Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά την έβγαλε και μένα μετά από 40 λεπτά mkv σε 80-85% φωτεινότητα. Είπα και γω... Όλα να έχουν το πρόβλημα αυτό και εμένα όχι?

Εγώ παιδιά σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να το γυρίσω. Αφού αν κιτρινίσει η οθόνη αργότερα σε ένα χρόνο ας πούμε θα το πάω να μου την αλλάξουν και θα το έχω ένα χρόνο ακόμα χωρίς κιτρινίλες.

Και δεν το γυρίζω γιατί όσοι το έχουνε παρατηρήσει και το αλλάζουν και το επόμενο έχει θέμα. Άρα πρέπει να είναι πρόβλημα στην τοποθέτηση του hardware οπότε δεν βλέπω πως μπορεί να διορθωθεί, γιατί θα πρέπει να αλλάξουν εσωτερικό σχεδιασμό στην συσκευή και να ξαναπρογραμματίσουν αλλιώς την γραμμή παραγωγής πράγμα που θεωρώ ανέφικτο μια και με τέτοια επιθετική τιμολογιακή πολιτική πρέπει να βγάζουν πολύ λίγα για να μπουν σε τέτοια διαδικασία.

 

Κατά την γνώμη αυτοί που ΔΕΝ το έχουν αναφέρει απλά δεν το έχουν προσέξει (όπως ήμουν και γω) γιατί είτε δεν έτυχε να είναι σε σκοτεινό δωμάτιο μετά από πολύ ώρα χρήσης είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο. Γιατί το πρόβλημα πρέπει να είναι ολοκληρωτικό και όχι σε μεμονωμένες παρτίδες.

 

Το tablet είναι κορυφή για τα λεφτά αυτά και προσωπικά δεν πρόκειται να δώσω 50-100€ παραπάνω για το Note 8.0 κάνοντας συμβιβασμό σε ποιότητα οθόνης. Καιρό περίμενα να βγάλουν ένα tablet με τόσο καλή οθόνη και sdcard σε αυτά τα λεφτά (το 3G προσωπικά το θεωρώ άχρηστο μια και δεν ταξιδεύω συχνά).

 

Το θέμα είναι να αναγνωρίσει η LG το πρόβλημα και να προτείνει λύσεις (δεν γνωρίζω ποιες μπορεί να είναι αυτές, δική τους δουλειά είναι). Γιατί αν γίνει ευρέως γνωστό και με την δεδομένη παραπάνω προώθηση σε Apple και Samsung από τα μεγάλα πολυκαταστήματα δεν βλέπω να πουλάει με αποτέλεσμα και η LG να το παρατήσει στο έλεος του Θεού όπως έκανε και με το προηγούμενο tablet που έβγαλε και δεν πήγε καθόλου καλά.

 

Όπως και να έχει το πρόβλημα με την μπλε γραμμή θέλει ειδικές συνθήκες για να παρατηρηθεί και να φέρεις και το tablet στα 6-7 εκατοστά από τα μάτια σου σε πολύ σκοτεινό μέρος, να είναι το φόντο κατάμαυρο κλπ κλπ. Αυτός για μένα δεν είναι λόγος επιστροφής ξαναλέω μια και οτιδήποτε πάθει η οθόνη (αν πάθει) θα καλύπτεται από την εγγύηση. Και η LG τουλάχιστον στο θέμα service είναι από τις πλέον αξιόπιστες θεωρώ.

 

Χαρείτε την συσκευή σας γιατί γνώμη μου σε τέτοια λεφτά τέτοιο tablet δεν θα βρείτε.

