Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι κατι μου λεει οτι παιζει απο NOVA το mobile TV... ? :)

Και οτι καποιες φορες κατα λαθος εμφανιζεται και το μενου του αποκωδικοποιητη στην οθονη του κινητου :o

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 5 Αύγ. 2004 , 05:15)

 

Γιατι κατι μου λεει οτι παιζει απο NOVA το mobile TV... ? :)

Και οτι καποιες φορες κατα λαθος εμφανιζεται και το μενου του αποκωδικοποιητη στην οθονη του κινητου :o

 

So what??

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EVIAN ( 6 Αύγ. 2004 , 04:04)

 

So what??

 

So nothing..Απλά μια παρατήρηση έκανε.
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

έχω μια ερώτηση αν μπορείτε να βοηθήσετε.

αν δεν έχουμε TIM imagine menu και πάμε να ανοίξουμε το URL με τον Realplayer δεν θα δείξει λογικά?

[αφού έχουμε κάνει όλα τα σχετικά με ρυθμίσεις και ενεργοποίηση]

 

το URL το ξέρει κανένας?

k3rn3l pan1c, c0r3 fr13d, us3r st0n3d ;-)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FatMan ( 6 Αύγ. 2004 , 14:15)

 

γεια σας.

έχω μια ερώτηση αν μπορείτε να βοηθήσετε.

αν δεν έχουμε TIM imagine menu και πάμε να ανοίξουμε το URL με τον Realplayer δεν θα δείξει λογικά?

[αφού έχουμε κάνει όλα τα σχετικά με ρυθμίσεις και ενεργοποίηση]

 

το URL το ξέρει κανένας?

 

 

GBC: rstp://80.207.105.249/live/gbc.rm

ANT1: rstp://80.207.105.249/live/ant1.rm

MAD TV: rstp://80.207.105.249/live/madtv.rm

 

:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω :-)

θα δοκιμασω την δευτερα [που θα γινει η ενεργοποιηση] και θα σας πω

k3rn3l pan1c, c0r3 fr13d, us3r st0n3d ;-)
Link to comment
Share on other sites

host249-105.pool80207.interbusiness.it ??? Πως ειναι δυνατον να παιζει ο streaming server απο ιταλικο client box ?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

gia tin ipiresia TV prepi na exoume to TIM imagine egatestimeno??? den ginete xoris afto????

ericsson ga318, ericsson gh768,ericsson t28, ericsson t38

motorola t2288

nokia 8210, nokia 8310,nokia 6210, nokia 8850, nokia 3650

samsung sgh-2200

Sony cmd-j70, Sony Ericsson t68

siemens me45, siemens sx-1

elpizo na ta thimithika olla :-))

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bigshot728 ( 9 Αύγ. 2004 , 22:10)

 

gia tin ipiresia TV prepi na exoume to TIM imagine egatestimeno??? den ginete xoris afto????

 

Γίνεται και χώρις το tim imagine... Μπορείς είτε μεσω wap στην επιλογή FUN είτε στο RealOne να βάλεις την διεύθυνση του καναλιού:

GBC: rstp://80.207.105.249/live/gbc.rm

ANT1: rstp://80.207.105.249/live/ant1.rm

MAD TV: rstp://80.207.105.249/live/madtv.rm

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bigshot728 ( 9 Αύγ. 2004 , 22:10)

 

gia tin ipiresia TV prepi na exoume to TIM imagine egatestimeno??? den ginete xoris afto????

 

Μόνο που με την μαλ@κία το sx1 δεν παίζει..
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω με 6600 και δεν μπορω να συνδεθω. Πηγαινω μεσω wap, μου ανοιγει τον real player αλλα γραφει συνδεση αδυνατη. Μεσω imagine δεν εχει ακομα επιλογη για tv. Τι μπορει να φταει??? Τις ρυθμισεις τις εγραψα απο το site της ΤΙΜ

 

Thanks, Alex

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος husuris (10 Αύγ. 2004 , 13:53)

 

Εγω με 6600 και δεν μπορω να συνδεθω. Πηγαινω μεσω wap, μου ανοιγει τον real player αλλα γραφει συνδεση αδυνατη. Μεσω imagine δεν εχει ακομα επιλογη για tv. Τι μπορει να φταει??? Τις ρυθμισεις τις εγραψα απο το site της ΤΙΜ

 

Thanks, Alex

 

 

Ftiaxneis ena NEO APN me onoma TIM TV kai vazeis os symeio prosvasis to timgr.tv

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dromeas (10 Αύγ. 2004 , 14:40)

 

Ftiaxneis ena NEO APN me onoma TIM TV kai vazeis os symeio prosvasis to timgr.tv

 

 

Το εκανα αλλα τζιφος, αντεγραψα βημα βημα απο το site της TIM (ακομα και restart το κινητο εκανα) αλλα εξακολουθω να μην μπορω να δω τιποτα

 

Η μονες διαφορες που εχω ειναι στο πεδιο Κωδικός πρόσβασης που ενω πηγαινω και γραφω wap μετα στο μενου μου το εμφανιζει με 4 αστερακια και δεν υπαρχει καθολου το πεδιο Διεύθυνση ΙΡ πύλης

 

Επισης το GPRS το δουλευει μια χαρα ως τωρα. Ειτε ειναι imagine, ειτε ειναι wap, ειτε ειναι mms

 

Alex

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος husuris (10 Αύγ. 2004 , 13:53)

 

Εγω με 6600 και δεν μπορω να συνδεθω. Πηγαινω μεσω wap, μου ανοιγει τον real player αλλα γραφει συνδεση αδυνατη. Μεσω imagine δεν εχει ακομα επιλογη για tv. Τι μπορει να φταει??? Τις ρυθμισεις τις εγραψα απο το site της ΤΙΜ

