Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,πρώτο μου post εδώ,μιας και καινούργιο μέλος!τη συγκεκριμένη συσκευή την άλλαξα δυο φορές στο πλαίσιο επειδή είχαν το θέμα με τη μπλε γραμμή.και οι δυο ήταν μαύρες,η πρώτη μάλιστα κόλλαγε αρκετα κιόλας..η δευτερη δούλευε κανονικά,και εβγαζε τη γραμμή πολυ πιο μετά,πάνω στη μια ώρα περίπου.και πάλι τη γύρισα εντός 7 ημερών που έχει doa και περιμένω να μου φέρουν το Σάββατο το note 8..κουραστηκα πολυ με το όλο θέμα,κρίμα γιατι κατά τα αλλα πραγματικά εξαιρετικό μηχάνημα..παντως για να ξέρετε παιδιά,μου είπαν απο πλαίσιο ότι μίλησαν με LG,και ανέφεραν ότι ναι κάποιες συσκευές έχουν θέμα,αλλα όχι όλες.μα καλά ρε παιδιά,λοτο θα παίζουμε δηλαδη;έλεος..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγινε και σε εμενα οποτε δεν ειναι η παρτιδα αλλα το προβλημα ειναι γενικο..Η γραμμη ειναι μηκους 2.5 περιπου ποντων και 1 χιλιοστου παχος ΚΑΙ εμφανιζεται και στην αλλη ακρη της οθονης. Η φωτο που τραβηξα ειναι μονο το αριστερο μερος και οσο ειναι αριστερα τοσο ειναι και δεξια, σχεδον...Οι φωτογραφιες τραβηχτηκαν απο αποσταση 3 ποντων περιπου:

 

http://i1298.photobucket.com/albums/ag41/zapee995/20131121_022909_zpsecac7376.jpg

 

http://i1298.photobucket.com/albums/ag41/zapee995/20131121_022929_zpsd60c64f2.jpg

 

Παιδιά συγγνώμη που θα το πω αλλά εμένα ττέτοια μπλε γραμμή Δεν μου εμφάνισε. Ευτυχώς που πήρες φώτο και το είδα. Δηλαδή μετά την φώτο θεωρώ ότι τελικά στο δικό μου δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα και προφανώς εχθές όντας σίγουρος ότι σε όλα υπάρχει αυτό το θέμα νόμιζα ότι έβλεπα κάτι ενώ δεν υπήρχε.

Τι να πω μήπως δε το δούλεψα αρκετά? 25 λεπτά full HD από το YouTube το έβαλα να παίζει αφού σέρφαρα καμία ώρα με tapatalk και Chrome.

Κάτι άλλο που παραθέτω σαν πληροφορία είναι ότι πάνω από το σήμα της LG εκεί που σκεπάζει το πλαστικό καπάκι το πλαστικό bezel έχει ξεκολλήσει σε όλη την ευθεία αυτή απειροελάχιστα βεβαια με αποτέλεσμα αν το φέρεις πολύ κοντά να διακρίνεις ένα απειροελάχιστο κενό. Τι να πω μήπως αποβάλει από κει θερμότητα το δικό μου με αποτέλεσμα να μην ζεσταίνεται όσο το δικό σας και έτσι να μην μου εμφανίζει την μπλε γραμμή?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη που θα το πω αλλά εμένα ττέτοια μπλε γραμμή Δεν μου εμφάνισε. Ευτυχώς που πήρες φώτο και το είδα. Δηλαδή μετά την φώτο θεωρώ ότι τελικά στο δικό μου δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα και προφανώς εχθές όντας σίγουρος ότι σε όλα υπάρχει αυτό το θέμα νόμιζα ότι έβλεπα κάτι ενώ δεν υπήρχε.

Τι να πω μήπως δε το δούλεψα αρκετά? 25 λεπτά full HD από το YouTube το έβαλα να παίζει αφού σέρφαρα καμία ώρα με tapatalk και Chrome.

