Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σας ρωτήσω κάτι για τη μπαταρία του. όταν λέτε ότι έχει 4-6 ώρες διάρκεια μπαταρίας εννοείται συνολικά μέχρι να σβήσει ή εννοείται συγκεκριμένα την οθόνη? γιατί αν είναι οθόνη είναι οκ. αν είναι συνολικά άστα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να σας ρωτήσω κάτι για τη μπαταρία του. όταν λέτε ότι έχει 4-6 ώρες διάρκεια μπαταρίας εννοείται συνολικά μέχρι να σβήσει ή εννοείται συγκεκριμένα την οθόνη? γιατί αν είναι οθόνη είναι οκ. αν είναι συνολικά άστα...

 

Την οθονη εννοουμε.Η αναμονη του ειναι πολυ καλη.Χανει πολυ λιγο σε κατασταση αναμονης.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγει και σενα η οθονη απο μονη της οταν ανοιγεις την θηκη?

 

quick cover λεγεται συτο που λες (σε εμενα δεν μου γινεται). εγω λεω για το παρατεταμενο πατημα του back button που σου βγαζει κσποιες εφαρμογες, επιλεγεις δυο απο αυτες και χωριζεται η οθονη στη μεση ωστε να παιζουν και οι δυο παραλληλα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ολοκλήρωσα και εγώ την αναβάθμιση σε 4.4.2.

Το πρώτο που κοίταξα αμέσως ήταν πως το Light Bleeding που υπήρχε στο κάτω μέρος της οθόνης εξαφανίστηκε. Επιτέλους η οθόνη είναι όπως θα έπρεπε να ήταν εξαρχής.

Επίσης το Lag που παρατηρούσα σε όλους τους τομείς μετά την αναβάθμιση στην V50010b είναι πλέον παρελθόν. Για κάποιον λόγο τα Drivers της GPU στην V50010b ήταν άθλια.

Τώρα το μόνο που μένει είναι να δω πως θα τα πάει από θέμα αυτονομίας. Πάντως οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα. Ενω μου εβγαλε το Update το κατεβασε, και στην εκγατασταση μου εβγαλε ενα Error. Μετα στην επανεκινηση μου λεει οτι η συκσευη ειναι Root και δεν γινεται να παρει το Update. Πως μπορω λοιπων να το κανω Unroot? Παρακαλω βοηθηστε με!
Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε τα ιδια 2 φορες παρολο που το ειχα κανει ανρουτ . Εκανα εργοστασιακη επαναφορα και παλι μεσω ΟΤΑ και wifi το ιδιο προβλημα. Τελικα λυθηκε με αναβαθμιση μεσω υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε τα ιδια 2 φορες παρολο που το ειχα κανει ανρουτ . Εκανα εργοστασιακη επαναφορα και παλι μεσω ΟΤΑ και wifi το ιδιο προβλημα. Τελικα λυθηκε με αναβαθμιση μεσω υπολογιστη.

 

Φιλε μου μπορεις να μου πεις πως ακριβως μπορω να το κανω αναβαθμιση μεσω PC?

Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα δεν το λες αλλά είναι πολύ γρήγορο!Τα έχει τα λαγκακια του.

Για flash ενδιαφερομαι και γω.Οποίος βρει κάτι ας το βάλει και εδώ να το δουμε και οι υπολοιποι

 

Έχω κάνει εγκατάσταση το flash player από το site της adobe. Από τις εικόνες φαίνεται ότι παίζει και στους 2 browsers (default & Chrome).

Στο παρακάτω link θα βρεις τον flash player. Θα ψάξεις για τον (Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.81)).

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

 

Ελπίζω να βοήθησα.

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εγκατάσταση το flash player από το site της adobe. Από τις εικόνες φαίνεται ότι παίζει και στους 2 browsers (default & Chrome).

Στο παρακάτω link θα βρεις τον flash player. Θα ψάξεις για τον (Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.81)).

