Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω μολις παρέλαβα το MI powerbank 2 10000 mah και τουλάχιστον από μέγεθος είμαι πολύ ευχαριστημένος... Είναι αρκετά λεπτό... Και λίγο πιο ψηλό απ το προηγούμενο... Και απ ότι κατάλαβα είναι και το νεότερο μοντέλο της σειράς...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω σε αυτό το συμπέρασμα έχω καταλήξει. Γνωρίζουμε που μπορούμε να το φορτίσουμε εκτός από τον υπολογιστή ; Το έχεις δοκιμάσει να το βάλεις πάνω σε θύρα usb τηλεόρασης και φορτίζει κανονικά ή θέλει αποκλειστικά υπολογιστή ;
Link to comment
Share on other sites

Σωστά δίκιο έχεις, το κουμπώνεις πάνω σε έναν φορτιστή κινητού και το βάζεις στην πρίζα !!!
Link to comment
Share on other sites

Σωστά δίκιο έχεις, το κουμπώνεις πάνω σε έναν φορτιστή κινητού και το βάζεις στην πρίζα !!!

Kαι κατά προτίμηση 2Α, γιατί αλλιώς θα κάνει να φορτίσει πάνω από 10 ώρες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά...

3 ερωτήσεις μπαμ μπαμ.

 

Το intenso s10000 έχει μπαταρία 18650 ή πλάκα;

 

Το tp-link TL-PB10400 πόσο πραγματική ισχύ έχει; Διαφέρει σε θέμα αποφόρτιση το 2A με το 1Α;

 

Και τέλος ψάχνω power bank με output 9v/2.1A (fast charge) απο 10 εως 20Α σε λογική τιμή, καμία πρόταση;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπερδεύτηκες λιγάκι, αυτό είναι έχει φορτίο 10000mAh και τα intenso είναι λίγο περίεργα με το πόσο φορτίο είναι διαθέσιμο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Βγήκε καινούριο original xiaomi power bank 2. Θα κυκλοφορίσει 5/1/2017. Η διαφορά ειναι 3€ από το 1. Η μπαταρία λέει στα specs ότι είναι polymer. Γνωρίζει κανείς τι παίζει με αυτού του τύπου μπαταρία; Να το αγοράσω;;;

Υ.Γ. το έβγαλε το banggood.com

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-20000mAh-Polymer-Power-Bank-2-Dual-USB-Output-with-Quick-Charger-3_0-p-1114740.html?rmmds=search

 

Ευχαριστώ!!!

Edited by Papaioannou
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά από Κίνα πλέον τουλάχιστον 2 μαγαζιά (Vickmall / Gearbest) δεν στέλνουν σε Ελλάδα power banks λόγω προβλημάτων αποστολής (θέμα τελωνείου;).

 

Υπάρχει εταιρία αξιόπιστη, που να έχει διαθέσιμα Power banks εντός ΕΕ;

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά από Κίνα πλέον τουλάχιστον 2 μαγαζιά (Vickmall / Gearbest) δεν στέλνουν σε Ελλάδα power banks λόγω προβλημάτων αποστολής (θέμα τελωνείου;).

 

Υπάρχει εταιρία αξιόπιστη, που να έχει διαθέσιμα Power banks εντός ΕΕ;

 

Oχι μονο Power banks. Οτιδηποτε μπαταρια πλεον δεν αποστελλεται.

 

Υπαρχει σοβαρο θεμα...μολις μαθω τι εχει συμβει θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο Power banks. Οτιδηποτε μπαταρια πλεον δεν αποστελλεται.

 

Υπαρχει σοβαρο θεμα...μολις μαθω τι εχει συμβει θα σας πω.

Είχε πάρει φωτιά ένας σάκος με Power bank μέσα και από τότε προσέχουν πολύ δεν βάζουν πχ Power bank με οινοπνευμα οι σπίρτα κτλ. Άλλες εταιρίες τα φοβούνται τόσο πολύ που δεν κάνουν καν τη μεταφορά με αεροπλάνο.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ωχ !!! Την πατήσαμε.;;; Ήθελα να παραγγείλω από Vickmall. Ειχα βρεί αυτό που ήθελα. Εάν εχει κάποιος κανενα νέο ας ενημερώσει.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ !!! Την πατήσαμε.;;; Ήθελα να παραγγείλω από Vickmall. Ειχα βρεί αυτό που ήθελα. Εάν εχει κάποιος κανενα νέο ας ενημερώσει.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Από ευρωπαϊκή αποθήκη παραγγέλνεις κανονικά. Και από κίνα ανάλογα με πια εταιρεία θα στα στείλουν είναι. Με NL post τα περισσότερα γυρνάνε πίσω. Μετά το NOTE 7 που είχε θέμα η μπαταρία όλοι τρέμουν να έχουν μπαταρίες στα αεροπλάνα σε σάκους με άλλα προϊόντα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει ενα απο banggood.Εγινε αποστολή χτες.Ας ελπίσουμε οτι θα περάσει!

