Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για γρηγορη φορτιση κινητα Oneplus υποστηριζει το παρακατω powerbank της xiaomi;

 

https://www.skroutz.gr/s/20525681/Xiaomi-Mi-Powerbank-3-Pro-20000mAh-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html#reviews

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Παίδες πήρα ένα Samsung που έδινε δώρο με το galaxy watch 3, αυτό με τα 10000mah και με ασύρματη φόρτιση και όσες φορές το έχω αφήσει στην άκρη για μέρες το βρίσκω άδειο. Είναι λογικό ? Μήπως λόγω δυνατότητας ασύρματης φόρτισης υπάρχει και απώλεια ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρα ένα Samsung που έδινε δώρο με το galaxy watch 3, αυτό με τα 10000mah και με ασύρματη φόρτιση και όσες φορές το έχω αφήσει στην άκρη για μέρες το βρίσκω άδειο. Είναι λογικό ? Μήπως λόγω δυνατότητας ασύρματης φόρτισης υπάρχει και απώλεια ?

Από τη στιγμή που το είχες αφήσει στην άκρη δεν δικαιολογείται νομίζω να υπάρχει απώλεια

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το είχες αφήσει στην άκρη δεν δικαιολογείται νομίζω να υπάρχει απώλεια

 

και εγω δεν το περιμενα. το βρηκα αδειο πριν μερες και το ξανα γεμισα, εκανα μια φορτιση κινητου για να μην το εχω με 100% μπαταρια και χαλαει, να το αποθηκευσω δηλαδη με μισογεματη μπαταρια και παλι το βρηκα αδειο μετα απο 2 μερες.

Θα το ξανα δοκιμασω σε σημειο που να μην ειναι κοντα σε κινητα μην τυχον τραβανε? και θα το στειλω σερβις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πήρα στην γυναίκα μου το Xiaomi mi 18w fast charge powerbank 3.Συγκεκριμένα αυτό...

https://www.skroutz.gr/s/21905110/Xiaomi-Mi-18W-Fast-Charge-PowerBank-3-10000mAh-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

Υποστηρίζει φόρτιση μικρών συσκευών?Πχ ένα bluetooth handsfree?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως το προηγούμενο μοντέλο με διπλό κλικ στο κουμπί μπαίνει σε λειτουργία αργής φόρτισης για τέτοιες συσκευές

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως το προηγούμενο μοντέλο με διπλό κλικ στο κουμπί μπαίνει σε λειτουργία αργής φόρτισης για τέτοιες συσκευές

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αντε μπράβο,κάτι θυμόμουν για διπλό κλικ και αργή φόρτιση στα powerbank της Xiaomi.Απλά διάβαζα το μάνουάλ του,και δεν το ανέφερε πουθενά.Το έχω βάλει για φόρτιση τώρα και αύριο θα το τσεκάρω.Να είσαι καλά για την απάντηση!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το δοκίμασα και οι εντυπώσεις μου είναι εξαιρετικές.Δεν θα πω το βασικά αλλά μου έκανε εντύπωση το εξής.Εγώ έχω ένα Intenso Q10000.Έχω και ένα bluetooth handsfree της Sony.Όταν το έβαζα να φορτίσει,το φόρτιζε για 20 δευτερόλεπτα και μετά σταμάταγε.Δεν το αναγνώριζε,ως μικρή συσκευή,συν ότι δεν έχει πατέντα με διπλό κλικ το intenso.Οπότε αναγκαστικά έβαζα το κινητό να φορτίσει από την μία θύρα,και στην άλλη το bluetooth.Μόνο έτσι φόρτιζε.Το Xiaomi της γυναίκας μου αναγνώρισε αμέσως το Sony bluetooth,και το φόρτισε!Ούτε διπλό κλικ,ούτε τίποτα!Ήδη σκέφτομαι πως να της το καβατζώσω,αλλά της αρέσει το χρώμα στο Xiaomi!:lol:

 

*Βασικά φόρτισε το bluetooth της Sony,το πήγε από 60% στο 100% σε 35 λεπτά,αλλά παρατήρησα ότι έχει και αργή φόρτιση με διπλό κλικ.Όπως και να έχει μια χαρά όλα.

Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν το εν λόγο powerbank(Xiaomi Mi Powerbank 3 Pro 20000mAh) μπορεί να φορτίζει εξίσου γρήγορα όσο ο γνήσιος φορτιστής του τηλεφώνου.

Έχει τον Huawei 40w 12000mAh ενας φίλος που φορτίζει όπως και ο φορτιστής αλλά θα ήθελα παραπάνω φορτίο.Τα 45 w για φόρτιση σε HUAWEI P20 PRO πρέπει να είναι με.καλωδιο type-c to type-c??

Link to comment
Share on other sites

Κανένα power bank με power delivery κοντά στα 25-30 watt για Samsung έχετε υπόψη σας;

Να μην είναι θηρίο σε βάρος και διαστάσεις, και 10άρι μου κάνει.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα power bank με power delivery κοντά στα 25-30 watt για Samsung έχετε υπόψη σας;

Να μην είναι θηρίο σε βάρος και διαστάσεις, και 10άρι μου κάνει.

Ειναι λίγο μεγάλο αλλά αξίζει. Φορτίζει και το S20 Ultra με super fast charging 2.0 δηλαδή τέρμα σαν φορτιστής σπιτιού. Αξίζει με χίλια. Και είναι τσάμπα στα 21€ δε το συζητάμε

 

http://www.e-shop.gr/baseus-mulight-digital-display-powerbank-45w-20000mah-quick-charge-30-pd-30-white-p-TEL.071310

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λίγο μεγάλο αλλά αξίζει. Φορτίζει και το S20 Ultra με super fast charging 2.0 δηλαδή τέρμα σαν φορτιστής σπιτιού. Αξίζει με χίλια. Και είναι τσάμπα στα 21€ δε το συζητάμε

 

 

 

http://www.e-shop.gr/baseus-mulight-digital-display-powerbank-45w-20000mah-quick-charge-30-pd-30-white-p-TEL.071310

Καλημέρα και καλό μήνα,

Το αντίστοιχο 10άρι της ίδιας εταιρείας που έχει και αυτό QC 3, τί λέει, έχετε άποψη;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λίγο μεγάλο αλλά αξίζει. Φορτίζει και το S20 Ultra με super fast charging 2.0 δηλαδή τέρμα σαν φορτιστής σπιτιού. Αξίζει με χίλια. Και είναι τσάμπα στα 21€ δε το συζητάμε

 

http://www.e-shop.gr/baseus-mulight-digital-display-powerbank-45w-20000mah-quick-charge-30-pd-30-white-p-TEL.071310

 

Δεν αμφιβάλλω ότι η Baseus έχει ποιοτικά προϊόντα, αλλά είπα μήπως βρω κάτι σε λιγότερο ογκώδες, μιας και ήδη έχω το Xiaomi Mi power bank 3 Pro, που δίνει 45 watt στην έξοδο Type C, και όντως δίνει "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση" σε Samsung Galaxy S20 FE, δηλαδή πρακτικά power delivery 25 watt.

 

Πάντως θα το έχω κι αυτό που προτείνεις στα υπόψη.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά ξέρει κανείς κανένα power bank που να υποστηρίζει super fast charge 2.0 (25w) όπως ο φορτιστής του κινητού για το samsung s21 ultra? Πήρα τo xiaomi 3 pro και δεν το υποστηρίζει. Λέει σκέτο fast charging.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς κανένα power bank που να υποστηρίζει super fast charge 2.0 (25w) όπως ο φορτιστής του κινητού για το samsung s21 ultra? Πήρα τo xiaomi 3 pro και δεν το υποστηρίζει. Λέει σκέτο fast charging.