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

πρεπει να τον κατεβασουμε απο pc ή και απο το ταμπλετ;

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε τα ιδια 2 φορες παρολο που το ειχα κανει ανρουτ . Εκανα εργοστασιακη επαναφορα και παλι μεσω ΟΤΑ και wifi το ιδιο προβλημα. Τελικα λυθηκε με αναβαθμιση μεσω υπολογιστη.

 

Φιλε μου τα καταφερα! Ευχαριστω πολλυ. Απο Flash player τι παιζει? Εβαλα απο Adobe που λεει ο φιλος ποιο πανω αλλα δυστηχως δεν παιζει ουτε απο Chrome ουτε απο Stock explorer.

 

Γενικα παει πολυ καλυτερα απο πριν. Αντε να εξαφανιζανε και την μπλε γραμμη και θα εκανα παπαδες!

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ mscmichael μιλάς για 4.2 η για 4.4;;

Έκανες την αναβάθμιση κιτ κατ,εβαλες τον flash και σου παιζει;;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε το Pad-ακι μας λοιπον! Clean install of course, με τα factory του, με τα ουλα του.

Ξαναπεραστικαν οι εφαρμογες, έγιναν και τα σχετικά restore και φυσικα το γυρίσαμε σε ART.

 

So far, so good! Δεν φαινονται συννεφα στο ορίζοντα, ενώ διαφαίνεται μια σαφως πιο "αερατη" λειτουργία.

Η μεχρι στιγμης αίσθηση? Βλεπουμε καλα, ακουμε ακομη καλυτερα, αρα ....... καλά παμε. Αν δεν μας τα "μπιπ" πουθενά στο ξεκαρφωτο, νομιζω οτι θα ειναι μια αρκετα θετική αναβαθμιση.

 

Παμε βουρ λοιπον για 3-4 κύκλους μπαταρίας.να δουμε και εκεί "τι πτηνά πιάνουμε"!

 

Για να δουμε λοιπον .......

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για την αναστατωση που προκαλεσα για την μπαταρια με κιτ κατ.

Οσο παει το θεμα στρωνει και θα παει ακομα καλυτερα πιστευω.

4η φορτιση με 4.4 και ειναι οτι καλυτερο ειχα δει μετα απο καμια 40αρια φορτισεις με 4.2

Οσοι εχετε ενδοιασμους περαστε την αφοβα.

50% φωτεινοτητα.

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για την αναστατωση που προκαλεσα για την μπαταρια με κιτ κατ.

Οσο παει το θεμα στρωνει και θα παει ακομα καλυτερα πιστευω.

4η φορτιση με 4.4 και ειναι οτι καλυτερο ειχα δει μετα απο καμια 40αρια φορτισεις με 4.2

Οσοι εχετε ενδοιασμους περαστε την αφοβα.

50% φωτεινοτητα.

 

1)Είσαι στη μέση με τρεισίμισι ώρες οθόνη;; Καλόοο! Με 30% φωτεινότητα μάξιμουμ παίζει να φτάσω τις 2μισι ώρες! :p

 

2)Παιδιά τι είναι art που λέτε κάποιοι; Βασικά τι είναι βρήκα στο γκουγκλ. Κατάλαβα ότι είναι σε πειραματικό στάδιο για να αντικαταστήσει το dalvik, που είναι επεύθυνο να τρέχει τις εφαρμογές. Άρα στο τάμπλετ υπάρχει; Η 4.4 απ ότι κατάλαβα έχει dalvik από τη μάνα της. Από περιέργεια ρωτάω πιο πολύ. :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Αν πας Ρυθμίσεις> Επιλογές προγραμματιστή μπορείς να αλλάξεις την Dalvik σε ART. Για την αλλαγή θα χρειαστεί επανεκκίνηση.

Θα δεις βελτίωση στην ταχύτητα των εφαρμογών άλλα μερικές δεν είναι συμβατές ακόμα. Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε το Pad-ακι μας λοιπον! Clean install of course, με τα factory του, με τα ουλα του.

Ξαναπεραστικαν οι εφαρμογες, έγιναν και τα σχετικά restore και φυσικα το γυρίσαμε σε ART.

 

So far, so good! Δεν φαινονται συννεφα στο ορίζοντα, ενώ διαφαίνεται μια σαφως πιο "αερατη" λειτουργία.