 

μπορεί να φτιαχτεί πάντως αν το παραδεχτεί η lg, απλός βάζουν ενα ειδικό μονωτικό υλικό σε αυτό το σιμειο (κάτι σαν αυτοκόλλητο είναι) και στης 95+ περιπτώσεις θα λυθεί το θέμα απλός πρέπει επίσημα να το παραδεχτεί η lg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορεί να φτιαχτεί πάντως αν το παραδεχτεί η lg, απλός βάζουν ενα ειδικό μονωτικό υλικό σε αυτό το σιμειο (κάτι σαν αυτοκόλλητο είναι) και στης 95+ περιπτώσεις θα λυθεί το θέμα απλός πρέπει επίσημα να το παραδεχτεί η lg

 

Μα δεν ειναι μονο αυτο το θεμα...Τι να το κανεις οταν στις περισσοτερες περιπτωσεις δε μπορεις να παιξεις παιχνιδια ή να δεις ταινια με 100% φωτεινοτητα??:) Αυτο που εχω τωρα εχει τη μπλε γραμμη χωρις να ζεσταθει, απλα οταν το κανει γινεται εντονοτερη...Περιμενω παλι τηλεφωνο απο LG τωρα να δω τι θα μου πουν.

 

Η συσκευη που πηρα τωρα (επειτα απο DOA) καλυπτεται απο DOA?? Ή ειναι μονο στη πρωτη?? Σημερα παντως ειναι η τελευταια μερα οπως και να χει και εφοσον δεν χανεται το doa με την αλλαγη, κατι θα κανουμε..

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι χαρακτηριστικά το πρώτο g pad που πήρα πριν το ξαναλλαξω,δεν με άφηνε να κάνω antutu,έκλεινε στο 27% τελείως το ταμπλετ,γιατι έγραφε ότι ανέβασε υψηλή θερμακρασια.το θέμα είναι ότι το είχα απενεργοποιημένο τελείως,το ανοιγω επιτιδες μετά απο ώρα για να το ξανακάνω να δω αν θα το ξαναπαρουσιαζε αυτο,και ενώ ήταν κρύο μέσα σε δευτερόλεπτα όταν έφτασε πάλι στο 27%,εβγαλε μήνυμα υπερθέρμανσης και απενεργοποιήθηκε τελείως!παρατηρώ,ότι αν και σε διαφορετικο βαθμο ο καθένας,όλοι παρουσιάζουν θέμα με τη συσκευή αυτη,κάτι που δεν είναι λογικό.δεν νομίζω να μπορεί να κάνει κάτι η LG αν δεν αλλαξει κάτι στη γραμμή παραγωγής όπως ανεφερε ο φίλος λίγο πιο πάνω,πράγμα που εγώ θεωρώ σχεδόν απιθανο.δεν μπορώ να συμβιβαστώ ότι περνώ συσκευή που μόλις λήξη η εγγυηση είναι Καμμένο χαρτί..και αναρωτιέμαι μήπως,λέω μήπως,η LG ήξερε απο πριν για αυτα τα προβλήματα,και για αυτο το τιμολογισε τόσο χαμηλά;πολυ καλό για να ήταν αληθινο πιστεύω.,
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως του εχω πιει το αιμα και δεν μου εχει υπερθερμανθει ποτε...Ουτε σαν αισθηση ουτε να μου βγαλει καποιο μηνυμα!Βεβαια για λογους εξοικονομησης της μπαταριας εχω την φωτεινοτητα παντα στο 55-65 %...

Εκτος απο την λεπτη μπλε γραμμη δεν εχω καποιο αλλο θεμα και με καλυπτει απολυτα!Λεω να το κρατησω γιατι πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να παρω που να μ αρεσει και να αξιζει τοσο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως του εχω πιει το αιμα και δεν μου εχει υπερθερμανθει ποτε...Ουτε σαν αισθηση ουτε να μου βγαλει καποιο μηνυμα!Βεβαια για λογους εξοικονομησης της μπαταριας εχω την φωτεινοτητα παντα στο 55-65 %...

Εκτος απο την λεπτη μπλε γραμμη δεν εχω καποιο αλλο θεμα και με καλυπτει απολυτα!Λεω να το κρατησω γιατι πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να παρω που να μ αρεσει και να αξιζει τοσο...