 

Thanks, Alex

 

 

kai ego me sx1 to idio problima exo... kai ego tis rithmisis tis ekana apo to site tis TIM. me to pou anigi to real player grafi sindesi adinati

ericsson ga318, ericsson gh768,ericsson t28, ericsson t38

motorola t2288

nokia 8210, nokia 8310,nokia 6210, nokia 8850, nokia 3650

samsung sgh-2200

Sony cmd-j70, Sony Ericsson t68

siemens me45, siemens sx-1

elpizo na ta thimithika olla :-))

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα κινητά τζίφος? :( Προβλέπεται να επεκταθεί η γκάμα των κινητών που δέχονται? :alien:
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παιδιά με το 7610 μία απ' τα ίδια με τη σύνδεση στο mobile tv. Wap over GPRS δουλεύει κανονικά, ρυθμίσεις για τον real player κατεβασμένες (και εναλλακτικά, και χειροκίνητα περασμένες), σύνδεση με συμβόλαιο, ενεργοποίηση υπηρεσίας μέσω μηνυμάτων στην TIM, κατάλληλη συσκευή, αλλά ΤΙΠΟΤΑ. Μόλις επιλέγω την υπηρεσία (είτε απ' το imagine, είτε απ' το wap, μεταβαίνει μέσω του wap over gprs στο μενού του real player όπου μου ζητάει να διακόψει τη σύνδεση του gprs και να συνδεθεί μέσω του mobile tv, εκεί παρατηρώ ότι αφού αναβοσβήσει μία φορά το G μου βγάζει το μήνυμα ότι η "σύνδεση είναι αδύνατη". Με το 1231 που μίλησα αρκετές φορές τελικά μου είπαν ότι φταίει η έκδοση του real player (Μάϊος 2004), κι ότι τα υπόλοιπα 7610 που "παίζει" κανονικά η εφαρμογή έχουν έκδοση Ιούλιος 2004. Η αντιπροσωπεία της real όμως αλλά και η nokia που απευθύνθηκα μου είπαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Είμαι σε απόγνωση ρε παιδιά. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; please...
ΑΝ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΧΙ...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimishgt (13 Αύγ. 2004 , 12:29)

 

ishiei mono gia sindromites tim i kai alles etairies an mpoume sti siggekrimeni dieythinsi???

 

Δυστυχως δεν παιζει για αλλες εταιρειες! :!:

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από tedkappa

Κι εγώ παιδιά με το 7610 μία απ' τα ίδια με τη σύνδεση στο mobile tv. Wap over GPRS δουλεύει κανονικά, ρυθμίσεις για τον real player κατεβασμένες (και εναλλακτικά, και χειροκίνητα περασμένες), σύνδεση με συμβόλαιο, ενεργοποίηση υπηρεσίας μέσω μηνυμάτων στην TIM, κατάλληλη συσκευή, αλλά ΤΙΠΟΤΑ. Μόλις επιλέγω την υπηρεσία (είτε απ' το imagine, είτε απ' το wap, μεταβαίνει μέσω του wap over gprs στο μενού του real player όπου μου ζητάει να διακόψει τη σύνδεση του gprs και να συνδεθεί μέσω του mobile tv, εκεί παρατηρώ ότι αφού αναβοσβήσει μία φορά το G μου βγάζει το μήνυμα ότι η "σύνδεση είναι αδύνατη". Με το 1231 που μίλησα αρκετές φορές τελικά μου είπαν ότι φταίει η έκδοση του real player (Μάϊος 2004), κι ότι τα υπόλοιπα 7610 που "παίζει" κανονικά η εφαρμογή έχουν έκδοση Ιούλιος 2004. Η αντιπροσωπεία της real όμως αλλά και η nokia που απευθύνθηκα μου είπαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Είμαι σε απόγνωση ρε παιδιά. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; please...

 

Pantws sto diko mou 7610 opws kai sto n-gage paizei kanonika.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Henry (14 Αύγ. 2004 , 19:54)

 

kserete an to mobile tv mpei sta p800/p900?

 

Οχι φίλε προς το παρόν δεν παίζει στο p800 & p900.

[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nai bre paidia ti sto kalo symbainei oyte kai sto diko moy paizei nokia-6600 kai exo kanei ta panta

mporei kapoios na grapsei analytika ti ry8miseis prepei na exoyme analytika giati apo thn tim den bgazeis akrh

eyxaristo

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι τρεις είναι οι βασικές προϋποθέσεις. Να είναι σύνδεση (postpaid), να υποστηρίζεται απο τη συσκευή και το πιο βασικό να υπάρχει gprs σύνδεση (πακέτο)και όχι απλά φορέα gprs για αποστολή mms. Οταν λέμε πακέτο gprs, θα πρέπει να πάει κάποιος σε κατάστημα ή να ζητήσει απο ccare της ΤΙΜ να του στείλουν την αίτηση και επιλέγουν και πακέτο. Βέβαια υπάρχει και χρέωση αν επιλέγεται τα πακέτα με πάγιο. Με τον τρόπο αυτό θα χρεωνόμαστε για την υπηρεσία. Βάση gprs. Οπότε όσοι δεν έχετε κάνει την διαδικασία αυτή ξεχάστε το mobile tv. :p

[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

tis exo aytes tis proypo8eseis alla h tim mas leei kati xaza oti oreal player einai palias ekdoshs kai den paizei 8elei anaba8mish to kinhto eno h nokia leei oti ayto den isxyei

koinos pare to aygo kai koyreyto mipos kapoios exei na proteinei kapoia allh lysh sto problhma?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...