Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως φίλε μου μόνος μου εντόπισα τη γραμμή,καθώς το χρησιμοποιώ ως επί το πλείστων βραδυ και αρκετη συνεχόμενη ώρα,και μετά μπήκα να δω αν το έχουν και άλλοι στο φόρουμ.εμενα με ενοχλούσε αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως φίλε μου μόνος μου εντόπισα τη γραμμή,καθώς το χρησιμοποιώ ως επί το πλείστων βραδυ και αρκετη συνεχόμενη ώρα,και μετά μπήκα να δω αν το έχουν και άλλοι στο φόρουμ.εμενα με ενοχλούσε αρκετα.

 

όλοι το έχουν δεν είναι χαλασμένη οθονη η κάτι τέτοιο, πάρε οποιαδήποτε οθονη (υγρόν κρυστάλλων) και ζέστανε την με σεσουάρ καν 20 λεπτό(σιγά σιγά όμως όχι αμεσα να μην λιώσει κόλα) θα δεις κάτι παραμορφώσεις

 

καθαρά και μόνο κατασκευαστικό λάθος είναι τοποθέτησαν σε λάθος σιμειο τον επεξεργαστή και στην οθονη δεν έβαλαν thermal shielding

 

λύση είναι απλή μεν για την lg (βάζει thermal shielding στην οθονη από πίσω) το θέμα είναι δεν το παραδέχεται το θεμα................ :mad:

Link to comment
Share on other sites

1ον. Προς έναν φίλο που έγραψε παραπάνω πως το είδε στο public και δεν ήταν "βούτυρο", τα εκθεσιακά μοντέλα δεν είναι και ότι καλύτερο για να βγάλεις άποψη.. Ποιος ξέρει κάθε πότε κάνουν restart και για task manager ούτε λόγος. Όπως έγραψα και παραπάνω, τι Ν4 τι το G pad από "βουτιρίλα" μου φαίνεται το ίδιο..

 

2ον. Την μπλε γραμμή δεν την έχω δει..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι ρε παιδιά..μη συγκρίνουμε pure android με UI εταιριών..καμια σχέση..

 

Γούστα είναι αυτά.

Λάβε υπόψιν σου ότι για να κάνεις όλα αυτά που κάνουν τα UI άλλων εταιριών στο pure Android μπορεί να χρειάζεσαι καμία 10-20αριά άλλες εφαρμογές και πάλι δύσκολα να πετύχεις το αυτό αποτέλεσμα. Αυτό είναι και ένα από τα καλά του Android, είναι για όλα τα γούστα.

Όσο για το pad εγώ που χρησιμοποιώ μόνο Samsung συσκευές τα τελευταία 2 χρόνια έχω να πω ότι επιτέλους ξέφυγα από το lag. Το tablet είναι πραγματικά εξαιρετικό και βούτυρο. Και γω δεν το περίμενα με τόσα apks στο system από την LG, αλλά αυτή είναι η αλήθεια.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως φίλε kalagas είναι ότι πολλά UI είναι φορτωμένα με ορισμένες πραγματικά άχρηστες εφαρμογές,που βαραίνουν το λειτουργικό,χωρίς να μπορούν να φυγουν αν δε ρουταρεις,που εγώ προσωπικά,δεν μπαίνω σε αυτη τη διαδικασία.πχ στο g pad όσο το είχα με είχε βολέψει απιστευτα το Polaris,όπως επίσης το στοκ music player και το weather app της LG το θεωρώ τελειο(ειμαι κάτοχος optimus g),απο κει και περα πολλά "καλουδια" που είχε τα θεωρώ περιττά..και κάτι αλλο,είχα παρατηρισει αρκετη καθυστεριση όταν άλλαζα απο portrait σε landscape mode,όπως επίσης και όταν έμπαινα πρώτη φορά στις ρυθμίσεις μετά απο αρκετη ώρα αναμονής.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως φίλε kalagas είναι ότι πολλά UI είναι φορτωμένα με ορισμένες πραγματικά άχρηστες εφαρμογές,που βαραίνουν το λειτουργικό,χωρίς να μπορούν να φυγουν αν δε ρουταρεις,που εγώ προσωπικά,δεν μπαίνω σε αυτη τη διαδικασία.πχ στο g pad όσο το είχα με είχε βολέψει απιστευτα το Polaris,όπως επίσης το στοκ music player και το weather app της LG το θεωρώ τελειο(ειμαι κάτοχος optimus g),απο κει και περα πολλά "καλουδια" που είχε τα θεωρώ περιττά..και κάτι αλλο,είχα παρατηρισει αρκετη καθυστεριση όταν άλλαζα απο portrait σε landscape mode,όπως επίσης και όταν έμπαινα πρώτη φορά στις ρυθμίσεις μετά απο αρκετη ώρα αναμονής.