Η μεχρι στιγμης αίσθηση? Βλεπουμε καλα, ακουμε ακομη καλυτερα, αρα ....... καλά παμε. Αν δεν μας τα "μπιπ" πουθενά στο ξεκαρφωτο, νομιζω οτι θα ειναι μια αρκετα θετική αναβαθμιση.

 

Παμε βουρ λοιπον για 3-4 κύκλους μπαταρίας.να δουμε και εκεί "τι πτηνά πιάνουμε"!

 

Για να δουμε λοιπον .......

 

Λες "ακουμε ακομη καλυτερα".Θεωρεις οτι βελτιωθηκε ο ηχος;Γιατι ειναι το μονο που προβληματιζομαι.Νομιζω οτι του κοψανε ενταση και στα χαμηλα και στα ψηλα!Παντως στις χαμηλες δεν ακουγεται σαν να βγαινει απο πηγαδι πλεον αλλα ειναι πολυ χαμηλη η ενταση του.Για να ακουσεις αξιοπρεπος πρεπςι να το εχεις πανω απο τη μεση.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας Ρυθμίσεις> Επιλογές προγραμματιστή μπορείς να αλλάξεις την Dalvik σε ART. Για την αλλαγή θα χρειαστεί επανεκκίνηση.

Θα δεις βελτίωση στην ταχύτητα των εφαρμογών άλλα μερικές δεν είναι συμβατές ακόμα. Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

Εγω γιατι δεν το βρισκω ;;;;;;;;:worry::worry:
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πας Ρυθμίσεις> Σχετικά με το tablet> Πληροφορίες λογισμικού και πατάς εφτά φορές πάνω στο "Αριθμός κατασκευής" ώστε να ανοίξουν οι "Επιλογές προγραμματιστή".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τον κατεβασουμε απο pc ή και απο το ταμπλετ;

 

Από το tablet...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλέ mscmichael μιλάς για 4.2 η για 4.4;;

Έκανες την αναβάθμιση κιτ κατ,εβαλες τον flash και σου παιζει;;

 

Είχα το flash από την 4.2 και συνέχισε να παίζει κανονικά στην 4.4. Τα συνημμένα είναι από την 4.4.

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ mscmichael μιλάς για 4.2 η για 4.4;;

Έκανες την αναβάθμιση κιτ κατ,εβαλες τον flash και σου παιζει;;

 

Εμένα με εγκατεστημένο από 4.2 flash και dolphin λειτουργεί κανονικά μετά την αναβάθμιση σε KK. Χρειάστηκε να αλλάξω το user agent του dolphin σε iPhone, ενώ νομίζω πριν έπαιζε flash video και σαν android.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε το Pad-ακι μας λοιπον! Clean install of course, με τα factory του, με τα ουλα του.

Ξαναπεραστικαν οι εφαρμογες, έγιναν και τα σχετικά restore και φυσικα το γυρίσαμε σε ART.

 

So far, so good! Δεν φαινονται συννεφα στο ορίζοντα, ενώ διαφαίνεται μια σαφως πιο "αερατη" λειτουργία.

Η μεχρι στιγμης αίσθηση? Βλεπουμε καλα, ακουμε ακομη καλυτερα, αρα ....... καλά παμε. Αν δεν μας τα "μπιπ" πουθενά στο ξεκαρφωτο, νομιζω οτι θα ειναι μια αρκετα θετική αναβαθμιση.

 

Παμε βουρ λοιπον για 3-4 κύκλους μπαταρίας.να δουμε και εκεί "τι πτηνά πιάνουμε"!

 

Για να δουμε λοιπον .......

 

Τελικά για να κάνουμε clean install τι πρέπει να γίνει? Nα περαστεί το update και μετά να γίνει factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα κι εγώ την 4.4.2. Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι εξαιρετικά θετικές. Έφυγε το lag στον launcher, Ενώ διορθώθηκαν και τα ηχεία. Από χθες δοκιμάζω και το art. Πολύ καλή αναβάθμιση.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...