Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

 

διαβασε αυτο το φορουμ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2590185

 

Δυστυχώς από τα options δεν εμφανίζεται το upgrade recovery.

Το ειχα δει κ αυτο οπως κ το παρακατω του φιλου sounic απο το xda.

Δεν μπορω να καταλάβω τι φταίει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry εαν επαναλαμβάνω ίσως την ερώτηση :

Οταν βάζω το στικακι μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν αρχεία..

Οποιο στικακι και να βάλω...

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Sorry εαν επαναλαμβάνω ίσως την ερώτηση :

Οταν βάζω το στικακι μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν αρχεία..

Οποιο στικακι και να βάλω...

Καμία ιδέα?

 

Μήπως είναι σε NTFS format? Χρειάζεται FAT32 για να το δει

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι σε NTFS format? Χρειάζεται FAT32 για να το δει

 

YO ... NTFS είναι .... δεν υπάρχει υπάρχει να διαβάσει NTSF ?

Link to comment
Share on other sites

YO ... NTFS είναι .... δεν υπάρχει υπάρχει να διαβάσει NTSF ?

 

Νομίζω είναι θέμα του Android. Και στο κινητό που το χρησιμοποιώ επίσης FAT32 πρέπει να είναι. Δεν γνωρίζω αν κάποιος άλλος έχει άλλη εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι θέμα του Android. Και στο κινητό που το χρησιμοποιώ επίσης FAT32 πρέπει να είναι. Δεν γνωρίζω αν κάποιος άλλος έχει άλλη εμπειρία.

 

Στο Toshiba ( με JB ) που έχω διαβάζω κανονικά NTSF ...

Link to comment
Share on other sites

Θα το εχει προσθέσει στο κερνελ η Τοσιμπα. Το android δεν βλεπει NTFS, εγγενώς. Μονο με καποια εφαρμογη ή με πειραγμενο κερνελ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από τα options δεν εμφανίζεται το upgrade recovery.

Το ειχα δει κ αυτο οπως κ το παρακατω του φιλου sounic απο το xda.

Δεν μπορω να καταλάβω τι φταίει....

 

για δες και αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2543350

Link to comment
Share on other sites

Οκ ...σε Fat32 δουλεύουν τα στικακια κανονικά ( κρίμα όμως να χάνεις τα πλεονεκτηματα του NTSF )

 

Μια άλλη ερώτηση : τελικά το Gpad έχει Gorilla Glass ή όχι ? ( Corning Gorilla Glass 2 )

Μόνο η ελληνική έκδοση της lg.com αναφέρει ότι έχει . Σε καμιά άλλη χώρα δεν αναφέρει κάτι για Gorilla Glass .

 

εδώ όμως φαίνεται ότι έχει :

http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/lg/LG-G-Pad-8.3

 

 

 

( Ζητώ συγνώμη εάν ειπώθηκε ήδη αυτή η ερώτηση )

Edited by steliosxls
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μπορείς να φορμάρεις το στικάκι σου σε exFAT (έχω γράψει αναλυτικά γι΄αυτό κάπου παραπάνω, αρκετά παλιότερα).

 

Το exFAT υποστηρίζει αρχεία μεγαλύτερα από 4 GB και είναι πολύ γρήγορο. Σε στικάκι που έχει ονομαστική ταχύτητα 3 Μb/sec γράφω με 10+ Μb/sec.

 

Χρειάζεται να περάσεις ειδικό driver της Microsoft για να διαβάσουν exFAT τα Win XP, κάτι το οποίο το κάνεις μια φορά μόνο. Επίσης αν έχεις Linux πρέπει να εγκαταστήσεις 2 συγκεκριμένα πακέτα (δεν τα θυμάμαι, αλλά θα το βρεις εύκολα στο google) για να υποστηρίζεται το συγκεκριμένο FS.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από την ζέστη είναι ή από τα γεράματα ?:p

Λοιπόν ... τα Usb Memory Stick μου ( Trancent, Corsair , Sandisk ) είναι όλα σε NTFS ....