Κάτι άλλο που παραθέτω σαν πληροφορία είναι ότι πάνω από το σήμα της LG εκεί που σκεπάζει το πλαστικό καπάκι το πλαστικό bezel έχει ξεκολλήσει σε όλη την ευθεία αυτή απειροελάχιστα βεβαια με αποτέλεσμα αν το φέρεις πολύ κοντά να διακρίνεις ένα απειροελάχιστο κενό. Τι να πω μήπως αποβάλει από κει θερμότητα το δικό μου με αποτέλεσμα να μην ζεσταίνεται όσο το δικό σας και έτσι να μην μου εμφανίζει την μπλε γραμμή?

σε αυτό το βαθμό φτάνει σιγά σιγά στην αρχη είναι σχεδόν αόρατη και μετά μεγαλονει και ίσο περνάει ο καιρός μεγαλονει μετά και άλλο και ποιο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλησα με LG και με info quest που το αγορασα και μαλλον παω για αντικατασταση doa...

To θεμα μου ειναι το εξης!Τι να παρω κοντα στο lg g pad??Πραγματικα αυτη η ταμπλετα ειχε οολα οσα ηθελα!Καταλληλο μεγεθος...οθοναρα...επεξεργαστη και μνημη καλη...Και πολυ ομορφο!

Ειμαι πολυ μπερδεμενος πραγματικα!Ειναι κριμα ενα τετοιο tablet να εχει αυτο το προβλημα και να μην μπορεις να το εχεις!Ειμαι αναμεσα στο samsung galaxy tab 3 και το nexus 7 fhd...Tιποτα απο τα δυο για διαφορετικους λογους δεν με καλυπτουν οσo το G PAD και εχω μπερδευτει!!Εσεςι τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Για τον λόγο που λες τοτε φιλε σκεφτομαι να το κρατησω αφου εχει εγγυηση δυο χρονια και αν δεν χειροτερεψει τοτε ειμαστε τελεια...Το προβλημα ειναι ασημαντο ειλικρινα αν μεινει ετσι!

Αν παλι χειροτερεψει θα γινει μεσα στο πρωτο εξαμηνο οποτε το παω σερβις και ή μου δινουν καινουργιο ή τ φτιαχνουν(που δεν νομιζω να φτιαχνεται αν φτασει σε τετοιο επιπεδο και με την προοπτικη οτι φταιει η θεση του επεξεργαστη....)

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο Πλαισιο και εχω στη κατοχη μου το μαυρο μετα απο DOA..Θα το τεσταρω συντομα...Το μηχανημα παντως εχει θεμα γενικα με την υπερθερμανση. 3 λεπτα στο πλαισιο ετρεξε το 3dmark και ενω πηγα να βαλω τη φωτεινοτητα στο τερμα, μου πεταξε μυνημα οτι το ειναι αδυνατο να παει στο 100% λογω υπερθερμανσης...Τι να πω..
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το εχω ψαξει αρκετα και τα μαυρα εχουν το ιδιο θεμα...Οσο για την υπερθερμανση εκτος απο την μπλε γραμμη δεν εχω θεμα!Ουτε ζεστενεται ποτε η πλατη ουτε μου εχει πεταξει καποιο μηνυμα ουτε εχει πεσει ποτε η αποδοση του...

Πραγματικα το κραταμε και ελπιζουμε να μην χειροτερεψει..Τετοιο μηχανημα δεν υπαρχει και ειδικα σε αυτα τα λεφτα!

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το εχω ψαξει αρκετα και τα μαυρα εχουν το ιδιο θεμα...Οσο για την υπερθερμανση εκτος απο την μπλε γραμμη δεν εχω θεμα!Ουτε ζεστενεται ποτε η πλατη ουτε μου εχει πεταξει καποιο μηνυμα ουτε εχει πεσει ποτε η αποδοση του...

Πραγματικα το κραταμε και ελπιζουμε να μην χειροτερεψει..Τετοιο μηχανημα δεν υπαρχει και ειδικα σε αυτα τα λεφτα!

δηλαδη να το κρατησουμε και αν το προβλημα μεγαλωσει και γινει πιο φανερο και ενοχλητικο , τοτε το παμε service? θα το δεχτουν?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σημερα το ειδα ζωντανο στο public και ομολογω οτι ειμαι παρα πολυ ενθουσιασμενος.και ναι ειχε και αυτο την μπλε γραμμη.την ειδα σε youtube-landscape αλλα μπορω να πω οτι δεν με πολυπειραξε και πολυ....κοινως χ3στhκ@...!!!!!!χαχαχαχα:p:p: εχει 2 χρονια εγγυηση...so how cares...τι θα αγορασουμε σπιτι..!?!?!?χαχαχα....

