Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασχετο με το gpad μας αλλα σχετικο με την lg.... Ασ δουμε τι έρχεται...

 

https://www.youtube.com/watch?v=dhW2QY-iV8s

 

Πολύ καλό βίντεο...παλαιότερα δεν ειχα σε εκτίμηση την LG,αλλά τώρα τελευταία εχω αλλάξει γνώμη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως είμαι στο 7ωρο πάντα.

Η χρήση ως τώρα είναι browsing, tapatalk, hd livestream, manga reader,fb,viber.

Στον άλλο χρήστη browsing, flappy bird, youtube.

Πάντα με 50- 60% φωτεινότητα. Αν τύχει κανένα βράδυ και κατεβάσω φωτεινότητα στο 30 για να μην κουράζονται τα μάτια, περνάω τις 7 ώρες.

 

Με το full!screen είχα και εγώ θέματα. Το lag που έβγαζε ακόμα και στα transitions το κατάλαβα από την 1η μέρα και το έστειλα.

 

Συγγνώμη παίζεις παιγνίδια, έχεις fb και viber και είσαι στο 7ωρο;; Σε μένα αυτό είναι 3ωρο με χαμηλή φωτεινότητα! Ζηλεύω :D

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζω εγω. Κανα flappy bird 1 2 φορες τη βδομαδα αν τυχει.

Οταν το αφηνω στη μανα μου η σε αλλους παιζουν flappy bird καμια ωρα ανετα :lol:

 

Αλλα γενικα δεν ειχα ποτε θεμα με την αυτονομια χωρις να το επιδιωκω. Ουτε που με νοιαζει για την ακριβεια γιατι δεν το κουβαλαω εξω :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι στο 7ωρο πάντα.

Η χρήση ως τώρα είναι browsing, tapatalk, hd livestream, manga reader,fb,viber.

Στον άλλο χρήστη browsing, flappy bird, youtube.

Πάντα με 50- 60% φωτεινότητα. Αν τύχει κανένα βράδυ και κατεβάσω φωτεινότητα στο 30 για να μην κουράζονται τα μάτια, περνάω τις 7 ώρες.

 

Με το full!screen είχα και εγώ θέματα. Το lag που έβγαζε ακόμα και στα transitions το κατάλαβα από την 1η μέρα και το έστειλα.

 

Εγω προσπαθω να φτασω το g2 του κολλητου αυτες τις μερες σε αυτονομια αλλα δεν μπορω με τιποτα!Ο τυπος κανει κατι 9ωρα οθονης με μια εβδομαδα αναμονη!Γιαυτο με βλεπεις και ασχολουμαι!Ουτε εγω το βγαζω εξω απο το σπιτι αλλα για να κανω 7ωρο πρεπει να εχω την φωτεινοτητα στο 30% συνεχεια..Μονο browsing εγω και βιντεακια youtube

Με το full!screen ειχα και γω θεμα και πηρε ποδι.Ποιο εχεις τωρα για να κρυβεις τα κατω πληκτρα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To average σου screen on, είναι 5 και 11, ντάξει κάπου εκεί είμαι και γω, ίσως λίγο λιγότερο, καμια σχέση με τα 7ωρα που αναφέρθηκαν κατά καιρούς :)

 

Πλεον κανω συνεχεια 7ωρα με 30% μονιμη φωτεινοτητα:p θα ανεβασω και πειστηρια. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ασχετο με το gpad μας αλλα σχετικο με την lg.... Ασ δουμε τι έρχεται...

 

https://www.youtube.com/watch?v=dhW2QY-iV8s

 

Ναι απιστευτο κινητο αλλα δεν ειναι λιγο μεγαλο;;Το note3 που επιασα μου φανηκε τεραστιο..βεβαια το g εχω εγω,ισως γι αυτο.Συνηθιζεται λογικα..once you go big,you never come back λενε!Δεν ειμαι παντως ακομα ετοιμος να παω σε κατι τοσο μεγαλο.Οσο για την lg απο τοτε που αρχισα να ασχολουμαι(2010) μονο lg αγοραζω :p

