Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι τέτοιο; βέβαια είναι προπαραγγελια ακόμα. Η μάρκα πάντως είναι πολύ καλή

 

http://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-P2-3350mAh-Mini-Portable-Power-Bank-p-1051556.html

 

αυτο θα φορτισει το samsung s7 οπως λεει? το εχει παρει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα φορτισει το samsung s7 οπως λεει? το εχει παρει κανεις?

 

γιατί να μην το φορτίζει? κανονικά θα το φορτίζει, απλά δεν θα βγάζει παραπάνω από μια φόρτιση(μπορεί και λιγότερο) γιατί είναι αρκετά μικρό και φορητό.

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα φορτισει το samsung s7 οπως λεει? το εχει παρει κανεις?

Πραγματικά mAh υπολόγισε κάτω από 3000. Σκάρτη 1 φόρτιση θα σου βγάζει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ηθελα να ρωτησω το εξης, αν καποιος γνωριζει: ενα power bank με quick charge 3.0 θα δημιουργησει προβλημα σε ενα samsung s7 που υποστηριζει quick charge 2.0 ? ή δεν θα υπαρξει προβλημα και θα το φορτισει σαν quick charge ? Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Δε θα δημιουργήσει πρόβλημα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ε αξιζει.. αναλογα με το πορτοφολι. Προς το παρον ειναι σχετικα ακριβοι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πήρα αυτό Poweradd 10050mAh (Qualcomm zertifiziert) Qualcomm Quick Charge 3.0 Externer Akku mit zwei Ausgänge für QC 3.0/QC2.0 unterstüzte Geräte und weitere Geräte

 

Από Amazon 25euro. Αξίζει το quick charge.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το νεο power bank της Xiaomi 10000mAh 2.0 Quick Charge, εκτος απο το να φορτισει μια συσκευη πιο γρηγορα λογο του qc, φορτιζει και το ιδιο το power bank πιο γρηγορα οταν ειναι συνδεδεμενο στο ρευμα; Δηλαδη η γρηγορη φορτισει λειτουργει μονο οταν δινει ρευμα η και οταν φορτιζει το ιδιο;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το νεο power bank της Xiaomi 10000mAh 2.0 Quick Charge, εκτος απο το να φορτισει μια συσκευη πιο γρηγορα λογο του qc, φορτιζει και το ιδιο το power bank πιο γρηγορα οταν ειναι συνδεδεμενο στο ρευμα; Δηλαδη η γρηγορη φορτισει λειτουργει μονο οταν δινει ρευμα η και οταν φορτιζει το ιδιο;

 

το συγκεκριμένο powerbank φορτίζει και το ίδιο με qc 2.0 (υπάρχουν άλλα που ενώ στην έξοδο τους έχουν qc φορτίζουν τα ίδια συμβατικά).

 

για να φορτίσεις όμως το Powerbank με qc χρειάζεσαι και έναν φορτιστή που να βγάζει qc. πχ αυτόν

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο powerbank φορτίζει και το ίδιο με qc 2.0 (υπάρχουν άλλα που ενώ στην έξοδο τους έχουν qc φορτίζουν τα ίδια συμβατικά).

 

για να φορτίσεις όμως το Powerbank με qc χρειάζεσαι και έναν φορτιστή που να βγάζει qc. πχ αυτόν

 

Tελικα τον παρηγγειλα απο geekbuying, γυρω στα 26 ευρω μου βγηκε. Αυτος που μου εστειλες αναφερει QC3.0 σε σχεση με αυτον που αναφερει QC2.0 εχει καποια διαφορα, γιατι βλεπω το power bank λεει QC2.0;

 

Υ/Γ Γνωριζεις η καποιος αλλος αν τα δεματα απο geekbuying ερχονται συστημενα η θα μου το πεταξουν κατω στην εισοδο και θα το ψαχνουμε;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Tελικα τον παρηγγειλα απο geekbuying, γυρω στα 26 ευρω μου βγηκε. Αυτος που μου εστειλες αναφερει QC3.0 σε σχεση με αυτον που αναφερει QC2.0 εχει καποια διαφορα, γιατι βλεπω το power bank λεει QC2.0;

 

Υ/Γ Γνωριζεις η καποιος αλλος αν τα δεματα απο geekbuying ερχονται συστημενα η θα μου το πεταξουν κατω στην εισοδο και θα το ψαχνουμε;:worry:

 

αν έβαλες tracking number θα σου έρθει συστημένο, αν δεν έβαλες και δεν σου στείλουν αυτοί από μόνοι τους τότε θα έρθει απλό δέμα. Απο κει και πέρα είναι στον ταχυδρόμο αν θα το φέρει μαζί του ή αν θα σου αφήσει σημείωμα.