το tabletaki τα σπαει παιδες και ναι το ασπρο ειναι πιο ομορφο απο το μαυρο:p:p:p:pκαι καπου διαβασα για υποτονικη φωτεινοτητα ή κατι τετοιο.......σε συγκριση με τί με το note.......!?!?!?!?!?!?!που μου εβγαλε τα ματια με την σουπερ φωτεινοτητα και τα τουμπονιασμενα χρωματα :dizzy::dizzy::!?!?!?να μου λειπει........!!!!!το lg μου εδειχνε ζεστα με την οσο χρειαζεται φωτεινοτητα που τολμω να πω πως μου θυμισε την panasonic vt 30 plasma που εχω σπιτι....!!!αlagaριστο μια χαρα ηχειακια που ακουγα μια χαρα μεσα στη φασαρια...δοκιμη οθονης με βιντεο στο youtube το gorpo3.....για μενα σημειο αναφορας για να δοκιμαζω κινητα και tablet.....ωραια αποκριση οθονης αρκετα ποιοτικο αλλα κατι που διαπιστωσα και δεν το αναφερει κανενας ειναι η ακαμψια του πλαισιου του...!!λιγο αδυνατο θα ελεγα...!!!!(καθισα κατα λαθος σε ipad mini και δεν εκανε κιχ αλλα αμα πιασεις και το στριψεις ειναι βραχος..!!!)τεσπα απλα τα σημειωνω..κατα τα αλλα κανει το nexus 7 να φαινεται σαν εκεινα τα μικρα φτηνιαρικα F&U παλια tablet...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να το κρατησουμε και αν το προβλημα μεγαλωσει και γινει πιο φανερο και ενοχλητικο , τοτε το παμε service? θα το δεχτουν?

 

Oπως ακριβως το λες φιλε και εσυ και ο φιλος πιο πανω!Εχει 2 χρονια εγγυηση οποτε το κραταμε και αν δουμε οτι χειροτερευει τοτε το παμε στο σερβις και ας φροντισουνε εκεινοι να το φτιαξουν ή αν δεν φτιαχνεται να μας δωσουν κατι αλλο...Ειναι υποχρεωμενοι να το φτιαξουν ή να το αντικαταστησουν αν δεν φτιαχνεται...Ας ελπισουμε ομως να μεινει ως εχει γιατι ειναι απολαυση!!Η μπλε γραμμη ουτε που φαινεται οπως ειπαμε...Το προβλημα ειναι το μελλον!Αλλα στο μελλον βλεπουμε και παταμε πανω στην εγγυηση!

Το σκεφτηκα και δεν υπαρχει καν καποιο αλλο ταμπλετ απο 300 μεχρι και 400 ευρω που να το πλησιαζει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορεί όλα να το έχουν και το δικό μου όχι.

Μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς να τρέξω και για πόση ώρα (τι έκανε δηλαδή αυτός που του το εμφάνισε ακριβώς).

Γιατί τρέχω πχ το Velamo benchmark, καπάκι σερφάρω καμιά ώρα με Chrome, tapatalk, μετά βάζω του παιδιού κανένα 20λεπτο βιντεάκια από YouTube, συνολική χρήση δηλαδή περίπου μιάμιση ώρα και ούτε καν έχει ζεσταθεί ούτε γραμμή έχω. Το πήγα επίτηδες σε δωμάτιο κατασκοτεινο και δεν είδα τίποτα.

Και δεν μπορεί να το έχουν όλοι και όχι εγω. Το αγόρασα από play24 πριν μια βδομάδα περίπου οπότε όποιος έχει αγοράσει από κει σίγουρα έχουμε την ίδια παρτίδα.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορεί όλα να το έχουν και το δικό μου όχι.

Μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς να τρέξω και για πόση ώρα (τι έκανε δηλαδή αυτός που του το εμφάνισε ακριβώς).