 

Ακριβώς τώρα ίδια

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως του εχω πιει το αιμα και δεν μου εχει υπερθερμανθει ποτε...Ουτε σαν αισθηση ουτε να μου βγαλει καποιο μηνυμα!Βεβαια για λογους εξοικονομησης της μπαταριας εχω την φωτεινοτητα παντα στο 55-65 %...

Εκτος απο την λεπτη μπλε γραμμη δεν εχω καποιο αλλο θεμα και με καλυπτει απολυτα!Λεω να το κρατησω γιατι πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να παρω που να μ αρεσει και να αξιζει τοσο...

 

Στους περισσοτερους με αυτη τη φωτηνοτητα δεν εμφανιζει σημαδια overheat...Δοκιμασε μετα απο κανα 20λεπτο 3d gaming να πας τη φωτεινοτητα πανω απο 85% και θα καταλαβεις...Εγω πλεον πιστευω οτι ειναι στο 100% των συσκευων απλα δεν το εχουν αντιληφθει ολοι οι χρηστες.

Link to comment
Share on other sites

Στους περισσοτερους με αυτη τη φωτηνοτητα δεν εμφανιζει σημαδια overheat...Δοκιμασε μετα απο κανα 20λεπτο 3d gaming να πας τη φωτεινοτητα πανω απο 85% και θα καταλαβεις...Εγω πλεον πιστευω οτι ειναι στο 100% των συσκευων απλα δεν το εχουν αντιληφθει ολοι οι χρηστες.

 

Αντε και το δινουμε τι να παρουμε???Οεο???Το note 8 που ειναι χειροτερο κατα πολυ σε οθονη και με λιγο χειροτερα μερικα χαρακτηριστικα του και 100 ευρω περιπου εξτρα???Η΄το nexus που ενω ειναι πολυ δυνατο δεν παιρνει καρτα μνημης και τα 16 gb ειναι πολυ λιγα για ταινιες κτλ και εχει και 7 αρα οθονη???Πραγματικα μπερδεμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στους περισσοτερους με αυτη τη φωτηνοτητα δεν εμφανιζει σημαδια overheat...Δοκιμασε μετα απο κανα 20λεπτο 3d gaming να πας τη φωτεινοτητα πανω απο 85% και θα καταλαβεις...Εγω πλεον πιστευω οτι ειναι στο 100% των συσκευων απλα δεν το εχουν αντιληφθει ολοι οι χρηστες.

 

Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ. Το πρόβλημα είναι σίγουρα καθολικό απλά οι περισσότεροι δεν το έχουν πάει χαμπάρι.

 

 

 

 

 

Αντε και το δινουμε τι να παρουμε???Οεο???Το note 8 που ειναι χειροτερο κατα πολυ σε οθονη και με λιγο χειροτερα μερικα χαρακτηριστικα του και 100 ευρω περιπου εξτρα???Η΄το nexus που ενω ειναι πολυ δυνατο δεν παιρνει καρτα μνημης και τα 16 gb ειναι πολυ λιγα για ταινιες κτλ και εχει και 7 αρα οθονη???Πραγματικα μπερδεμα!!!!

 

Να κάτσεις εκεί που είσαι γιατί σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει τίποτα ανάλογο.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

εγω με το screen adjuster εχω

brightness 100%

contrast -45

system brightness 50%

ετσι κανω οικονομια στη μπαταρια, δε κουραζω τα ματια μου, βλεπω μια χαρα μεσα στο σπιτι και δεν εχω θεματα overheating ουτε μπλε γραμμες