 

ο qc 3.0 υποστηρίζει και το 2.0. είναι πιο future proof ο 3άρης καθώς στο μέλλον μπορεί να υποστηρίζει και κάποιο κινητό σου. και η διαφορά στην τιμή είναι μικρή για να προτιμήσεις τον 2

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το xiaomi pro 10000mah.

 

Είναι πολύ σούπερ. Κάνει όσα υπόσχεται.

Φορτίζει quick charge το κινητό μου(nexus 6) σε χρόνο + 5 λεπτά από τον φορρτιστή.

Το φορτίζει 2 φορές από το 20% και φορτίζω και την action cam που έχω.

Η φόρτιση αργεί λίγο. Θέλει 8 ώρες με κανονικό φορτιστή αλλά δε με ενοχλέι γιατί το βάζω όλο το βράδυ και φορτίζει. Βέβαια με type c φορτίστή θα φορτίζει στο μισό περίπου νομίζω.

 

Είναι λεπτό και ελαφρύ. Αυθεντικό από banggood.

Πήρα και μια θήκη για να μη βλέπω γραντζουνιές :p:p

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Η chuwi μπαίνει δυναμικά με QC 3.0 και το τσιπάκι του xiaomi. 3 μπαταρίες άρα θα είναι σχετικά μικρό (στο μέγεθος του Xiaomi 10000)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρήγγειλα εναν φοριστη της BlitzWolf για το power bank απο Bangood, αλλα μπερδευτικα και εβαλα CN Warehouse αντι για EU Warehouse εχει καποια διαφορα να την ακυρωσω η ειναι το ιδιο πραγμα;
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρήγγειλα εναν φοριστη της BlitzWolf για το power bank απο Bangood, αλλα μπερδευτικα και εβαλα CN Warehouse αντι για EU Warehouse εχει καποια διαφορα να την ακυρωσω η ειναι το ιδιο πραγμα;

Πώς γίνεται να είναι το ίδιο πράγμα, όταν η μια αποθήκη υποτίθεται είμαι Ευρώπη και η άλλη Κίνα;;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να είναι το ίδιο πράγμα, όταν η μια αποθήκη υποτίθεται είμαι Ευρώπη και η άλλη Κίνα;;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Τι αλλάζει δηλαδή πέρα από την τιμή και το από που έρχεται;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

περιμένεις περισσότερο.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλάζει δηλαδή πέρα από την τιμή και το από που έρχεται;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Μάλιστα

Δηλαδη για σένα Ευρώπη και Κίνα βρίσκονται δίπλα δίπλα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα

Δηλαδη για σένα Ευρώπη και Κίνα βρίσκονται δίπλα δίπλα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Την διαφορά σε αυτό που αγόρασε δεν καταλαβαίνω.

Δεν περίμενα εσένα για να μάθω γεωγραφία.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνοντας μια ματιά εδώ αποφάσισα και εγώ να παραγγείλω το xiaomi pro 10000mah από Banggood. Έβαλα και Priority Direct Mail μήπως έρθει λίγο ποιο γρήγορα.

 

Από ότι είδα έρχεται με Netherlands (PostNL International Mail) και μου έδωσαν και tracking number, αλλά από tracking δεν κάνει τίποτα.

Έφυγε από Banggood 3 Οκτωβρίου πρωί και μέχρι και σήμερα 5 Οκτωβρίου βράδυ μου λέει Item is not found at this moment.

 

Εσείς που έχετε εμπειρία από Banggood (είναι η πρώτη μου παραγγελία) είναι φυσιολογικό αυτό, να κανω υπομονή ή να ανησυχώ?

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...