Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και απ'ότι διάβασα έχει SAR 1.35 . Υποθέτω ότι δεν είναι από τα καλύτερα νούμερα αλλα παρατηρώ ότι το HTC Desire έχει 1.4! Και όλα τα Blackberry φτάνουν μέχρι και 1.56!!!

Οπότε δε νομίζω ότι είναι τόσο βλαβερό. (p.s. το Nokia E51 που έχω τώρα λεει 1.4 SAR :o )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ψάχνοντας reviews, άλλοι γράφουν για 150 mb και άλλοι για 512 mb RAM

 

τι ισχύει τελικά?

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

και απ'ότι διάβασα έχει SAR 1.35 . Υποθέτω ότι δεν είναι από τα καλύτερα νούμερα αλλα παρατηρώ ότι το HTC Desire έχει 1.4! Και όλα τα Blackberry φτάνουν μέχρι και 1.56!!!

Οπότε δε νομίζω ότι είναι τόσο βλαβερό. (p.s. το Nokia E51 που έχω τώρα λεει 1.4 SAR :o )

 

Προφανώς το Desire που έχω εγώ είναι από τα καλά τότε...

Εμένα έχει Sar 0,752 στο κεφάλι και 1,12 στο σώμα.

Ας γράφουμε ότι γνωρίζουμε πραγματικά και όχι ότι ακούσαμε ή μας είπανε

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το Desire που έχω εγώ είναι από τα καλά τότε...

Εμένα έχει Sar 0,752 στο κεφάλι και 1,12 στο σώμα.

Ας γράφουμε ότι γνωρίζουμε πραγματικά και όχι ότι ακούσαμε ή μας είπανε

 

φίλε ζητώ συγγνώμη αν έκανα λάθος, αλλά πήρα την τιμή του από αυτό το site

 

http://reviews.cnet.com/2719-6602_7-291-4.html?tag=page;page

 

και ανέφερα αυτή τη τιμή... Δεν την έβγαλα από το μυαλό μου.

 

Και εντελώς αναφορικά, για να γνωρίζεις πραγματικά πόσο έχει ακριβώς ένα κινητό, (και δε μιλάω μόνο για αυτή τη περίπτωση) μάλλον θα πρέπει να πάρεις τη μέτρηση μόνος σου...

Link to comment
Share on other sites

Ας γράφουμε την τιμή που δίνεται επίσημα από την κάθε εταιρία.Συμφωνώ απόλυτα ότι οι τιμές του SAR που μας δίνουν είναι "μαγειρεμένες" και στην πραγματικά μπορεί να διαφέρουν κατά πολύ.Πάντως ας περιμένουμε να κυκλοφορήσει για να δούμε τι πληροφορίες δίνει η εταιρία για το SAR.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ας γράφουμε την τιμή που δίνεται επίσημα από την κάθε εταιρία.Συμφωνώ απόλυτα ότι οι τιμές του SAR που μας δίνουν είναι "μαγειρεμένες" και στην πραγματικά μπορεί να διαφέρουν κατά πολύ.Πάντως ας περιμένουμε να κυκλοφορήσει για να δούμε τι πληροφορίες δίνει η εταιρία για το SAR.

According to the manual 1.35 W/kg....αυτη ειναι η μεγιστη τιμη στο ελαχιστο σημα που σημαινει οτι ειναι πολυ χαμηλοτερη σε normal συνθηκες.Kαι παλι ομως ειναι υψηλη τιμη.

 

Βασικά το μόνο πρόβλημα πρέπει να είναι η μπαταρία.

 

Το Joy μπροστά σε αυτό απ' ότι φαίνεται δεν πιάνει μια.

To Joy δεν υπαρχει σαν κινητο ουτε τσαμπα δεν θα το αγοραζα.Το συγκεκριμενο εχει specs που μπορει να χτυπησει Optimus One και Wildfire.Η μπαταρια του απ οτι διαβαζω θελει καθημερινη φορτιση.
Link to comment
Share on other sites

Το Joy κολλάει υπερβολικά και φαίνεται πολύ φτηνότερη κατασκευή από το ZTE.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω δει στα χαρακτηριστικά του, multi touch έχει; Αν έχει και αυτό το χαρακτηριστικό θα είναι τέλεια.

Όλα τα κινητά που έχω αγοράσει τα έχω αγοράσει με επιδότηση (Vodafone). Αυτό θα είναι το πρώτο που θα το πάρω σαν συσκευή. Είναι πολύ καλά τα χαρακτηριστικά του για τα λεφτά που το ζητάνε. Θα το δίνει προφανώς η wind σαν σκέτη συσκευή, έτσι δεν είναι;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω δει στα χαρακτηριστικά του, multi touch έχει; Αν έχει και αυτό το χαρακτηριστικό θα είναι τέλεια.