 

Εμένα πάντως στο S20 FE το ίδιο power bank που αναφέρεις δίνει ένδειξη "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση", δηλαδή 25w.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς κανένα power bank που να υποστηρίζει super fast charge 2.0 (25w) όπως ο φορτιστής του κινητού για το samsung s21 ultra? Πήρα τo xiaomi 3 pro και δεν το υποστηρίζει. Λέει σκέτο fast charging.

 

Πάντως παίζει ρόλο και το καλώδιο στη φόρτιση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς κανένα power bank που να υποστηρίζει super fast charge 2.0 (25w) όπως ο φορτιστής του κινητού για το samsung s21 ultra? Πήρα τo xiaomi 3 pro και δεν το υποστηρίζει. Λέει σκέτο fast charging.

 

http://www.e-shop.gr/baseus-mulight-digital-display-powerbank-45w-20000mah-quick-charge-30-pd-30-white-p-TEL.071310

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank
  • 1 month later...
On 22/2/2021 at 7:27 ΜΜ, Cris4524 said:
Παιδιά ξέρει κανείς κανένα power bank που να υποστηρίζει super fast charge 2.0 (25w) όπως ο φορτιστής του κινητού για το samsung s21 ultra? Πήρα τo xiaomi 3 pro και δεν το υποστηρίζει. Λέει σκέτο fast charging.

Δοκίμασες απο την type c θυρα του powerbank στο s21 με το μαμά καλώδιο;
Μου κάνει πολύ εντύπωση αυτό που λες.
Αν όχι κάνε μια δοκιμή όπως λεω και πες μου!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες απο την type c θυρα του powerbank στο s21 με το μαμά καλώδιο;
Μου κάνει πολύ εντύπωση αυτό που λες.
Αν όχι κάνε μια δοκιμή όπως λες και πες μου!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

18W υποστηρίζει το power bank αυτό. Τι σου κάνει εντύπωση;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi 3 pro είναι 45 watt με pps pd και φορτίζει και laptop στα 20volt.
Δεν μπορεί να μην δίνει τερμα σε S21.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi 3 pro είναι 45 watt με pps pd και φορτίζει και laptop στα 20volt.
Δεν μπορεί να μην δίνει τερμα σε S21.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι έχεις δίκιο. Στο Skroutz λέει ότι ναναι. Το έψαξα καλύτερα και υποστηρίζει 45 όντως. Αν το βάλει type c ο φίλος θα παίξει σωστά, λογικά το βάζει με κανονικό USB

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πάντα χρησιμοποιούμε αντίστοιχο καλώδιο.
Εγώ έχω αυτό πχ.
https://www.2direct.de/bestseller/3513/usb-3.2-gen-2-type-c-kabel-c/m-zu-c/m-pd-av-schwarz-1-m

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι'ομως παιδιά Mi pro 3 20000 45watt που παρέλαβα σήμερα δεν φορτίζει το S21 Ultra μου με 25watt όπως ο μαμά φορτιστής.
Είμαι στο 15% και ο μαμά θέλει 53 λεπτά (γράφει εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση) και στο powerbank 1 ωρα και 13 λεπτά και γράφει γρήγορη φόρτιση.
Εννοείται type c to type c και ποιοτικό καλώδιο μέχρι 100watt και με το μαμά της samy.

Αύριο θα δοκιμάσω τι κάνει και στο Laptop Matebook D που έχω.
Επίσης να πω οτι απο άδειο με τον 25watt φορτιστή τηs samy γέμισε σε 4μιση ώρες περίπου.
Δεν μπορώ να πω με ακρίβεια γιατί το βρήκα γεμάτο.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Da_rudakos said:




Επίσης να πω οτι απο άδειο με τον 25watt φορτιστή τηs samy γέμισε σε 4μιση ώρες περίπου.
Δεν μπορώ να πω με ακρίβεια γιατί το βρήκα γεμάτο.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kατι δε παει καλα με αυτο που λες διοτι απο 15-20% στο δικο μου S21 ULTRA με φορτιστη BLACKBERRY 750mA φορτιζει μεσα σε 3μιση με 4 ωρες καθε βραδυ....

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...