το tablet δε παει πουθενα. αν μεσα σε 2 χρονια παθει κατι με καλυπτει η εγγυηση απλα.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρω το g pad είχα nexus 7 fhd,πέταγε το μηχάνημα,αλλα ήθελα κάτι πιο μεγάλο,και με το που είδα το g pad λέω εδώ είμαστε..μαυρη η ώρα που το αποφασισα..απο τη στιγμή που δεν ξαναγυρίζω πίσω σε 7 ίντσες,και το g pad με απογοήτευσε δυστυχως:-(:-(:-(μονη λύση που να αξιζει είναι το note8.εχοντας δοκιμασει και τις 3 συσκευές,μπορώ να πω ότι σε εμπειρία χρήσης το note είναι λίγο πιο smooth,καθώς και στα δυο g pad που άλλαξα παρατηρισα μικρό laggaρισματα,που οφείλονται πολυ πιθανό στο υπερφορτωμενο UI της LG.οι διαφορες σε επεξεργαστή δεν είναι τεράστιες μη φανταστητε,ο μέσος χρηστής δε προκειτε να δει διαφορες.οσο αφορα την οθόνη έκει πάω πάσο,ποκυ ανοτερη το g pad,αν και του note εμένα μου φαίνεται λίγο πιο φωτεινή..μακραν την καλύτερη την είχε το nexus βεβαια..
Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρω το g pad είχα nexus 7 fhd,πέταγε το μηχάνημα,αλλα ήθελα κάτι πιο μεγάλο,και με το που είδα το g pad λέω εδώ είμαστε..μαυρη η ώρα που το αποφασισα..απο τη στιγμή που δεν ξαναγυρίζω πίσω σε 7 ίντσες,και το g pad με απογοήτευσε δυστυχως:-(:-(:-(μονη λύση που να αξιζει είναι το note8.εχοντας δοκιμασει και τις 3 συσκευές,μπορώ να πω ότι σε εμπειρία χρήσης το note είναι λίγο πιο smooth,καθώς και στα δυο g pad που άλλαξα παρατηρισα μικρό laggaρισματα,που οφείλονται πολυ πιθανό στο υπερφορτωμενο UI της LG.οι διαφορες σε επεξεργαστή δεν είναι τεράστιες μη φανταστητε,ο μέσος χρηστής δε προκειτε να δει διαφορες.οσο αφορα την οθόνη έκει πάω πάσο,ποκυ ανοτερη το g pad,αν και του note εμένα μου φαίνεται λίγο πιο φωτεινή..μακραν την καλύτερη την είχε το nexus βεβαια..

 

huh?.. Για δες κανά DOA γτ δεν έχω κανένα απολύτως θέμα lag. Το project butter στα καλύτερα του!

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ότι κολλούσε το σύμπαν,αλλα που και που μου έκανε κάτι περίεργα,και σε σχέση με τις δυο αλλες συσκευές που έχω,ativ s λόγω windows αλλα και LG optimus g λόγω εξαιρετικης υλοποίησης,μου ξένιζε λιγακι.
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ότι κολλούσε το σύμπαν,αλλα που και που μου έκανε κάτι περίεργα,και σε σχέση με τις δυο αλλες συσκευές που έχω,ativ s λόγω windows αλλα και LG optimus g λόγω εξαιρετικης υλοποίησης,μου ξένιζε λιγακι.

 

καλά συγγρινεις άδειο win 7? και άδειο AOSP? με ένα πλήρες λειτουργικό?

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ότι κολλούσε το σύμπαν,αλλα που και που μου έκανε κάτι περίεργα,και σε σχέση με τις δυο αλλες συσκευές που έχω,ativ s λόγω windows αλλα και LG optimus g λόγω εξαιρετικης υλοποίησης,μου ξένιζε λιγακι.

 

Το είδα σε 2 μαγαζιά σήμερα.

Lag είχε στο public στο Πειραιά, στο άλλο είχε απλά σκαλωματάκια.

Για Android καλά τα πήγαινε, αλλά περίμενα απ αυτά που διάβαζα εδώ καλύτερα,καθώς βούτυρο δε το έλεγες με τη καμία....