 

Η ποιο άχρηστες εφαρμογές είναι αυτές της Google πάντως κάτι Google plus και ενα καρό αλλά που τα βάζει και στο system partition και μόνο με root φεύγουν... Δυστυχώς έτσι όπως έκανε Google Android χωρίς root δεν πάει, και όχι root όπως παλιά για να κάνεις να δουλέψει κινητό καλά αλλά για να βγάλεις ένα κάρο bloatware που σου επιβάλει

Παντός LG έχει από της ποιο καθαρές rom και σωστά γραμμένες,... Το root παντός και πάλι δεν γλιτώνει... Κανονικά μόνο Google framework και το Playstore έπρεπε να είναι στο system partition και όχι όλη η σαβούρα που σου επιβάλει με το ζόρι η google

Link to comment
Share on other sites

http://www.kingoapp.com/download/android_root.exe

To kingo android root ΔΟΥΛΕΨΕ ΑΨΟΓΑ

 

Από ό,τι βλέπω από το site τους, η εφαρμογή θέλει windows;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχουμε windows και εχουμε mac πως κανουμε root??Πρεπει να βρουμε pc με windows ε?

only windows και δουλευει αψογα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μετα αν θελουμε να βγαλουμε το root και το οτι ειμαστε προγραμματιστες για να το στειλουμε στο σερβις μπορουμε με καποιον τροπο?!
Link to comment
Share on other sites

Μετα αν θελουμε να βγαλουμε το root και το οτι ειμαστε προγραμματιστες για να το στειλουμε στο σερβις μπορουμε με καποιον τροπο?!

Factory reset

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το φλας δεν παιζει στον chrome?κατεβασα ενα flash player apk απο xda αλλα τιποτα,,παρεπιμπτοντως η ταμπλετα ειναι φοβερη σιγουρα η καλυτερη 8αρα overall το μονο αρνητικο οτι δεν εχει 4g modem,,εδω και μια εβδομαδα εχω παραμελησει την acer με win8...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το φλας δεν παιζει στον chrome?κατεβασα ενα flash player apk απο xda αλλα τιποτα...

 

Nope. O Chrome ΔΕΝ υποστηρίζει flash content. O stock browser υποστηρίζει κανονικά. Δεν σε καλύπτει?

Link to comment
Share on other sites

Factory reset

 

Το Factory reset αδειάζει μόνο Data Partition, οπότε το ρουτ κτλ θα παραμείνουν στο System.

Πάντως αν τρέξεις την εφαρμογή της LG για αναβάθμιση και επιλέξεις σφάλμα επαναφοράς, τότε κατεβάζει το σχετικό αρχείο και φλασαρει το Tablet. Εκεί σίγουρα χάνεται και το ρουτ. Μάλιστα εάν κάτι πήγε στραβά με το ρουτ και η ταμπλέτα δεν ξεκινάει καθόλου υπάρχει πάλι τρόπος να την επαναφέρεις.

Κλείνεις τελείως το Ταμπλετ και κρατώντας πατημένα και τα δυο κουμπιά της έντασης +/- συνδέεις το καλώδιο USB. Η ταμπλέτα μπαίνει σε κατάσταση Download Mode. Μετά από την εφαρμογή της LG επιλέγεις σφάλμα επαναφοράς και η ταμπλέτα ξεκινάει κανονικά μόλις τη φλασαρει το πρόγραμμα.

Να σημειώσω ότι τα αρχεία και εφαρμογές δεν χάνονται μετά το φλασαρισμα.

Επίσης πρέπει στις επιλογές της εφαρμογής SuperSU να υπάρχει δυνατότητα αφαίρεσης του ρουτ, αν και δεν είμαι σίγουρος γι'αυτό.

