Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επισκέπτης
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΧΩ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ SONY ERICSSON W810i ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ MOBILE TV.ΑΝ ΝΑΙ,ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

HELP ME!!!

 

Η συσκευή που διαθέτεις είναι συμβατή με την υπηρεσία, αλλά ειναι gprs (χαμηλή ταχύτητα) και έχει οθόνη χαμήλής ανάλυσης με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν95 8GB, έχω βάλει τις ρυθμίσεις για wind streaming και έχω ενεργοποιήσει το wind plus non stop! Παρ'όλα αυτά όταν προσπαθώ να δοκιμάσω την υπηρεσία με το δωρεάν κανάλι της ΕΡΤ "Δείτε ΕΡΤ ΣΑΤ ΣΕ ΥΨΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ", ανοίγει αυτόματα το real player Και μου λεει " Αδυναμία αναπαραγωγής κλιπ πολυμέσων"! Μήπως ξέρει κανείς τί πρέπει να κάνω;! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Σωστα το ειπε παραπάνω ο Κρίς.'Στην Vodafone πάει 1.785 ευρώ για απεριόριστη πρόσβαση σε όλα τα κανάλια για 24 ώρες και στην COSMOTE ομοίως αλλά με 1.60 ευρώ...

Μόνο η WIND έχει χρέωση ανά σύνδεση.' ΓΙα κανάλια συμφερει η Βόδαφανο όλο το 24ωρο ιδίως για δίκτυα 3ης γενίας ,η WIND συμφέρει μόνο για δωρεάν Ιντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν95 8GB, έχω βάλει τις ρυθμίσεις για wind streaming και έχω ενεργοποιήσει το wind plus non stop! Παρ'όλα αυτά όταν προσπαθώ να δοκιμάσω την υπηρεσία με το δωρεάν κανάλι της ΕΡΤ "Δείτε ΕΡΤ ΣΑΤ ΣΕ ΥΨΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ", ανοίγει αυτόματα το real player Και μου λεει " Αδυναμία αναπαραγωγής κλιπ πολυμέσων"! Μήπως ξέρει κανείς τί πρέπει να κάνω;! Ευχαριστώ!

 

ap'oti thimamai prepei na rithmiseis kai ton real player...des ligo sta prwta posts giati twra pou den einai dwrean den asxolountai kai poloi:D

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2-3 χρόνια έτσι το έχω και έχω βάλει και ένα μύνημα που λεει "παρακαλώ ξανακαλέστε χώρις απόκρυψή αριθμού, ή αφήστε το μύνημα σας".

Ελάχιστοι με πέρνουν(1 το δίμηνο), το έχουν μάθει πλέον.

 

ΚΑΝΕΙΣ δεν μου έχει κάνει σημαντικό τηλεφώνημα με απόκρυψη.

Το έχεις βάλει εσύ με κάποιο πρόγραμμα για Series 60 ή στο έχουν ενεργοποιήσει από τη Wind, και αν ναι, πως?