Γιατί τρέχω πχ το Velamo benchmark, καπάκι σερφάρω καμιά ώρα με Chrome, tapatalk, μετά βάζω του παιδιού κανένα 20λεπτο βιντεάκια από YouTube, συνολική χρήση δηλαδή περίπου μιάμιση ώρα και ούτε καν έχει ζεσταθεί ούτε γραμμή έχω. Το πήγα επίτηδες σε δωμάτιο κατασκοτεινο και δεν είδα τίποτα.

Και δεν μπορεί να το έχουν όλοι και όχι εγω. Το αγόρασα από play24 πριν μια βδομάδα περίπου οπότε όποιος έχει αγοράσει από κει σίγουρα έχουμε την ίδια παρτίδα.

 

Όχι όλοι αλλά ένα ποσοστό 95 με 98% το έχουν

Τρέξε κάνα full hd mkv για κάνα μισάωρο αν ζεσταθεί θα σου βγάλει την μπλε λογικά

Link to comment
Share on other sites

σημερα το ειδα ζωντανο στο public και ομολογω οτι ειμαι παρα πολυ ενθουσιασμενος.και ναι ειχε και αυτο την μπλε γραμμη.την ειδα σε youtube-landscape αλλα μπορω να πω οτι δεν με πολυπειραξε και πολυ....κοινως χ3στhκ@...!!!!!!χαχαχαχα:p:p: εχει 2 χρονια εγγυηση...so how cares...τι θα αγορασουμε σπιτι..!?!?!?χαχαχα....

το tabletaki τα σπαει παιδες και ναι το ασπρο ειναι πιο ομορφο απο το μαυρο:p:p:p:pκαι καπου διαβασα για υποτονικη φωτεινοτητα ή κατι τετοιο.......σε συγκριση με τί με το note.......!?!?!?!?!?!?!που μου εβγαλε τα ματια με την σουπερ φωτεινοτητα και τα τουμπονιασμενα χρωματα :dizzy::dizzy::!?!?!?να μου λειπει........!!!!!το lg μου εδειχνε ζεστα με την οσο χρειαζεται φωτεινοτητα που τολμω να πω πως μου θυμισε την panasonic vt 30 plasma που εχω σπιτι....!!!αlagaριστο μια χαρα ηχειακια που ακουγα μια χαρα μεσα στη φασαρια...δοκιμη οθονης με βιντεο στο youtube το gorpo3.....για μενα σημειο αναφορας για να δοκιμαζω κινητα και tablet.....ωραια αποκριση οθονης αρκετα ποιοτικο αλλα κατι που διαπιστωσα και δεν το αναφερει κανενας ειναι η ακαμψια του πλαισιου του...!!λιγο αδυνατο θα ελεγα...!!!!(καθισα κατα λαθος σε ipad mini και δεν εκανε κιχ αλλα αμα πιασεις και το στριψεις ειναι βραχος..!!!)τεσπα απλα τα σημειωνω..κατα τα αλλα κανει το nexus 7 να φαινεται σαν εκεινα τα μικρα φτηνιαρικα F&U παλια tablet...

 

Εμενα τελικα το μαυρο με βολεψε στο ματι περισσοτερο απο το ασπρο! Ασε που σε θεμα φωτηνοτητας μου φαινεται τα παει καλυτερα το μαυρακι..Ειναι το contrast που κανει τη δουλεια.:P