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έχει την μπλε γραμμή. Αλλά δεν με απασχολεί. Μια χαρά είναι και σιγά το πρόβλημα. Αν βγάλει και άλλο στην πορεία το βλέπουμε. ..
Link to comment
Share on other sites

Το optimus g σας πληροφορώ ότι είναι αρκετά 'φορτωμενο' με διαφορα καλούδια,χωρίς root,και δεν εμφανίζει ίχνος lag!στο nexus 7 2013 δεν υπήρχε lag ούτε για πλάκα ειλικρινα!
Link to comment
Share on other sites

το ότι δεν υπάρχει άλλο με αυτά τα χαρακτηριστικά σε αυτά τα χρήματα είναι λίγο άτοπο !

ήμουν και εγώ έτοιμος για αγορά ,μετά από τα καλά σχόλια που διάβαζα εδώ ,δυστυχώς όμως μετά την εμφάνιση του προβλήματος της οθόνης που φαίνεται να είναι σχεδιαστικό απογοητευτικά ,και κατά πάσα πιθανότητα θα στραφώ σε κινεζο PIPO Max-M7 pro που έχει παραπλήσια χαρακτηριστικά λίγο μεγαλύτερη οθόνη 8.9'' και φυσικά χαμηλότερη τιμή ,βέβαια πρέπει να ζυγίζεις τα πράγματα προκειμένου να κάνεις συγκρίσεις ,αλλά στο θέμα σχεδιαστικού ελαττώματος εγώ κάνω πίσω .

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ αδιανόητο πως μια εταιρεία με το κύρος της lg πουλάει προϊόν που είναι προβληματικό από το κουτί στο 100% των ταμπλετ της. Όταν θέλουν να τους δώσουμε 300 ευρώ για το προϊόν της, τότε πρέπει κατασκευαστικά να είναι άψογο. Ο ποιοτικός έλεγχος της εταιρείας θυμίζει κινέζους κατασκευαστές γ' διαλογής. Ένα ταμπλέτ έχουν μόνο και την γκάφα δεν την απέφυγαν. Έτσι θα παραμείνουν στις πωλήσεις στο 3-5% της παγκόσμιας αγοράς.
Link to comment
Share on other sites

Αν και μαρεσουν οι συσκευές της LG,στην προκειμένη περίπτωση συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο dynamite απο πάνω.παιδια,αν δε σέβεστε τα λεφτά που δίνεται για μια συσκευή,μην περιμένετε μετά οι εταιρίες να σεβαστούν και να προσέξουν εμάς,και αυτο ισχύει παντού.
Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι οτι στην LG παροτι απο οτι διαβαζω εδω τους εχουν ενοχλησει πολλα παιδια λενε οτι δεν γνωριζουν τιποτα για το προβλημα!!!Μαλιστα λενε οτι εχουν πολυλησει παρα πολλα κομματια και δεν τους εχει ενοχλησει κανεις!Ημαρτον....Τουλαχιστον ας αναγνωρισουν το προβλημα και μην παιζουν με το νευρικο μας συστημα...
Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι οτι στην LG παροτι απο οτι διαβαζω εδω τους εχουν ενοχλησει πολλα παιδια λενε οτι δεν γνωριζουν τιποτα για το προβλημα!!!Μαλιστα λενε οτι εχουν πολυλησει παρα πολλα κομματια και δεν τους εχει ενοχλησει κανεις!Ημαρτον....Τουλαχιστον ας αναγνωρισουν το προβλημα και μην παιζουν με το νευρικο μας συστημα...

 

Δεν έχουν όλοι πρόσβαση στο ίντερνετ, αλλά ούτε και εδώ στο φόρουμ για να δουν το πρόβλημα! Επίσης λίγοι θα το "ψήσουν" με HD υλικό και μετά θα δουν την γραμμή σε μαύρο φόντο! Εκεί στηρίζετε η LG (..πολύ κακώς εννοείτε μιας και δεν δείχνει σεβασμό στους πελάτες της) και κάνει την πάπια για να μην διαδοθεί το θέμα! Προτείνω να το γράφετε παντού, ακόμα και στο facebook της LG για να το δουν και άλλοι και να το ψάξουν! Εννοείτε όσο περισσότεροι το καταλάβουν , τόσο θ' αναγκαστεί η LG να κάνει κάτι!