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πάνω από το 1,3 δισ. ευρώ διαμορφώθηκαν τα έσοδα του ομίλου Wind Ελλάς (συμπεριλαμβανομένης και της Tellas) με την αύξηση σε σχέση με το 2006 να είναι της τάξεως του 5,7%. Τα αναπροσαρμοσμένα (ήτοι μετά την εξαίρεση μη επαναλαμβανομένων ή μη λειτουργικών εξόδων) κέρδη προ φόρων, τόκων και αποσβέσεων (adjusted EBITDA) ανήλθαν στα 466,5 εκατ. ευρώ, αυξημένα κατά 22,3%, ενώ το αναπροσαρμοσμένο περιθώριο EBITDA ήταν στο 35,9% από 31% το 2006. Όσον αφορά τα μεμονωμένα αποτελέσματα, η Wind είδε τα έσοδα της να διαμορφώνονται στα 1.187,7 εκατ. ευρώ (από 1.113,1 εκατ. ευρώ), ενώ οι καθαρές ζημίες παρουσίασαν ελαφρά αύξηση φθάνοντας στα 63,1 εκατ. ευρώ (από 54,8 εκατ. ευρώ). Η Tellas είδε τα έσοδα της να μειώνονται ελαφρά στα 118,8 εκατ. ευρώ (έναντι 119,2 εκατ. ευρώ το 2006), ενώ μείωση υπήρξε και στις καθαρές ζημίες που ανήλθαν σε 26,4 εκατ. ευρώ (από 31,3 εκατ. ευρώ). Ο έντονος ανταγωνισμός και οι προσφορές είχαν ως αποτέλεσμα το ARPU της Wind να μειωθεί στα 21,6 ευρώ το μήνα (από 24,7 ευρώ), ενώ εκείνο της Tellas επίσης μειώθηκε ελαφρά στα 9,8 ευρώ μηνιαίως από 10,5 ευρώ. Σε επίπεδο πελατών, η Wind ανακοίνωσε ότι οι πελάτες κινητής έφθασαν στα 4,52 εκατ. στο τέλος του 2007, σημειώνοντας ετήσια αύξηση 15,8%, με τις νέες συνδέσεις κατά το δ’ τρίμηνο της περασμένης χρονιάς να είναι στις 76.000. Επίσης, η συνολική εξερχόμενη κίνηση σημείωσε περαιτέρω αύξηση κατά 23% σε ετήσια βάση ξεπερνώντας τα 4,3 δισ. λεπτά χρήσης, ενώ συνεχίστηκε η άνοδος στα έσοδα από υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας, τα οποία στη διάρκεια του δ’ τριμήνου του 2007 αυξήθηκαν κατά 6% σε σύγκριση µε το τελευταίο τρίμηνο του 2006. Σε μηνιαία βάση περισσότεροι από 450.000 πελάτες της Wind κάνουν χρήση τέτοιων υπηρεσιών.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν έχουμε σαφή ενημέρωση από τη Cosmote για τις δικές της επιδόσεις σε νέες συνδέσεις, η Vodafone ανακοίνωσε 92000 νέους συνδρομητές το δ' τρίμηνο του 2007. Μάλλον η Wind δεν τα πήγε και τόσο καλά αυτό το τρίμηνο...:!:

 

Kαι ιδιαίτερα μειωμένο ARPU...

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσει να βγάζει αρχικά καλές υπηρεσίες και μετά να τις αποσύρει/τροποποιεί δε βλέπω να ανεβαίνει... Τελικά όσες διοικήσεις και να αλλάξει, η φιλοσοφία της αρπαχτής παραμένει... Κρίμα, περίμενα περισσότερα από τη νέα διοίκηση...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βάλει εσύ με κάποιο πρόγραμμα για Series 60 ή στο έχουν ενεργοποιήσει από τη Wind, και αν ναι, πως?

 

Thanks :)

Εγώ.

Εδώ το συζητούσαμε :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν έχουμε σαφή ενημέρωση από τη Cosmote για τις δικές της επιδόσεις σε νέες συνδέσεις, η Vodafone ανακοίνωσε 92000 νέους συνδρομητές το δ' τρίμηνο του 2007. Μάλλον η Wind δεν τα πήγε και τόσο καλά αυτό το τρίμηνο...:!:

 

Kαι ιδιαίτερα μειωμένο ARPU...

 

Σύμφωνα με εκτιμήσεις παρατηρητών της αγοράς ο αριθμός των συνδέσεων του Vodafone για το Σπίτι το τρίμηνο Οκτωβρίου - Δεκεμβρίου κινήθηκε περίπου στις 25.000-30.000.Αρα στις καθαρες συνδεσεις κινητων παλι 3 ειναι η voda.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με εκτιμήσεις παρατηρητών της αγοράς ο αριθμός των συνδέσεων του Vodafone για το Σπίτι το τρίμηνο Οκτωβρίου - Δεκεμβρίου κινήθηκε περίπου στις 25.000-30.000.Αρα στις καθαρες συνδεσεις κινητων παλι 3 ειναι η voda.

 

Tο Vodafone για το σπίτι είναι υπηρεσία κινητής τηλεφωνίας.:rolleyes::!: Λειτουργεί με κάρτα sim, συνδέεται με δίκτυο GSM, χρησιμοποιείται και με συσκευές κινητής τηλεφωνίας, έχει και κινητό νούμερο(694,695) εκτός από το σταθερό, έχει διαθέσιμες όλες τις υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας της Vodafone, περιλαμβάνει στο λογαριασμό και τέλη κινητής. Ο σκοπός χρήσης είναι διαφορετικός. Iσχύει ότι ισχύει και για τις mobile connect cards (To ADSM της Wind). Με τεχνολογία κινητής τηλεφωνίας λειτουργεί όμως δεν είναι κινητό τηλέφωνο αλλά ευρυζωνικό internet. Και περιλαμβάνεται στις συνδέσεις κινητής.