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο δυο αποτυχημένες επιστροφές παράτησα την ιδέα του g pad,όσο και αν πόνεσε αυτο,καθώς ειμαι φαν της lg.το άλλαξα με note 8,που παρότι δεν έχει την αναλυση του g pad,είναι μια αξιοπρεπέστατη και πολυ γρηγορη συσκευή.σκεφτητε κάτι όμως,αξιζει να παραμείνεις με μια συσκευή η οποια ξέρεις ακομα δεν την αγόρασες καλά καλα ότι έχει θέμα,και μάλιστα χωρίς να γνωριζεις τι άλλες επιπτώσεις θα έχει στη συσκευή σε βάθος χρόνου;θα μου πείτε 300 ευρώ κάνει δεν αγοράζεις σπίτι,συμφωνώ,όμως οι καιροί είναι δύσκολοι και εγώ προσωπικά δεν έχω καμία διάθεση να τρέχω στα service αργοτερα και να ταλαιπωρούμαι για κάτι το οποίο πλήρωσα-αν μη τη αλλο-για να λειτουργεί στο ακαιραιο,έλεος δλδ..μας βγαζει εκεί πέρα μια τουμπανο συσκευή,γουστάρουμε τρελα,και μετά τρώμε την ξενερα μενωντας με αμφιβολίες αν και μήπως χαλάσει και τρεχα μετά μ... Καταναλωτή.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις μετα απο δυο αποτυχημενες επιστροφες?? Για βοηθησε με λιγο γιατι μετα απο ενα 4ωρο παρατηρησα το εξης...Το "νεο" g pad που πηρα απο το doa εχει επισης τη μπλε γραμμη αλλα σε ολο το bezel χωρις να ειναι καν ζεστο..Εβαλα ενα μαυρο θεμα και εμφανιζεται απο πανω μεχρι κατω! Θα δεχθουν παλι doa ωστε να παρω ενα πιστωτικο να τελειωνω??

 

http://i1298.photobucket.com/albums/ag41/zapee995/20131122_023702_zps811dc2a5.jpg

Edited by zapee995
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα πίσω την πρώτη φορά πλαίσιο,εβγαζε την μπλε γραμμή απο πάνω ως κάτω σε όλη τη δεξια πλευρά μετά το 20λεπτο,και κόλλαγε κιόλας.το επιστεφω αφου παιδευτικαν να βρουν τη γραμμή και μετά απο δυο μέρες μου δίνουν καινούργιο.το πρώτο ήταν εκθεσιακό βεβαια,αλλα το δευτερο κλειστό του κουτιού,χωρίς να πληρώσω τα 30 ευρώ παραπάνω που εκανε(το εκθεσιακό το πηρα 270).λοιπον το δευτερο,μαύρο χρωμα επίσης,ήταν άριστο,δεν κολλαγε,αλλα εβγαζε και πάλι την ίδια ακριβώς γραμμή,κατά μήκος όλης της δεξιάς πλευράς σε portrait,μετα απο 50-60 λεπτά λειτουργίας όμως.και πάλι το πήγα πίσω,όπου δεν βρηκαν τπτ και μου το ξαναδωσαν.την επόμενη μέρα ξαναπάω,αυτη τη φορά όμως είχα τραβήξει βιντεο και φωτο τη γραμμή,όπου τότε αφου μίλησαν με LG,μου πρότειναν πιστωτικό για να μην ταλαιπωρούμαι,γιατι και καινούργια να μου ξαναδώσουν συσκευή,μπορεί να έχω πάλι τα ίδια.οποτε παρήγγειλα το note 8επειδη δεν ήταν διαθέσιμο επιτόπου,σε τιμή 350€,όπου τα παραπάνω λεφτά εννοείται τα βαζω εγώ!όπως και να ζει,πιστεύω έστω κ έτσι ξεμπέρδεψα με την όλη ταλαιπωρια:-)
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα πίσω την πρώτη φορά πλαίσιο,εβγαζε την μπλε γραμμή απο πάνω ως κάτω σε όλη τη δεξια πλευρά μετά το 20λεπτο,και κόλλαγε κιόλας.το επιστεφω αφου παιδευτικαν να βρουν τη γραμμή και μετά απο δυο μέρες μου δίνουν καινούργιο.το πρώτο ήταν εκθεσιακό βεβαια,αλλα το δευτερο κλειστό του κουτιού,χωρίς να πληρώσω τα 30 ευρώ παραπάνω που εκανε(το εκθεσιακό το πηρα 270).λοιπον το δευτερο,μαύρο χρωμα επίσης,ήταν άριστο,δεν κολλαγε,αλλα εβγαζε και πάλι την ίδια ακριβώς γραμμή,κατά μήκος όλης της δεξιάς πλευράς σε portrait,μετα απο 50-60 λεπτά λειτουργίας όμως.και πάλι το πήγα πίσω,όπου δεν βρηκαν τπτ και μου το ξαναδωσαν.την επόμενη μέρα ξαναπάω,αυτη τη φορά όμως είχα τραβήξει βιντεο και φωτο τη γραμμή,όπου τότε αφου μίλησαν με LG,μου πρότειναν πιστωτικό για να μην ταλαιπωρούμαι,γιατι και καινούργια να μου ξαναδώσουν συσκευή,μπορεί να έχω πάλι τα ίδια.οποτε παρήγγειλα το note 8επειδη δεν ήταν διαθέσιμο επιτόπου,σε τιμή 350€,όπου τα παραπάνω λεφτά εννοείται τα βαζω εγώ!όπως και να ζει,πιστεύω έστω κ έτσι ξεμπέρδεψα με την όλη ταλαιπωρια:-)

