Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 φορτίσεις μπαταρίας 0-100% με 3000-3500mah δε μπορεί να βγάλει ένα 10αρι powerbank. 2 και κάτι ψιλά ακόμη και το πιο καλό.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πίσω έχεις μείνει έχω και note 8 ταυτόχρονα εδώ και 2 μήνες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

14 έβγαινε το 20000 αλλά είναι πολύ βαρύ μεγάλο και δεν το είχα πάρει. Το 10αρι είναι το ιδανικό και το συγκεκριμένο δίνει πονο σε όλα τα επίπεδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επαρκουν για 3 φορτίσεις 3000-3500 μπαταρία. Τι παραπάνω θέλουμε. Και φόρτιση σαν να έχεις πριζα κανονική. Κανένα παράπονο με τα xiaomi.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, στανταρ......

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Κάποιο power bank που να φορτίζει και ηλιακά και να είναι αξιόπιστο έχετε να προτείνετε;

Επίσης θέλω να αγοράσω και ένα φορτιστή για LG g4 κυρίως. Ακούω προτάσεις. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για ηλιακό θα έλεγα έχοντας πάρει παλιότερα αυτά τα μικρά που έχουν πάνελ στο μέγεθος του κανονικού pb δηλαδή σαν αυτό https://www.banggood.com/Bakeey-F5-10000mAh-Solar-Panel-LED-Dual-USB-Ports-DIY-Power-Bank-Case-Battery-Charger-Kits-Box-p-1264727.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN ότι δεν κάνουν δουλειά. Ισως ένα τέτοιο με ολόκληρο ηλιακό πάνελ https://www.banggood.com/BlitzWolf-15W-2A-Foldable-Portable-Dual-USB-SunPower-Solar-Cell-Panel-Charger-with-Power3S-p-1044843.html?rmmds=detail-left-hotproducts__3&stayold=1&cur_warehouse=CN

να δουλεύει αξιοπρεπώς

Για φορτιστή προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με της blitzwolf https://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S5-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1032822.html?rmmds=search&stayold=1&ID=224&cur_warehouse=CN

μέσω του app του banggood η τιμή του είναι στα 6.99 αντι 8.99

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για ηλιακό θα έλεγα έχοντας πάρει παλιότερα αυτά τα μικρά που έχουν πάνελ στο μέγεθος του κανονικού pb δηλαδή σαν αυτό https://www.banggood.com/Bakeey-F5-10000mAh-Solar-Panel-LED-Dual-USB-Ports-DIY-Power-Bank-Case-Battery-Charger-Kits-Box-p-1264727.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN ότι δεν κάνουν δουλειά. Ισως ένα τέτοιο με ολόκληρο ηλιακό πάνελ https://www.banggood.com/BlitzWolf-15W-2A-Foldable-Portable-Dual-USB-SunPower-Solar-Cell-Panel-Charger-with-Power3S-p-1044843.html?rmmds=detail-left-hotproducts__3&stayold=1&cur_warehouse=CN

να δουλεύει αξιοπρεπώς

Για φορτιστή προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με της blitzwolf https://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S5-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1032822.html?rmmds=search&stayold=1&ID=224&cur_warehouse=CN

μέσω του app του banggood η τιμή του είναι στα 6.99 αντι 8.99

 

 

Για ηλιακό έχω αυτο https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-L3-28W-3_8A-SunPower-Foldable-Solar-Charger-Dual-USB-with-Power3S-for-iPhone-7-7Plu-p-1195744.html?rmmds=search το έχω δοκιμασμένο βγάζει το απίστευτο νούμερο τον 3.5Α έξοδο στον ήλιο φυσικά και μπορείς να φορτίσεις δυο συσκευές ταυτόχρονα περίπου στα 1.7Α η κάθε μια.Το προτείνω πραγματικά δουλεύει και φορτίζεις άνετα και power bank αρκεί να υπάρχει ήλιος :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στανταρ......

