Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως έχω βάλει την κορεατική και αν εξαιρέσεις τα ringtones που μου βγαίνουν οι τίτλοι στα κορεατικά δεν έχω άλλο θέμα.

Πως την εγκατεστησες, θυμάσαι; kdz ή μέσω twrp. Γιατί εγώ που την έβαλα από twrp και μπορεί να μην αναβαθμίστηκε κανένα bootloader και για αυτό να κάνει αυτά τα τρέλα που κάνει.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως την εγκατεστησες, θυμάσαι; kdz ή μέσω twrp. Γιατί εγώ που την έβαλα από twrp και μπορεί να μην αναβαθμίστηκε κανένα bootloader και για αυτό να κάνει αυτά τα τρέλα που κάνει.

 

Συγνώμη τώρα το είδα. Με twrp την έβαλα. Δεν έχω κανένα θέμα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το Lollipop.... στο Πεκίνο. :rotfl::grin::w00t::dance::tease:

Πολυ φοβάμαι ότι μετά την αναβάθμιση σε lollipop θα σερνεται το tablet

Edited by papamo
Link to comment
Share on other sites

Με την Κορεάτικη έκδοση πάει καλά πάντως...

 

Συμφωνώ και δεν έκανα καν επαναφορά εργοστασιακων.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τα καλώδια usb της lg βγαίνουν οφ και γίνεται αυτό στο 99% των περιπτώσεων.

Δοκίμασε απλά άλλο καλώδιο στον ίδιο φορτιστή.

 

Ξέχασα να σε ευχαριστήσω. Τα καλώδια ήταν, απλά επειδή μου το έκανε και με έναν άλλον φορτιστή ΖΤΕ που είχα και τους δούλευα σχεδόν εναλλάξ είχα προβληματιστεί.

Όλα καλά λοιπόν, και ελπίζουμε σε γλυφιτζούρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζετε κάποιον -δοκιμασμένο-τρόπο ώστε να μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές σε κάρτα sd?Έχω τιγκάρει την εσωτερική μνήμη χρειάζομαι απελπισμένα χώρο...
Link to comment
Share on other sites

Θέλει λίγο κοπο. Πρέπει να φτιαξεις partitions στην SD και μετά με το link2sd γίνεται. Ψάξε το λίγο και αν κολλησεις μας λες
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

:p:pΑλλαξα γνωμη τελικα:)) κ αποφασισα να περασω καινουργια ρομ μιας κ ειμαι ακομα με 4.4.2...Οπότε εχετε να προτεινετε καποια καλη lollipop?Με οσο το δυνατον λιγοτερα προβληματα κ κολληματα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδες εχετε και εσεις ενα θεματακι με την οθονη κατω αριστερα (οχι γωνια)οπου η οθονη ειναι λιγο πιο φωτεινη? Ρε παιδια τοσο καιρο που εχω το ταμπλετ δεν βγηκε ακομα ταμπλετ που να με κανει να θελω να δωσω το lg...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη Lollipop ξεχάστηκε να υποθέσω, ε; ή χάθηκε στο δρόμο από την Κορέα μέχρι τας Ευρώπας;;;

#Menoume_Evropi κυρίες και κύριοι!!!

Link to comment
Share on other sites

takis6666, συμφωνώ απολύτως! Το επόμενο θα ήθελα να ήταν ελάχιστα μεγαλύτερο στο πλάτος για να δείχνει καλύτερα ιστοσελίδες. Για custom rom το φοβάμαι, γιατί έχω βολευτεί με το knock on και με τα τηλεκοντρόλ και δεν θέλω να τα χασω. Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το v500...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα το αντικαταστούσα με ένα ανάλογης ποιότητας αλλά κοντά στις 10 ίντσες για να μπορώ να διαβάζω ευκολότερα όχι ιστοσελίδες, που λέει ο athankar, αλλά περιοδικά σε pdf. Αλλά θα έπρεπε να ζυγίζει όσο το δικό μας, όχι 450+ γραμμάρια. Υπάρχει τέτοιο σήμερα; Όχι, αλλά βγαίνει το Σεπτέμβριο. Δεν λέω όμως πoιο για να μην είμαι off topic. Θα το πω με... μικρά γράμματα χεχε.

 

Samsung galaxy tab S 2

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωσε η LG το LG Gpad ii 10.1 με 1920χ1200,snap 800,2gb ram και περιμενουμε για την τιμη.Πιστευω οτι θα ειναι πολυ καλη περιπτωση,αν κρατηθει κατω απο 300€.Εγω απο το gpad 8.0 εχω μεινει απιστευτα ικανοποιημενος.Αν ηθελα μεγαλυτερο,δυσκολα θα σκεφτομουν διαφορετικο κατασκευαστη.
Link to comment
Share on other sites

Η μαγκιά στην όλη υπόθεση του Gpad, είναι το 8,3. Οι διαστάσεις 8 και 9,7 είναι αναλογίας 4:3, που δεν είναι μια φυσική αναλογία για να δεις ταινία. Είναι η αναλογία που είχαν οι παλιές τετράγωνες τηλεοράσεις (τα μπαούλα που λέγαμε).