Όλα τα κινητά που έχω αγοράσει τα έχω αγοράσει με επιδότηση (Vodafone). Αυτό θα είναι το πρώτο που θα το πάρω σαν συσκευή. Είναι πολύ καλά τα χαρακτηριστικά του για τα λεφτά που το ζητάνε. Θα το δίνει προφανώς η wind σαν σκέτη συσκευή, έτσι δεν είναι;

Φυσικα και θα το δινει σκετη συσκευη. Δεν υπαρχει περιπτωση να μη το δινει. ;) Παντως φενεται "απαικτη" συσκευη στη κατηγορια της :)
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως έχει συνέχεια το σήριαλ με τις προσφορές τις wind. Σε άλλο forum αναφέρεται ότι είχαμε και παραπάνω χρεώσεις και γενικά "ατασθαλίες" και στην προσφορά των 3 μηνών δωρεάν.

 

Μακάρι να μην είναι αλήθεια πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα τη δίνει σκέτη τη συσκευή, κάπου στις 15-20 Δεκεμβρίου (αν κρατηθώ και δεν το πάρω νωρίτερα), θα το κάνω δώρο χριστουγεννιάτικο στον εαυτό μου. :p

Για το multitouch δεν ξέρουμε κάτι ε;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί να λέμε τώρα το κινητό τα σπάει. Θα το πάρω μιας και δεν είχα ποτέ android συσκευή αλλά σκεφτομαι μήπως είναι καλύτερα να περιμένω για να δω και το huawuei titan ( αν και πολύ γκουμούτσα )
Link to comment
Share on other sites

Εαν το παρει καποιος περιμενουμε εντυπωσεις!!!!

Παντως απο specs κορυφαιο για τα λεφτα του!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ανεπίσημα τελείως και με αυτά που διαβάζω στο ίντερνετ, το huawei titan μάλλον κάπου 250€ . Τονίζω δε γνωρίζω, απ' ότι βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Tα 250 ευρώ για ένα κινέζικο τηλέφωνο τα θεωρώ υπερβολικά.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με 250 ευρο απλα ΔΕΝ το παιρνεις......τι συζητατε τωρα!!

Ενω με 159 ευρο εχεις ενα απο καλυτερα .............και μαλιστα με 2 χρονια εγγυηση!!

 

Τωρα μεταξυ vodafon με το joy και wind με το blade η χρηματικη διαφορα ειναι μολις 50 ευρο οποτε στην ατυπη αυτη μαχη η μπλε ομαδα κερδισε και μαλιστα με τεραστια διαφορα!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η Huawei,η ZTE brand names είναι.

Μη τις υποτιμάτε σαν εταιρείες,είναι πολύ καλές στο χώρο των τηλεπικοινωνιών αμφότερες. Πχ ο εξοπλισμός 3ης γενιάς της Vodafone στην Ελλάδα και σε πολλές χώρες είναι Huawei, τι σημαίνει; ότι έχουν περισσότερη ακτινοβολία ή δε λειτουργούν σωστά; ηρεμήστε λίγο... Σας έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου οι Αμερικάνοι ότι κάθε τι κινέζικο είναι μάπα. Όταν η Apple κατασκευάζει τα κινητά στην Κίνα,οι μισοί της προγραμματιστές είναι Κινέζοι και οι μισοί σχεδιαστές hardware της συσκευές κι αυτοί κινέζοι δε λέτε τίποτα,γιατί έχει το μηλαράκι.

Το ότι υπάρχουν κινέζικα προϊόντα μη ποιοτικά δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και πολύ καλά. Όπως και για όλα τα προιόντα ισχύει αυτό...

 

Η ZTE είναι δυνατή εταιρεία, ιδιαίτερα αναπτυσσόμενη και ασχολείται κυρίως με εξοπλισμό δικτύων επόμενης γενιάς (HSDPA/WiMax/LTE).

http://wwwen.zte.com.cn/en/

 

Στο χώρο των κινητών ομολογώ ότι δεν ήξερα ότι υπήρχε.

Το κινητό φαίνεται Super και αναρρωτιέμαι αν είχε πάνω ένα δαγκωμένο μήλο πόσο θα κόστιζε...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο εχει ερθει ηδη σε καποια καταστημα τις wind μετα απο καποια τηλφ που εκανα.

Μολις μπορεσω θα παω να το δω εαν το εχουν βεβαια σαν live demo.

 

Και ενα εκτος θεματος προς την διαχείρισή του φορουμ.....Παρακαλω οταν καποιος συντονιστης

σβήνει ενα σχολιο-ποσταρισμα απο καποιο μελος καλο θα ηταν να ενημερωνει

το μελος για ποιον λογο ακριβως εσβησε το ποστ.

 

Ευχαριστω Κωστας.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...