Δεν γινόταν αλλιώς λόγω εφορίας μπήκε στα έξοδα με βγήκε σχεδόν τσάμπα. Πέρσι τσίμπησα υπολογιστή 2000 ευρώ φέτος κινητό 630 το οποίο βγήκε κάτω από 300 με απαλλαγή ΦΠΑ και που το έβαλα στα έξοδα. Έκανα μια μικρή κωλοτουμπα στο 18:9 αλλά το mate 10 που ήθελα δεν ήρθε Ελλάδα ώστε να κόψω τιμολόγιο. Σκέφτομαι να τσιμπήσω s9+ αν πάει στα 600 πουλώντας το note 8 αλλά θα δείξει. Και να σου πω όμως στο χωράφι κυρίως note 3 έχω το λυπάμαι το άλλο μέσα στα νερά χώματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα λινκ με τα ηλιακά δεν ανοίγουν ρε σεις

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τα λινκ με τα ηλιακά δεν ανοίγουν ρε σεις

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα από Tapatalk όλα κανονικά μου ανοίγουν

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Εχω το xiaomi το 10ρι το πρωτο. Τελευταιο καιρο ενω φορτιζει το κινητο κανονικα το ιδιο το powerbank αργει πολυ να φορτισει. Ειναι ετοιμο να μ αφησει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλο φορτιστή

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κ καλωδια κ φορτιστες το ιδιο.

Δοκίμασε με άλλο φορτιστή

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινόταν αλλιώς λόγω εφορίας μπήκε στα έξοδα με βγήκε σχεδόν τσάμπα. Πέρσι τσίμπησα υπολογιστή 2000 ευρώ φέτος κινητό 630 το οποίο βγήκε κάτω από 300 με απαλλαγή ΦΠΑ και που το έβαλα στα έξοδα. Έκανα μια μικρή κωλοτουμπα στο 18:9 αλλά το mate 10 που ήθελα δεν ήρθε Ελλάδα ώστε να κόψω τιμολόγιο. Σκέφτομαι να τσιμπήσω s9+ αν πάει στα 600 πουλώντας το note 8 αλλά θα δείξει. Και να σου πω όμως στο χωράφι κυρίως note 3 έχω το λυπάμαι το άλλο μέσα στα νερά χώματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιος ο λογος να παρεις note 8 οταν κατηγορουσες

1. Την αναλογια της οθονης

2. Την edge οθονη

3. Τη γυαλινη πλατη αλα iphone 4

5. Τη μη αποσπωμενη μπαταρια.

 

Και τελος παντων, γιατι να παρεις καινουριο τηλεφωνο, οταν το νοτε 3 δεν ειχε να ζηλεψει τιποτα απο ..... Οτιδηποτε.

Τεσπα, καλομιλητο! :p:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να παρεις note 8 οταν κατηγορουσες

1. Την αναλογια της οθονης

2. Την edge οθονη

3. Τη γυαλινη πλατη αλα iphone 4

5. Τη μη αποσπωμενη μπαταρια.

 

Και τελος παντων, γιατι να παρεις καινουριο τηλεφωνο, οταν το νοτε 3 δεν ειχε να ζηλεψει τιποτα απο ..... Οτιδηποτε.

Τεσπα, καλομιλητο! :p:lol:

Το έγραψα νομίζω ότι λόγω εξόδων για να μην τα πάρει η εφορία έπρεπε να πάρω τηλεφωνο. Όντως τα κακολογουσα αλλα δεν είδα κάτι άλλο παρόμοιο με επιδόσεις οθόνη κτλ. Μονόδρομος δηλαδή. Το 3 ακόμα με εξυπηρετεί καθημερινά το 8 ούτε rom δεν το έχω περάσει ακόμα. Σε ευχαριστώ πολύ όπως είπα μου βγήκε σχεδόν τσάμπα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα νομίζω ότι λόγω εξόδων για να μην τα πάρει η εφορία έπρεπε να πάρω τηλεφωνο. Όντως τα κακολογουσα αλλα δεν είδα κάτι άλλο παρόμοιο με επιδόσεις οθόνη κτλ. Μονόδρομος δηλαδή. Το 3 ακόμα με εξυπηρετεί καθημερινά το 8 ούτε rom δεν το έχω περάσει ακόμα. Σε ευχαριστώ πολύ όπως είπα μου βγήκε σχεδόν τσάμπα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καταλαβα τι λες. Το ηθελες για εξοδα...

Επειδη το κακολογουσες, περιμενα οτι θα επαιρνες καποιο huawei ή xiaomi.

Τεσπα, να το χαρεις, ειναι κορυφη! Δεν εχεις λογο να πας σε s9+.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι λες. Το ηθελες για εξοδα...

Επειδη το κακολογουσες, περιμενα οτι θα επαιρνες καποιο huawei ή xiaomi.