 

Το 8,3 βγήκε με αυτή την παράξενη διαγώνιο, γιατί είναι 16:9, που είναι η αναλογία των σημερινών τηλεοράσεων, όπου μπορείς να δεις μια ταινία, στην ουσία, χωρίς παραμόρφωση.

 

Αυτή είναι και η διαφορά ανάμεσα στις ταμπλέτες 9,7 και 10,1. Πρόκειται για το ίδιο ουσιαστικά μέγεθος οθόνης, αλλά σε άλλη αναλογία μήκους/πλάτους. Το 9,7 καθιερώθηκε από το iPad και γι΄αυτό παρέμεινε.

 

Από την άλλη, είναι αλήθεια, πως όταν διαβάζω κόμικς στην ταμπλέτα, η σελίδα δεν έρχεται καλά στην οθόνη του 8,3. Είτε θα έχει μαύρα άκρα ή θα ξεχειλίζει. Ίσως γι΄αυτή τη χρήση να είναι καλύτερο το 9,7 (ή το 8).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάφερα να σπάσω το αγαπημένο μου Gpad:cry::cry:

Αν κάποιος έχει υπόψην του κάποιο μεταχειρισμένο προς πώληση ας στείλει ενα πμ.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Η μαγκιά στην όλη υπόθεση του Gpad, είναι το 8,3. Οι διαστάσεις 8 και 9,7 είναι αναλογίας 4:3, που δεν είναι μια φυσική αναλογία για να δεις ταινία. Είναι η αναλογία που είχαν οι παλιές τετράγωνες τηλεοράσεις (τα μπαούλα που λέγαμε).

 

Το 8,3 βγήκε με αυτή την παράξενη διαγώνιο, γιατί είναι 16:9, που είναι η αναλογία των σημερινών τηλεοράσεων, όπου μπορείς να δεις μια ταινία, στην ουσία, χωρίς παραμόρφωση.

 

Αυτή είναι και η διαφορά ανάμεσα στις ταμπλέτες 9,7 και 10,1. Πρόκειται για το ίδιο ουσιαστικά μέγεθος οθόνης, αλλά σε άλλη αναλογία μήκους/πλάτους. Το 9,7 καθιερώθηκε από το iPad και γι΄αυτό παρέμεινε.

 

Από την άλλη, είναι αλήθεια, πως όταν διαβάζω κόμικς στην ταμπλέτα, η σελίδα δεν έρχεται καλά στην οθόνη του 8,3. Είτε θα έχει μαύρα άκρα ή θα ξεχειλίζει. Ίσως γι΄αυτή τη χρήση να είναι καλύτερο το 9,7 (ή το 8).

 

Ψιλο offtopic αλλα τεσπα.Τα 8αρια βγαινουν και σε 16:9 και σε 4:3 καδρο.Τα 10.1 βγαινουν και σε 16:9(1920x1080) και σε 16:10(1920x1200).Τα 9.7 βγαινουν μονο σε 4:3 καδρο.Επειδη εχω και 4:3(2048x1536) tablet και 16:9(1920x1080),το πρωτο δεν παιζεται σε σερφαρισμα και ebook reading ενω το δευτερο ειναι πιο καταλληλο για multimedia περιεχομενο.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλο offtopic αλλα τεσπα.Τα 8αρια βγαινουν και σε 16:9 και σε 4:3 καδρο.Τα 10.1 βγαινουν και σε 16:9(1920x1080) και σε 16:10(1920x1200).Τα 9.7 βγαινουν μονο σε 4:3 καδρο.Επειδη εχω και 4:3(2048x1536) tablet και 16:9(1920x1080),το πρωτο δεν παιζεται σε σερφαρισμα και ebook reading ενω το δευτερο ειναι πιο καταλληλο για multimedia περιεχομενο.

Καλησπερα παιδια κατοχος του lg και εγω καιαντιμετωπιζω ενα προβλημα οταν ειναι στο 70 η μπαταρια παει παντα στο 68 και οταν φτανει 30 η 32 περιπου με ριχνει αποτομα στο 26 η 28 απο 32 η 35 αναλογως απο οτι εχω παρατηρηση το 70 παει 68 συνεχεια και τα αλλα ειναι αναλογως χανω περιπου ουσιαστικα παντα 7 και 8 της εκατο ετσι μπορει και παραπανω να ειναι η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια τσαλιμάκια παραπέμπουν σε μπαταρία που έχει αρχίσει να χαλάει και να χάνει τη δύναμη της. Την κρατάς για όσο δεν σε εμποδίζει να κάνεις τη δουλειά σου και μετά πας για αντικατάσταση... Έτσι μου φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...