 

Δεν δικαιολογείς επίσης το χαμηλό ARPU.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όποιος θέλει, μπορεί να υπογράψει στη Δημόσια Πρόταση προς τη Wind, για παροχή ΛΟΓΙΚΩΝ χρεώσεων για την Ζωντανή Τηλεόραση (Live TV) μηνιαία, και όχι με εισιτήριο εισόδου και μόνο. ΔΕΙΤΕ την υπογραφή μου για το Link, και όποιος θέλει, ας βάλει το link και στη δική του Υπογραφή (αφού πρώτα συμπληρώσει τα στοιχεία του στη σελίδα...)!

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τελείως παράλογο αυτό; Αυτή την τιμή έχει η υπηρεσία, αν θέλεις τη χρησιμοποιείς, αν δεν θέλεις δεν την χρησιμοποιείς! Επίσης αν θέλεις κάνεις φορητότητα. Και γω θα ήθελα το ADSM non stop με 10 ευρώ το μήνα. Και άλλος μπορεί να θέλει 1000 λεπτά ομιλίας το μήνα με 15 ευρώ! Για να μην το συνεχίσω και για άλλα προϊόντα. Π.χ. να στείλουμε υπογραφές στη nokia για να δίνει το N95 8gb με 150 ευρώ, το πλαίσιο να δίνει φορητούς με 50 ευρώ και καταλαβαίνεις...

 

Τη θεωρώ άσκοπη την πρότασή σου. Βέβαια δημοκρατία έχουμε, οπότε μπορείς να στείλεις όσες υπογραφές θέλεις αλλά να μην εκπλαγείς αν δεν σε πάρουν στα σοβαρά!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σίγουρα θα μπορούσε να γίνει πιο ανταγωνιστική η υπηρεσία, στα 5 ευρώ ίσως τον μήνα, όπως η vodafone.

Το 1.19 ευρώ για κάθε φορά που βλέπεις ένα κανάλι ουσιαστικά την αχρηστεύει ως υπηρεσία.

Ίσως θέλουν να βγάλουν τα σπασμένα από το "κόλπο" :p

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τελείως παράλογο αυτό; Αυτή την τιμή έχει η υπηρεσία, αν θέλεις τη χρησιμοποιείς, αν δεν θέλεις δεν την χρησιμοποιείς! Επίσης αν θέλεις κάνεις φορητότητα. Και γω θα ήθελα το ADSM non stop με 10 ευρώ το μήνα. Και άλλος μπορεί να θέλει 1000 λεπτά ομιλίας το μήνα με 15 ευρώ! Για να μην το συνεχίσω και για άλλα προϊόντα. Π.χ. να στείλουμε υπογραφές στη nokia για να δίνει το N95 8gb με 150 ευρώ, το πλαίσιο να δίνει φορητούς με 50 ευρώ και καταλαβαίνεις...

 

Τη θεωρώ άσκοπη την πρότασή σου. Βέβαια δημοκρατία έχουμε, οπότε μπορείς να στείλεις όσες υπογραφές θέλεις αλλά να μην εκπλαγείς αν δεν σε πάρουν στα σοβαρά!

Έχεις απόλυτο δίκιο στην άποψή σου, δεν παύει όμως να είναι η μόνη εταιρία που 'συνήθως' από μόνη της κάνει βήματα (σε θέματα χρεώσεων) προς το καλύτερο.

 

Αυτό είναι ένα μέτρο για να ακουστείς κι εσύ, κι εγώ και όποιος τρίτος, καλύτερα. Όπως λεεί και ο MobileMan, ο τρόπος που διάλεξαν να βγάλουν ένα 'μέτριο' ποσό με τα εισιτήρια εισόδου, αποτρέπει τη μεγαλύτερη μάζα από το να χρησιμοποιεί την υπηρεσία, και άρα να καταλήγει σε (ουσιαστικά) περισσότερα κέρδη.

 

Το αν είναι λάθος το παραπάνω, μένει να αποδειχθεί καθώς οιοσδήποτε αλάνθαστος και ειδικός επί του αντικειμένου, δε θα ήταν εδώ όπως εσύ, αλλά θα διύθυνε μια εταιρία τηλεπικοινωνιών.

 

Απο το να πει κάποιος 'Ξέρετε, σκοπεύετε να βάλετε μηνιαίο ποσό;', θα ήταν πιο έγγυρο να πεί: Ιδού, σας επιλέγουμε, σας εμπιστευόμασθε, κάντε κάτι (λογικό) για εμάς, που ήδη έχει ο ανταγωνιστής. Ο παραλληλισμός με τη Nokia, irrelevant μια και ο συντάκτης δε θέτει θέμα επιβολής τιμής ή charge plan σε παράλογο επίπεδο, αλλά την ακολούθηση της τακτικής του ανταγωνιστή, τουλάχιστον.