Στο Rootαρισμένο Toshiba που έχω , πέρασα την εφαρμογή StickMount

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.stickmount

Η παραπάνω εφαρμογή όπως και άλλες που κυκλοφορούν στο market κάνει Mount το NTFS και μπορεί να προσπελαστεί κανονικά από συσκευές android .

Μόλις κάνω Root το Lg θα το δοκιμάζω και θα σας πω .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

ηθελα να ρωτησω κατι.θελω να παιξω το παιχνιδι the sims free to play απο το play store και οταν βρισκω την εφαρμογη στο play μου λεει δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου.αφου μια φιλη μου που εχει android στο ταμπλετ της βεβαια εχει το samsung την κατεβαζει την εφαρμογη μια χαρα και παιζει.οπως και εγω στο κινητο μου την εχω κατεβασει.εχω το sony xperia z.ξερει κανεις να με βοηθησει γιατι γινεται αυτο???μηπως φταει η kitkat που εχει το tablet???:confused::confused:

α!!!και κατι αλλο, εχω παρατηρησει οτι τον τελευταιο καιρο μου ζεσταινεται σχετικα ευκολα το ταμπλετ κατω χαμηλα κυριως,χωρις ιδιαιτερα μεγαλη χρηση.να ανησυχησω???

Edited by depy2419
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα μια ταινια σε 1080 σε full φωτειν. και full δυναμη ηχειου και κατεφερα να δω την ταινια που ηταν 4 ωρες.(μεσω usb on the go)

Ειναι καλα?(το εχω φορτισει 2 φορες συνολο .)

Link to comment
Share on other sites

με φουλ φωτεινότητα έβγαλες τουλάχιστον 4 ώρες; Παθημένο πρέπει να είναι το δικό μου, δεν εξηγείται αλλιώς...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

με φουλ φωτεινότητα έβγαλες τουλάχιστον 4 ώρες; Παθημένο πρέπει να είναι το δικό μου, δεν εξηγείται αλλιώς...

 

Και λίγο είναι 4 ώρες!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες αναμονή με 7 παρα τέταρτο οθόνη

Mahdi rom + dyn kernel underclocked undervolted

Τίποτα το ιδιαίτερο νομιζω.Τοσο πήγαινα και με την μαμά

Τι λέτε εσείς;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες αναμονή με 7 παρα τέταρτο οθόνη

Mahdi rom + dyn kernel underclocked undervolted

Τίποτα το ιδιαίτερο νομιζω.Τοσο πήγαινα και με την μαμά

Τι λέτε εσείς;

 

Το αυτό, όπως το πες τίποτα το ιδιαίτερο. Και μάλιστα είναι παρόμοια στατιστικά με το δικο μου που είμαι με την official, γενικά δε βρίσκω λόγω να πειραματιζετε κάποιος με άλλες ρομ αν ψάχνετε μόνο για τη μπαταρία. Είναι ξεκάθαρο οτι το βαρος όλο της κατανάλωσης είναι στη οθόνη και όχι στη διαχείριση πόρων οπότε με διαφορετικό κερνελ η ρομ δε θα δειτε διαφορά προς το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Στο Κιτ Κατ η αυτόματη φωτεινότητα επηρεάζεται και από την μπάρα ρύθμισης φωτεινότητας, όσο πιο ψηλά είναι τόσο πιο φωτεινή προσπαθεί να κρατηθεί αυτόματα η οθόνη. Είναι στανταρ λειτουργία αυτή και δεν χρειάζεται ούτε ρουτ ούτε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Στο Κιτ Κατ η αυτόματη φωτεινότητα επηρεάζεται και από την μπάρα ρύθμισης φωτεινότητας, όσο πιο ψηλά είναι τόσο πιο φωτεινή προσπαθεί να κρατηθεί αυτόματα η οθόνη. Είναι στανταρ λειτουργία αυτή και δεν χρειάζεται ούτε ρουτ ούτε τίποτα.