 

Όσο για τη μπλε γραμμή, αν και το ζόρισα πολύ το Ταμπλετ δεν την είδα πουθενά όσο και να ψάξω. Τώρα μη λέμε χαζομάρες πόσο κακιά είναι η LG κτλ. Σε όλους τους κατασκευαστές τυχαίνει οι πρώτες παρτίδες να είναι προβληματικές και μάλιστα οι συσκευές της LG περνάνε πολύ αυστηρό έλεγχο γιατί παρουσιάζουν λιγότερα κατασκευαστικά προβλήματα σε σύγκριση με άλλους. Ναι το Firmware έχει κάποια προβληματακια, αλλά αυτά θα διορθωθούν. Εγώ που το έχω το ταμπλετ δυο βδομάδες είμαι πολύ ευχαριστημενος και δεν λείπαμε τα λεφτά που έδωσα. Μάνο οι εφαρμογή του τηλεχειριστηρίου με χάλασε λιγάκι επειδή η αντίστοιχη εφαρμογή στο G2 έχει περισσότερες συσκευές, π.χ. κλιματιστικά κτλ. Αντικατέστησα την εφαρμογή μ'αυτήν του G2 αλλά οι λειτουργίες είναι ίδιες, άρα κάπου αλλού τα έχει μπλοκάρει η LG. Build.prop, lge-res.apk ή ακόμα και στον πύρινα. Θέλει ψάξιμο το θέμα..

Edited by Aeras28
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιλογη μεσα απο το super su που γινεται unroot. Οποτε δεν υπαρχει κανενα θεμα με το root. Με factory reset οντως δεν χανεται το root.
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που πηρα το rootαρα την επομενη μερα με το kingo root, η πιο ευκολη διαδικασια ever.:) Πριν το παω για DOA, ξαναεβαλα το pad στο pc ετρεξα παλι το kingo και εβγαλε κουμπακι unroot, το οποιο εκανε την ολη διαδικασια γελοια ευκολη!

 

Btw, δοκιμαζα και το fullscreen απο το google play. Αριστο και πολυ παραμετροποιησιμο για οποιον ενδιαφερεται. Επισης το LG backup δουλεψε αψογα και πολυ γρηγορα! πολυ καλο addon.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει εφαρμογη στο Playstore που να χειριζεται τις υπερυθρες με εκμαθηση ωστε να παρακαμψουμε τη λιτη εφαρμογη του g pad?
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει εφαρμογη στο Playstore που να χειριζεται τις υπερυθρες με εκμαθηση ωστε να παρακαμψουμε τη λιτη εφαρμογη του g pad?

 

Η πανέξυπνη LG έχει κλειδώσει τις υπέρυθρες για τα καλά, και καμία άλλη εφαρμογή δεν μπορεί να λειτουργήσει στο Tablet.

Link to comment
Share on other sites

Τραγική ποιότητα κατασκευής όπως τα tablet της ASUS που αγόρασα δυο και τα δυο έβγαζαν άσπρο φως περιμετρικά της οθόνης. Τα ίδια είχαν και όσοι πήραν το nexus. Μακριά λοιπόν από το συγκεκριμένο tablet. Πουλήστε το τώρα που πιάνει κάτι γιατί όσο θα περνούν οι μήνες θα γίνεται και χειρότερη η κατάσταση. Πριν πάρετε κάτι διαβάστε σε φόρουμ τι γίνεται με την οθόνη, για γραμμές λευκό φως περιμετρικά κτλπ. Αν δείτε τέτοια απλά ρίξτε "Χ". Εγώ ήμουν έτοιμος να το πάρω και τελικά άλλαξα γνώμη. Δυο φορές την πάτησα (Transformer 101 kai tf300). Το Xperia S άλλη κλάση. Απλά το έβαλα αγγελία και δεν ξέρω τι να πάρω με 350-380 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Note 8 απλα φιλε συμβιβασου με hd αναλυση και απο κει και περα θα χεις το κεφαλι σου ησυχο,εγω εκανα τη μεταβαση αφου την πατησα με τον κραχτη το g pad και ησυχασα..ελπιζω μονο να βγει για ελλαδα η 4.2.2..
Link to comment
Share on other sites

Note 8...ελπιζω μονο να βγει για ελλαδα η 4.2.2..

 

Θα βγει σίγουρα και ΔΕΝ θα είναι η τελευταία....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 ωρες συνεχομενης θεασης τηλεορασης με tv tuner το tablet μου δεν εβγαλε τιποτα και του φιλου μου μετα απο θεαση ταινιας ουτε και αυτου αγορασμενα προ 5 ημερων....θα στεναχωρησω καποιους αλλα εμεις θα τα κρατησουμε..τωρα αν τυχει κατι στο μελλον ποιος γνωριζει..και το νοτε 2 σε 5 μηνες σταματησε να λειτουργει ξαφνικα..οσο για την συγκριση με το νοτε 8 επειδη το ειχα..απλα ειναι αστεια..μονο στο πενακι υπερτερει σαν συσκευες out of the box...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...