Το θέμα είναι πως όντως ΔΕΝ είναι ενοχλητική η γραμμή και δεν επηρεάζει την λειτουργία του tablet! ΑΛΛΑ όταν κάποιος αγοράζει κάτι καινούργιο, απαιτεί να λειτουργεί και σωστά! Θα μπορούσε να έλεγε στο κουτί πως θα εμφανίζετε μια μπλε γραμμή για να το ξέρει ο αγοραστής από πριν και όχι να το μάθει κατόπιν εορτής!

Το σίγουρο είναι πως θα βγάλει καινούργιες παρτίδες που δεν θα έχουν το πρόβλημα αυτό! Απλά το ζητούμενο είναι τι θα γίνει με όλους αυτούς που ήδη το έχουν και σίγουρα είναι πολλοί!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλοι πρόσβαση στο ίντερνετ, αλλά ούτε και εδώ στο φόρουμ για να δουν το πρόβλημα! Επίσης λίγοι θα το "ψήσουν" με HD υλικό και μετά θα δουν την γραμμή σε μαύρο φόντο! Εκεί στηρίζετε η LG (..πολύ κακώς εννοείτε μιας και δεν δείχνει σεβασμό στους πελάτες της) και κάνει την πάπια για να μην διαδοθεί το θέμα! Προτείνω να το γράφετε παντού, ακόμα και στο facebook της LG για να το δουν και άλλοι και να το ψάξουν! Εννοείτε όσο περισσότεροι το καταλάβουν , τόσο θ' αναγκαστεί η LG να κάνει κάτι!

Το θέμα είναι πως όντως ΔΕΝ είναι ενοχλητική η γραμμή και δεν επηρεάζει την λειτουργία του tablet! ΑΛΛΑ όταν κάποιος αγοράζει κάτι καινούργιο, απαιτεί να λειτουργεί και σωστά! Θα μπορούσε να έλεγε στο κουτί πως θα εμφανίζετε μια μπλε γραμμή για να το ξέρει ο αγοραστής από πριν και όχι να το μάθει κατόπιν εορτής!

Το σίγουρο είναι πως θα βγάλει καινούργιες παρτίδες που δεν θα έχουν το πρόβλημα αυτό! Απλά το ζητούμενο είναι τι θα γίνει με όλους αυτούς που ήδη το έχουν και σίγουρα είναι πολλοί!!!

 

οκ αυτούς που δεν πειράζει αλλά αυτούς που τους πειράζει? εκεί τι γίνετε? εναλλακτική δεν υπάρχει, επιστροφή χρημάτων δεν κάνουν μόνο πίστωση......

δλδ εγώ αν ήταν να πάρω τέτοιο tablet η αυτό θα επερνα η κάποιο κινέζικο, ενδιάμεση λύση δεν έχει (την samsung την σιχάθηκα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όπου βρισκω ευκαιρία το αναφερω το πρόβλημα,παρά το γεγονος ότι μετά απο δυο αλλαγες το άλλαξα με πιστωτικό με το note 8,όχι για να επικρίνω το g pad η για να αποτρέψω την αγορά της κατά τα αλλα πολυ καλής συσκευής,αλλα για να ξέρουν και οι υπόλοιποι τι πρόκειται να συναντήσουν με την συγκεκριμένη αγορα,και να έχουν μια ολοκληρωμένη εικόνα για αυτο το προϊόν..αρκετα ταλαιπωρηθήκαμε και εμείς με τα πηγαινε ελα για DOA,δε χρειάζεται να το πάθουν και τα υπόλοιπα παιδιά αυτο..οπως με έχουν "γλιτώσει" απο διαφορες αγορες χρήσιμα παιδιά απο διαφορα φόρουμ,το ίδιο οφείλουμε να κάνουμε και εμείς πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Θήκη σε ελληνικό κατάστημα έχει βρει κανένας; Στο amazon uk έχει 2-3 μαγαζιά που δεν φαίνεται να στέλνουν Ελλάδα και στο ebay uk τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