 

Ενδιαφέρον! Θα το δοκιμάσω.:up:

BTW: Υπάρχει κάποιο changelog με τις αλλαγές που έφερε η 4.4 μαζεμένες;

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάζει κάνεις την ασύρματη αποθήκευση? Βάζω την διεύθυνση στο browser αλλά δεν κάνει τπτ...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπάρχει ο κλασικός τρόπος που ισχύει για όλες τις ταμπλέτες και κινητά με Android, όπου μοιράζεσαι ένα folder στο PC σου με τον κλασικό τρόπο των Windows ή του Linux (από Mac δεν έχω ιδέα) και μετά βάζεις ένα file manager της προκοπής στην ταμπλέτα σου (εγώ χρησιμοποιώ τον File Manager) που να έχει τη δυνατότητα να βλέπει και folder που είναι μοιρασμένα στο δίκτυο.

 

Ανοίγεις λοιπόν τον File Manager, πας εκεί που λέει Network, βάζεις την IP του υπολογιστή που έχει το μοιρασμένο folder και τα βλέπεις όλα κανονικά. Αυτό χρειάζεται να το κάνεις μια φορά, μετά το θυμάται και είναι πανεύκολο να έχεις πρόσβαση στο συγκεκριμένο μοιρασμένο folder. Με τον τρόπο αυτό, όχι μόνο μπορείς να μεταφέρεις αρχεία, αλλά μπορείς να μην περάσεις καν την ταινία ή τη μουσική στην ταμπλέτα, αλλά να την δεις/ακούσεις streaming!

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις λοιπόν τον File Manager, πας εκεί που λέει Network, βάζεις την IP του υπολογιστή που έχει το μοιρασμένο folder και τα βλέπεις όλα κανονικά. Αυτό χρειάζεται να το κάνεις μια φορά, μετά το θυμάται και είναι πανεύκολο να έχεις πρόσβαση στο συγκεκριμένο μοιρασμένο folder. Με τον τρόπο αυτό, όχι μόνο μπορείς να μεταφέρεις αρχεία, αλλά μπορείς να μην περάσεις καν την ταινία ή τη μουσική στην ταμπλέτα, αλλά να την δεις/ακούσεις streaming!

 

Ανοιγω τον File Manager και παταω Network.

που θα βαλω την διεθυνση ip?μου λεει δημιουργια με συνδεση:

LAN

FTP/FTPS/SFTP

WEbDAV

BOX

DROPBOX

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά υπάρχει ο κλασικός τρόπος που ισχύει για όλες τις ταμπλέτες και κινητά με Android, όπου μοιράζεσαι ένα folder στο PC σου με τον κλασικό τρόπο των Windows ή του Linux (από Mac δεν έχω ιδέα) και μετά βάζεις ένα file manager της προκοπής στην ταμπλέτα σου (εγώ χρησιμοποιώ τον File Manager) που να έχει τη δυνατότητα να βλέπει και folder που είναι μοιρασμένα στο δίκτυο.

 

Ανοίγεις λοιπόν τον File Manager, πας εκεί που λέει Network, βάζεις την IP του υπολογιστή που έχει το μοιρασμένο folder και τα βλέπεις όλα κανονικά. Αυτό χρειάζεται να το κάνεις μια φορά, μετά το θυμάται και είναι πανεύκολο να έχεις πρόσβαση στο συγκεκριμένο μοιρασμένο folder. Με τον τρόπο αυτό, όχι μόνο μπορείς να μεταφέρεις αρχεία, αλλά μπορείς να μην περάσεις καν την ταινία ή τη μουσική στην ταμπλέτα, αλλά να την δεις/ακούσεις streaming!

Ανοιγω τον File Manager και παταω Network.

που θα βαλω την διεθυνση ip?μου λεει δημιουργια με συνδεση:

LAN

FTP/FTPS/SFTP

WEbDAV

BOX

DROPBOX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...