 

Και Ξέρουμε Καλά Πόσο Φιλικά Ανταγωνιστές Είναι Οι Εταιρίες Κινητής, Μεταξύ Τους. Καταλήγουν, Όλοι, Να Τα Έχουν Όλα, Στο Ίδιο Κόστος.

 

Μια ώρα αρχίτερα λοιπόν...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πόσες φορές δεν έχει διακοπεί το streaming στα 5-10-20 δευτερόλεπτα (είτε λόγω σήματος είτε ίσως λόγω Wind). Ξαναβάλε το κανάλι, ξαναπλήρωσε 1.19ευρ.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πόσες φορές δεν έχει διακοπεί το streaming στα 5-10-20 δευτερόλεπτα (είτε λόγω σήματος είτε ίσως λόγω Wind). Ξαναβάλε το κανάλι, ξαναπλήρωσε 1.19ευρ.

 

κακα τα ψεματα και γενικοτερα , το ακριβοπληρωνουμε το ασυρματο

internet εδω στην Ελλαδα , μεγαλες και απαραδεκτες χρεωσεις

χωρις να δικαιολογουνται..ενας λογος θα ειναι μαλλον και

η γνωστη "ελλειψη υποδομης" οποτε αν ηταν φτηνες οι χρεωσεις

θα εμπαιναν ολοι και ...περιπατο το δικτυο.

 

αυτο βεβαια ειναι απαραδεκτο.....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Αλλά με κανονικό gprs η ποιότητα είναι κακή. Να υπήρχε και διαθέσιμο το EDGE θα ήταν πολύ καλύτερα.:) Εννοείτε πως θα <<υπογράψω>>
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τελείως παράλογο αυτό; Αυτή την τιμή έχει η υπηρεσία, αν θέλεις τη χρησιμοποιείς, αν δεν θέλεις δεν την χρησιμοποιείς! Επίσης αν θέλεις κάνεις φορητότητα. Και γω θα ήθελα το ADSM non stop με 10 ευρώ το μήνα. Και άλλος μπορεί να θέλει 1000 λεπτά ομιλίας το μήνα με 15 ευρώ! Για να μην το συνεχίσω και για άλλα προϊόντα. Π.χ. να στείλουμε υπογραφές στη nokia για να δίνει το N95 8gb με 150 ευρώ, το πλαίσιο να δίνει φορητούς με 50 ευρώ και καταλαβαίνεις...

 

Τη θεωρώ άσκοπη την πρότασή σου. Βέβαια δημοκρατία έχουμε, οπότε μπορείς να στείλεις όσες υπογραφές θέλεις αλλά να μην εκπλαγείς αν δεν σε πάρουν στα σοβαρά!

 

Δεν συμφωνώ ότι η πρόταση αυτή είναι παράλογη. Είναι τελείως άλλο πράγμα το να ζητάς φορητούς με 50 ευρώ και το να ζητάς να αλλάξει ο τρόπος χρέωσης μιας υπηρεσίας, πόσο μάλλον όταν οι άλλες εταιρίες ήδη ακολουθούν μια διαφορετική πολιτική στον τομέα αυτό.

 

Εξάλλου, η ψηφιακή υπογραφή δεν κοστίζει απολύτως τίποτα, ούτε σε χρόνο, ούτε σε χρήμα, οπότε θα ήταν καλό να υπογράψουν όσοι συμφωνούν με τα αιτήματα. Και ποτέ δεν ξέρεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάνε καλά οι ανθρώποι; Το W200i υποστηρίζει την υπηρεσία ενώ W300i όχι!Κανονικά όλα τα walkman όπως και τα xpress music δεν θα έπρεπε να υποστηρίζονται από την υπηρεσία;
Link to comment
Share on other sites

Χθες 7/3/08 στη Σπάρτη και κατά τις 10μμ παρουσιάστηκε πρόβλημα στην WIND ίσως λόγω διακοπών ΔΕΗ (συνέβησαν σχετικά την ίδια ώραή κοντά το ένα με το άλλο). Συγκεκριμένα δεν μπορούσες να καλέσεις ή να σε καλέσουν (σήμα υπήρχε από τις κεραίες) και τα μηνύματα καθυστερούσαν. Με δοκιμές και με άλλα δίκτυα δείχνει το πρόβλημα να ήταν της WIND.

 

Παρουσιάστηκε κάτι ανάλογο και αλλού?:confused:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...