 

Μαλιστα...Πολυ ωραιος και εγω κατι τετοιο θα κανω μαλλον, θα τα πριξω στην LG να τους καλεσει γιατι σημερα ειχα δυσκολη μερα στο καταστημα Πλαισιο..:P Για να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινίσω ότι οι ίδιοι απο το πλαίσιο μου είπαν θα επικοινωνήσουν με την LG,δεν επικοινώνησα εγώ,ούτε καν το πρότεινα!είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν,για αυτο το λόγο πληρώνεις το κάτι παραπάνω σε αυτου του είδους τα μαγαζιά σε σχέση με τα σκρουτζομαγαζα.αγοραζω απο Σκρουτζ μόνο όταν οι διαφορες στις τιμές είναι χαωδεις,αλλιως καλύτερα απο πλαίσιο κλπ,όπου το επιστρέφεις και απαιτείς αλλαγη η πίστωση και αστους να κουρεύονται μετά!μην αγχώνεσαι,θα τη βρεις την ακρη.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι παιδιά το Note 8. Με τρομερή διαχείρηση μνήμης και τις ευκολίες του Spen. Εντάξει δεν είναι fullHD αλλά θα δείτε ότι δεν θα σας απασχολήσει αυτό στις 8 ίντσςς...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία τι να πω, επιτέλους βρήκαμε ένα tablet με σωστή τιμή και specs και μας βγαίνει αυτό το πρόβλημα και ξενερώνεις. Πάντως θα ήθελα μια γνώμη εάν αυτή η μπλε γραμμή εμφανίζεται αλλά μετά εξαφανίζεται όταν δεν είναι ζεστό γιατί πραγματικά δεν θέλω να δώσω 400+ για κάτι με χειρότερα specs προσωπικά νομίζω ότι είναι λάθος. Ούτε θέλω να πάω στη λύση του Nexus 7 γιατί είναι πολύ μικρό και δεν έχει και SD. Και μια απορία.. στα forums στο εξωτερικό δεν βλέπω και ιδιαίτερα προβλήματα να έχουν με την μπλε γραμμή, μήπως είναι πρόβλημα παρτίδας ελλάδος ή τίποτε άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έβγαλε και μένα μετά από 40 λεπτά mkv σε 80-85% φωτεινότητα. Είπα και γω... Όλα να έχουν το πρόβλημα αυτό και εμένα όχι?

Εγώ παιδιά σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να το γυρίσω. Αφού αν κιτρινίσει η οθόνη αργότερα σε ένα χρόνο ας πούμε θα το πάω να μου την αλλάξουν και θα το έχω ένα χρόνο ακόμα χωρίς κιτρινίλες.

Και δεν το γυρίζω γιατί όσοι το έχουνε παρατηρήσει και το αλλάζουν και το επόμενο έχει θέμα. Άρα πρέπει να είναι πρόβλημα στην τοποθέτηση του hardware οπότε δεν βλέπω πως μπορεί να διορθωθεί, γιατί θα πρέπει να αλλάξουν εσωτερικό σχεδιασμό στην συσκευή και να ξαναπρογραμματίσουν αλλιώς την γραμμή παραγωγής πράγμα που θεωρώ ανέφικτο μια και με τέτοια επιθετική τιμολογιακή πολιτική πρέπει να βγάζουν πολύ λίγα για να μπουν σε τέτοια διαδικασία.