Τεσπα, να το χαρεις, ειναι κορυφη! Δεν εχεις λογο να πας σε s9+.

 

Ναι εκεί φτάσαμε να κάνουμε υποχρεωτικά έξοδα για να μην μας τα περνει το κράτος άστα. Xiaomi δεν έχουν σοβαρές οθόνες. Αν είχαν καλή amoled θα το σκεφτόμουν εννοείται. Huawei με kirin πάλι δύσκολα. Αν πέσει το s9+ κάτω από 600 θα δείξει τα στέρεο ηχεία με εξιτάρουν αρκετά. Είμαστε λίγο off topic.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

off topic πάλι, αλλά ο kirin είναι πολύ καλός.

Το λέω γιατί με εντυπωσιάζει που τον αναφέρεις ως αρνητικό στοιχείο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ off-topic τα τελευταία ποστ.

Ούτε τι παίζει με την φορολόγηση κάποιων μας ενδιαφέρει, ούτε τι cpu φοράνε τα κινητά

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μήνες είχα χάσει το xiaomi power bank που είχα που είχα πάρει 11 ευρώ από Κίνα. Έχει σίγουρα πάνω από 500 κύκλους φόρτισης. Σήμερα το βρήκα και ειχε ακόμα 3 γραμμές μπαταρία. 3 μήνες δεν έπεσε γραμμή. Αξιόπιστο όσο δεν πάει και χαίρομαι που παρήγγειλα και το τρίτο μοντέλο πριν λίγες μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον. Δεν το ήξερα και το έψαξα, αντέχουν αρκετά αλλά δεν πρέπει να αδειάσουν τελείως.

https://www.google.com/search?q=how+long+can+you+store+a+lithium+ion+battery&oq=How+long+do+lithium+ion+batteries+last+unused

Link to comment
Share on other sites

off topic πάλι, αλλά ο kirin είναι πολύ καλός.

Το λέω γιατί με εντυπωσιάζει που τον αναφέρεις ως αρνητικό στοιχείο.

 

Το μόνο κακό για μένα που έχει ο Kirin είναι ότι αναγνωρίζει μόνο το δικό του πρότυπο ταχείας φόρτισης, που για το παρόν νήμα που συζητάμε έχει μεγάλη σημασία, αφού πρέπει αναγκαστικά να ψάχνεις για power bank με πρότυπο FCP, που δεν έχουν όλα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

http://i64.tinypic.com/ayksjm.jpg

 

Τέτοια νούμερα πάντως βλέπω εγώ από το Intenso S10000 και το καλωδιάκι που έχει επάνω.

Όχι απόλυτα ικανοποιημένος.

Το περίμενα πιο γρήγορο.

2Α λέει....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό για μένα που έχει ο Kirin είναι ότι αναγνωρίζει μόνο το δικό του πρότυπο ταχείας φόρτισης, που για το παρόν νήμα που συζητάμε έχει μεγάλη σημασία, αφού πρέπει αναγκαστικά να ψάχνεις για power bank με πρότυπο FCP, που δεν έχουν όλα.

Εγώ φορτίζω το P9 Lite μου με τον 20000 Xiaomi και είμαι μια χαρά.

Δεν υποστηρίζει εξάλλου ταχεία φόρτιση η συσκευή μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε αλλο φορτιστη βλεπεις υψηλοτερα;

γιατι παιζει ρολο και το κινητο προφανως..

 

Ναι. Έχω δει και 2300+ με ταχυφορτιστή.

 

http://i66.tinypic.com/r1ketv.jpg

 

Το βασικό του όμως είναι γύρω στα ~2000 με απλό 2Α φορτιστή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τα λινκ με τα ηλιακά δεν ανοίγουν ρε σεις

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε εμένα ανοίγουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν γινόταν αλλιώς λόγω εφορίας μπήκε στα έξοδα με βγήκε σχεδόν τσάμπα. Πέρσι τσίμπησα υπολογιστή 2000 ευρώ φέτος κινητό 630 το οποίο βγήκε κάτω από 300 με απαλλαγή ΦΠΑ και που το έβαλα στα έξοδα.

 

 

Δεν υπάρχει τίποτα τζάμπα, το μόνο που κερδίζεις είναι το φπα.

Απλά κάνεις περισσότερες πωλήσεις απο οτι αγορές.

Εγώ στην θέση σού π.χ θα αγόραζα εμπόρευμα για να καλύψω τις αγορές μού.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...