 

Παρήγγειλα και γω 5/12, μου ήρθε 23/12, αγόρασα κι άλλο από το banggood και το περιμένω. Νομίζω τα παιδιά πιο πάνω μιλάνε για εντός ΕΕ. Το banggood είναι εκτός! Οπότε δεν έχουμε πρόβλημα. Το θέμα με τις μεταφορές μπαταριών εντός ΕΕ έχει να κάνει με την ασφάλεια στις αερομεταφορες, η οποία είναι πιο αυστηρή.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος πιο πίσω αναφέρει ότι δε γίνονται αποστολές από την Κίνα στην Ευρώπη που περιέχουν τέτοια προϊόντα. Από ότι κατάλαβα εντός ΕΕ η αποστολές γίνονται.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν και νομιζω οτι ειμαστε εκτος θεματος(μαλλον θα επρεπε να τα βαζαμε στο νημα με παραγγελειες απο κινα)... παραγγειλα 5/12 απο banggood το http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-10000mAh-Both-way-Quick-Charge-3_0-Power-Bank-p-1088932.html μετα απο μερικες μερες μου στελνουν e-mail

"Dear customer,

Thank you for your order, we are so sorry to tell you that we were noticed by carrier your order was lost.

Now we can arrange a full refund to you.

Or we can resend it to you via priority air mail with a tracking number,but you should understand,it means that you need to wait another 7-12 business days to get your order.

So could you please tell us your choice?" τους απαντησα να μου το ξαναστειλουν με priority air mail και το εκαναν

και αυτη την στιγμη βλεπω και εφτασε το "χαμενο " αεροδρομιο και το αλλο ταξιδευει και αυτο http://www.17track.net/en/track?nums=RS752820416NL,RS692599465NL&fc=0

Link to comment
Share on other sites

αν και νομιζω οτι ειμαστε εκτος θεματος(μαλλον θα επρεπε να τα βαζαμε στο νημα με παραγγελειες απο κινα)... παραγγειλα 5/12 απο banggood το http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-10000mAh-Both-way-Quick-Charge-3_0-Power-Bank-p-1088932.html μετα απο μερικες μερες μου στελνουν e-mail

"Dear customer,

Thank you for your order, we are so sorry to tell you that we were noticed by carrier your order was lost.

Now we can arrange a full refund to you.

Or we can resend it to you via priority air mail with a tracking number,but you should understand,it means that you need to wait another 7-12 business days to get your order.

So could you please tell us your choice?" τους απαντησα να μου το ξαναστειλουν με priority air mail και το εκαναν

και αυτη την στιγμη βλεπω και εφτασε το "χαμενο " αεροδρομιο και το αλλο ταξιδευει και αυτο http://www.17track.net/en/track?nums=RS752820416NL,RS692599465NL&fc=0

 

Χεχεχεχε. Τέλειο. Πούλα το! Εκτός και αν το δουν και το ζητήσουν πίσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχεχε. Τέλειο. Πούλα το! Εκτός και αν το δουν και το ζητήσουν πίσω!!!

 

και αν δεν το γυρισω? θα μου κανουν μηνυση? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχεχε. Τέλειο. Πούλα το! Εκτός και αν το δουν και το ζητήσουν πίσω!!!

Πες μου οτι το εγραψες για πλακα. Ε ?

και αν δεν το γυρισω? θα μου κανουν μηνυση? :lol::lol::lol:

Να μην το παραλαβεις και να γυρισει μονο του αυτοματα στο καταστημα ή να το πληρωσεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πες μου οτι το εγραψες για πλακα. Ε ?

 

Να μην το παραλαβεις και να γυρισει μονο του αυτοματα στο καταστημα ή να το πληρωσεις.

σοβαρα μιλαω τωρα ... τι μπορει να γινει αν παραλαβω και τα 2? αφου αυτοι ειπαν οτι χαθηκε το πρωτο

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλαω τωρα ... τι μπορει να γινει αν παραλαβω και τα 2? αφου αυτοι ειπαν οτι χαθηκε το πρωτο

Οπως παρακολουθουμε εμεις τα tn ετσι τα παρακολουθουν και αυτοι, θα δουνε οτι παρελαβες.

Περιεργεια μου κανει που σου ξαεστειλαν τοσο γρηγορα, δεν ηταν μεγαλη η αναμονη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Βγήκε καινούριο original xiaomi power bank 2. Θα κυκλοφορίσει 5/1/2017. Η διαφορά ειναι 3€ από το 1. Η μπαταρία λέει στα specs ότι είναι polymer. Γνωρίζει κανείς τι παίζει με αυτού του τύπου μπαταρία; Να το αγοράσω;;;

Υ.Γ. το έβγαλε το banggood.com

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-20000mAh-Polymer-Power-Bank-2-Dual-USB-Output-with-Quick-Charger-3_0-p-1114740.html?rmmds=search

 

Ευχαριστώ!!!

 

Το ξανα δημοσιεύω μήπως γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο Power banks. Οτιδηποτε μπαταρια πλεον δεν αποστελλεται.

 

Υπαρχει σοβαρο θεμα...μολις μαθω τι εχει συμβει θα σας πω.

Πάντως 2 μπαταρίες κινητών , τις παρέλαβα κανονικά απο το vifocal, η παραγγελία είχε γίνει πρίν 10 ημέρες

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...