Edited by sounik

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι!Ειμαι κατοχος του g pad εδω και 2 μηνες περιπου!Μεχρι χτες το padaki δουλευε σφαιρα σε ολα μεχρι που εντελως τυχαια ειπα να μπω να δω κατι στο youtube και αμεσως συνειδητοποιησα οτι δεν υπηρχε περιπτωση να δω video hq 720 η 1080 με τιποτα:cry:οσα και να ανοιξα η αναλυση ηταν απλα τραγικη!Προσπαθησα να δοκιμασω μεσω explorer αλλα και εκει δεν διορθωθηκε η κατασταση!Τα στοκ videos τα παιζει μια χαρα οπως και τα videos που εχω τραβηξει:worry:Επισης απεγκαταστησα την εφαρμογη του youtube και την ξαναεβαλα αλλα τα ιδια παλι!!Τι μπορει να εχει συμβει???Το pad ειναι στοκ σε ολα+καποιες εφαρμογες..
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως ξεκίνησες φάνηκε σαν να έπαθε κάτι το τερατάκι. Αυτό που λες είναι γνωστό πρόβλημα και αν ψάξεις θα το βρεις......... αν θυμάμαι Καλά λύνεται με Παλαιότερη βερσιον του YouTube.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν θέλεις να κατεβάσεις την παρακάτω εφαρμογή και να βλέπεις ολα τα βίντεο του youtube σε 720-1080p.Δουλεύει σούπερ...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Mata.YTplayer&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν θέλεις να κατεβάσεις την παρακάτω εφαρμογή και να βλέπεις ολα τα βίντεο του youtube σε 720-1080p.Δουλεύει σούπερ...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Mata.YTplayer&hl=el

 

Καλό! Όντως δουλεύει ωραία!

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Εχει κανεις τηλεοραση LG να δοκιμασει το LG TV remote; Streaming σας κανει κανονικα την εικονα στο Pad; Σε ενα φιλο μου βγαζει προβλημα και δε μπορει να συνδεθει καθολου το Pad.

 

Ευχαριστω.

 

Δεν χρειάζεται να έχεις τηλεόραση LG. Δουλεύει και για άλλες μάρκες. Το έχω δοκιμάσει σε Philips και Samsung και σε γενικές γραμμές δουλεύει εξαιρετικά, για universal τηλεκοντρόλ.

Link to comment
Share on other sites

Και στην Panasonic μας, μια χαρά δουλεύει :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν θέλεις να κατεβάσεις την παρακάτω εφαρμογή και να βλέπεις ολα τα βίντεο του youtube σε 720-1080p.Δουλεύει σούπερ...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Mata.YTplayer&hl=el

 

Εμένα πάντως με αυτή τη εφαρμογή πάνω από 720 Δεν εμφανίζει επιλογή.

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με αυτή τη εφαρμογή πάνω από 720 Δεν εμφανίζει επιλογή.

 

Αν πας στις ρυθμισεις της εφαρμογης κ ψαξεις τις επιλογες αναλυσης των βιντεο,θα δεις οτι εχει κ 1080

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι!Ειμαι κατοχος του g pad εδω και 2 μηνες περιπου!Μεχρι χτες το padaki δουλευε σφαιρα σε ολα μεχρι που εντελως τυχαια ειπα να μπω να δω κατι στο youtube και αμεσως συνειδητοποιησα οτι δεν υπηρχε περιπτωση να δω video hq 720 η 1080 με τιποτα:cry:οσα και να ανοιξα η αναλυση ηταν απλα τραγικη!Προσπαθησα να δοκιμασω μεσω explorer αλλα και εκει δεν διορθωθηκε η κατασταση!Τα στοκ videos τα παιζει μια χαρα οπως και τα videos που εχω τραβηξει:worry:Επισης απεγκαταστησα την εφαρμογη του youtube και την ξαναεβαλα αλλα τα ιδια παλι!!Τι μπορει να εχει συμβει???Το pad ειναι στοκ σε ολα+καποιες εφαρμογες..

 

Φίλε αυτό είναι γνωστό πρόβλημα με το youtube εγώ αναγκαστικά το rootara έβγαλα τελείως το YouTube και έβαλα μια πιο παλιά έκδοση 4 κάτι νομίζω και όλα κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμισεις της εφαρμογης κ ψαξεις τις επιλογες αναλυσης των βιντεο,θα δεις οτι εχει κ 1080

 

Στις ρυθμισεις υπαρχει επιλογη για 1080p, αλλα οταν βαλω ενα βιντεο 1080p κατω αριστερα μου βγαζει ρυθμιση μεχρι 720p μονο.

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ από χθες. Στο λίγο που έχω ασχοληθεί είμαι πολύ ευχαριστημένος (πρώτο μου τάμπλετ) αλλά μου κάνει και κάποιους "λόξυγκες" που και που. Δεν ξέρω μήπως στρώσει στην πορεία.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν θα έρθει η Google play έκδοση στην Ελλάδα?

 

 

Νομίζω οι πιθανότητες που συγκεντρώνει κάτι τέτοιο είναι ελάχιστες. Και αυτό γιατί ποτέ ως τώρα η google δεν διέθεσε google play συσκευές στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Τα nexus δεν είναι Google play ή λάθος κάνω?

 

Οι Nexus συσκευές κυκλοφορούν και εκτός Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...