wind. Περιμένω τώρα απάντηση από την Wind σχετικά με αυτό.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι όταν έβαλα μια κάρτα What's UP με ενεργοποιημένο το 4G μου εμφάνισε την επιλογή LTE, επομένως λογικά είναι συνδυασμός του δίκτυου της Wind/Q με το λογισμικό των Samsung/LG.

 

Επειδή παίζει σε άλλη συχνότητα το 4G της Wind από αυτό της Cosmote μπορεί να μην το υποστηρίζει, αν και περίεργο μου φαίνεται... Έχεις αλλάξει την SIM για να μπορείς να έχεις 4G, αν όχι πέρνα από ένα κατάστημα, γίνεται δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...