Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά χρειάζομαι άμεσα powerbank και είμαι ανάμεσα στο intenso Q10000 quick charge 3.0 και στο xiaomi mi powerbank 2i 10000.

Σκέφτομαι το intenso για το quick charge 3.0 που έχει, ποια η άποψη σας μεταξύ των 2 αυτών;

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά χρειάζομαι άμεσα powerbank και είμαι ανάμεσα στο intenso Q10000 quick charge 3.0 και στο xiaomi mi powerbank 2i 10000.

Σκέφτομαι το intenso για το quick charge 3.0 που έχει, ποια η άποψη σας μεταξύ των 2 αυτών;

Το xiaomi power bank που έβαλα παραπάνω έχει Quick charge 3 και είσοδο και έξοδο. 15 ευρώ από Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που βρίσκουμε xiaomi powerbank σε καλές τιμές και να στέλνουν Ελλάδα? Είδα στα δύο μεγάλα γνωστά site ότι δε γινόταν μόλις..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχουν στο skroutz όλα σε καλύτερες τιμές από Κίνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi power bank που έβαλα παραπάνω έχει Quick charge 3 και είσοδο και έξοδο. 15 ευρώ από Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχουν στο skroutz όλα σε καλύτερες τιμές από Κίνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το intenso δίνει 3Α ρεύμα το άλλο 2,4 απ ότι λέει, δεν είναι πιο γρήγορο το intenso έτσι; Η κάνω κάπου λάθος;
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το intenso δίνει 3Α ρεύμα το άλλο 2,4 απ ότι λέει, δεν είναι πιο γρήγορο το intenso έτσι; Η κάνω κάπου λάθος;

Στη μία θύρα δίνει Quick charge 3 το xiaomi.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γίνεται ένα ψιλομπάχαλο με τα διαφορετικά μοντέλα power bank της Xiaomi, υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα Xiaomi 10άρι με κανονική USB και Type C με in-out QC 3.0;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi power bank που έβαλα παραπάνω έχει Quick charge 3 και είσοδο και έξοδο. 15 ευρώ από Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχουν στο skroutz όλα σε καλύτερες τιμές από Κίνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά μη λέμε κι ότι θέλουμε.. Διαβάζει κόσμος εδώ.. 20 ευρώ σχεδόν βγαίνει στο skroutz με κατάθεση το συγκεκριμένο best seller της Xiaomi, ενώ είχε 13 συνολικά στο Gearbest τουλάχιστον χθες, σπίτι σου χωρίς έξτρα έξοδα σε 10-15 μέρες σχεδόν όπως όλες οι αποστολές μου..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά μη λέμε κι ότι θέλουμε.. Διαβάζει κόσμος εδώ.. 20 ευρώ σχεδόν βγαίνει στο skroutz με κατάθεση το συγκεκριμένο best seller της Xiaomi, ενώ είχε 13 συνολικά στο Gearbest τουλάχιστον χθες, σπίτι σου χωρίς έξτρα έξοδα σε 10-15 μέρες σχεδόν όπως όλες οι αποστολές μου..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

16.50 συν 2.50 19 ευρώ βγαίνει.

 

db5c26098ed2a71058f29ead1493895d.jpg

 

Είχε 15.40 πριν 1 βδομάδα έβγαινε 18.

 

c509483efdacd8a9f3a8440b6b3b0235.jpg

 

Το καλύτερο power bank 17.43 το πήρα από banggood πριν ένα μήνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή γίνεται ένα ψιλομπάχαλο με τα διαφορετικά μοντέλα power bank της Xiaomi, υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα Xiaomi 10άρι με κανονική USB και Type C με in-out QC 3.0;

Μόνο αυτό υπάρχει εφόσον θες type c από xiaomi

 

a772e9ceb90521617634604e2324e436.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό υπάρχει εφόσον θες type c από xiaomi

 

a772e9ceb90521617634604e2324e436.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και αν δεν επιμένω να πάω σε Type C, υπάρχει το κλασικό με δύο θύρες USB και είσοδο microUSB, και είσοδο και μία έξοδο με quick charge 3.0; κι εδώ παίζει μπέρδεμα, καθώς δεν ξέρεις στα σίγουρα ποιο μαγαζί έχει το μοντέλο με το QC3.0 και ποιο αυτό με το QC2.0. Υπάρχει σίγουρο λινκ;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν επιμένω να πάω σε Type C, υπάρχει το κλασικό με δύο θύρες USB και είσοδο microUSB, και είσοδο και μία έξοδο με quick charge 3.0; κι εδώ παίζει μπέρδεμα, καθώς δεν ξέρεις στα σίγουρα ποιο μαγαζί έχει το μοντέλο με το QC3.0 και ποιο αυτό με το QC2.0. Υπάρχει σίγουρο λινκ;