Αν και μαρεσουν οι συσκευές της LG,στην προκειμένη περίπτωση συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο dynamite απο πάνω.παιδια,αν δε σέβεστε τα λεφτά που δίνεται για μια συσκευή,μην περιμένετε μετά οι εταιρίες να σεβαστούν και να προσέξουν εμάς,και αυτο ισχύει παντού.

 

Τα σεβόμαστε και τα παρασεβομαστε τα λεφτά μας. Η γραμμή αυτή δεν φαίνεται αν δεν την ψάξεις και αν δεν είσαι σε πολύ σκοτεινό δωμάτιο και αν δεν έχει μαύρο φόντο. Εμένα μου πήρε 2 μέρες να την βρω αφού προσπαθούσα να το ψήσω.

Δηλαδή τι να πει πχ η Apple που είχε τοποθετήσει λάθος την κεραία με αποτέλεσμα να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη βασική λειτουργία ενός smartphone, τις κλήσεις δηλαδή και το έδινε 600€.

Τα παράδειγμα το αναφέρω γιατί στην δική μας περίπτωση η πιθανώς λάθος τοποθέτηση του hardware δεν επηρεάζει στο παραμικρό την λειτουργία του tablet, όπως συνέβη στο παράδειγμα που ανέφερα.

Και να προσθέσω ότι επειδή πολλά παιδιά σχολιάζουν βλέποντας πχ τις φωτογραφίες που ανέβασε ένας φίλος σε προηγούμενες σελίδες με την μπλε γραμμή, χωρίς να έχουν το tablet, η φωτογραφία είναι πολύ πολύ παραπλανητική. Στην φωτογραφία φαίνεται παρά πολύ πιο έντονα από ότι είναι στην πραγματικότητα και πολυ πιο πλατιά από ότι είναι στην πραγματικότητα. Θα το έχετε παρατηρήσει όλοι πως αυτοί που είμαστε κάτοχοι του tablet αναφέρουμε συνεχώς ότι είναι πολύ δύσκολο να την δεις και χρειάζονται και ειδικές συνθήκες σαν αυτές που περιέγραψα πιο πάνω, ενώ στις φωτογραφίες που ανέβασε ο φίλος φαίνεται μια πολύ έντονη παχιά μπλε γραμμή. Και γω πήρα φώτο με το S3 αλλά επειδή φαινότανε ακριβώς σαν του φίλου δεν την ανέβασα γιατί ουδέ μια σχέση έχει με την πραγματικότητα.

Μην λέτε λοιπόν ότι δεν σεβόμαστε τα λεφτά μας όσοι δεν δίνουμε σημασία στο προβλημα γιατί απλά είναι κάτι που αν δεν στο πουν και να προσπαθήσεις δεν θα το δεις. Εγώ τυχαίνει να είμαι ενεργό μέλος του myphone και το διάβασα ότι κάποια παιδιά την είδαν την γραμμή, ενώ εγώ μια βδομάδα δεν είχα πάρει χαμπάρι και ούτε πρόκειται να έπαιρνα χαμπάρι 10 χρόνια να το δούλευα το tablet. Για την χρήση που αγόρασα εγώ το tablet δεν υπήρχε περίπτωση να μου βγάλει την μπλε γραμμή. Το ζόρισα για να την βγάλει και αυτό σαν test μια και διάβασα εδώ για την μπλε γραμμή. Αν δεν το είχα διαβάσει απλά δεν θα την είχα δει.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...