 

Κατά την γνώμη αυτοί που ΔΕΝ το έχουν αναφέρει απλά δεν το έχουν προσέξει (όπως ήμουν και γω) γιατί είτε δεν έτυχε να είναι σε σκοτεινό δωμάτιο μετά από πολύ ώρα χρήσης είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο. Γιατί το πρόβλημα πρέπει να είναι ολοκληρωτικό και όχι σε μεμονωμένες παρτίδες.

 

Το tablet είναι κορυφή για τα λεφτά αυτά και προσωπικά δεν πρόκειται να δώσω 50-100€ παραπάνω για το Note 8.0 κάνοντας συμβιβασμό σε ποιότητα οθόνης. Καιρό περίμενα να βγάλουν ένα tablet με τόσο καλή οθόνη και sdcard σε αυτά τα λεφτά (το 3G προσωπικά το θεωρώ άχρηστο μια και δεν ταξιδεύω συχνά).

 

Το θέμα είναι να αναγνωρίσει η LG το πρόβλημα και να προτείνει λύσεις (δεν γνωρίζω ποιες μπορεί να είναι αυτές, δική τους δουλειά είναι). Γιατί αν γίνει ευρέως γνωστό και με την δεδομένη παραπάνω προώθηση σε Apple και Samsung από τα μεγάλα πολυκαταστήματα δεν βλέπω να πουλάει με αποτέλεσμα και η LG να το παρατήσει στο έλεος του Θεού όπως έκανε και με το προηγούμενο tablet που έβγαλε και δεν πήγε καθόλου καλά.

 

Όπως και να έχει το πρόβλημα με την μπλε γραμμή θέλει ειδικές συνθήκες για να παρατηρηθεί και να φέρεις και το tablet στα 6-7 εκατοστά από τα μάτια σου σε πολύ σκοτεινό μέρος, να είναι το φόντο κατάμαυρο κλπ κλπ. Αυτός για μένα δεν είναι λόγος επιστροφής ξαναλέω μια και οτιδήποτε πάθει η οθόνη (αν πάθει) θα καλύπτεται από την εγγύηση. Και η LG τουλάχιστον στο θέμα service είναι από τις πλέον αξιόπιστες θεωρώ.

 

Χαρείτε την συσκευή σας γιατί γνώμη μου σε τέτοια λεφτά τέτοιο tablet δεν θα βρείτε.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kalaga με κάλυψες 10000%....Ακριβώς αυτά πιστεύω και εγώ...Μπορώ να το επιστρέψω και να αγοράσω κάτι άλλο αλλά και τι να πάρω??

Σε αυτή την τιμή δεν πάιρνεις τίποτα που να πλησιάζει τις δυνατότητες του tablet αυτου...Ακόμα και 100 ευρώ παραπάνω να δώσεις θα πάρεις κατι αντίστοιχο με χειρότερη οθόνη!Οπότε μένουμε με αυτό και αν χειροτερέψει στο σερβις και ας βρούνε άκρη εκείνοι...

Αφήστε που όπως το κόβω δεν νομίζω να χειροτερέψει...

Link to comment
Share on other sites

Οσο σκεφτομαι οτι σημερα μπορει να μπω σε περιπετειες για να μου το παρουν πασου σκεφτομαι οτι εκανα ******* που το επεστρεψα το ασπρο...Αλλα γενικα ειμαι ψυρας σε αυτα τα θεματα, δε γινεται να εχω μπροστα μου ips monitor στα 1600p και το ταμπλετακι να μην εχει σωστη απεικονιση..Εχω συνηθισει δηλαδη τουλαχιστον η εικονα να ειναι σωστη, ας ειχε 1002 αλλα προβληματα, οχι ομως αυτο..

 

Btw, το ταμπλετ το φορτιζω 10 λεπτα και αποφασιζω να το αναψω..Οποτε bootαρει κανονικα ενω φορτιζει και ενα προσπαθω παλι να ανεβασω τη φωτηνοτητα στο 90% μου γραφει οτι δε γινεται λογω υψηλης θερμοκρασιας....WTF?? Μπορει να ειμαι εγω τοσο υπερβολικος ή οντως εχουμε ενα ταμπλετ με προβληματα?

Edited by zapee995
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...