Αυτό που έβαλα παραπάνω είναι με έξοδο είσοδο quick charge 3 από όλα τα καταστήματα το ίδιο είναι. Θα σε βγει 19 ευρώ δεν συμφέρει από Κίνα 17.43 το πήρα έκανε 20 μέρες να ερθει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έβαλα παραπάνω είναι με έξοδο είσοδο quick charge 3 από όλα τα καταστήματα το ίδιο είναι. Θα σε βγει 19 ευρώ δεν συμφέρει από Κίνα 17.43 το πήρα έκανε 20 μέρες να ερθει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι σωστά, αν δε βάλεις αντικαταβολή και το πληρώσεις ηλεκτρονικά, τόσο βγαίνει. Το έχουν μόνο σε ασημί όμως, θα το 'θελα σε μαύρο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, αν δε βάλεις αντικαταβολή και το πληρώσεις ηλεκτρονικά, τόσο βγαίνει. Το έχουν μόνο σε ασημί όμως, θα το 'θελα σε μαύρο.

Δεν είναι μαύρο αλλά μπλε σκούρο.

 

Εδώ πας 1.5 παραπάνω

 

https://www.estation.gr/xiaomi-power-bank-10000mah-2i-mayro.html

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μαύρο αλλά μπλε σκούρο.

 

Εδώ πας 1.5 παραπάνω

 

https://www.estation.gr/xiaomi-power-bank-10000mah-2i-mayro.html

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίος. Το βάζω στα υπόψιν. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μαύρο αλλά μπλε σκούρο.

 

Εδώ πας 1.5 παραπάνω

 

https://www.estation.gr/xiaomi-power-bank-10000mah-2i-mayro.html

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τσίμπησα τελικά απ' το μαγαζί που μου είπες, μου ήρθε σήμερα. Λίγο μεγαλύτερο σε μήκος από το Q10000 της Intenso, αρκετά πιο ελαφρύ. Δεν το έβαλα ακόμα σε λειτουργία, μου ήρθε σχεδόν αφόρτιστο. Θέλω να το βάλω να φορτίσει με αργό φορτιστή πρώτα 2-3 φορές, και μετά θα χρησιμοποιήσω τη φόρτιση του ίδιου του power bank με ταχυφορτιστή.

Μια ερώτηση: και οι δύο θύρες δίνουν ταχεία φόρτιση, αν συνδέσω μόνο τα κινητό επάνω;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα τελικά απ' το μαγαζί που μου είπες, μου ήρθε σήμερα. Λίγο μεγαλύτερο σε μήκος από το Q10000 της Intenso, αρκετά πιο ελαφρύ. Δεν το έβαλα ακόμα σε λειτουργία, μου ήρθε σχεδόν αφόρτιστο. Θέλω να το βάλω να φορτίσει με αργό φορτιστή πρώτα 2-3 φορές, και μετά θα χρησιμοποιήσω τη φόρτιση του ίδιου του power bank με ταχυφορτιστή.

Μια ερώτηση: και οι δύο θύρες δίνουν ταχεία φόρτιση, αν συνδέσω μόνο τα κινητό επάνω;

Καλορίζικο. Η μία θύρα είναι qc η άλλη δίνει 2.4. Δεν νιώθει τίποτα το power bank 2 κινητά το ένα με qc2 τα φορτίζει όπως μια κανονική πρίζα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Η μία θύρα είναι qc η άλλη δίνει 2.4. Δεν νιώθει τίποτα το power bank 2 κινητά το ένα με qc2 τα φορτίζει όπως μια κανονική πρίζα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο LG G4 μου δείχνει γρήγορη φόρτιση (qc2.0) και απ' τις δύο θύρες. Δεν το μέτρησα με μετρητή όμως.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για το κλασσικό mi powerbank 2 που συζητάμε κυρίως στα τελευταία ποστ..

 

Πήρα το i τελικά που απλά έχει 2 εξόδους..

 

Βάζω να φορτίσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο τώρα κ σε λίγα δευτερόλεπτα σταματάει..

 

Έχει καμία ρύθμιση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε παρατεταμένο πάτημα στο power ή διπλό πάτημα στο power..

Είναι ρυθμισούλα για να καταλάβει το powerbank οτι θες να δωσεις λιγο ρεύμα,αλλιώς νομίζει οτι φορτίζεις τηλέφωνο που τραβάει ελάχιστο ρεύμα,αρα φόρτισε..Οπότε το κόβει.

Δεν το υποστηρίζουν όλα τα powerbank.

 

edit: Διπλό κλικ στο power θέλει ;)

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε παρατεταμένο πάτημα στο power ή διπλό πάτημα στο power..

Είναι ρυθμισούλα για να καταλάβει το powerbank οτι θες να δωσεις λιγο ρεύμα,αλλιώς νομίζει οτι φορτίζεις τηλέφωνο που τραβάει ελάχιστο ρεύμα,αρα φόρτισε..Οπότε το κόβει.

Δεν το υποστηρίζουν όλα τα powerbank.

 

edit: Διπλό κλικ στο power θέλει ;)

Το έκανα τυχαία πριν αλλά τα ίδια.. Σταματουσε η φόρτιση του τσιγάρου.. Θα δοκιμάσω πάλι μετά.. Το mi ηχείο το φορτίζει οκ τώρα..

 

Η γρήγορη θύρα φόρτισης ποια από τις δύο είναι? Στη μέση του η' στην άκρη?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Edit.. Όχι, δε μπορεί να φορτίσει το ηλ. τσιγάρο με τις 2x18650 μπαταρίες του.. Κρίμα, πολύ...

Edited by tommyfr
Link to comment
Share on other sites

Για το κλασσικό mi powerbank 2 που συζητάμε κυρίως στα τελευταία ποστ..

 

Πήρα το i τελικά που απλά έχει 2 εξόδους..

 

Βάζω να φορτίσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο τώρα κ σε λίγα δευτερόλεπτα σταματάει..

 

Έχει καμία ρύθμιση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διπλό κλικ το πλήκτρο λειτουργίας, και ξεκινάει δίωρο πρόγραμμα φόρτισης χαμηλής έκθεσης έντασης (λίγα αμπέρ για συσκευές με μικρές ενεργειακές απαιτήσεις).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Διπλό κλικ το πλήκτρο λειτουργίας, και ξεκινάει δίωρο πρόγραμμα φόρτισης χαμηλής έκθεσης έντασης (λίγα αμπέρ για συσκευές με μικρές ενεργειακές απαιτήσεις).
Στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα Πάνο, έγραψα ότι τελικά δεν γίνεται φόρτιση ούτε έτσι για το ηλεκτρονικό τσιγάρο..

 

Πριν λίγο έβαλα κ το τηλέφωνο μου για πρώτη φορά κ ενώ έχω κανα δεκάλεπτο που υποτίθεται φορτίζει, δεν έχει ανέβει από το 7% ενώ απλά σερφαρω σε σκοτάδι σε λειτουργία πτήσης....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα Πάνο, έγραψα ότι τελικά δεν γίνεται φόρτιση ούτε έτσι για το ηλεκτρονικό τσιγάρο..

 

Πριν λίγο έβαλα κ το τηλέφωνο μου για πρώτη φορά κ ενώ έχω κανα δεκάλεπτο που υποτίθεται φορτίζει, δεν έχει ανέβει από το 7% ενώ απλά σερφαρω σε σκοτάδι σε λειτουργία πτήσης....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως έχει ελάττωμα; Το δικό μου δεν έχω αρχίσει να το χρησιμοποιώ ακόμα, το φόρτισα μια φορά αλλά δεν το έβαλα σε χρήση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ελάττωμα; Το δικό μου δεν έχω αρχίσει να το χρησιμοποιώ ακόμα, το φόρτισα μια φορά αλλά δεν το έβαλα σε χρήση.
Έχει σίγουρα ελάττωμα.. Μετά από 4 ώρες πήγε από το 7 στο 60%....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σπέρνει πάντως το σιαομάκι το 2i. Απίστευτα γρήγορη η φόρτιση του, πολύ βολικό, και δεν το έχω ακόμα ούτε καν μια βδομάδα. Μαζί με το Intenso Q10000 θα είναι τρομερό δίδυμο. Πολύ καλή επιλογή. Σ' ευχαριστώ king2009 που μου το πρότεινες.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πέρα από μαμά huawei ποια άλλα παίζουν με τα κινιτα της Huawei γιατί ότι και να Δωκιμασα και φορτίζει τέρμα αργά (0.5 με 0.7alA) και βράζει κινιτο.... Με μάλα σφαίρα και είναι κρύο... Αλλά κοστίζει και αρκετά και ειναι δυσεύρετο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...